Zaloguj się aby komentować
Mem na czasie
#heheszki #memy #memylotr #pozar #pozarla

Zaloguj się aby komentować
Masakra z tymi pożarami w #usa
Typ na filmie to akurat wyjebongo bo po pierwsze pewnie ma full ubezpiecznie a po drugie przy ponad 2M subów to i tak stać go żeby w miarę szybko odbudować chatę. Ale co z tymi wszystkimi ludźmi co żyli od pierwszego do pierwszego
Już na prawdę nigdzie na świecie chyba nie ma spokoju
#pozar
Zaloguj się aby komentować
Ktoś z większym autyzmem może to zweryfikować
#wiadomosciswiat #pozar #losangeles #clownworld #fake?
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Najbardziej niszczycielski pożar w historii USA – co warto wiedzieć:
7 500 strażaków
1 162 wozy strażackie
23 cysterny z wodą
6 samolotów gaśniczych
31 śmigłowców
53 spychacze
Niskie opady deszczu w ostatnich miesiącach, wilgotność spadła poniżej 5%.
Silne wiatry Santa Ana, osiągające prędkość ponad 113 km/h.
Sucha roślinność i silny wiatr to idealne warunki do rozprzestrzeniania się pożarów.
System wodny Los Angeles zaprojektowano głównie na potrzeby miejskie (ok. 2 mln m³ dziennie), ale podczas gaszenia pożarów zużycie wzrosło do 7,5 mln m³ dziennie.
Część hydrantów przestała działać, ponieważ lokalne zbiorniki wodne mogą pomieścić jedynie ok. 3,8 mln litrów.
Tragiczne warunki w LA pokazują, jak poważne są skutki zmian klimatycznych i zaniedbań infrastrukturalnych.
Źródło: https://x.com/davidlinjiahao/status/1877573967403217073
#usa #pozar #kalifornia #california


Zaloguj się aby komentować
Pacific Palisades, Los Angeles przed i po pożarze.
#pozar #losangeles #natura


@banita77 widziałem filmik gdzie kobieta żaliła się reporterowi, że jej 90letnim rodzicom, którzy mieli dom od 75 lat, ubezpieczenie od 25 lat w tej samej firmie, ubezpieczalnia wymówiła ubezpieczenie na wypadek pożaru. Podczas udzielania wywiadu, dom stał, a córka go doglądała.
Chyba kolejny CEO od ubezpieczeń chce dostać kulkę.
Zaloguj się aby komentować
Zdjęcie satelitarne pokazuje, że pożar w Eaton spalił prawie każdy budynek w zachodniej części Altadeny.
#pozar #usa #kalifornia

https://www.youtube.com/watch?v=hBMoPUAeLnY&t=3588s
2.5 miesiąca temu głupi i szalony orange man opowiada o sytuacji w Kalifornii. Na szczęście rozsądni ludzie mają w d⁎⁎ie jego pitolenie i zajmują się ważniejszymi rzeczami, np liczeniem płci, czy co tam robili za te podatki.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować


Zaloguj się aby komentować

Strażacy walczą z pożarem zarośli i drzew w Pacific Palisades, pełnej rezydencji celebrytów dzielnicy Los Angeles. We wtorek w ciągu kilku godzin żywioł rozprzestrzenił się na 510 hektarów. 30 tys. mieszkańców otrzymało nakaz ewakuacji z powodu zagrażających życiu warunków. "Może to...
W Bydgoszczy pali się (dopala) hala fabryki Neupack.
#bydgoszcz #perlapulnocy #pozar



@DirtDiver ponad 40 zastępów gasi. Jeszcze z godzinę temu było widać jak płomienie buchają.
https://www.facebook.com/oczamistrazaka998/videos/811957544388445/

