#narysunki
Tytuł: Praca w urzędzie

#narysunki
Tytuł: Praca w urzędzie

Zaloguj się aby komentować
@Olmec @GARN_ google grafika mówi ze tutaj: https://x.com/riposhima
Zaloguj się aby komentować
Kolejna wizja inspirowana wpisami o pracy.
Tytuł: Junior Strawbery Planter
Ogólnie, to przy wyłonieniu zwycięzcy #narysunki, moje prace nie będą brane pod uwagę (jako, że jestem organizatorem), dlatego gorąco zachęcam do prób artystycznych. Nie chodzi o osiągnięcie najlepszej jakości, a o great fun!

Zaloguj się aby komentować
Nazwałem to:
dZeus Ex Ptasina
#narysunki


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gdy żona ma urodziny i imieniny, więc wjeżdża #ceramikaboleslawiec na pełnej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
#narysunki
Krótka przerwa w call center.

Zaloguj się aby komentować
W związku z tym że nie zdążyłem na ostatnią edycję #narysunki chciałbym zgłosić już teraz moją pracę (ile można patrzeć w sufit będąc na L4?)

Zaloguj się aby komentować
Leci już drugi sezon odkąd ukończyłem moje oczka wodne więc czas na małe podsumowanie:
Oczka są szczelne - nie ucieka z nich woda (mimo, że były głosy powątpiewające w to, że uda mi się uzyskać szczelność) , nie trzeba jej dolewać (nie dolewałem wody od września a wcześniej dolewałem bo używałem wody z oczek do nawadniania ogrodu). Woda która odparuje uzupełniana jest przez opady deszczu bo rynny z domu połączone są z oczkami i cała woda z dachu spływa do oczek podczas deszczu.
Woda w oczkach jest czysta i nie śmierdzi (tutaj było bardzo dużo komentarzy wieszczących bagno i szambo zamiast oczek wodnych). Oczka mają filtr piaskowo-żwirowy o kubaturze około 9 metrów sześciennych. Do oczek podpięte są dwie pompy - mała pompka obiegowa, która pompuje kilkanaście litrów na minutę i pracuje od rana do wieczora oraz duża pompa odpalana na pilota która pompuje 2000 litrów na minutę i służy do wyłapywania większych zanieczyszczeń oraz wymuszania szybkiego ruchu wody. Duża pompa przy okazji pompuje wodę na kaskadę która ma dodatkowo odstojnik na większe zanieczyszczenia. Obie pompy pompują wodę na filtr piaskowo-żwirowy. Ale to nie pompy są głównym czyścicielem oczek. Wodę w oczkach oczyszczają głównie rozwielitki. Co do rozwielitek to lubią one ciepłą wodę a ciepłą wodę robi mała pompka pompując ją na brodzik przez cały dzień gdy temperatura jest z reguły większa niż temperatura wody. W brodziku woda się podgrzewa ponieważ ma on bardzo dużą powierzchnię i jest płytki. Mała pompką zapewnia też kontakt wody z powietrzem natleniając ją. Rozwielitki wyjadają glony, drożdże, bakterie i inną materię organiczną pływającą w wodzie. Kolejnym elementem oczyszczania oczek są ślimaki które oczyszczą wszelkie powierzchnie (ślimaków mam trochę za dużo i planują wpuścić do oczek lina który lubi jeść ślimaki).
Oczka przetrwały mroźną zimę bez uszczerbku (to też był jeden z poruszanych tematów przez wieszczy nieszczęścia - oczka miały popękać po pierwszej zimie). Mimo tego, że lód w oczkach miał ponad pół metra grubości oczka bez problemu przetrwały największe od lat mrozy.
W oczkach nie ma komarów (miała być wylęgarnia komarów według niektórych myślicieli). Oczka posiadają system obronny przeciwko komarom - pierwsza linia obrony tą są larwy ważek i inne drapieżna robaczki zamieszkujące głębiny. Druga linia obrony to duża pompa - wystarczy ją zostawić włączoną na kilka godzin i wszystkie komary są martwe (komary nie lubią płynącej wody bo sobie w niej nie radzą - po kilku godzinach pompa przepuszcza przez siebie całą wodę z oczek kilka razy zabijając wszystko co w nią wpadnie). Jest to ostateczność bo oprócz komarów dostaje się też rozwielitkom (na szczęście rozwielitki szybko odradzają swoją populację.
#stepujacybudowlaniec

