Zaloguj się aby komentować

W ciągu ostatnich czterech lat kancelaria wiceministra zarobiła na aktach notarialnych związanych ze sprzedażą przynajmniej 1717 mieszkań. W sumie kancelaria Tomczaków miała udział przy 3601 aktach notarialnych pomiędzy deweloperami a ich klientami. Według naszych szacunków - taka liczba...
Zaloguj się aby komentować
Wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak od miesięcy walczy o dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Jak wynika ze śledztwa Wirtualnej Polski - poseł i jego kancelaria notarialna od lat masowo obsługują firmy deweloperskie. W ostatnich czterech latach wygenerowali miliony złotych przychodu na umowach sprzedaży co najmniej 1717 nowych mieszkań. Jak ustaliliśmy, odpowiadają za sporządzanie 3601 aktów notarialnych pomiędzy deweloperami a ich klientami.
#polityka #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować

Problem tzw. cienkich ścian w polskich mieszkaniach występuje nadzwyczaj często i to często w nowym budownictwie.
Nasze marzenie o własnych czterech kątach często kończy się zakupem mieszkania, które jest częścią nowoczesnego budownictwa. Wielu klientów zakłada, że w takim wypadku wszystko będzie w...
Powiem wam że mając ostatnio doświadczenie z agentami nieruchomości ja naprawdę nie dziwię się że każdy nimi gardzi. Nie znam ani jednej osoby która mogłaby coś dobrego powiedzieć o agencie nieruchomości, różni ludzie z różnych miast o różnym majątku a werdykt ten sam. Wręcz są do nich wrogo nastawieni i mnie to nie dziwi bo jak sobie wpisują prowizję typu 3% wartości mieszkania od kupującego i sprzedającego albo dwa czy trzy pełne czynsze za wynajęcie, to ja się pytam za co? Za pokazanie mieszkania, za zdjęcia na płytce, za jakąś śmieszną ochronę prawną, za wystawienie ogłoszenia? Przecież to jest jakaś parodia i do tego np małe miasto 70 000 mieszkańców a 15 biór nieruchomości. Przecież to jest koszmar. Ja rozumiem że jak ktoś ma jakiegoś starego gruza to sprzedaje to do Mirka handlarza ale mieszkania jedno czy dwa za za setki tysięcy złotych, żeby dawać to do biura nieruchomości i jeszcze za to tyle pieniędzy płacić no ja nie ogarniam tego. Ludzie nie wiem boją się samemu iść do notariusza albo sprawdzić sobie parę rzeczy w urzędzie? Komedia w czystej postaci. #nieruchomosci
Lepiej sprzedawać przez agenta niż kupować
Kupując pierwsze mieszkanie byłem niezadowolony z agentki. Nie powiem, widziałem dużo mieszkań ale ostatecznie kupiłem takie jakie sam jej podesłałem
Potem pojawił się znajomy, który założył biuro i tu było o wiele lepiej. Jako rozliczenie dałem dobrą flasie albo umówiona wcześniej kwotę.
Zaloguj się aby komentować
Jesień!!!
#chlopakizdzialeczek #warszawa #ogrodnictwo #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
dodatek - lokator w pakiecie z mieszkaniem
#nieruchomosci #heheszki #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #flipperzy #heheszki
Flipperzy w innych miastach
Vs
Flipperzy w Białymstoku/Śląsku



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Można pomylić z prawdziwością
#polityka #heheszki #nieruchomosci #psl

Zaloguj się aby komentować
Kto nabija się z rynku mieszkaniowego i #nieruchomosci w PL, jakości lokali i tak dalej niech spojrzy na ten baner ogłoszeniowy z emiratów i promowane przez pośrednika hasło przewodnie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Okazuje się że na miejscu w #zea wynajmy idą głównie przez wszelkiej maści agencje. Podobno historycznie w umowach najmu były zapisy, które były mocno krzywdzące dla najemców. Kapitan państwo (emir?) stwierdził, że trzeba to uregulować i podobno jest już lepiej. Rzecz w tym, że wciąż warto skonsultować umowę z kimś ogarniętym żeby sprawdzić czy nie ma tam żadnych klauzul zakazanych. Okazuje się, że #klierunekzea potrafi zaskoczyć na różne sposoby.

