Zdjęcie w tle
Sztuka i design

Społeczność

Sztuka i design

389
Typ wpisu

  cześć hejto!

   

  na portalu w***p w ciągu ostatnich 7 lat przeglądania dodałem tylko jednego mema o psie, który jakimś cudem wleciał w gorące. na hejto - zmotywowany zajawkami innych - chciałbym pokazać, czym zajmuje się od jakiegoś czasu, wrzucam więc kilka zaprojektowanych przeze mnie okładek.

   

  dodaję tagi #tworczoscwlasna #grafika #okladkialbumow i trochę #hobby

  5686e3d1-58e8-4f83-9fef-cbff8ccd1ae6
  d6220f27-1f6e-4299-9044-b8f72ee00c53
  9620e92c-b7cf-4e11-b575-ed98267f1e00
  a76fce3e-eec7-4123-b0dc-37a861547883
  7b4e4363-4e75-46d1-8fa3-0e5b580eaa80

  @nicksalad wykonujesz to ręcznie, czy na komputerze? Jeśli ręcznie, to jakich farb używasz, pędzli czy takich kielni małych. jeśli na komputerze to w jakim programie, pracujesz na fotografiach, czy sam od zera tworzysz projekt itp

  @frk aktualnie wszystko wykonuję w photoshopie. Wcześniej zdarzało mi się robić jakieś kolaże, skanować je i finalnie edytować w PS'ie.

   

  Pracuje głównie na fotografiach (choć może bardziej na poszczególnych elementach kilku fotografii i składam wszystko w jedno), często używam własnych, jeszcze częściej stockowych.

  Zaloguj się aby komentować

  "Ludwik XVIII jako dziecko z bratem, przyszłym Ludwikiem XVI".

   

  Rokokowy obraz wykonania Françoisa-Huberta Drouaisa.

   

  Przedstawia on młodego Ludwika XVIII i jego starszego brata,  Ludwika XVI.

   

  Ciekawostka. Ich matką była córka (na jego nieszczęście) polskiego króla, Augusta Sasa III. A mowa o  Marii Józefy Wettyn. (wikipedia, nie zabijcie mnie za to, ale uważam wiki za przyzwoite źródło.)

   

  Za króla Sasa, jedz, pij i popuszczaj pasa.

   

  O ile Król Sas III był niezbyt ciekawą postacią, to jego ojciec - August II Mocny - jest zdecydowanie jednym z moich ulubionych królów polskich. Naprawdę, ciekawa postać.

   

  #kiciochpyta #sztuka #obrazy #xviiiwiek #francja

   

  A, miałem się jeszcze zapytać. Zna ktoś może autora/nazwy obrazów? Przedstawiały one (a było ich łącznie 5) upadek wiejskiej kobiety w mieście, przeistaczającej się w prostytutkę. Autor był anglikiem żyjącym w XVIII wieku, tyle pamiętam.

  Ludwik XVIII

  Ludwik XVIII

  Ludwik XVIII (ur. 17 listopada 1755 w Wersalu jako Louis Stanislas Xavier de France, zm. 16 września 1824 w Paryżu) – król Francji od 1814 r. – hrabia Prowansji i par Francji, następnie także książę Andegawenii, d'Alençon, de Brunoy, hrabia de Maine, de Perche, de Senonches, następnie także król Francji i Nawarry, wolnomularz, inicjowany do loży Trois-Frères à l’Orient de la Cour. Był synem delfina Francji Ludwika Ferdynanda i córki króla Polski Augusta III – Marii Józefy Wettyn. Był bratem Ludwika XVI i Karola X, z dynastii Burbonów oraz Madame Klotyldy i Madame Elżbiety. Wczesne lata życia Od urodzenia w 1771 r. otrzymał tytuł księcia Andegawenii. Kiedy w 1774 r. na tron Francji wstąpił Ludwik XVI, Ludwik Stanisław Ksawery zaczął być tytułowany zwyczajowym tytułem najstarszego brata króla Francji – Monsieur. W latach 1773–1814 był wielkim mistrzem Połączonych…

  Wikipedia
  31365724-b1a1-4049-9bd7-600594b499ba

  Zaloguj się aby komentować

  @MoralneSalto Jeśli chodzi o futbol to można powiedzieć że jestem jaroszem

  Panowie, panowie, panowie...
  Po pierwsze:
  Po drugie: moja żona jest Żydówką. Wiecie co to znaczy?

