Perypetii życia w bloku ciąg dalszy..
Gdy schodziłem do piwnicy zastał mnie taki o właśnie widok. W mieszkaniu nad jest melina z którą jest kosa już od dłuższego czasu.
#zalesie #blokowisko #alkoholizm
Perypetii życia w bloku ciąg dalszy..
Gdy schodziłem do piwnicy zastał mnie taki o właśnie widok. W mieszkaniu nad jest melina z którą jest kosa już od dłuższego czasu.
#zalesie #blokowisko #alkoholizm
@Nimaskalisto Kiedyś w kamienicy mieliśmy grubszą akcję i zalane 2 piętra + dużo większa kałuża. Po tej przygodzie już wiem, że w pierwszej kolejności się dzwoni na straż pożarną (najlepiej powiedzieć, że woda dostaje się do instalacji elektrycznej, co też nie jest kłamstwem.)
Straż pożarna się nie pieprzyła tylko wybiła okno w mieszkaniu gdzie nikogo nie było (środek nocy z soboty na niedzielę).
Zaloguj się aby komentować
Mojej "dobrej" passy ciag dalszy. W srode namacałam u jednej z moich kotek - Miszy guzek blisko sutka. Od razu umowilam ja do weta, ja i Behemota który byl ostatnio agresywny w stosunku do innych kotów a jego brat miał nadczynność tarczycy wiec warto sprawdzić. Ale Behemot nie mógł wytrzymać do wizyty u weta bo od razu w srode wieczorem wylal na siebie gorącą kawę. Na szczescie tylko na jedna łapę. Ale wczoraj trzeba było iść z nim na przegląd. Łapa była spuchnięta i gorąca ale weterynarz kazal tylko podawać mu leki przeciwbólowe (oczywiście przeznaczone dla kotów) i w razie jakby mu sie zrobily pęcherze i skora zaczela schodzic to opatrunki żelowe. Na razie opuchlizna zeszla i nic się nie dzieje. Za to dzisiejsza wizyta z Miszką przyniosła złe wieści. To nowotwor listwy mlecznej, ktore u kotek sa w 80 - 90% złośliwe. Lubią naciekać a i czesto daja przerzuty. Ale usg wykazało ze jak na razie nie ma przerzutow w narządach odleglych a rtg ze nie ma tez guzow w płucach co dalo zielone światło do operacji. W dodatku udalo sie od razu dziś ja zoperowac. Ma usunięte trzy z czterech gruczołów z tej listwy mlecznej i jeden węzeł chlonny. Guzki byly trzy, dwa malutkie i jeden wiekszy ale dalo sie je latwo usunąć, nie naciekały co daje szanse że bedzie dobrze. Ale wiadomo trzeba sie liczyc z tym że moze być różnie. Misza, która przyjechala tak jak Javelina ktora niedawno odeszla z Ukrainy, jest wyjatkowo spokojnym kotem, ale dzis byla bardzo zestresowana wizytą u weta jakby coś czuła. Nigdy nie wykazywała oznak zdenerwowania a dzis całą drogę wokalizowała a jak ja wyjęłam z kontenerka to byla cala zaśliniona z nerwów. Ale juz doszla do siebie i pomimo długiej rany pooperacyjnej na brzuchu zachowuje sie juz normalnie, zjadla chętnie gotowaną rybę. Mam nadzieję ze wszystko skończy sie dobrze i to cholerstwo nie rozsieje się w najblizszym czasie. Trzymajcie kciuki za Miszunię
#zwierzaczki #koty #zalesie


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gdyby ktokolwiek zastanawiał się nad zakupami online na twojesoczewki(.)com to zdecydowanie nie polecam.
Być może stoiska stacjonarne w centrach handlowych jakoś jeszcze funkcjonują, ale ich sklep internetowy ma klientów głęboko w poważaniu. Klientem wspomnianego sklepu jestem od kilku lat i od kilku miesięcy obserwowałem pogorszenie tempa realizacji zamówień. Niestety, kolejny raz chcąc zaoszczędzić kilka złotych złożyłem zamówienie 1 grudnia...
Noszę soczewki toryczne. Jak wiadomo nie jest to produkt dostępny od ręki w sklepach (za dużo możliwych kombinacji moc+cylinder+oś) i zawsze jest zamawiany od producenta - co czasem trwa, ale zwykle nie dłużej niż tydzień.
Na maila wysłanego po 14 dniach od zamówienia odpisali, że mają czas na realizację 14-21 dni roboczych. Co od 1 grudnia dawało im czas do... 5 stycznia 2026. Na maila wysłanego 29 grudnia odpisali, że nadal nie wiedzą kiedy będą mogli zrealizować zamówienie. A dodam, że zamówieniem były całkiem popularne soczewki toryczne (Acuvue) które są produkowane raczej na bieżąco.
Z racji całkowitego wyczerpania swoich zapasów tego samego dnia (29.12) złożyłem na Allegro zamówienie na dokładnie te same soczewki. Zamówienie z małego zakładu optycznego z warszawskiej Woli. Wydałem 14 zł więcej niż na twojesoczewki.
I teraz finał.
Zamówienie z Allegro dostałem 31 grudnia. W tym czasie sklep był w stanie złożyć zamówienie u producenta, producent dostarczył, sklep wysłał, inpost dostarczył do mnie. A ja mogę normalnie widzieć.
A zamówienie z twojesoczewki? Wczoraj łaskawie wysłali, po 28 dniach roboczych... xd
#zalesie i #niepolecam



Zaloguj się aby komentować
Idź się ucz, będzie fajnie mówili.
Dowiesz się czegoś nowego mówili.
A teraz chłop siedzi po nocach bo trzeba zmienić sporo kodu w grze, bo się nauczył czegoś nowego ( ͠° ͟ʖ ͡°)
Właśnie nauczyłem się generować powiadomienia z animacji, bez odczytywania klatki, dodatkowo dowiedziałem się także, że mogę do poszczególnych klatek dodać eventy dźwięku, więc muszę zmienić kod gracza i przeciwników.
A RAMy drożeją, to trzeba go oszczędzać ( ಠ ͜ʖಠ)
Tak więc od kilku dni grzebię w kodzie i szukam każdego miejsca, gdzie jest odtwarzanie dźwięków i zamieniam to na bardziej precyzyjne i lżejsze anim notify sound.
No i trzeba także znów iść na zakupy, ponieważ widzę, że brakuje mi ogromnej biblioteki dźwięków.
Tak więc będzie co robić przez następne tygodnie.
Poza samymi zakupami czeka mnie też przeogromna zmiana kodu, którą muszę dość gruntownie zmienić, bo usunięcie jednego elementu rozwala kolejne ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Więc trzeba to logicznie przerobić tak aby logika się zachowała a zmiana nie rozwaliła przeciwnikom systemu.
No i trzeba przenieść kolejne tabuny rzeczy z kodu przeciwników do ich rodziców, żeby zaoszczędzić zasobów.
Bo nie ma sensu dublować kodu, skoro można to napisać raz a potem tworzyć child.
Ogromny plus jest taki, że wracają mi pomalutku znów chęci do tworzenia, ponieważ ostatnie tygodnie czy nawet miesiąc były ciężkie i nie robiłem w grze praktycznie nic, poza minimalnymi zmianami.
Myślałem, że w końcu odwiedziło mnie wypalenie i niechęć do pracy nad grą.
Ale kolejnym razem chęć ukończenia takiego zadania wygrała (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)
Masochizm i dyscyplina pokazały na co je stać ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)
Uwielbiam zadania, które wymagają ogromnej wiedzy i nakładu pracy.
Zdjęcie niepowiązane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rhr #gry #pcmasterrace #chwalesie #zalesie

Zaloguj się aby komentować
2h odsniezalem to biale gunwo az zlapal mnie skurcz lydy na tyle mocny, ze sie poteznie spierdzialem. Dobrze, ze nie poszlo na kakaowo. #gownowpis #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Kochani, trzymajcie mnie, bom rozsierdzon...
Sąsiad już 4 miesiąc robi remont mieszkania, klatkę obok. Miałbym to pewnie w piździe, gdyby nie to, że napierdala w ścianę nośną udarem (jak w tej scenie z Nic Śmiesznego), przez co po nocnych zmianach mogę zapomnieć o jakimkolwiek śnie (mimo stoperów i tabletek nasennych). Facet ma lokal klatkę obok, mimo to wibracje i hałas niosą się bo dwóch klatkach (ściana nośna)... Nie mówiąc już o tym, że 3 razy przebił się do sąsiada obok z mojej klatki.
I tu pytanie do Was - czy ktoś się mierzył się z podobnym problemem? Jak mogę zainterweniować? Czy taka sytuacja nie podlega pod naruszenie struktury budynku?
Piszę do Was w akcie desperacji, bo ani prośbą ani groźbą do c⁎⁎ja nie dociera...
#zalesie #remontujzhejto
@Nimaskalisto współczuję. Nie wiem co można tyle czasu kuć i wiercić. Skuwalem u siebie podczas generalki calą posadzkę, to byly z dwa dni kucia max. Wyburzanie sporej ceglanej ściany - jeden dzień. Skuwanie całej łazienki - dwa. Wiercenie nawet pod tak wierceniowymagające sprawy jak msystem chcąc zrobić wszędzie ścianki i sufity z gk to wciąż nie jest pół roku ciągłego napierdalania...
A byłeś tam pogadać o c⁎⁎j w ogóle chodzi?
Zaloguj się aby komentować
pół piwnicy kartonami zajebane
z kupionych rzeczy co się kiedyś mają przydać
część wyróżnia się jakością i wielkością, a druga na wypadek gdyby trzeba było odesłać na gwarancję
i na tę jedną łajzę która akurat raczyła się zjebać kartonu chłop zostawić nie pomyślał
a że to bydle ma jeszcze stację dokującą typu "o mój boże jaki duży" to nie taka prosta sprawa go spakować
na szczęście kilka lat temu stwierdziłem że karton po przyczepce rowerowej to jest coś co akurat potrzebuję zostawić
idę rzeźbić z tego kartonu, który jako jedyny to pomieści, nawet do śmietnika zaglądałem i nic dużego nie było XD
#zalesie i kazali nagrać filmik żeby pokazać jak nie działa to i tutaj dorzucam zdjęcie i swój żal przy okazji
echh chłopu się zachciało do klasy średniej i tylko sobie roboty dodatkowej narobił