Zaloguj się aby komentować
Czujki dymu obowiązkowo w każdym mieszkaniu? Tak, nowe przepisy wymagają.
Obowiązkowo w każdym NOWYM mieszkaniu oddanym do użytku po 23 grudnia.
W moim odczuciu datę należy rozumieć jako datę Zawiadomienie o zakończeniu budowy lub datę pozwolenia na użytkowanie.
Co z istniejącymi mieszkaniami? Tutaj okres "wdrożenia" wynosi pięć lat.
Dz.U. 2024 poz. 1716
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 listopada 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
status: oczekujący na wejście w życie
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20101090719
informacja uzyskana z kanału:
IT'S A FIRE! -podcast ppoż- Damian Kubera
Autonomiczne czujki dymu - czy po 23 grudnia będą obligatoryjne w odbieranych przez PSP budynkach?
https://www.youtube.com/watch?v=8IF9GhhgAYc
#ppoz #pozar #budownictwo
@Marchew tak w ogóle to mi się przypomniało jak kiedyś na pewnym wysypisku śmieci, na sortowni dokładniej. Montowaliśmy czujki, tylko albo ktoś coś pojebal albo nie wiem bo to były takie jak do biur xD
Około 120 czujek było z tego co pamiętam (mogę się mylić bo to było z 8 lat temu) przy montażu ostatnich, a później przy wymienię filtrów w ostatnich, te pierwsze już pokazywały że są zanieczyszczone i trzeba filtr wymienić xD
@To_Stan_Umyslu Lepiej takie urządzenie niż żadne, oczywiście połowa zostanie "zdemontowana" bo piszczy dość szybko.
Nie jestem osobiście przekonany co do wciskania takich urządzeń do lokali mieszkalnych, nie dlatego że nie działają, tylko dlatego że najprawdopodobniej nie sprostają trudom rzeczywistości.
Sensownym byłoby natomiast montowanie prawdziwego SSP z czujkami pętlowymi w częściach wspólnych, tzn klatki schodowe, korytarze, garaże, komórki lokatorskie itd. Oczywiście tutaj też mieszkańcy potrafili by sporo namieszać, ale co zrobić...
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zapewne słyszeliście o tragedii w której w pożarze zginęły 4 osoby - ojciec i 3 jego dzieci. (dla tych co nie słyszeli https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/pozar-w-idalinie-nie-zyja-4-osoby-krzysztof-zginal-ratujac-dzieci/9gcz9tj )
Z artykułu najbardziej zaciekawił mnie tekst:
Z jego relacji wynika, że rodzina niedawno rozwaliła piec kaflowy, którym ogrzewała dom i miała zakładać pompę ciepła, ale doszło do nieoczekiwanych trudności z firmą, która miała wykonać instalację. Według strażaków pożar mogło wywołać urządzenie, którym dogrzewany był dom. Wstępnie ustalono, że mogło dojść do zwarcia instalacji.
Czyli wywalili piec kaflowy, aby wymienić go na pompę ciepła. Niby fajnie, gdyby nie fakt, że to stary i kompletnie nieocieplony dom, a w takich domach pompa ciepła nie ma kompletnie sensu- przez starty energii przez ściany taka pompa będzie generowała olbrzymie rachunki za prąd. I firmy które zajmują się montażem powinny uprzedzać (a nawet rezygnować z montażu) gdy potencjalny klient chce pompę ciepła w nieocieplonym domu.
#pozar
Zaloguj się aby komentować

W okolicach poznańskiego dworca Górczyn płoną dwa pociągi – pasażerski, którym jechali kibice Legii Warszawa oraz pociąg towarowy. Według nieoficjalnych informacji, pożar mógł powstać w wyniku podpalenia przez kibiców. Ogień wywołany został prawdopodobnie racą, wyrzuconą z pociągu. Świadkowie mówią...

Niewiele brakowało, by w 1719 roku Lublin doszczętnie spłonął. Miasto ocalało – dosłownie – cudem. Dziś o tych wydarzeniach przypomina nam… doroczna procesja.
Był 2 czerwca 1719 roku. Nic nie zapowiadało tragedii. Nagle w jeden z budynków w dzielnicy żydowskiej w Lublinie uderzył piorun lub –...

Polecam cały artykuł, bo dużo się dzieje xD
M.in. było to podpalenie odpowiedzialne, bo najpierw spytał somsiadów, czy mają ubezpieczone domy xD
"Wczoraj wieczorem około godziny 18 przy ulicy Podgórnej w Wieliszewie (pow. legionowski) służby zostały wezwane do pożaru domu jednorodzinnego....
Od półtorej godziny płonie kamienica przy Wileńskiej 11 #warszawa #pozar i może przyczyna? - #bezdomnosc czy #patodeweloperka ...

@tomasz-frankowski tak ja wiem, nic Polaka tak nie łączy jak wspólny wróg, ale niektórzy to już wszędzie widzą deweloperski spisek.
A później się okazuje, że przyczyna była zupełnie inna i jest zdziwko...
Jak był pożar w kamienicy w Poznaniu to też była wina dewelopera, jak się paliła galeria handlowa w Warszawie to też deweloper ja podpalił, niedługo za wszystkim nie będą stali żydzi tylko deweloperzy :)
Zaloguj się aby komentować