Paszyk znów ma genialne pomysły
Według MRiT dopłaty do kredytów sprawią, że wzrosną wpływy z VAT (z mieszkań i sprzętu do mieszkań) i z tego będzie można finansować budowanie mieszkań przez państwo
xD
#polityka #nieruchomosci
Paszyk znów ma genialne pomysły
Według MRiT dopłaty do kredytów sprawią, że wzrosną wpływy z VAT (z mieszkań i sprzętu do mieszkań) i z tego będzie można finansować budowanie mieszkań przez państwo
xD
#polityka #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #nieruchomosci
Słuchajcie, bo ja wpadłem na taki dobry pomysł. Prowadzę pizzerie, da się z tego godnie wyżyć, jestem zadowolony. Zostaje mi 6k miesięcznie. Chciałbym zarabiać tak około 12k. Ale wtedy musiałbym podwoić ceny i Pepperoni 42cm kosztowałaby około 84zł. Nikt tego nie zechce kupić. I tutaj pojawia się mój pomysł
Gdyby tak wprowadzić rządowy program #PizzaNaStart . Klient płaciłby około 55zł a 29zł pokrywało Ministerstwo Zdrowia.
W Głównym Urzędzie Sanitarnym mam wpływy, czasami dorzucam im 2 sosy zamiast jednego, więc są mi coś winni. Dodatkowo jak w mojej wsi były dożynki PSL-u, to złożyli u mnie zamówienie na 10 sztuk dużej Hawajskiej, więc wspomagałem ich kampanie.
Z moich obserwacji, na chłopski rozum, wynika że ludzie przestali kupować pizzę, nie dlatego że jest droga, tylko dlatego że ich nie stać. Pomyślcie tylko o tych młodych Polskich rodzinach które są głodne. Jedzenie to podstawowa potrzeba! Dodatkowo, wprowadzilibyśmy wiele bezpieczników (limit pizzy na głowę/ ograniczona ilość sosów).
Pewnie myślicie że się zgrywam, - ja te pieniądze i tak wydałbym na składniki (w Makro i Lidlu) więc napędziłbym tym samym konsumpcje i gospodarkę. Dodatkowo, rozmawiałem z moimi dwoma znajomymi którzy prowadzą lokale gastronomiczne i wszyscy uważamy że to świetny pomysł. Bez tego programu ceny i tak wzrosną!
"Ludzie inwestują swoje środki w Pizzę i oczekują że jej cena nie spadnie" bo wtedy wydałoby się że przepłacili, nikt nie lubi przepłacać.
Zaloguj się aby komentować
Opisałem koleżance w 6 zdaniach jeden z ostatnich skandali przy kredycie NaStart (jak Tomczak się wygadał że ludzie zainwestowali w mieszkania i spodziewają się utrzymania cen, o tym że stronę społeczną reprezentował deweloper, i o zamkniętych spotkaniach w KPRM).
6 zdań, które tłumaczą jej dlaczego jej czynsz urósł o prawie 100% w ciągu 2 lat, i przez to musiała się przeprowadzić do rodziców i codziennie dojeżdża godzinę w jedną stronę pociągiem na uczelnie.
Reakcja?
"Nie chce mi się tego czytać XD"
"jak widze w tekscie slow typu kancelaria rady ministrow to mi sie odechciewa tego czytac, bo i tak tego nie zrozumiem"
bierność społeczeństwa, obojętność na to kto ma władzę, i przyzwyczajenie do krótkich form przeglądania treści (shortsy, tiktoki) jest po prostu zjebane
#nieruchomosci #zalesie #polityka
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tłumacząc na nasze: jak tego nie zrobimy, to ceny mieszkań zaczną spadać! O nie!
#polityka #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
I na sama gore z buta
Ech,zawal
#nieruchomosci #10pietro