  Kiedy młodszy brat zobaczył mnie w szaliku powiedział, Mati braciszku kup mi taką. Odmówiłem. Zgadza się, jestem biedakiem, ale za to szczęśliwym. Wyglądam w niej jak starszy Pan z górnego pokładu, choć los przypisał mi życie do dolnego. Już nie muszę pytać loszek czy trzeba z nimi chodzić, same biorą do kabiny. W godzinę wyrwę jedną, może dwie. Matematykę zostawiam Wam.

  Zaloguj się aby komentować

  "wygraliśmy" z nowotworem, to przypierdoliło się podejrzenie SM. tzn. coś się dzieje na pewno, bo zmiany są, tylko nie wiadomo od czego.

   

  czy to się kiedyś kurwa skończy? choćby rok spokoju, proszę?

   

  #niemoralnesalto

  @MoralneSalto

  chciałabym głównie, zeby Tato poznal pierwszego wnuka, o którego się staramy

   

  Postaraj się szybciej, to jeszcze może zobaczy jak wnuk/wnuczka kończy liceum i idzie na studia

  @lexico @Raek pierwszy neurolog- znajomy Taty - stwierdzil, że młodszy nie będzie i RACZEJ to zmiany spowodowane wiekiem. Czekamy na kolejną konsultację

  @MoralneSalto więc nie jest tak źle. Rób wnuki

  Zaloguj się aby komentować

  @Niggauke Super, ze masz zapisane ciete riposty, ale to nue do tego mema Jacek.

  @Kreciola Kto nigdy nie był z szemranej agencji w jakiejś Holandii albo Anglii to niestety nie zrozumie i odbierze to jako rasizm ale to naprawdę realistycznie oddaje jakim bydłem potrafią być rodacy. Sam chciał bym żeby było inaczej ale niestety często bezpieczniej jest u arabów niż w dzielnicy polskich pracowników sezonowych

  @Plackowykasztaniak Nie to co takie Chavy i inny White Trash

  Zaloguj się aby komentować

  Hun farer landet rundt

  Theodor Kittelsen

  #sztuka #ambient #malarstwo

  28a0bf89-67ac-4e27-a3e8-f935079c6da3

  Za każdym pierdolonym razem jak widzę jego prace to mam laga i patrze się na dany obraz z totalnym skupieniem i podziwem, są po prostu świetne mają w sobie coś takiego że czuje jednocześnie dziwny niepokój, ciekawość i nawet zdarzy się gęsia skórka ( ‾ʖ̫‾)

  @SumTZO Dosłownie, mam to samo. Uwielbiam do tego włączyć sobie w tle jakąś playliste Burzum, Windir lub inny norweski black folk/ambient ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)

  @Matr0niX Dark Ambienty varga do tych prac pasują bardzo w sumie wystarczy włączyć "Rundgang um die transzendentale Säule der Singularität" i można oglądać wszystkie jego prace z wypiekami na twarzy

  Zaloguj się aby komentować

  Są różne brzydkie #logo - archaiczne, niemodne czy krzywe. Większość z nich to loga jakichś podrzędnych wytwórni czy hurtowni azbestu. Jednak AMZ Kutno, firma dość znana i z ambicjami mogłaby coś z tym swoim paskudztwem zrobić...

  #design #grafika #madeinpoland

  98abd84c-bb60-4e48-8170-f9314f9b0906
  a36965ec-79a9-4f63-8e18-3959fe91b35c

  Co zatem mógłbyś im zaproponować?

  @Zazieleniam z jakiegoś powodu sami na grillu montują po prostu litery grubą czcionką rzeźbione I to jest lepsze na pewno.

  f84d9ec8-4351-47cf-b3bf-396fe58b9840

  @burt faktycznie wygląda to lepiej. Może zrobili redesign tylko jak to często gęsto bywa - firmy nie prowadzą spójnej identyfikacji wizualnej, bo tego nie pilnują i się na tym nie znają Albo może wyprodukowanie takich liter było tańsze niż tworzenie ich logo Nigdy nie wiesz co pociągnęło tą decyzję

  Zaloguj się aby komentować