Pamiętacie taki kanał Polskie Drogi, pokazujący niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym? This is him now xd
#polskiedrogi #polityka


Pamiętacie taki kanał Polskie Drogi, pokazujący niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym? This is him now xd
#polskiedrogi #polityka


Zaloguj się aby komentować

Sebastian M., podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na A1, zatrzymany został w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w najbliższym czasie trafi do Polski i zostanie przekazany do dyspozycji prokuratury. Informację przekazał szef MSWiA Tomasz Siemoniak. w najbliższym czasie trafi on do Polski i...

Sebastian Majtczak wciąż nie został wydany przez władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich polskim służbom. W ostatnim czasie w sieci pojawiły się głosy sugerujące, że mężczyzna, podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku na A1, uciekł ze swojego dotychczasowego miejsca pobytu w Dubaju. Informacje...

Sebastian Majtczak, podejrzany o spowodowanie dramatycznego wypadku na autostradzie i ukrywający się w Dubaju po raz pierwszy publicznie udzielił wywiadu. Na kanale Zbigniewa Stonogi siebie przedstawił jako ofiarę i poszkodowanego w tej sprawie.
#wiadomoscipolska #wypadki #kierowcy #polskiedrogi...
Kiedy pod informacją, że sąd dubajski zgodził się na ekstradycję Seby napisałem, że uwierzę, jak zobaczę i to przedwczesny entuzjazm, to było sporo głosów irytacji, że czarnowidzę, bo co mogło by się teraz stać.
No to czytajta! xDDD
https://www.rp.pl/przestepczosc/art42321811-klopoty-z-ekstradycja-sebastiana-m-z-dubaju
- w razie paywalla otwierać w oknie prywatnym
Jak widać, to wciąż nie jest żaden pewniak.
#wiadomoscipolska #polska #polskiedrogi #wypadek #policja
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Szkoda, że olali ostatnio coraz popularniejsze powiedzenie: "zwolnij, bo się przejedziesz"
#polskiedrogi #wypadek



Zaloguj się aby komentować
Doszło do niego w czwartek 15 maja 2025 r. przed 17.00 na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Nowaka - Jeziorańskiego w Warszawie. Oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, podinsp. Joanna Węgrzyniak poinformowała nas, że policjanci jechali na pilną interwencję. Radiowóz poruszał się na sygnałach świetlnych i dźwiękowych i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Doszło do zderzenia radiowozu z prawidłowo jadącym audi, po czym kierujący policyjną KIĄ przejechał na pasy ruchu w przeciwnym kierunku prosto na grupę pieszych, którzy musieli ratować się ucieczką. Na szczęście ostatecznie nikomu nic się nie stało i całość zakwalifikowano jako kolizję drogową. Jak nas poinformował kom. Jacek Wiśniewski z Wydziału Komunikacji Społecznej KSP, policjant kierujący radiowozem nie został ukarany mandatem a zastosowano wobec niego pouczenie.
Zaloguj się aby komentować

Policjanci z bytomskiej grupy „SPEED” zatrzymali kierowcę volkswagena, który popełnił kilka wykroczeń drogowych. Mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji, próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę – teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne, za które grozi do 10 lat więzienia.
#wiadomoscipolska...
#transport #polskiedrogi A6, duży wjechal w służbę wiezienna przed zwężką. Ciekawe co bylo powodem 🤔 tymczasem duży w korku obok mnie:
Kurtyna.

Zaloguj się aby komentować
Ewidentnie wina pociągu - maszynista miał go po prawej i powinien ustąpić. Tylko dlaczego bus wjeżdżał na tor pod prąd?
[jprdl, tam był pasażer]
#kolej #pociagi #polskiedrogi
@Nemrod Zwróćcie uwagę, że Sebastian zamiast ratować rannego pasażera, to w pierwszym odruchu wysiadł ocenić szkody. Widziałem taką reakcję wielokrotnie na filmikach z wypadków - kierowca wysiada, patrzy na urwany silnik albo skasowany zderzak i drapie się po głowie, a obok leży ranny i się wykrwawia. Mogę sobie to tłumaczyć tylko szokiem.
@Nemrod Takie zachowanie wśród kierowców jest nagminne. Ten się nie zorientował chyba że to przejazd kolejowy. Zazwyczaj jest tak że jak kierowca widzi stojące z przodu samochody, to chce je od razu wyminąć, i nie zastanawia się czemu. U mnie tak robią przy zjeździe do przedszkola, gdzie trzeba się zatrzymać przed wjazdem a ktoś czasem chce wyjechać, plac ciasny więc wypuszcza się najpierw. Z tyłu już ktos zazwyczaj stoi i już wymija z lewej i jest trąbienie. Ale Ci co wyjeżdżają albo Ci co wypuszczają wiedzą że tak jest i klakson w ruch idzie i nic się nie dzieje.
Zaloguj się aby komentować

Na wielu odcinkach dróg publicznych w Polsce panuje "chaos informacyjny" związany z oznakowaniem. Źle ustawione, nieczytelne lub uszkodzone znaki wprowadzają kierowców w błąd, a setki reklam utrudniających ich dostrzeżenie wskazują na nieskuteczność całego systemu zarządzania ruchem...

Pamiętacie historię z początku kwietnia, z policjantką, która była pasażerką auta blokującego inne auto na S7? Ta, która wyskoczyła z auta i groziła kierowcy a potem wykonywała "niegrzeczne" gesty?
No to Ci z was, którzy mówili, że nic się jej nie stanie, mieli rację.
Skończyło się na...
Jak to jest z prędkościemi w drodze?
Czy mógłby istnieć jakiś przepis, że niezależnie na jakiej publicznej drodze, jak cię capną z 200 km/h to Cię zakłuwają i siedzisz z automatu (bez wyroku nie da rady?) w pierdlu?
Bardzo prosty przepis. 200 km/h to okrągła liczba. Bardzo dobry odsiew górny, jeszcze spieranie się, że ktoś na autostradzie 160 km/h to jeszcze sporne. Żadnych formułek typu "max prędkość na danej drodze + <limit>".
Serio, jakie jest uzasadnienie na polskich drogach zapierdalać ponad 200? Zaznaczam polskie drogi, a nie tory wyścigowe.
#polityka #bezpieczenstwo #polskiedrogi #kiciochpyta
@wielkaberta zrobili podobny przepis z alkoholem i odebraniem uprawnień i auta. Czy to by się sprawdziło w przypadku prędkości? Zacznijmy od tego, że nie masz za bardzo jak złapać takiego auta, na autostradach i ekspresówkach są odcinki pomiarowe, ale muszą być oznaczone. Po za nimi, żeby zmierzyć prędkość musisz się z taką samą poruszać, a to już ryzyko.
Jeśli pojedziesz na niemieckie autostrady bez limitu, to zobaczysz, że 200 km/h to prędkość średnia na środkowym pasie, lewy zamyka licznik i potrafi coś Cię wyprzedzić z taką różnicą prędkością, że co najwyżej zapamiętasz kolor. A te drogi wcale nie wyglądają lepiej od naszych.
Zaloguj się aby komentować
Spójrzcie na ten filmik. Ciekawe czy przy okazji nie dostali po mandacie za brak zatrzymania na stopie.
https://otwock.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/174/174-281585.mp4
#polskiedrogi #wypadek #policja
Zaloguj się aby komentować

Starsza wiekiem rowerzystka wjechała nieostrożnie na jezdnię i niestety zginęła w wyniku najechania przez auto.
Niby prosta prawnie sprawa, ale jednak po obejrzeniu wideo z wypadku naszła mnie smutna refleksja - kolejna śmierć, której pewnie można było uniknąć.
Wystarczyło jechać nieco wolniej i...

W Świerkocinie (woj. lubuskie) kierowca próbował dokonać obywatelskiego zatrzymania innego, pijanego kierowcy. Pasażer zatrzymanego samochodu wypadł z niego z siekierą, rozbił szybę w pojeździe zatrzymującego go mężczyzny i tym samym ranił znajdujące się w środku dziecko. Z kolei pijany kierowca...
Znów popełniłem ten błąd i wszedłem w komentarze na Facebooku pod filmikiem dotyczącym niebezpiecznych sytuacji na drodze
#polskiedrogi #polscykierowcy #motoryzacja #ruchdrogowy

Zaloguj się aby komentować
Maków Mazowiecki stan na 1876 rok, w komentarzu porównanie z późniejszymi latami.
Szukałem map i planów dla klienta , właśnie z tego miasta. No i trafiłem na piękny przykład tego jak PRL zaorał takie małe miasteczko puszczając drogę krajową 60 przez sam środek rynku. Znacie więcej takich karygodnych przypadków? Na wykopie wspominali jeszcze mi o Chorzowie, i tam też jest nieźle
#prl #historia #mapporn #polskiedrogi

@grafikahistoryczna z jednej strony krajówka idącą przez środek rynku, to niezła patologia urbanistyczna. Z drugiej strony taka krajówka zapewnia często takiemu miasteczku życie.
Z takich przykładów w mojej okolicy to Niemodlin na Opolszczyźnie. Dopóki ruchu szedł przez centrum, to jakieś życie było w tym mieście. Obecnie jest obwodnica i miasto podupada. Powolne degrengolada to niestety choroba większości małych miast w Polsce. Połączone jest to zazwyczaj z upadkiem przedsiębiorstw miastotwórcze jeszcze w latach 90-tych, odpływem młodych ludzi przez ostatnie 30 lat i w rezultacie w takich miasteczkach pozostają prawie wyłącznie emeryci.
Zaloguj się aby komentować