@jajkosadzone Gdy pralka wyświetla komunikat o błędzie E30, C3 lub wydaje trzy sygnały dźwiękowe wskazuje to na wystąpienie pewnych problemów technicznych. Komunikaty błędów są sygnałami alarmowymi, które mają na celu poinformowanie użytkownika o potencjalnych trudnościach w działaniu pralki. W takich sytuacjach ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu zidentyfikowania i naprawy usterki pralki.
1. Sprawdzić wąż doprowadzający wodę do pralki:
Wyciek z węża może spowodować wypływanie wody do urządzenia w pobliżu tylnego panelu, dlatego należy sprawdzić podłączenie węża wodnego do kranu i urządzenia.
Jeśli taka będzie przyczyna, maszynę należy pochylić, jak opisano w poniższym punkcie „Sprawdzenie, czy w pralce nie utknęło pranie”, aby można było ponownie uruchomić urządzenie.
2. Sprawdzić, czy w pralce nie utknęło pranie:
Pranie, które utknęło pomiędzy uszczelką drzwi i szybą może powodować wyciek z drzwi i przedostawanie się wody na dolną tacę.
Należy odłączyć urządzenie od dopływu wody i zasilania elektrycznego, a następnie umieścić ręcznik za pralką na podłodze.
Lekko odchylić urządzenie do tyłu, aby odstęp pomiędzy podłogą i przednią listą wynosił 10-15 cm.
Przytrzymać urządzenie w tym położeniu przez około 30-40 sekund, aby woda z dolnej tacy spłynęła na ręcznik.
Opuścić urządzenie na podłogę i podłączyć.
Sprawdzić dopływ i odpływ wody.
Sprawdzić, czy filtry węża dopływowego i zaworu wodnego są czyste (tam gdzie wąż dopływowy jest przykręcony do urządzenia i na zaworze dopływowym).
Uruchomić cykl prania i sprawdzić, czy problem został wyeliminowany
3. Sprawdzić uszczelkę drzwi pralki:
Usterka może być spowodowana nieszczelną uszczelką drzwi urządzenia.
Należy to sprawdzić, otwierając drzwi i sprawdzając uszczelkę drzwi.
Uszczelka nie może być uszkodzona, popękana ani podziurawiona.
Jeśli uszczelka drzwi jest uszkodzona, należy zlecić jej wymianę serwisantowi.
Nie należy używać urządzenia zanim usterka nie zostanie wyeliminowana.
Zamknąć dopływ wody do urządzenia.
Zaloguj się aby komentować
Mieszkaliscie kiedys w wiezowcu? Kojarzycie co znajdowalo sie za tymi drzwiami?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wiezowiec #nieruchomosci #zyciewbloku

Zaloguj się aby komentować
Tusk osobiście spotykał się z deweloperami w kancelarii prezesa rady ministrów, deweloperzy zaponsorowali 30 % budżetu na kampanię wyborczą PO. Kredyt 0 % tuż tuż.
Beka z tych pustogłowych korposzczurów, co stali do nocy w kolejce, żeby głos na PO oddać, z wielkim przeświadczeniee uczestniczą w jakiejś rewolucji i będą o nich w książkach pisać do historii. Mieszkaniowo zostaną jeszcze bardziej wydymani niż wydymał ich PiS i do końca życia będą wynajmować kwadrat w "apartamencie" (PRL lata 80) z kolegami i koleżankami xD
#nieruchomosci #polityka



Zaloguj się aby komentować
jest dobrze
#nieruchomosci #ekonomia #polska

@festiwal_otwartego_parasola nieźle analityk rynku świń teraz pojechał - porównywanie pojedynczych danych, aby wyciągnąć wnioski o cenach w całym kraju. Ten człowiek ma mgr z ekonomii i był wicepremierem, a nie wie, że do takich pomiarów służą średnia, mediana i inne zmienne opisujące rozkład... Niech se porówna największego knura rekordziste z krową minaturką i opowiada jak to świnie idą w górę, a krowy w dół...
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #powodz #bekazdeweloperow

Polecam zapoznać się z artykułem: https://gazetawroclawska.pl/nowo-wybudowane-osiedle-we-wroclawiu-moze-grozic-katastrofa-budowlana-na-mieszkania-czeka-200-rodzin-zdjecia/ar/c9-16486147
Po wniesieniu sprzeciwu co do zakończenia prac, inspektorat podjął działania z urzędu i poprosił Develię o przesłanie ekspertyzy technicznej oraz uzgodnień zmian od projektowanych warunków ochrony przeciwpożarowej. Przekazane ustalenia o zastosowanych rozwiązaniach w budynku dotyczących ewentualnej powodzi lub podniesienia się wód gruntowych zaniepokoiły PINB.
Inspektor Nadzoru Budowlanego informuje, że płyty fundamentowe pod naporem wód gruntowych i powodziowych nie spełniają warunków nośności i nie nadają się do użytku. Pozostawienie tych obszarów budynków bez odpowiedniego działania spowoduje nieodwracalne uszkodzenia i awarie, a nawet utratę stateczności konstrukcji i, w efekcie, częściową katastrofę budowlaną.
– W dokumentacji wskazano, że sposobem na zrównoważenie wyporu wód gruntowych miałoby być przyłożenie do wierzchu płyt fundamentowych dodatkowego ciężaru (balastu), co polegałoby na kontrolowanym zalaniu garaży lub ułożeniu płyt worków z piaskiem – mówi Przemysław Sanocki.
a ja mam tylko 1 pytanie - czy te bloki sa zalane? bo na zdjeciu brakuje jeszcze sporo, zeby wyda wylala.
kupowanie mieszkania kolo malego strumyczka - co w tym zlego? nikt nie przewiduje, ze do⁎⁎⁎⁎doli powodz jakiej nie widzial nikt, popekaja tamy, zapory, a ludzie odpowiedzialni za swoja robote nie odrobia zadania domowego.
latwo sie z kogos smiac po szkodzie.
Zaloguj się aby komentować
jest elegancko
Polska należy do tych krajów Unii Europejskiej, w której koszty najmu rosną najszybciej. W ciągu niespełna dekady wynajęcie mieszkania podrożało u nas o 66,5 procent. Daje nam to piąte miejsce w UE w zestawieniu najszybciej drożejących czynszów.
#nieruchomosci #wiadomoscipolska #gospodarka #ekonomia