Zaloguj się aby komentować
Takie trochę #zalesie a bardziej pojazd po sieci #rtveuroagd Syn kupił sobie klawiaturę, ale nie zauważył, że przewodową dopiero po opakowaniu w domu się zorientował. Podlaczyl, poklikal i spakował. Następnego dnia podwiozlem go do sklepu żeby zwrócił i z samochodu widzę, że sprzedawca coś do niego mówi i kręci głową. Wysiadłem z auta i idę zobaczyć o co chodzi. No więc pan sprzedawca przyczepił się, że na klawiaturze jest pyłek. Tak k⁎⁎wa pyłek który spadł jak dotknalem palcem. I przewód nie jest złożony oryginalnie. On tego nie przyjmie. I teraz hicior. Nawet jakby przyjął to zwrot na kartę podarunkową.
Także to moje ostatnie zakupy w tej sieci.
Zaloguj się aby komentować
Zerwała ze mną dziewczyna
Nie przyjęli mnie na podyplomówkę
Tkwię w chujowej robocie bo zachciało mi się podążać za marzeniami
Wraca depresja
Czekam aż coś jeszcze j⁎⁎⁎ie (bo to jest pewne)
Ale przynajmniej wyzwoliłem Cape Dun w goticzku co nigdy mi się nie udało
#depresja #zalesie #gothic #gry #przegryw

@kobben02
Wiem, że sobie pomyślisz "ale pierdolisz frędzlu jeden"...
Ale:
1- przejdzie Ci, poznasz kogoś lepszego i będziesz się cieszył, że jednak z tą czy z tamtą Ci nie wyszło, zobaczysz
2- no i co? Może w tym roku się uda, albo na inną?
3- spróbuj zmienić, może się uda. I co prawda też narzekam na swoją robotę ale jakby ch⁎⁎⁎wa nie była to zawsze lepsza niż siedzenie na bezrobociu, bez kasy, bez jakiegoś zobowiązania bodaj żeby rano wstać...
4- spotkały Cie przykre rzeczy, to i czujesz się chujowo
5- warto być na to przygotowanym ale może nie będzie tak źle?
Nigdy nie grałem w gotika xD
Zaloguj się aby komentować
Ech, napisałbym se jakiś błyskotliwy komentarz, bo mam deficyt piorunów, ale akurat nie ma pod czym.
I jak tu żyć...
#gownowpis #dajpioruna #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Nie jestem zatrwożona, lecz zaskoczona
Jak ta stronka jest stwarożona.
Twaróg w kanapce, w sałatce, w zupie
Brakuje jeszcze twarogu w d⁎⁎ie.
Twaróg -styl życia. Twaróg to lans
Z tematem twarogu nikt nie ma szans.
Zjawisko na niespotykaną skalę,
Chciałam się chwalić, ale się żalę.
Czy raczej #zalesie bo nie przepadam za twarogiem, a chciałabym wstawić z nim zupę. Ale to obrzydliwe i nie umiem się na to zdobyć.
Z mozzarellą bym mogła, ale mozarella to nisza,
Jak twarogu klisza
Jak nienabita szisza
I tak to @AdelbertVonBimberstein
#hejtopoezja #rymowanka #heheszki #memy #hejtomeme #nowywlascicielhejto #dalamzsiebie15procent

Zaloguj się aby komentować
No i c⁎⁎j, no i cześć.
#gownowpis #zalesie #zus #jdg

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dajcie chuopy pioruna bo początek roku zaczął się dla mnie fatalnie. Praca i dom. W obydwu przypadkach mam pecha. Wiem że po każdej burzy nadejdzie słońce. Wyjątkowo wczoraj miałem pecha a poprzedził to sen który miałem w nocy.
#zalesie
#gorzkiezale
Zaloguj się aby komentować
Powiem wam, że wali mi ostatnio na dekiel.
Nie wiem czy to pogoda, mój gupi łeb czy co...
Trochę mam na głowie ostatnio, micha nie bardzo siada bo zwyczajnie jak mi źle to podjadam (dobrze chociaż, że nie tyle by w górę waga szła), na siłowni też mocy nie mam i ostatnio chodzę bo chodzę ale średnio mi się chcę...
Wkurwia mnie byle co i w ogóle jest tak se o...
#zalesie #bezsensu

