#pracbaza Mój poprzedni pracodawca kupił mojego aktualnego pracodawcę
Cytując klasyka:

#pracbaza Mój poprzedni pracodawca kupił mojego aktualnego pracodawcę
Cytując klasyka:

Zaloguj się aby komentować
Ijo ijo k⁎⁎wa xD na budowie nie ma lekko
#pracbaza #pokazmorde #sweetlowqualitycontent

Zaloguj się aby komentować
Kuropatwy
Dawno nie widziałem z takiej odległości (kole dziesięciu metrów)
#lesnapracbaza #pracbaza #ptaki

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem w #pracbaza kiedyś taki kafelek, który przy "porannej kawie" przypomina mi, ile jeszcze mi zostało do emerytury. Jak to przeliczysz na dni, porównasz z dniami wolnymi, to nie jest za pocieszające. Z drugiej strony, mimo #hejto40plus, to jeszcze kawał życia przed mną, bo wiadomo, skończę 65 lat, to mnie ZUS odstrzeli jak dzika. A wy jak tam, dużo jeszcze zostało? xD

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ci to mają zapłon jak zawsze xD
Miesiąc od złożenia podania dostałem odpowiedź, że mogę iść na urlop ojcowski o którym już zapomniałem, że byłem
#pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Małe zlecenie z nieogarniającym klientem jest dużo gorsze jak duże z ogarniającym
#zalesie #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
13.02.2026, piątek, piąteczek, piątunio, godzina prawie 13 bo 12:35 i zgloszenie o zerwanych przewodach w miejscowości X adres Y.
Pierwsza moja myśl "spadło to zasrane bocianie gniazdo i pozrywało w ciul przewodów" no i się nie pomyliłem, że spadło, na szczęście z przewodami się pomyliłem, tylko jeden był zerwany.
Tym razem przewód urwał się na uchwycie pętlicowym przy izolatorze odciągowym, tak więc konieczne było odcięcie fragmentu przewodu i dołączenie nowego dłuższego odcinka, procedurę i jak to wygląda już znacie
W zeszłym tygodniu miałem wywiad telefoniczny z rekruterką i w tym tygodniu miała dać znać zostanę zaproszony na test z Excel. Minął tydzień roboczy i cisza. Przynajmniej mam lekcję, że trzeba więcej pozywtnego myślenia.
#pracbaza #chwalesie
Zaloguj się aby komentować
Kogoś pogięło do końca.
Drzwi mi zajebali
#pracbaza

@myoniwy @starszy_mechanik @zjadacz_cebuli @Dynamiczny_Edek @wiatrodewsi
Wiecie co jest najlepsze?
Przypomniało mi się że w zeszłym roku to samo było.
Poszedłem do typka na warsztat i znalazłem moje drzwi.
Ten sam chłop drugi raz ubzdurał sobie, że trzeba je naciągnć, a to zawiasy wyrobione są i wystarczy lekko podnieść i się normalnie zamykają
Zaloguj się aby komentować
W moim korpo szykuje się nie zły rozpierdol.
Firma wpadła na pomysł, że pozwoli pracownikom "odejść", bo będzie to brzmiało lepiej niż zwolnienia. Założenie super, wykonanie jak zawsze. W mojej strukturze zatwierdzili odejście 3 dyrektorom z mojego poziomu, do których łącznie raportuje około 250-300 osób. Oczywiście żaden z nich nie ma następcy, którego można na szybko awansować. Nie ma też za bardzo ludzi z innych działów, którzy mogliby przejąć ich obowiązki, bo w innych działach dzieje się to samo.
Z jednej strony chciałem, żebyśmy pozbyli się kilku dinozaurów i odświeżyli trochę kadrę. Z drugiej, wolałbym, żeby firma zrobiła to trochę delikatniej. Nie bardzo mnie nawet ta sytuacja stresuje, chyba korpo mnie mocno znieczuliło. Mam poduchę na rok, w razie, gdyby po fazie "odejścia" przeszli do fazy "zwolnienia".
Biorę popcorn i obserwuję co dalej, a może mi coś ciekawego spadnie z pańśkiego stołu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #korpo #ktowkorpopracujetensiewcyrkuniesmieje
Zaloguj się aby komentować
Dziś w #pracbaza kierownik wywalił mojego brygadzistę. Całe zło spadło na mnie. Tzn, teraz ja będę brygadzistą. Od pierwszego podpisuję nową umowę, oczywiście z lepszą stawką (byłem na okresie próbnym).
I pomyśleć, że w połowie grudnia stresowałem się nowym miejscem pracy.
#chwalesie trochę, bo miałem być szeregowym robolem.
Zaloguj się aby komentować
Przychodzi typek na rozmowę o pracę. Typowa gadka szmatka, jakie umiejętności, jakie języki, doświadczenie. Dostał przykładowe zadanie, Anetka dzwoni, że jej pudelek.pl nie działa, co robisz?? Yyyyyy, pytam chatagpt.
facepalm.jpg
W tym momencie miałem ochotę podziękować i zakończyć ten cyrk.
#pracbaza #it

@Bigos nie wiedzialem ze to dokument https://www.instagram.com/reel/DPjJRhLEQPZ/
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Trzymajcie się tam w pracy, najważniejsze że jest piątek.
Mimo że 13 to i tak szczęśliwy.
#powodzenia #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Niby biuro a jednak produkcja. XD
https://www.reddit.com/r/praca/comments/1r2rghe/agresja_w_pracy/
#pracbaza #kek


Zaloguj się aby komentować
To normalne, że na LinkedIN nie ma w wiadomościach stałej formy pisania? Piszą pół na pół formalnie jest zachowana forma jak w mailu czyli przywitanie na początku i podpis na końcu, ale co 2 słowo po angielsku, emotki, zamiast "połączyć się" lub "zadzwonić" jest "złapać". Mnie uczono, że powinno się formalnie pisać do obcych. Nie ma znaczenia czy pisze ktoś młody 2X lat czy 40+ jest tak samo. Zerkając na posty i wiadomości mam wrażenie, że tam 100% jest generowane przez AI.
#pracbaza #linkedin
Zaloguj się aby komentować
Wpis @walus002 o patologii w Lidlu zainspirował mnie do napisania o patologii w innym sektorze, tj meblarskim a dokładnie w powiecie Kępińskim. :)
W 2019 opisywała to wyborcza tutaj. Niestety za paywallem.
W skrócie:
Pracownicy oficjalnie zatrudniani na najniższych stawkach, czasami na 1/2, 1/4, 1/8 etatu.
W rzeczywistości każdy dostaje na ile się umówi, okolice 20-35zł/h.
Jedyna szansa na 'normalną' wypłatę to zmuszanie ludzi do pracy po 9-12h dziennie + soboty.
Nie ma żadnych nadgodzin, wszyscy są zmuszani do wpisywania w grafiku 8h pracy.
Niezależnie czy zrobisz 150 czy 300h w miesiącu to mnożysz to przez swoją stawkę i to twoja wypłata.
Dla pracodawców to wygodne bo jest więcej pracy to brygadzista tylko przekazuje że w tym miesiącu robimy 'dwunastki' a jak zleceń ubywa to orzeka się prace po 6-8h dziennie.
Bieda w regionie jest taka, że ludzie są źli jak pracy jest tylko na 8h dziennie bo wiedzą, że koperta będzie cienka. Przejście do konkurencji nie ma znaczenia, bo tam wszędzie stawki oscylują w tych samych widełkach.
Należy pamiętać, że Ci ludzie pracujący całe życie na 1/4 etatu jak widzą ile dostają emerytury to jedyne co mogą to.... iść na emeryturę i wrócić po miesiącu do swojego pracodawcy, dupić do końca życia, bo z emerytury na chleb nie wystarczy.
Niektórzy oferują premie np. 200zł na 100% frekwencji (0 L4, 0 urlopu w danym miesiącu). Jaki efekt? Ludzie z przeziębieniem pakują w gardło podwójny fervex i stają przy piłach. Znam takich co mimo biegunki szli do pracy by nie utracić premii. Węgiel w pysk i do szefa lecieć powiedzieć mu uszanowanko.
Jednostki chciałyby się buntować, ale 90% ma zobowiązania finansowe, ledwo przędzie, rządzi nimi strach, że jak się postawią to stracą pracę więc nikt nigdy się tam na żadnej hali w sposób zorganizowany szefowi nie postawi i tak już tam jest odkąd się mur berliński obalił.
Po artykule GW zrobiło się na chwilę głośno, Ci mniej ostrożni musieli zapłacić jakąś tam karę którą odrobili w miesiąc i wszystko wróciło do normy.
#pracbaza #patologia
Zaloguj się aby komentować