Dwa Folskwagony w swoim naturalnym środowisku spotkane dziś w Bieszczadach. Więcej info po 16tym.
#motoryzacja #podrozujzhejto #ciekawostki #czarneblachy


Dwa Folskwagony w swoim naturalnym środowisku spotkane dziś w Bieszczadach. Więcej info po 16tym.
#motoryzacja #podrozujzhejto #ciekawostki #czarneblachy


Zaloguj się aby komentować
Taki naturalny, organiczny, Greta by się cieszyła.
#klubpodroznika #turystyka #podroze #podrozujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Ja to jednak partyzant jestem. Zamulałem cały dzień w podróży, bo jechałem wioskami zwiedzając krajobrazy. Wziąłem autostopowiczów i nadłożyłem km. I w końcu wylądowałem na zwykłym parkingu pod Solińską Tamą. Muszę dziś spać w aucie. Ale to nie będzie wgodne, bo okazuje się, że po złożeniu kanapy, Land Rover jest dla mnie za krótki i muszę spać po przekątnej. Więc, żeby nie czuć połamania kości, robię browar inauguracyjny (° ͜ʖ °)
#podroze #podrozujzhejto #landrover #ciekawostki #hejtopiwo


Zaloguj się aby komentować
Pewex wiecznie żywy, a przynajmniej w Rzymie.
#klubpodroznika #turystyka #podroze #podrozujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Urlop czas zacząć. Ponieważ #landrover został już odgruzowany na tyle, że ryzykuje nim wyprawę. Pierwotnie miały być Mazury, ale się trochę cykam nim jechać tak daleko. (Sorry @Cybulion innym razem jednak) Wybór padł na rzuceniewszystkiego i wyjazd w Bieszczady. Także będą relacje, no i ponownie (jak w tamtym roku) film. Wyjazd całkowicie na pałe. Kompletnie nie wiem gdzie i co będę robił. Jedyne co wiem, to to, że będę się włóczył po Bieszczadach. Stay Tuned (° ͜ʖ °)
#podroze #podrozujzhejto #ciekawostki



Zaloguj się aby komentować
Jak żyć za granicą nie pijąc? Rzym.
#klubpodroznika #turystyka #podroze #podrozujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Kilka dni temu dzieliłem się z Wami fotkami z pięknego Dubrownika, a teraz chciałbym pokazać Wam Mostar. To urocze, stare miasto o niezbyt dużej powierzchni, ale za to z niezwykłym urokiem.
Najbardziej znanym zabytkiem Mostaru jest Stary Most, zbudowany w XVI wieku przez osmańskiego architekta Mimar Hayruddina. Most ten przez wieki łączył dwie części miasta, stając się symbolem jedności i współpracy między różnymi kulturami. Niestety, podczas wojny w Bośni został zniszczony w 1993 roku przez Chorwatów, ale dzięki staraniom UNESCO i wielu międzynarodowych organizacji został odbudowany i ponownie otwarty w 2004 roku.
Spacerując poza ścisłym centrum można zauważyć ślady minionego konfliktu. Godnym polecenia miejscem jest także punkt widokowy na jednym z wzgórz, gdzie można zobaczyć miasto z góry.
Co było dla mnie nowością, to duża liczba meczetów oraz kobiet noszących hidżab czy nikab. Mostar jest miastem, gdzie widoczna jest różnorodność kulturowa i religijna, co nadaje mu wyjątkowego charakteru
#podroze #podrozujzhejto #ciekawostki #architektura





Zaloguj się aby komentować

Cześć,
Czy myślałeś o podróży na Kubę?
Kuba to wyspa pełna magii, kolorów i niezwykłych krajobrazów. Jeśli myślisz o podróży na Kubę, to nie możesz przegapić tych niezapomnianych atrakcji, które oferuje ten fascynujący kraj. Od pulsującej Hawany po dziewicze plaże i urokliwe miasteczka, Kubie nie...
Cześć
Dzisiaj chciałem Was zabrać do północnej Anglii, a dokładnie do Yorku, Lake District, Carlisle i na przejście fragmentem Muru Hadriana. Sam York odwiedziłem dwukrotnie w ramach projektu "Miasta stojące murem", natomiast na przełomie maja i czerwca jedną z podróży do Yorku połączyłem z wizytą w Lake District i zdobyciem najwyższego szczytu Anglii Scafell Pike, a także z przejściem najpiękniejszego fragmentu Muru Hadriana, który w całości przeszedłem w 2023 roku.
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej
#antekpodrozuje #podroze #podrozujzhejto #anglia #ciekawostki #zainteresowania #ciekawostkihistoryczne #architektura

