Zaloguj się aby komentować
Ogrodnik ze mnie żaden, w domu kwiatki żyją ledwie od podlania do podlania, ale! Za to foliak z pomidorami musi być.
#pomidory #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Szybko rosną skubane, trzeba już podwiązać bo się kładą 🍅 #ogrodnictwo #pomidory





Zaloguj się aby komentować
#ogrodnictwo Szybko! Zanim okaże się, że to bez sensu!
od lewej: koktajlowe, malinowe i na górze: 2 razy faworyt i 1 raz janko.
#pomidory

Zaloguj się aby komentować
Taka mała aktualizacja #hejtoogródek
Ostatnie pikowanie. I dziś ogródek potraktowano obornikiem sraptaków żeby już przygotować na sadzenie. Za trzy tygodnie sadzimy! I fasolkę i ogórki też! O i dziś koper posiałam. A sałatka rośnie że hoho!
Będą małosolne
#ogrodnictwo #pomidory
No muszę przyznać że dumna jestem

Zaloguj się aby komentować
Jeden obsadzony, drugiego nie dam rady posprzatać, kot śpi.
#ogrodnictwo #pomidory #koty



Zaloguj się aby komentować
Elo. Moja znajoma ma problem z sadzonkami pomidorów jak na zdjęciach. Ogólnie sadzonki są trzymane w pomieszczeniu pod lampą, regularnie podlewane wodą i roztworem z alg morskich. Od trzech dni są wystawiane na balkon w półcieniu. Problem pojawił się ok. tygodnia temu, zanim zostały wystawione na światło słoneczne.
Może ktoś doradzi, może nie trzeba się tym przejmować i je hartować :)
#ogrodnictwo #pomidory





Zaloguj się aby komentować
Kurła już pikować trzeba
#ogrodnictwo #pomidory

Zaloguj się aby komentować
Aktualności z ogródka, pomidory przesadzone, poszły do nowego domku w szklarni. Pragnę zaznaczyć że nie spodziewałam się że sukces kiełkowania będzie tak olbrzymi. Liczyłam na max połowę z tego. Wobec tego mama będzie miała sporo pomidorów
Jeszcze druga skrzynka rośnie
#ogrodnictwo #hejtoogródek #pomidory #lubiepatrzecjakmirosnie


Zaloguj się aby komentować
ah shit, here we go again
#ogrodnictwo #pomidory

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry wszystkim fanatykom #ogrodnictwo
Wczoraj z ekipą mieliśmy, poważne zlecenie budowy, bardziej złożenia szklarni z poliwęglanu.
Na samym początku robota jak każda inna. Do godziny 10:00, robota szła jak złoto, sobie myślimy do 12:00 fajrancik i jedziemy na kolejną robotę. Ale nie, to nie do mnie tak do mnie nie, powiedziała robota.
Skręcenie szklarni zajęło niecałą godzinkę wstępne ustawienie bloczków fundamentowych również. No ale jak przyszło co do cyrklowania słupów betonowych pod tą szklarnię to już tak łatwo nie było. Ja się zająłem poliwęglanem, i samą szklarnią. A chłopaki biegali jak kot z pęcherzem, z miarką i coś mierzyli. I cały czas im źle wychodziło.
Musiałem im trochę pomóc. Ale wszystkie bloczki były tak kiepsko ustawione że trzeba było wprowadzić kilka poprawek.
Na sam koniec gdy już, szklarnia była zakotwiona do poziomych słupów betonowych leżących na bloczkach, przy zakładaniu poliwęglanu coś nie pasowało. Jak z jednej strony dobrze leżał to z drugiej strony odstawał.
Pytam się, Te a sprawdziliście przekątne? Postawili oczy w słup, nie przecież prosto jest. No tak prosto że różnica przekątnych wynosiła ponad 10 cm.
Ja to myślałem że mnie krew zaleje. I tym sposobem skończyliśmy jakoś po 17:00.
Jeszcze inwestor za dobrą robotę flaszkę postawił.
To chłopaki mimo tego że się strasznie śpieszyli do domu. To jednak zostali jeszcze chwilę dłużej. XD
#warzywa
#pomidory
#szklarnia
#ogorek





Zaloguj się aby komentować
Mamy już wynik badania kiełkowania nasion #trawa . Szybko co? No też mnie trochę zaskoczyło Ponieważ w tych samych warunkach są #papryka i #pomidory a tam jeszcze nic oszałamiającego się nie dzieje.
Kiełkowanie około 90% więc jest bardzo dobrze nic nie będzie trzeba zmieniać normy wysiewu.
Szkoda że na ogrodach tak szybko mi nie wschodzi.
#ogrodnictwo
#trawnik

Zaloguj się aby komentować
Pozazdrościłem co niektórym z Was, i też pomiędzy robotą, wysiałem trochę psiankowatych.
Pomidor "Manistella"
Papryka Borubar tfu... "Barbórka"
I ostra "Cyklon"
Trochę po spartańsku ale... Jestem dobrej myśli.
Już się grzeją na parapecie
#ogrodnictwo
#warzywa
#ogrod
#chwalesie
#pomidory
#papryka

@Evivalarte jak sie ma tez jakies umiarkowane zrodlo ciepla (np zasilacz do laptopa) to dziala jak inkubator.
Zeby komus nie przyszlo do glowy wysiewac na zasilaczu.
Po prostu jak juz beda przygotowane i zakryte (ja uzywam zwyklych foliowek po zakupach - szkoda dodatkowo zuzywac folie) to w takich opakowaniach moze ustawic w stos i czekac az zaczna sie pojawiac liscienie
@RedCrescent ja w tym roku miałam taką obserwacje że papryki nie chciały kiełkować na parapecie, grzejnik delikatnie odkręcony i stały na parapecie wyłożonym płytkami i nic. I po wielu dniach, naoewno grubo ponad tydzień i pomyślałam że podłoże ściereczkę pod pojemniki z wata bo myślę że się wyziębiaja. I po dniu lub dwóch ruszyly tłumnie
Zaloguj się aby komentować
Po rozmowie z @skorpion stwierdziłam że i ja się pochwalę
No to zaczynamy cykl #ogrodnictwo
Jak już niektórzy wiedzą w październiku przeprowadziliśmy się do mieszkania które ma swój ogródek i szopkę z różnościami. I znalazłam tam tacki do wysiewu
Plan był od początku taki że na ten rok robimy testy co i jak wychodzi. No i kiełkowaliśmy na wacie papryczki które są już w ziemi i tak z ciekawości zaczęłam zabawę z kiełkowaniem pomidorów koktajlowych i malinowych. Ale jak znaleźliśmy te tacki a sobotnie słońce popędziło nas do szopki, to tej maszyny już się nie dało zatrzymać
Na skromny początek 36 dołków obsianych:
12 dołków pomidor malinowy
9 dołków yellow pearshape (znalazlam nasiona w szopce i będziemy sprawdzać czy coś z tego będzie)
12 dołków koktajlówek
3 dołki żółte Cherry znakezione
Dodatkowo zrobiłam jeszcze dwie doniczki kwiatków które puszczę po płocie, kolendrę i maciejki. A za dwa tygodnie chyba robimy drugie podejście.
Chcę potestować te nasiona co znaleźliśmy. Wyjdzie - to fajnie a jak nie wyjdzie to majątku rodzinnego nie stracę
Dziś przechodzę koło tacki a tam... Tadaaa
Wyglądają do mnie dwa malinowe i siedem koktajlówek
#ogrodek #pomidory #hejtoogródek



@Evivalarte zależy jak stare? Nasiona pomidorów oraz papryki mają zdolność kiełkowania do 7 nawet lat. Ale przy odpowiednim przechowywaniu. Najlepiej w lodówce w temperaturze około 2-3 stopni.
Najgorsze dla miesiąc są duże wahania temperatury i duża wilgotność. Więc krótko mówiąc są dwa uda. Albo się uda albo się nie uda.
Zaloguj się aby komentować
Pa @winiucho pomidory hodujo
Szklarnie w Ryczywole koło Kozienic
#pomidory #szklarnia





Zaloguj się aby komentować

Czy odpady z pomidorów mogą być zamienione w paliwo lotnicze i inne cenne produkty? Naukowcy z kilku europejskich ośrodków twierdzą, że tak i właśnie rozpoczynają unijny projekt, który rozwija tę koncepcję. Jest ona tym bardziej ciekawa, że pomidory to drugie na świecie warzywo, jeśli chodzi o...

Setki zachorowań, międzynarodowe śledztwo i zaskakujące doniesienia z serca Morza Śródziemnego. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzega: epidemia salmonelli, która od dwóch lat niepokoi całą Europę, najprawdopodobniej ma swoje źródło w pomidorkach koktajlowych z...
Może średnio smakują, ale są niesamowicie plenne i niewymagające. Z czterech krzaków jest istne szaleństwo. Kolejna micha, na garnek pomidorowej, a to jeszcze nie całkiem ostatni zbiór.
Dodatkowo trochę zebranych z tego, co wyrosło z kompostu. Nasiona przetrwały w kompostniku, prawdopodobnie to jakieś odmiany ze sklepu (?). Ten koktajlowy malinowy przypomina "malinowy kapturek" siany w zeszłym roku (który się u mnie nie udał, owoce byly w połowie zielone), ale te warstwy kompostu są sprzed co najmniej dwóch lat.
#ogrodnictwo #pomidory

Zaloguj się aby komentować
Ciężkie życie rolnika. Nie zdążą dojrzeć, zaraza ziemniaczana się pojawia.
Jakby ktoś miał opony do wyrzucenia to przyjmę, może będę palił pod sejmem.
#pomidory #ogrodnictwo





Zaloguj się aby komentować
Nasiona pomidorów wyschły więc trzeba sobie ich zabezpieczyć na następny sezon.
#gownowpis #ogrodnictwo #rosliny #pomidory

Zaloguj się aby komentować