Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#playstation #sony #technologia #drm
Sony POEBAO. źródło
Wszystkie gry cyfrowe na PS4 i PS5 zostały teraz objęte wyjątkowo uciążliwym systemem DRM. Każda zakupiona gra cyfrowa wymaga teraz rejestracji online co 30 dni. Jeśli kupisz grę cyfrową i nie podłączysz konsoli do internetu przez 30 dni, Twoja licencja zostanie cofnięta.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Technoloogia!
(Kiedy Hejto naprawi ten bug że nie można poprawić tagów po popełnieniu wpisu).
#chlopakizdzialeczek #bhp #pila #ogrodnictwo #technologia #oporniktojednakjestpojebany #dzialka


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak powstają klocki Cobi? Ano tak!
https://www.youtube.com/watch?v=6dMNBu7E_P8
#cobi #nielego #ciekawostki #technologia #militaria
Zaloguj się aby komentować
WINHANCE
Strona domowa: https://winhance.net/
GitHub: https://github.com/memstechtips/Winhance
Dokumentacja [ENG] https://winhance.net/docs/index.html
Pobieranie najnowszej wersji: https://github.com/memstechtips/Winhance/releases/latest
News NeoWin: https://www.neowin.net/software/fully-disable-ai-features-in-windows-edge-and-office-in-latest-winhance-release/
Świetna aplikacja do wprowadzania zmian w Windows (za pomocą zmian w rejestrze), możliwość dostosowania ISO, Instalacja aplikacji (winget) w języku Polskim.
Używajcie z rozwagą i na własną odpowiedzialność.
#windows #technologia #windows11 #systemyoperacyjne
Flood na temat Linuxa w tym wątku = #czarnolisto
CC @bojowonastawionaowca

Zaloguj się aby komentować
Powiem wam, że Windows 11 to jednak programistyczny majstersztyk. Serio. Tyle jest narzekania, tyle jadu, a niepotrzebnie. Żeby to zobrazować, przytoczę wam moją historię z chwili obecnej. Wcale nie jestem zły. Też serio.
No to mam ja sobie ikonkę Steama w trayu, ale coś nie chce działać, wywala crasha, to go wyłączam w Managerze Zadań, wchodzę w menu start i mam gupią myśl. Zawsze muszę go tam odpalać, przeniosę ikonkę na pulpit, jak w każdym normalnym systemie i będzie szybciej na przyszłość. Jak pomyślał, tak zrobił, ale stało się nieoczekiwane. Ikonka ma rozszerzenie .exe - myślę: Ciul, pewnie upośledzony system dodał przez przypadek taki artefakt w nazwie. Odpalam. Steam chce się aktualizować. Ciul, mam czas. Zaczynajo wyskakiwać foldery na pulpicie, myślę - pliki tymczasowe, tutaj?
Co się okazało. Przeniesienie ikony nie stworzyło skrótu do Streama, tylko przenisło cały j.... program otwierający .exe z folderu Steam znajdującego się w Program Files. To co miało być aktualizacją, tak naprawdę instalowało mi Steama na PULPICIE. Co oznacza, że teraz tego gówna musiałem szukać w systemie, przenieść ponownie we właściwe miejsce i działa bez aktualizacji. Gdybym wywalił do kosza, to musiałbym Steama pobierać od nowa.
Debil, który to tak zaprojektował, lub ten, co wpadł na pomysł, żeby LLM pisał kod systemu, niech się ... . I to równo. xD
No i tak. Przyznam, że powinienem mieć czerwone flagi wcześniej przez to .exe, ale przyznam, że nie spotkałem się jeszcze z taką akcją. Na linuxie normalnie sobie przeciągam i działa dobrze. To samo w Windows 10. xD
I tak, mam Linuxa na innym kompie. Zwyczajnie mam sporą bibliotekę w GOG'u, a tam gry średnio działają na
Plus programy do rysowania tak sobie działają na linuxie. No i nie chce mi się ponownie kupować licencji.
#perypetiedziwena #zalesie #windows11 #windows #technologia

@Dziwen To wygląda na problem instalatora steama a nie windowsa. Nie zapytał po uruchomieniu i nie czekał na potwierdzenie w jakim folderze chcesz zainstalować?
Albo coś ściemniasz. Akurat przy przesuwaniu "ikonek" na pulpit windows11 pyta co chcesz zrobić lub domyślnie tworzy ikonę z linkiem. Musiałeś wykonać przeniesienie świadomie albo ściemniasz. Dlaczego tak myślę? Bo odwołujesz się "co by się stało gdybym wywalił do kosza?". Nic by się nie stało. Kosz w windowsie ma opcję "przywróć".
Zaloguj się aby komentować
Kiedy myślisz że dwa żuki szczepione dupami to szczyt co mozna zrobić z żuka. Otóż nie.
Mozna zrobić KantoŻuka czy KredensoŻuka
#gownowpis #ciekawostki #zainteresowania #motoryzacja #prl #historia #technologia