Wywołuję obserwujących i zainteresowanych:
@IceXXX @mrololl @Kolej_na_drony @jordan @lluke @Ralfralf @Gruby @robaczek @Anabel2023 @SzaloneWalizki @mateoaka @Wobiektywie @Rudeiczarne @places2visit.pl @lukasz-piernikarczyk @Grubas @polaczkropki
@Atarax @Dzikie_oregano @Boltzman @kbk @Lemmy @schweppess @4Sfor @dybtas @DOgi @dasistfubar @Nirvash @Geratius @Kruczek555 @Sofie @gaga262 @Patalizator @mikeku @SuperSzturmowiec @gingerowl
@Parowkowy_Skrytozerca @Venfi @Roci @krzysztof-k-d @Duvel @Misiasio @Lime @kejdzu @Sorokawojcie.ch @Atexor @Huxley @Warus @Damdzior @_wojti @bbwieli17 @shack_my_kak @cyberpunkowy_neuromantyk
@tyci_koks @Wlacza @3cik @alaMAkota @Roche @Barabarabasz7312 @e5aar @zuchtomek @Lawyerish @razALgul @Lurker69 @konto_na_wykop_pl @anervis @Ewcias @koniecswiata @Dzban3Waza
@Minotaur_Kebabowy @AndrzejZupa @wozny87 @cejaczek @Icon_of_sin @SzwarcenegerKibordu @Jarosuaf @ddhadq @Farmer111 @Villdeo @Pawelvk @Maciej_Amadeusz @mahoney @Odczuwam_Dysonans
@Buendia @stimmhorn @ataxbras @m-q @Bukuria @Tino @meinigel @bagela @suseu @ovoc @rakokuc @Koloalu @Bjordhallen @bielak1212 @Cybulion @Kulfi_89 @lucabianco @Berdonzi @Taxidriver @szymek @nazwa_uzytkownika @Siejek @Tyglys @cyber_biker @epsilon_eridani @teetx @Rudolf @BND @oromek @Wojciechpy @HerrJacuch @Chunx @galencjusz @Arxr @ismenka @adamec @travel_learn_wine @bzyk260
Zaloguj się aby komentować
Dobra, jutro start mojego urlopu, jeszcze popracuje do 22:30 i o 7 rano pociąg, kierunek Balice.
Jako że mam trochę pierdolca na punkcie latania to na te wakacje obrałem trasę Kraków - Rzym - Marsylia - Zadar - Kraków. Co może pójść nie tak? W sumie wszystko, od Etny która znowu dzisiaj zacząła marudzić, przez jakiś strajk kontrolerów, po zjebane Ostatnie Pokolenie.
A Wy jak spędzacie urlop?
#klubpodroznika #turystyka #podroze #podrozujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Wczorajszy dzień spędziliśmy w Eftelingu, bardzo dobrze się bawiłem, jeżeli będziecie w okolicy Tilburga polecam bardzo
#podrozujzhejto #holandia


Zaloguj się aby komentować
#podrozujzhejto chyba tam nawet jest owca

Zaloguj się aby komentować

Skalne miasto Kokořínsko na północ od Pragi przyciąga rzeźbami w skałach. Prócz Diabelskich Głów odnaleźć można też Harfenice oraz ozdoby przy jaskini Klacelka. Inną charakterystyczną formacją są Pokrywki. Jest tu też zamek Kokorin wpisany przez cesarza na listę przeklętych.
#podroze...
cześć
Wybrzeże Amalfi we włoskiej Kampanii jest przepięknym miejscem. Amalfi i Atrani należą do najpiękniejszych miast położonych w tej części Włoch, a samo Atrani jest najmniejszym na Wybrzeżu Amalfitańskim.
Amalfi należy do najdroższych włoskich kurortów, przy okazji również do tych najbardziej luksusowych, a swoje domy mają tam liczni celebryci. Historia miasta sięga czasów rzymskich, gdy Amalfi położone było na skrzyżowaniu kilku szlaków handlowych.
Obecna katedra św. Andrzeja powstała w X wieku jako sześcionawowy kościół w stylu romańskim, a w XII wieku jedną z naw zburzono i powstał tam krużganek w stylu arabsko-normańskim, który nazywany jest Rajskim krużgankiem. W 1208 do Amalfi przywieziono szczątki św. Andrzeja i pochowano go w kościelnej krypcie. Niestety w 1861 roku zawaliła się część fasady, a pod koniec tego samego stulecia odbudowano ją w widocznej dzisiaj formie.
Amalfi było jednym z pierwszych miejsc w Europie, gdzie rozpoczęto produkcję papieru czerpanego. Działo się to w XII i XIII wieku. Obecnie w miejscu dawnej drukarni mieści się Museo della Carta, czyli Muzeum Papieru.
Atrani jest najmniejszym miasteczkiem położonym na wybrzeżu amalfitańskim. Miasteczko ma ogromny potencjał, a często jest pomijane. Położone jest dosłownie kilka minut marszu od Amalfi. Do największych zabytków zaliczyć można kościół San Salvatore de’ Birecto z X wieku z balustradą z XI wieku, a także kolegiatę Santa Maria Maddalena z XIII wieku powstałą na ruinach fortecy, która istniała w tym miejscu.
-------------------------------------------
Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Jeśli chcesz, żebym Cię wołał w przyszłości, to zostaw piorun pod odpowiednim komentarzem poniżej
#antekpodrozuje #podroze #podrozujzhejto #turystyka #wakacje #wlochy #ciekawostki #zainteresowania





Wywołuję obserwujących i zainteresowanych:
@IceXXX @mrololl @Kolej_na_drony @jordan @lluke @Ralfralf @Gruby @robaczek @Anabel2023 @SzaloneWalizki @mateoaka @Wobiektywie @Rudeiczarne @places2visit.pl @lukasz-piernikarczyk @Grubas @polaczkropki
@Atarax @Dzikie_oregano @Boltzman @kbk @Lemmy @schweppess @4Sfor @dybtas @DOgi @dasistfubar @Nirvash @Geratius @Kruczek555 @Sofie @gaga262 @Patalizator @mikeku @SuperSzturmowiec @gingerowl
@Parowkowy_Skrytozerca @Venfi @Roci @krzysztof-k-d @Duvel @Misiasio @Lime @kejdzu @Sorokawojcie.ch @Atexor @Huxley @Warus @Damdzior @_wojti @bbwieli17 @shack_my_kak @cyberpunkowy_neuromantyk
@tyci_koks @Wlacza @3cik @alaMAkota @Roche @Barabarabasz7312 @e5aar @zuchtomek @Lawyerish @razALgul @Lurker69 @konto_na_wykop_pl @anervis @Ewcias @koniecswiata @Dzban3Waza
@Minotaur_Kebabowy @AndrzejZupa @wozny87 @cejaczek @Icon_of_sin @SzwarcenegerKibordu @Jarosuaf @ddhadq @Farmer111 @Villdeo @Pawelvk @Maciej_Amadeusz @mahoney @Odczuwam_Dysonans
@Buendia @stimmhorn @ataxbras @m-q @Bukuria @Tino @meinigel @bagela @suseu @ovoc @rakokuc @Koloalu @Bjordhallen @bielak1212 @Cybulion @Kulfi_89 @lucabianco @Berdonzi @Taxidriver @szymek @nazwa_uzytkownika @Siejek @Tyglys @cyber_biker @epsilon_eridani @teetx @Rudolf @BND @oromek @Wojciechpy @HerrJacuch @Chunx @galencjusz @Arxr @ismenka @adamec @travel_learn_wine @bzyk260
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry.
Od kilku dni szwendam się po Bałkanach. Dziś odwiedziłem Dubrownik. Stare Miasto jest ładne, mury je otaczające robią wrażenie ale dla mnie najlepszy był widok ze wzgórza Srd.
Więcej w komentarzu.
#podroze #podrozujzhejto #chorwacja #architektura





Zaloguj się aby komentować
I znów wpis zajawiający mój skromny artykuł z motoryzacyjnego spaceru po śląskich postindustrialach.
Zapraszam do czytania i oglądania fot (° ͜ʖ °)
https://www.hejto.pl/wpis/psst-hej-chcesz-troche-postindustrialu
#ciekawostki #fotografia #hdr #podrozujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Chłop pojebion XD wsiadam w pociąg, jadę do Trójmiasta kupić rower. Mam nadzieję że będzie zgodnie z opisem bo jak nie to będę miał tylko całodniową wycieczkę do Gdyni XD
#gownowpis #podrozujzhejto #rower
Zaloguj się aby komentować
Jako że już jestem w domu to żałuję że wyjazd na działkę się skończył. Teraz tylko się rozpakować (prysznic już zaliczony), odebrać słuchawki z paczkomatu i można napić się drinka.
#podrozujzhejto #gownowpis

Zaloguj się aby komentować