Zaloguj się aby komentować
Miesiąc temu, w tym wpisie:
https://www.hejto.pl/wpis/help-postaram-sie-opisac-moj-problem-w-miare-zwiezle-moj-gruzik-znowu-ma-awarie-
opisałem usterkę, z która się męczyłem kilka tygodni. W końcu oddałem auto do serwisu.
Dziś go odebrałem. Okazało się, że były dwie usterki. A w zasadzie, biorąc pod uwagę, że skończył się tez aku, to trzy.
kabel masy wraz z klemą minusową do wymiany i rozkodowany (przez zwarcie) moduł immobilizera.
@Ten_koles_od_bialego_psa to dlatego nie mogliśmy go odpalić od Twojego auta.
I teraz najlepsze. Aku kosztował ok. 400zł, kabel masy z klemą ok. 80zł. Robocizna i programowanie immo...
k⁎⁎wa 1000zł Wydaje mi się to dużo, ale w sumie co miałem zrobić, jak z immo bym sobie i tak sam nie poradził.
BYłem pierwszy raz w tym serwisie, bo odkryłem, ze robią też terenówki i 4v4, ale IMO, zdarli ze mnie.
Ale ehh.... trochę zapłaciłem za swoją głupotę.
#motoryzacja #landrover #ciekawostki #zalesie #4x4 #offroad

@AndrzejZupa nie. Auto trafiło do warsztatu tuż przed wigilią. Między 24.12 a 6.01 mieli przerwę i w ogóle nie pracowali. Na wyszczególnionym rachunku, za wymianę akumulatora, usługa kosztuje 220zł. Uważasz, że to mało, czy dużo? Bo ja generalnie to akumulator wyciągam i wkładam, razem z zakręceniem klem 5min. Jasne, że możesz mi teraz powiedzieć, że sam to mogłem zrobić. Ale nie spodziewałem się, że usługa wyciągnięcia i wsadzenia aku tyle kosztuje
Zaloguj się aby komentować
A kto to siedzi po nocach, bo próbował wgrać custom ROM, ale uceglił telefon? No ja.
#zalesie #android #xiaomi #technologia #telefony

Zaloguj się aby komentować
Na OLX stabilnie xD ostatnio wystawiam różne graty.
#zalesie

Zaloguj się aby komentować
O,o co ja dziś się dowiedziałem...( I wysłuchałem)
Wy nawet nie wiecie ale wasze choinki które trzymacie w domu na święta są napuszczane chemią i was trują!
Wracając do meritum, wyniosłem swoją choinkę którą miałem w domu na padok żeby konie sobie poskubaly i wtedy zaatakowała mnie właścicielka kucyka czy mam pewność co do tej choinki...
Ja wielkie oczy, tak tak skowyrna choinka trochę już opadła ale zastrzeżeń do niej nie mam.
Nie minęło 10 min i telefon od wujka, paulusll zabierz ta choinkę bo dzwoniła wlascielka kucyka i tłumaczyła mi przez 5min o chemii którą ładują w hodowlane choinki, dla świętego spokoju weź ją bo jak się kucyk pochoruje to będzie przejebane i będzie to twoja wina O.o
Tracę wiarę w ludzkość. Choinka z mojego lasku, niczym nie pryskana, no czasem na nią nasikalem ale to tyle.
#zalesie
Nie minęło 10 min i telefon od wujka, paulusll zabierz ta choinkę bo dzwoniła wlascielka kucyka i tłumaczyła mi przez 5min o chemii którą ładują w hodowlane choinki, dla świętego spokoju weź ją bo jak się kucyk pochoruje to będzie przejebane i będzie to twoja wina O.o
Mam nadzieję że nie posluchales, takim ludziom nie ma co ustępować nawet o włos dla świętego spokoju, bo się przyzwyczają i rozplewią
Na szura sposób szurowski: -Choinka? (Ściszonym glosem) Za kogo mnie masz? Wiesz co to choinka? To pogański symbol ludzi którzy składają dzieci w ofierze! (I już na calego głośno) TO DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE P⁎⁎DO! A WIESZ KTO MIAŁ JESZCZE CHOINKĘ? CI ZBOCZEŃCY NA WYSPIE EPSZTAJNA!!!! I szybko odchodzisz jak gdyby nigdy nic
Zaloguj się aby komentować