Zaloguj się aby komentować

Komisja Europejska rozstrzygnęła przetarg na usługi chmurowe Sovereign Cloud. Inicjatywa o wartości 180 mln EUR w ciągu 6 lat ma wzmocnić cyfrową suwerenności instytucji unijnych. Usługi chmurowe będą świadczone przez czterech dostawców: luksembursko-francuskie konsorcjum Post Telecom z OVHCloud i...
Jakbym miał za guwniaka w podbazie ten kartridż to bym był panem życia na osiedlu (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)
#gry #pegasus #retrogry #konsole #nintendo #technologia #retrogaming #ciekawostki #komputery #benc
Zaloguj się aby komentować

Tylko ciekawość, umiejętności i swoboda grzebania w kodzie. Kamila Szewczyk wcale nie polowała na bugi. Przygotowywała slajdy do wykładu, kiedy jej desktop się zawiesił. Zamiast to olać, weszła głęboko w stary kod i naprawiła przyczynę problemu. #opensource #linux #programowanie #it #foss...
#heheszki #kradzionezwypoku #wykop #linux #technologia


@Roark SSD, współczesny procek, w miarę lekkie środowisko i na luzie da się tyle wycisnąć. Mam na YT filmik, jak Linux (Arch btw) wstaje w 15 sekund, a to było lata temu na SSD, który byłby teraz żólwiem i przed fast boot.
Nawet Winda w którymś momencie odpalała mi się tak szybko, że monitor nie zdążał złapać obrazu, ale na szczęście naprawili to w 11
Zaloguj się aby komentować
![Pierwszy test podwodnej „Piranii”. Pojazd ma monitorować infrastrukturę krytyczną Bałtyku [WIDEO]](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/1b380dff3c12ea2c60bae2c68be715f8.jpg)
Na Martwej Wiśle we wtorek przeprowadzono pierwszy publiczny test pojazdu inspekcyjnego „Pirania”, opracowanego na Politechnice Gdańskiej. Pojazd ma służyć do monitorowania infrastruktury krytycznej na dnie Bałtyku, w szczególności rurociągów oraz kabli telekomunikacyjnych, energetycznych i...

🚨 Nowy asystent Meta zszokował użytkowników! Od marca 2025 roku sztuczna inteligencja zagościła w naszych ulubionych aplikacjach, ale to nie koniec emocji. Czy wiesz, że aż 73% osób nie zdaje sobie sprawy, że ich rozmowy mogą być przetwarzane bez end-to-end? 🤔 Nie martw się, jest sposób, aby...

Wielka zmiana nadchodzi! Od 15 kwietnia 2026 roku rodzice w Polsce będą mogli w prosty sposób złożyć wniosek o paszport dla dziecka poniżej 12 roku życia przez aplikację mObywatel. Koniec z czekaniem w długich kolejkach! Dzięki automatycznemu pobieraniu danych z PESEL, cała procedura będzie szybsza...
https://www.youtube.com/@Radio357TALK
Polecam https://youtu.be/brGwQJWMOY0
dr Dominik Hejj, autor książki "Węgry na nowo"
Mikołaj Rogalewicz, redaktor CyberDefence24
YouTube sam polecił akurat ten odcinek, a widzę, że polecił złoto w postaci kanału Radio 357 TALK.
#radio357 #polityka #geopolityka #cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #podcast #technologia
Zaloguj się aby komentować
Szukam sprawdzonego sposobu na stabilne zasilanie Raspberry Pi 4B, pod które podpięty jest dysk M.2 (USB 3.0) oraz radio Zigbee do Home Assistant. Boję się, że limit 1.2A na portach USB w końcu nie wyrobi, więc jak u Was wygląda setup, żeby uniknąć błędów napięcia i "undervoltage"? Polecacie konkretne modele aktywnych hubów USB z własnym zasilaczem, czy może stosujecie jakieś inne patenty na odseparowanie zasilania dysku od samej płytki?
#raspberrypi #technologia #siecikomputerowe

U mnie były ciągłe spadki i odcinało mi dysk. Próbowałem ustawiać stany energetyczne gdzieś po kernelu i flagi w fstab, nie pomogło, zrobiłem drut - daemon co monitorował czy dysk jest i go ponownie montował (z resetem kontrolera USB, a jakże). Przynajmniej dysk wracał po wypięciu.
W końcu podpiąłem dysk zewnętrzny HDD (Toshiba canvio basics), nie żadne cudowanie z dyskiem ze starego laptopa w adapterze USB. No i działa.
Jakbym był mocno przywiązany do tego setupu to bym zdecydowanie dokupił hub z osobnym zasilaniem, albo samą kieszeń z zasilaniem, bo też widziałem. Ale powoli myślę (od pół roku, to trzeba na spokojnie) nad przesiadką na jakiegoś thin clienta, więc w graty do RPi nie inwestuję
Zaloguj się aby komentować