Zaloguj się aby komentować

Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem do osiedlania się przez cudzoziemców. Dane MSWiA wskazują, że najwięcej mieszkań sprzedawanych jest obywatelom Ukrainy i Białorusi. Potwierdzają to analizy sieci biur nieruchomości Metrohouse. Do gry wchodzą też Hindusi.
Z roku na rok wzrasta...
Hej #krakow , ma ktoś chęć zamieszkać w garderobie innej osoby? Okazja.
#nieruchomosci #wynajem #bekazczynszojadow #cotusieodpierdala

Zaloguj się aby komentować
Grafika przedstawia, jakie ceny mają mieszkania w ofertach deweloperów w największych miastach Polski, porównując dane z grudnia 2023 i sierpnia 2024 roku. Kolory pokazują różne przedziały cen za metr kwadratowy, a wykres ilustruje, jak zmieniały się proporcje mieszkań w poszczególnych kategoriach cenowych.
W większości dużych miast ceny mieszkań rosną. Mieszkań w niższych przedziałach cenowych jest coraz mniej, a dominują mieszkania droższe, zwłaszcza te w przedziale powyżej 15 tys. zł za metr kwadratowy.
#nieruchomosci #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Szukam mieszkania i zainteresowało mnie jedno na nowym osiedlu deweloperskim. Byłem tam, blok jeszcze w budowie, trochę ciasno ale teraz chyba wszystkie tak budują, okolica nawet fajna, dobry dojazd.
Przy okazji aktualnych powodzi pojechałem sobie tam jeszcze raz pooglądać, choć to nie teren zalewowy bo to całkiem inny region Polski ale chciałem zobaczyć na jakim poziomie jest ten blok bo w grę wchodzi też miejsce w parkingu podziemnym. Okazuje się że te 4 nowe bloki znajdują się w dolinie gdzie w każdą stronę dookoła jest znacznie wyżej. Osiedle nosi nazwę: nazwa ulicy-wzgórze. To niezłe kurde wzgórze w dole. I tak sobie myślę że ten parking podziemny to może tam być trochę ryzykowny.
#nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mieszkanie dla milionera, a opis ogłoszenia napisany jak dla debila, przez debila. Można czytać głosem Walaszka https://www.otodom.pl/pl/oferta/jesli-musisz-pytac-o-cene-to-nie-jest-dla-ciebie-ID4stbI
#mieszkanie #nieruchomosci #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Komuchy serio mi chca opodatkowac puste chaty xD
Argument jest taki, ze nieudacznicy nie maja i nie maja perspektyw na zakup mieszkania a reszta musi sie dzielic bo jak to tak...
Czemu nie pokoje?
Czemu nie puste miejsca w magazynach?
Moze jeszcze fury, ktorymi nie jezdze rozdac nieudacznikom?
#nieruchomosci #wrukwionyrentier
Nieudacznik to ktoś, kto ma pustostany i nie potrafi ich wynająć i zarządzać tym.
Nieudacznik to ten, który nie dostrzega, że pracownik wywozu śmieci, kasjerka czy pracownik magazynu są potrzebni w społeczeństwie, ale zarabiają minimum, więc nie będzie ich przy takich cenach stać na mieszkanie - co nie znaczy, że są nieudacznikami. Są potrzebni w społeczeństwie jak każdy wykonujący pożyteczną pracę.
Konta już nie ma, więc widać troll szybko odpadł
Zaloguj się aby komentować