Uhuhu grubo
https://x.com/JointCyclone/status/1882542660738568446
#huragan #pogoda #irlandia #sztorm

Uhuhu grubo
https://x.com/JointCyclone/status/1882542660738568446
#huragan #pogoda #irlandia #sztorm

Zaloguj się aby komentować
O ile okres zimowy przed nowym rokiem mija mi zawsze dosyć przyjemnie, tak styczeń i luty to jest kompletna porażka. Nie wiem, od lat pogoda w te miesiące to istna depresja i skrobanie szyb samochodu. Nie ma śniegu, ale jednocześnie jest - jak spadnie to po prostu topnieje. Przymrozek czasem chwyci, to jeszcze spoko, da się chodzić po ziemi. Gorzej jak zacznie padać deszcz, bo wtedy robi się warstwa 10cm błota. Szaro, ponuro, dni krótkie. Czasem zawieje wiatr to człowiek się czuje jakby było -40 stopni. Miesiące marazmu, nie przynoszące nic ciekawego. W marcu to chociaż człowiek na kwiecień poczeka, czasem słoneczko się pojawi, a teraz? Teraz to najchętniej bym przespał się aż do wiosny. #zalesie #pogoda #zima

Zaloguj się aby komentować
Sztorm on nazwie Éowyn nadciąga w kierunku wysp. Uderzenie nastąpi jutro o 7 rano, a prędkość wiatru szacowana jest na 160 km/h. Miliony ludzi poproszono o pozostanie w domach – zalecono zamknięcie wszystkich szkół, w Irlandii Północnej, zaleca się również rezygnację z podróży do Szkocji.
Klasycznie, Januszexy się nie boją i wszystko będzie otwarte
Edit. Widzę, że coraz więcej dużych sklepów zamyka się jutro.
#irlandia #wielkabrytania #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj takie widoki miałem podczas spacerku. Nie mogłem nacieszyć oczu, uwielbiam szadź i szron na drzewach.
#spacer #pogoda #fotografia #zima




Zaloguj się aby komentować
Po poludniu jest jeszcze ładniej niż do południa.
#pogoda #spacer #fotografia


Zaloguj się aby komentować
Piekny poranek dzisiaj mamy, aż chce się dreptać.
#spacer #pogoda #fotografia

Zaloguj się aby komentować
Kurde, niezła mgła nad GOP, pierwszy raz używałem przeciwmgłowych poza przeglądem xd
#slask #zaglebie #pogoda

Zaloguj się aby komentować
#pogoda #klimat #zimowypierdalaj #xd #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Katastrofa klimatyczna to nie jest coś co będzie mieć miejsce za jakieś 100 czy 200 lat. To jest stały proces którego efekty już widać. Wzrost liczby tornad, ekstremalnych opad deszczu zamiast śniegu, pożarów czy ogólny wzrost temperatury już jest zauważalny. Z czasem będzie już tylko gorzej. Spodziewam się niedługo całe miliardy ludzi z krajów południa ruszy do Europy już nie w poszukiwaniu dobrobytu lecz chłodniejszego klimatu.
I to prawda, że winne są temu korporacje i elita lecz część odpowiedzialności spoczywa też na zwykłych ludziach. Pewne jest jednak to, że elity będą w najlepszej pozycji by uniknąć konsekwencji tego wszystkiego. To pospólstwo najbardziej ucierpi w przyszłości. Z drugiej strony uważam, że walka z globalnym ociepleniem będzie wymagała zawieszenia liberalnych swobód. To liberalny kapitalizm jest winny tej sytuacji.
#nauka #pogoda #klimat #antykapitalizm #polityka #revoltagainstmodernworld

Zaloguj się aby komentować
Dziś mija 76 dni od 1 listopada. Z czego 5 dni było częściowo słonecznych w moim regionie.
Pozdrawiam wszystkich z SAD.
Seasonal affective disorder (SAD) begins and ends at about the same times every year. If you're like most people with SAD, your symptoms start in the fall and continue into the winter months, sapping your energy and making you feel moody.
Sapping energy jest w tym najgorsze i nawet RedBull skrzydeł nie dodaje!
#hydepark #sad #pogoda #gownowpis #depresja
Zaloguj się aby komentować

Jeszcze dziś w południowo-wschodniej Polsce występują marznące opady i gołoledź. Trudne warunki pogodowe doprowadziły do oblodzenia trakcji, co znacznie utrudnia przejazdy pociągów, szczególnie na trasach Łódź-Warszawa, Warszawa-Lublin i Warszawa-Gdańsk. Łącznie wszystkie pociągi były opóźnione o...
Całkiem #fajnechmurki się dziś rano trafiły.
Są to na pewno altocumulusy, czyli chmury średniego piętra. Nie jestem pewna co tu jeszcze można przypisać. Nie wiem czy całość, ale tę część, gdzie tworzą jednolitą warstwę (szczególnie widoczną na ostatnim zdjęciu) na pewno można opisać jako stratiformis. Zdaje się, że widać też w nich coś na kształt fal, więc chyba będzie to też undulatus. No i są częściowo jakby podzielone na kłębki, co można by określić jako floccus (ale tego to już kompletnie nie jestem pewna).
Ale najfajniejszy efekt daje to, jak są podświetlone przez słońce.
#fotografia #chmury #meteorologia #pogoda



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Zamiecie śnieżne, silny wiatr i intensywne opady śniegu - IMGW ostrzega przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi. Niebezpiecznie zrobi się szczególnie w północnej części kraju, gdzie do poniedziałkowego poranku obowiązuje alert drugiego. Synoptycy prognozują także duże zachmurzenie i temperatury...
Zaloguj się aby komentować
#pogoda #zima #spacer #niebo i troszkę #fotografia
Witam w tym pięknym zimowym dniu i "pozdrawiam Was z całego sera" #pdk




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jezu, jak dobrze, że we wtorek wracam, bo będzie załamanie pogody ( ͡° ͜ʖ ͡°) … #heheszki #pogoda #hiszpania #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
W weekend grubość pokrywy śnieżnej w okolicach Szczecinka/Koszalina może wynieść prawie 30 cm
Reszta kraju w prognozie stabilne kilka cm, jedynie za Zieloną Górą podobne wartości.
#pogoda #prognozapogody #zima

Zaloguj się aby komentować
Ależ dmie! Z Wrocławiem możecie się powoli żegnać.
#wroclaw #pogoda

@BurczekStefuha dziala. https://old.meteo.pl/
Zaloguj się aby komentować