Zaloguj się aby komentować
Tak sobie myślę, że jak w ciągu najbliższych 10 - 15 lat wymrze wyż demograficzny, to na rynku nieruchomości zrobi się trochę luźniej, rynek wtórny powinien mieć zastrzyk. Do tego imigranci nie zastąpią wszystkich tych ludzi, bo to i tak emeryci i emerytki w większości, więc na rynku pracy tąpnięcia tak wielkiego nie będzie.
To już chyba zacznę shortować deweloperów, nie? xd
#nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
Cześć, czy ktoś próbował pobrać dane z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN np. dla Krakowa).
#nieruchomosci #cenymieszkan #patodeweloperka
Zaloguj się aby komentować
Miesiąc temu dodałem wpis w którym rozmyślałem, czy wcześniejszy zakup mieszkania w stanie 2/10 i jego remont generalny (50m2) będzie dobrym pomysłem.
Coraz bardziej zaczynam się przekonywać, że może to być całkiem fajne miejsce do życia.
Ja sam do zakupu byłem raczej negatywnie nastawiony, bo wiedziałem ile to będzie kosztować kasy, czasu i nerwów. Różowej jednak miejsce w którym się znajduje budynek + ułożenie mieszkania się bardzo spodobało, a teściowie (którzy ileś remontów już mają za sobą) byli zdania, że warto się zainteresować tematem.
W skrócie, udało się kupić mieszkanie w połowie czerwca (chociaż była osoba która chciała przebić ofertę) oraz po castingu wielu firm w okolicy znaleźć taką z polecenia, która faktycznie będzie potrafiła wszystko ogarnąć. "Majster" z prawdziwego zdarzenia się wykazał i mamy fajny kontakt na przyszłość.
Ogólnie było kilka fuck-upów, bo miejscami nie mieliśmy gotowego projektu, różowa (i jej mama) kilka rzeczy przekombinowała, a gonił nas czas do końca umowy w wynajmowanym mieszkaniu.
W każdym razie na początku listopada się wprowadzamy i nie możemy się doczekać na trochę normalności i na jakiś czas koniec przeprowadzek i wożenia wszystkich gratów w jedną i drugą stronę.
Udało się kupić nieruchomość i opłacić remont + wykończenie bez kredytu, co jest miłym plusem.
Na zdjęciu łazienka przed i po remoncie (nad pralką jest jeszcze szafka 90x40x36).
#remontujzhejto #nieruchomosci #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

W co zainwestować pieniądze żeby zarobić? W co warto inwestować długoterminowo, a jakie aktywa kupować z myślą o krótkim terminie? Czy w ogóle możliwe jest bezpieczne inwestowanie z pewnym zyskiem? To jedynie część pytań, przed którymi staje inwestor. Inwestowanie pieniędzy stanowi jedną z...
WoW
Mój zarządca nieruchomości na żądanie mieszkańców przepchnął do głosowania uchwałę o wprowadzeniu strefy zamieszkania na terenie osiedla. Uchwała została przegłosowana.
Miało to w zamyśle rozwiązać problem parkujących gdzie popadnie pojazdów. Teraz straż miejska zacznie wlepiać mandaty błędnie parkującym (poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi) pojazdy.
Co to oznacza? Ci gdzie popadnie parkujący zaczną parkować swoje pojazdy na cudzych miejscach parkingowych. Niestety obecny stan prawny osiedla nie przewiduje możliwości karania parkujących na cudzych miejscach (° ͜ʖ °)
#nieruchomosci #prawo
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować