Gdybyście się zastanawiali, dlaczego ludzie wolą stać na torach niż wyłamać rogatki. Nadawca publiczny...
#kolej

Gdybyście się zastanawiali, dlaczego ludzie wolą stać na torach niż wyłamać rogatki. Nadawca publiczny...
#kolej

Nikt nie zrozumiał. Tu nie chodzi o to, że wybierasz rozjechanie przez pociąg albo wyłamanie rogatki.
Większość ludzi boi się wyłamania rogatki (jak widać słusznie bo dla 90% ludzi wyjąc z portfela 3000zł to to samo co wejść pod ten pociąg) więc próbują się przytulić się do rogatki aby uniknąć zniszczenia rogatki i śmierci od pociągu.
Powinni dostać taką karę za ten post, że by się posrali i dobrze zastanowili następnym razem. Przecież pisanie takich bzdur może naprawdę komuś namieszać w głowie co wystarczy, żeby się zawahał przed wyłamaniem rogatek. A takiej sytuacji nawet sekunda może zaważyć na tym czy wrócisz tym samym samochodem, czy cię wywiozą. Krótko mówiąc igrają z ludzkim życiem, byle kliki się zgadzały. Ale wszyscy wiemy że nawet sprostowania nikt im nie nakaże napisać.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ktoś tu chyba bzika ma.
Oczywiście tego pozytywnego
#lego #hobby #kolekcja

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Dzięki @NooT @BapitanKomba za to, że uczyniliście wczorajszy wieczór jeszcze leppszym!
Dopiero teraz się skapnąłem, że w końcu nie zrobiliśmy se fotki, więc dam jakąś tego, na co wspolnie patrzyliśmy
#hejtopiwo #hejtopiworadom #jeanmicheljarre

@Felonious_Gru @diagnoza @NooT No siema 😎 Na I-7 były najgorsze miejsca! Uciekliśmy stamtąd po dwudziestu paru minutach występu Jarre'a. Kilka miejsc obok już wcześniej opstoszało. Na płytę nie wpuszczali, więc staliśmy w przeciągu koło schodów naprzeciwko sceny. Moje najdroższe miejsca stojące 😐 Co za zamianę zrobiliście?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nadal się zastanawiacie, czemu ludzie nie wyłamują rogatek?
Wyłamanie rogatki: 3500zł + 15pkt
Kolizja z pociągiem: 3000zł + 10pkt
XD
https://piasecznonews.pl/pl/755_tarczyn/113615_o-krok-od-tragedii-na-przejezdzie-kolejowym.html
#kolej #wypadki
https://autoblog.spidersweb.pl/wysokosc-mandatu-za-wylamanie-rogatki



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W końcu jest!
Różnica w stosunku PP20 bardzo duża, ale PP20 zawsze będzie miał ciepłe miejsce w moim serduszku.
#strzelectwo #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś:
KWZ Złota Kaczka
Mówi się, że “nie wszystko złoto co się świeci” - ale ten atrament nie dość, że się świeci, jest złoty, to jeszcze JAKIE TO JEST K⁎⁎WA ZŁOTO! No ale dobra, po kolei.
KWZ to, jak już wiemy, polska marka atramentów. Jak może pamiętamy, a może nie, nawiązała współpracę z polskimi sklepami zajmującymi się sprzedażą piór wiecznych i wypuściła dla nich dedykowane kolorystyki. Kaczucha jest właśnie jedną z nich.
Ten atrament jest złoty. Po prostu. Nie da się go określić inaczej, nie jest żółty, nie jest pomarańczowy, nie jest nawet rzułty. On jest k⁎⁎wa złoty. Jest też upakowany shimmerem do tego stopnia, że jestem zaskoczony, że w ogóle płynie. A płynie świetnie - i wygląda jeszcze lepiej.
Szybciutko trafił do grona moich ulubionych atramentów. No k⁎⁎wa złoto, w dodatku złote.
Cena: 49 zł/60ml
Tyle ode mnie!
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Widzieli w pełni elektryczne Ferrari?
Ja nie kupię.
Bo po co mi kolejne
#ferrari #motoryzacja #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Poranny wypad nad jezioro. #wedkarstwo #islandia


Zaloguj się aby komentować
Zainwestowałem w metale kolorowe. Mistrzostwa za pasem, trzeba się zabrać za lepienie mistrzowskich kulek.
#strzelectwo

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#kolej #pociagi #pkp
Dziś w cyklu #niecodziennydworzec udajemy się do Miasta Świętej Wieży czyli Częstochowy. Dworzec na zdjęciu to Częstochowa Stradom. Jest to druga co do wielkości stacja kolejowa Częstochowy i dworzec kategorii "A". Budynek został zbudowany w roku 1911 a przebudowa holu nastąpiła w 1991 tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży. PKP stale modernizuje dworzec, stawia wiaty i dokonuje mniejszych remontów.
Na dworcu tym byłem wielokrotnie, a ostatni raz w minioną sobotę
Źródło zdjęcia: Ogólnopolska Baza Kolejowa
Data: 2012
Autor: Przemysław Król

Zaloguj się aby komentować
Siemanko, witajcie w mojej k
URWA JAKIE TO PIÓRO JEST
Moonman/Majohn P136
Jak już mówiłem, nie tak zaraz dawno, dowiedziałem się, że jest Moonman ze stalówką flex. Jest obojga nazw, dla tych którzy nie wiedzą albo nie pamiętają, dlatego, że Kaweco to mściwe chujki i zaklepali sobie nazwę Moonman na europę. Niemniej na piórze widnieje Moonman, tako i będę mówił i pisał Moonman.
Ja cię pi⁎⁎⁎⁎lę jezusie chrystusie jakie to jest złoto.
Ale po kolei.
Kształt, jak każdy widzi, klasyczne cygaro. Taki Montblanco-sailoro-piloto-platinumo-chujo-mujo-dziko-wężo, no po prostu klasyk nad klasyki. Wziąłem szare, bo w sumie why not, szarości w życiu nigdy dość. Na skuwce pierścień, na pierścieniu pięknie wygrawerowany Moonman i jeszcze piękniej wydrapany P136.
P, oczywiście, bo Piston, bo jest to pióro tłoczkowe. Korpus wyposażony w paskowate okienko podglądu, działa dobrze.
No i przechodzimy do rzeczy najważniejszej, czyli stalówki.
Po pierwsze primo - jest ładna. Góry + przeszycie + dziura w kształcie księżyca.
Po drugie primo - jest dość gładka jak na taką grubość. Linia japońskiej Fki, europejskiej EFki, a jednak feedback, choć jest, to jest niewielki.
No i po trzecie primo ULTIMO - k⁎⁎wa jaka ona jest miękka. Ta stalówka jest miękka jak pedofil na uniwersytecie trzeciego wieku, no k⁎⁎wa najlepszy flex jaki mam i jaki miałem do tej pory. Startuje, jak już ustaliliśmy, w c⁎⁎j cienko, a na flexie zostawia za sobą taką rzekę, że klękajcie narody. W porównaniu do takiego na przykład Conklina ze stalówką Omniflex, to k⁎⁎wa nie ma porównania, więc go nawet nie wrzucam, bo szczerze mówiąc wstyd.
Oczywiście, żeby nie było całkiem całkiem kolorowo - jako że feed jest klasyczny, biedacki plastikowy, to na maksymalnym flexie będzie się dławić jak Sasha za najlepszych czasów. Są rzeczy, których się po prostu nie przeskoczy. Niemniej jest to najlepiej zainwestowane piórowo 140 złotych... chyba kiedykolwiek.
A, zalane Diamine Masquerade, bo j⁎⁎ać biedę i niech się błyszczy. Tym samym BiC wypierdala z rotacji. I tak długo sie utrzymał. Z pozostałych newsów - Waterman Expert znowu zdechł, podmieniłem atrament na J. Herbina Encre Bleue, jak to zdechnie to nie ma nadziei XD
Tyle ode mnie!
#piorawieczne





Zaloguj się aby komentować
Fatalne wieści.
Coraz więcej stacji benzynowych zgłasza braki paliwa. "Mamy krytyczne stany oleju napędowego" twierdzą dystrybutorzy.
Podobno rząd zastanawia sie nad jego racjonowaniem.
Niektóre ze stacji z powodu braku dostaw zamknęły sie już na 4 spusty (real pic). Inne podniosły jego cenę dwu krotnie.
Sytuacja robi się krytyczna!
#heheszki #wiadomosciswiat #lego #trump #paliwo
Uwaga. Robię za Nostradamusa.

Zaloguj się aby komentować
O ja pi⁎⁎⁎⁎lę jak dygnął, czyli "fajna, mokra"
Conklin 1898 Spectra Fusion Blue
Mamy rok pański 2025, 24 listopada dokładnym będąc. Pewne młodsze o pół roku manaciątko przegląda sobie internety, po czym słychać głuche puknięcie o dolną część blatu biurka. Manat zobaczył coś, co mu się bardzo, ale to bardzo podobało.
Spectra Fusion to limitowana edycja Conklina 1898 wypuszczona w 1898 egzemplarzach. Łączy ze sobą drewno i żywicę, wyglądając trochę jak plaża i oświetlone słońcem morze. Przychodzi w klasycznym pudełeczku Conklina (takie samo dostałem z Duraflexem) które, swoją drogą, jest skrajnie za⁎⁎⁎⁎ste, i w kartoniku z dopierdolonym 1898.
Jest. K⁎⁎wa. Piękne. Równie piękne na żywo, co na obrazkach. Jest też cholernie przyjemne w dotyku, "matowe" jeśli ma to dla was sens. Na końcach korpusu i skuwki żywica przechodzi w drewno. Wokół skuwki - pierścień z wzorkami i, znowu, 1898.
Na drewnianej części skuwki jest też wydrapane: LIMITED EDITION 0659/1989. He he, 6(5)9
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak to wszystko jest spasowane i jak płynnie chodzi. Skuwka zakręca się jak świeżo nasmarowana, sekcja wkręca się jeszcze lepiej. W pakiecie jest też konwerter, również wkręcany, ale on już tak płynnie nie chodzi.
Stalówka... Mrrrr
No fajna mokra. Gładziutka, ale jaka fajna mokra. No ale gruba strasznie, niby F, a grubością to zdecydowanie M, grubość linii jest identyczna jak w Faber-Castell Grip, o ile nie ciupkę szersza. ALE JAKA FAJNA MOKRA!!! Wygląd klasyczny, jak to w stalówkach Conklinowskich, z dziuro w kształcie księżyca.
No k⁎⁎wa jaram się jak po⁎⁎⁎⁎ny.
Niemniej, co trzeba wiedzieć koniecznie przed zakupem
Jest wielkie. Serio, kolosalne. Wrzucę porównanie z klasycznym Vectorem i Safari w komentarzu
Cena aż poraża, 788 złotych po zniżkach zapłaciłem i jest to zdecydowanie najdroższe moje pióro
MOKRA JAK DIABLI
Chwilowo zalany Edelsteinem Apatite z poprzedniego wpisu, na co jestem trochę podkurwiony, bo we wtorek zamówiłem KWZ Syrenka z pióroteki i pasowałaby IDEALNIE. Przypadek całkowity, ale no k⁎⁎wa 100/100 i aż mnie wkurwia, że się nie spięło, bo nawet nie wyjechał.
Tyle ode mnie!
#piorawieczne






Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w #encyklopediapiorwiecznych wracamy do dojczland dojczland uber ales, bo bez tego jakby europejska scena piórowa praktycznie nie istnieje. Tak samo, jak bez Lamy nie istnieje większość kolekcji, a sporo osób swojej przygody z piórami po prostu by nie zaczęło, albo bardzo szybko skończyło. Historia marki Jest rok 1930. Jegomość o imieniu C. Josef Lamy do tej pory harował jako manager eksportowy w Parkerze. I w pewnym momencie stwierdził - nie, u siebie rób jak u siebie, a u obcego na odpierdol. Tak przynajmniej zgaduję. Zgaduję też, że na odpierdol robić nie lubił, bo założył sobie w Heidelbergu fabrykę: Orthos...
Kocham strzelać, choć długa droga przede mną. Chyba nie zdążę na olimpiadę.
Pistolet pneumatyczny 60 strzałów 10m.
#strzelectwo

Zaloguj się aby komentować