W ogóle nie moja bajka ale nie ukrywam byłem ciekawy jakie będą odczucia po dłuższym czasie. Inwestorowi się efekt podoba i to najważniejsze! - super, szczególnie, że tyle pracy włożone. Jak domownicy/bliscy sąsiedzi komentują? (nie żeby zdanie tych drugich powinno mieć znaczenie ale czy wypytują jak dalej plany itd.)
Zaloguj się aby komentować
Zapraszam do 9 edycji zabawy #narysunki
Zadanie będzie polegało na narysowaniu ilustracji do świetnych opowiastek wrzucanych przez @Cori01 na tagu # niemakolaczy (daję ten tag w takiej formie, co by nie było, że go zaśmiecam).
Dla tych co cierpią na totalną niemoc twórczą, podrzucam kilka opcji jako przykłady:
dzieciaki sprzedające łakocie na szkolnym korytarzu
praca w polu
kelnerka odczuwająca krindż na obsługiwanym weselu
przekładanie papierów z jednej kupki na drugą w urzędzie
stanie na baczność w sklepie pod czujnym okiem monitoringu
Najlepszą opcją będzie obrazek przedstawiający jakąś scenkę rodzajową. Poćwiczymy tym samym rysowanie postaci. Widoki bez ludzi, same rekwizyty w formie martwej natury - to wszystko także się łapie, tak więc jest spora dowolność.
Mogą być to obrazy satyryczne, mogą być w pełni poważne wizje.
Nie masz skilla do plastyki? Nie przejmuj się, chodzi przecież o to, abyśmy się świetnie bawili, a dzięki praktyce, sztuka którą tworzysz będzie coraz lepszej jakości!
Zasady gry:
Zabawa trwa do: 12 czerwca (do końca dnia można wrzucać swoje prace).
13 czerwca opublikuję wpis, w którym będzie podsumowanie.
Zwycięży wpis, który zdobędzie najwięcej piorunów (w przypadku remisu, w wygranej przesądzi liczba komentarzy).
Technika dowolna - oprócz generatorów grafiki AI - tych rzeczy nie lubimy!
Do wpisu należy dodać tag #narysunki, sam wpis powinien zostać umieszczony w społeczności "Pracownia SPECJALNEJ TROSKI"
Dla tych, co nie wiedzą o jakie wpisy chodzi, a wyszukanie tagu jest zbyt dużym wysiłkiem, wrzucam linki do wpisów:
https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-kolaczy-postanowilam-ze-zrobie-sobie-taka-mini-serie-o-swoim-do
https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-koloczy-part-2-praca-na-polu-kiedy-mialam-14-18-lat-regularnie-
https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-kolaczy-part-3-kelnerka-na-weselach-dzieki-mojej-znajomej-udalo
https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-kolaczy-part-4-sprzataczka-w-podstawowce-przyznam-ze-ta-praca-o
https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-kolaczy-part-5-stazystka-w-urzedzie-miejskim-otrzymany-staz-byl
https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-kolaczy-niemakolaczy-part-5-sprzedawczyni-w-quot-ekskluzywnym-q
https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-kolaczy-niemakolaczy-part-7-pracownica-w-sieciowce-z-markowym-o
Powodzenia!

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wena sprzyja, to kolejna wrzuta #narysunki
Tytuł: "Handel kwitnie między matmą a biolą"

Zaloguj się aby komentować
Była taka prośba aby zrobić zdjęcia "z drugiej strony" więc pstryknąłem kilka fotek #stepujacybudowlaniec





Zaloguj się aby komentować
Kolejna praca w cyklu "Nie ma kołaczy". #narysunki
Ilustracja do wpisu: https://www.hejto.pl/wpis/bez-pracy-nie-ma-kolaczy-part-13-kelnerka-w-kawiarnii-niemakolaczy-jak-tylko-zos

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Produkuję taśmowo te #narysunki
Tytuł: "praca przy taśmie"

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować