#praca
#doradcafinansowy
#krajowaadministracjaskarbowa

#praca
#doradcafinansowy
#krajowaadministracjaskarbowa

Zaloguj się aby komentować
Jak wam minął weekend?
Ja u Elona na kontrakcie ogarniałem tematy. Za wiele niestety nie mogę Wam pokazać, ale powiem Wam, że mają rozmach... A cybertrak na żywo jest jeszcze brzydszy niż na zdjęciach😁
#nivaznegdziedroga
#praca
#motoryzacja




Zaloguj się aby komentować
Długość stażu pracy w UE w ramach #ciekawostkistatystyczne
W 2024 roku przewidywany średni czas trwania życia zawodowego osób w wieku 15 lat i starszych w UE wynosił 37,2 lat. W 6 krajach UE średni czas trwania życia zawodowego wynosił 40 lat lub więcej: w Holandii (43,8), Szwecji (43,0), Danii (42,5), Estonii (41,4), Irlandii (40,4) i Niemczech (40,0). Z kolei najniższy czas trwania życia zawodowego odnotowano w Rumunii (32,7), Włoszech (32,8) oraz Chorwacji, Grecji i Bułgarii (po 34,8). W Polsce wynosi 35,5 lat.
W ciągu ostatnich 10 lat oczekiwana średnia długość życia zawodowego w UE wzrosła o 2,4 roku – z 34,8 do obecnych 37,2 lat.
Źródełko: https://ec.europa.eu/eurostat/en/web/products-eurostat-news/w/ddn-20250718-1
#ciekawostki #statystyki #praca
#owcacontent

Zaloguj się aby komentować
#praca #pilarz20brutto
małe zdarzenie z chainsaw- zakupiona 15 lat temu odzież dla pilarzy dziś uratowała mi nogę - 2 szwy, chirurg się śmiał, że mu d* zawracam
Zaloguj się aby komentować
Kurła, już jakaś szkolno-przyborowa gazetka w Dino jest aż mi się fleszbeki z dzieciństwa włączyły co to w telewizji zaczęły się pojawiać w środku sierpnia reklamy zeszytów i tornistrów a do dzieciaka trafiała informacja, że to już za dwa tygodnie może mniej się wrzesień zaczyna i znowu do tych zasyfionych ławek, słuchać pół dnia tych zgredów, się z debilami ganiać na przerwach co niby stęskniłeś się za ziomkami ale nie aż tak żeby się wakacje kończyły i wracać do tej patusiarni w sumie.
Ale ulga, że sobie mogę spokojnie wstać i kulturalnie do kołchozu wybrać, do stanowiska śmierdzącego acz wygodnego, słuchać pół dnia kierownika złotego, się z debilami ganiać na przerwach za zakładem. Eh, ale w sumie żal dzieciaków co teraz powoli do nich dociera pewnie, że już połowa wakacji za nimi.
#szkola #praca #heheszki #pracbaza #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Lubię takie piątki w #pracbaza : sezon wszędzie, nie dojechały komponenty i 5 z 6 linii którymi się opiekuję zostały zatrzymane. O takie piątki nic nie walczyłem ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#praca


Zaloguj się aby komentować

W Roosendaal, mieście położonym na południu Holandii, ujawniono dramatyczną sytuację tysięcy pracowników pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej. Jak wynika z reportażu dziennika "de Volkskrant", migranci – głównie z Polski, Bułgarii i Rumunii – są zmuszeni mieszkać w warunkach...

Według badania Grupy Progres, aż 43% firm rezygnuje z zatrudnienia kandydata, jeśli jego oczekiwania finansowe są zbyt wysokie, a dla 37% pracodawców największym wyzwaniem są właśnie rosnące oczekiwania płacowe obecnej kadry.
Koszty związane z zatrudnianiem pracowników w Polsce osiągają coraz...
Nie ma to jak kibel z rana
Cieszmy się ich widokiem bo coraz mniej ich jest na polskich torach i po cichu odjeżdżają po skończonej służbie na tory odstawcze gdy sie kończą dopuszczenia do eksploatacji.
Możecie mnie sprostować bo z taboru to ja raczej noga jestem.
#gownowpis #kolej #pociagi #pkp #praca #100twarzykolejarzy

Zaloguj się aby komentować
Ile musielibyście zarabiać na etacie, aby w trakcie swojego dwutygodniowego urlopu być w dyspozycji do odbierania telefonów albo włączenia laptopa, aby coś ogarnąć? Żeby nie mieć z tym problemu. Czy u was takie coś nie wchodzi w grę? .
#pytanie #pracbaza #praca
@Justyna712 Wszyscy najbliżsi współpracownicy mają mój numer prywatny i gdyby dzwonili, to bym normalnie odebrał. Jak siedziałbym w domu i nic nie robił, to nie miałbym problemu, aby odpalić lapka i coś tam popatrzeć 10-30 minut. A na jakieś wyjazdy nie biorę lapka, więc nie miałbym fizycznej możliwości pomocy i gdyby mi ktoś z roboty dzwonił, to powiedziałbym, że jestem dość zajęty i pytaj X albo Y o to, albo rób jak chcesz.
Poza tym u nas jasno jest powiedziane, że jak ktoś idzie na urlop, to się do niego nie dzwoni i faktycznie to działa.
A takie jasno uzgodnione siedzenie na urlopie pod telefonem i laptopem, które miałoby się wiązać z jakimiś negatywnymi konsekwencjami w razie braku odpowiedzi, raczej odpada, trzeba się szanować.
Zaloguj się aby komentować
Czy jest życie poza IT? Ostatnio rozważam temat zaczęcia zawodowo czegoś nowego, jak najdalej od IT i wszystkiego co powiązane. Powoli czuje się wypalony zawodowo.
Przejrzałem oferty pracy, rozważałem też różne własne "biznesy" i co? I nie mam pojęcia co 40 latek może w życiu robić do "starości" lub emerytury.
Oferty pracy to głównie sprzedaż, której nie cierpię. Już wolałbym mieć swój sklep lub coś sprzedawać na własny rachunek, ale to już wole IT
Moje zainteresowania to jazda rowerem i podróże. Ostatnio też napisałem książkę - jak pamiacie może. Ale nie oszukujmy się, żadne z tego nie da porównywalnych zarobków do IT, albo chociaż życia nie w biedzie
Co 40-letni mąż i ojciec może robić bez wyjeżdżania do wielkiego miasta typu Warszawa i harowania w korpo? Jest coś zwykłego, średniego, noramalnego za w miarę normalną kasę? Typu kierownik, menadżer, dyrektor, ekspert... no nie wiem.
Chciałbym coś zmienić, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
#praca #kiciochpyta
@tosiu it to złota klatka zktórej ciężko spierodlić jesli nie masz zapasu na X lat zycia. Żaden biznes, żadna inna praca nie dadzą Ci w krótkim okresie takich zysków, więc albo pogodzisz sie ze zjazdem wynagrodzenia o 75%, albo będziesz dalej j⁎⁎ał w sprintach. Jeden mój znajomy założył warsztaty stolartwa i jakoś z tego ciągnie, ale zawsze robił cuda nawet na studiach, więc to naturalny rozwój. Jeśli nie masz jakiegoś oczywistego talentu dającego się spienięzyć pogódź się z je⁎⁎⁎ie przed kompem i odkłądaj hajs by nie musiec j⁎⁎ac do 65 roku zycia
Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do wpisu o rozmowach rekrutacyjnych:
Kandydaci dotarli, obie rozmowy odbyły się w sympatycznej atmosferze, obyło się bez głupich pytań. Pani od studiów 30 lat w jednej firmie, straciła pracę bo likwidują stanowisko. Chłopak na studiach, szuka stałej pracy żeby sobie dorobić.
Obie osoby dostały pozytywne rekomendacje dla kadr ode mnie i pani dyrektor. Zobaczymy co będzie z tego dalej.
#praca #rozmowakwalifikacyjna

Zaloguj się aby komentować
#praca #zwiazki #zajebanezlinkedina
Średnio 30% małżeństw się rozpada
Goniąc za karierą zapominamy co jest naprawdę ważne.
Stabilna relacja w domu to też jeden z fundamentów sukcesu zawodowego. Może warto o niej czasami głębiej pomyśleć?
10 praktycznych lekcji z prawie 15 lat wspólnego prowadzania biznesu z „żoną” i książki „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” John Gray
+ Romantyczność to codzienność. Małe, codzienne gesty są ważniejsze niż wielkie, okazjonalne (np. wyjazd na wakacje).
+ Potrzebujemy rozmów, żeby się zbliżyć. Rozmowa to sposób na budowanie intymności i inwestycja w relację.
+Komunikacja wymaga tłumaczenia. To, co mówisz, nie zawsze oznacza to, co druga strona słyszy. Gdy mówisz "musimy coś zmienić", druga strona może słyszeć "nie jesteś wystarczająco dobry/dobra".
+Przestrzeń osobista jest konieczna. Każdy potrzebuje czasu tylko dla siebie. To wzmacnia relację, a nie ją osłabia.
+Język miłości kobiet jest szczegółowy. "Dziękuję za przygotowanie pysznej kolacji" jest lepsze niż "dzięki za pomoc".
+Mężczyźni wycofują się do swojej jaskini. Przeciążony pracą czy problemami, mężczyzna naturalnie się zamyka. Kobieta może to błędnie odczytywać jako odrzucenie, podczas gdy on potrzebuje jedynie czasu na przetworzenie sytuacji.
+Kobiety czują się kochane przez uwagę, mężczyźni przez zaufanie. Kobieta potrzebuje Twojej pełnej uwagi, gdy z Tobą rozmawia. Mężczyzna czuje się kochany, gdy kobieta ufa jego decyzjom.
+Kobiety potrzebują bezpieczeństwa. W niepewnych czasach kobieta może potrzebować dodatkowego zapewnienia o stabilności waszej sytuacji życiowej i relacji, niezależnie od okoliczności. Czasami wystarczy „wszystko będzie dobrze”.
+Mężczyźni potrzebują się czuć potrzebni. Gdy kobieta radzi sobie ze wszystkim sama, mężczyzna może czuć się niepotrzebny.
+Fizyczność wyraża emocje. Bliskość fizyczna i intymność są językiem miłości, który przekazuje to, czego słowa nie mogą wyrazić. Drobne gesty jak dotyk za rękę czy odsunięcie krzesła w restauracji poprawiają relacje i humor.
To nie są magiczne metody ani recepta na sukces. Jednak każdy dzień bez świadomej pracy nad relacją to dzień jej degradacji.
Nie warto być amatorem w najważniejszej dziedzinie życia i warto czasem o niej pomyśleć zanim będzie za późno….


Zaloguj się aby komentować
Jutro mam dwie rozmowy kwalifikacyjne z osobami na stanowisko czegoś w rodzaju mojego asystenta.
Czekam na propozycje najgłupszych pytań do zadania.
#praca #rozmowakwalifikacyjna #heheszki

Kuuurde. Mogłem ci powiedzieć żebyś do nich normalnie gadał i nagle w połowie zdania uciął rozmowę aby stworzyć ciszę. No i wtedy przez kilkanaście sekund popatrzyć prosto w oczy, nie ruszając wzroku. Po kilku sekundach ciszy wróć normalnie do rozmowy.
Najważniejsze będzie to co się stanie podczas ciszy. Oberwuj uważnie jak zachowa się taka osoba w tej ciszy. Jej oczy, ruchy ciała, mimikę twarzy, emocje. Jak będzie spokojna i lekko pozytywna bo OGROMNY atut i przyjmij te osobę bo jest ona wyjątkowa. Jak będzie coś innego to jak przyjmiesz taką osobę to będziesz żałować.
Zaloguj się aby komentować
Trzymajcie kciuki o 10:00 i o 15:30.
#pracbaza #praca #wiecejinfopo16
Zaloguj się aby komentować
#praca #pracownikmiesiaca #pierdolenierobie #niemowmijakmamzyc
Jasny gwint ! Niech to dunder świśnie ! Umówiłem klienta, robota prosta. Trochę mycia tarasu, schodów, placyków plus ogród plewienie, sadzenie i takie tam. 4h, dwóch ludzi, brzmi jak szybka robotka i wolna sobotka. A tu chuop nie przyszedł do pracy i z moich 4h zrobiły się 9h. Zajechany jak koń po westernie. I myśle sobie co za ludzie. 4h pracy ==> 200 jurków na łape + picie +jedzenie + odwoże i przywożę (mieszkamy po sOMsiedzku) + czestuje papieroskiem daje jaranie, jak ktoś lubi i qrwa jeszcze źle. Chuop nie przyszedł, bo wolał się naprać i cholera wie co jeszcze...
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj byłem świadkiem jak AI zaczęła zabierać pracę programistom u mnie w pracy.
Co prawda nie w taki sposób, w jaki to opisują sezonowi eksperci od ejaja, czyli agneci AI będą klepać taski, albo że tym razem nowy Sonnet na pewno jest kilerem całej branży. Otóż dzisiaj dowiedziałem się, że u nas w pracy nie będziemy zatrudniać osób, które nie mają doświadczenia z czasów przed AI.
#programowanie #praca #sztucznainteligencja
@Bylina_Rdestu Czasem jak muszę zrobić jakiś gówno skrypt w powershellu, albo coś podobnego gdzie dana technologia mnie gówno obchodzi, nie chcę się jej uczyć, tylko chcę zrobić dane zadanie i zapomnieć, to próbuję vibe codingu. Jeśli jest to choć ciut trochę bardziej skomplikowane zadanie, to tak na oko w 75% przypadków w pewnym momencie strzela mnie c⁎⁎j i zaczynam czytać dokumentację.
Zaloguj się aby komentować
Przeglądam ogłoszenia i czasem trafię na rodzynka.
Tu jest oferta na człowieka - firmę, za jedynie psie pieniądze. Polecam! 6-9 tys. brutto.
Z ciekawości: ile byś wołał/a za takie obowiązki?
#pracbaza #januszex #zarabianie #pieniadze #praca #it #programowanie #programista15k
Kopia treści żeby nie nabijać wyświetleń ale nabijać się z nich:
Opis wymagań
a) Wykształcenie i doświadczenie:
Wykształcenie wyższe techniczne (elektronika, elektrotechnika, automatyka, energetyka, mechatronika lub pokrewne).
Minimum 2-3 lata doświadczenia w pracy nad produktami elektronicznymi, systemami energii odnawialnej oraz IoT.
Doświadczenie w projektowaniu układów elektronicznych i systemów zarządzania energią.
b) Umiejętności techniczne:
Znajomość technologii akumulatorów litowo-jonowych i systemów zarządzania bateriami (BMS).
Znajomość systemów komunikacji bezprzewodowej (LoRa, ZigBee, NB-IoT, LTE-M, Wi-Fi).
Podstawy programowania mikrokontrolerów (np. ESP32, STM32) i pracy z protokołami komunikacyjnymi (MQTT, Modbus, CAN)
Znajomość zagadnień z zakresu układów autonomicznych (off-grid), sieciowych (ongrid) i hybrydowych.
Umiejętność czytania schematów elektrycznych i PCB oraz ich projektowania w narzędziach typu Altium Designer, KiCad lub Eagle, tworzenie dokumentacji w programach typu CAD, umiejętność tworzenia modeli 3D produktów.
Doświadczenie w testowaniu i wdrażaniu produktów elektronicznych.
c) Kompetencje miękkie:
Umiejętność pracy w interdyscyplinarnym zespole (mechanicy, elektronicy, programiści).
Zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych.
Dobra organizacja pracy i umiejętność zarządzania projektami.
Samodzielność i innowacyjne podejście do nowych zagadnień
Wszechstronność, łatwość uczenia się, w tym umiejętność czytania norm
Gotowość do pracy w dynamicznym środowisku małej firmy
Język angielski komunikatywny w mowie i piśmie
Mile widziane:
Doświadczenie w projektowaniu systemów solarnych (dobór paneli, optymalizacja układów ładowania).
Znajomość zagadnień techniki oświetleniowej oświetlenia zewnętrznego
Znajomość norm i regulacji dotyczących systemów oświetlenia publicznego i energii odnawialnej.
Opis oferty
Inżynier Produktu będzie odpowiedzialny za projektowanie, rozwój i optymalizację latarni solarnych, które wykorzystują technologie komunikacyjne do ich sterowania oraz produktów pochodnych wykorzystujących energię odnawialną.
W najbliższych latach firma planuje dynamicznie rozwijać portfolio o autonomiczne czujniki środowiskowe (dym, zalanie, monitoring) oraz powiązaną infrastrukturę IoT.
Inżynier Produktu będzie kluczową osobą przy definiowaniu architektury tych urządzeń i przykładowo ich integracji z istniejącą siecią lamp solarnych. Istotnym elementem pracy będzie merytoryczne wsparcie działu sprzedaży oraz projektowanie rozwiązań dla realizowanych projektów. To stanowisko dla pasjonatów, którzy chcą mieć realny wpływ na tworzenie produktów.
Miejsce pracy:
Praca hybrydowa
Praca w siedzibie firmy w Macierzyszu (k. Ożarowa Mazowieckiego) / odległość od Warszawy (Bemowo) 5 km
Oferujemy:
Praca w nowej szybko rozwijającej się branży
Możliwość rozwoju w wielu dziedzinach związanych z OZE, IoT
Możliwość kształtowania nowych linii produktowych z obszaru smart-city & sensorów środowiskowych.
Możliwość realizacji własnych projektów
Istotny udział w nowo powstających produktach
Praca w przyjaznej atmosferze
Wynagrodzenie adekwatne do wnoszonego wkładu i zaangażowania
Jesteśmy otwarci na negocjacje kwoty w przypadku większego doświadczenia niż wymagane
Zakres obowiązków
Projektowanie i rozwój nowych modeli latarni solarnych oraz innych produktów pochodnych.
Testowanie i optymalizacja układów zasilania oraz komunikacji.
Projektowanie i rozwój autonomicznych czujników dymu, wody i innych sensorów IoT w technologii ultra-low-power.
Tworzenie planu rozbudowy ekosystemu IoT: od urządzenia, przez chmurę, aż po aplikacje wizualizacyjne.
Budowanie prototypów
Prowadzenie procesu certyfikacji
Współpraca z dostawcami komponentów elektronicznych i mechanicznych oraz jednostkami badawczymi
Wsparcie procesu produkcji i wdrażania produktów do użytku
Współpraca z zespołem programistów w zakresie integracji oprogramowania sterującego.
Współpraca z działem handlowych przy realizacji nowych projektów
Analiza rynku i wdrażanie nowych technologii poprawiających efektywność i funkcjonalność produktów.
Tworzenie i aktualizacją dokumentacji produktowej
Współpraca przy tworzeniu materiałów informacyjnych (instrukcje obsługi, karty katalogowe, katalog itp.)
Doskonalenie swojej wiedzy w szczególności w zakresie produktów
Zaloguj się aby komentować
Pędzi jak po⁎⁎⁎⁎ny, maszynista w Pendolino po torach mknie.
#spiewajzhejto #praca #pracbaza #gownowpis #nocnazmiana #nocnykochanek #pociagi #100twarzykolejarzy #kolej

Zaloguj się aby komentować