Polscy patodeweloperzy przy chińskich patodeweloperach to jakieś popierdółki są.
#patodeweloperka #nieruchomosci #heheszki #chiny


Polscy patodeweloperzy przy chińskich patodeweloperach to jakieś popierdółki są.
#patodeweloperka #nieruchomosci #heheszki #chiny


Zaloguj się aby komentować

Wraz z wejściem w życie nowej ustawy planistycznej, uchwalonej 24 września 2023 roku, polski rynek nieruchomości staje przed znaczącymi zmianami, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki deweloperzy, inwestorzy i samorządy będą podchodzić do zagospodarowania przestrzennego. Nowe regulacje, mające na...
#budownictwo #nieruchomosci #dom
Nie mam zielonego pojęcia o budowaniu domu a zawsze mnie to ciekawiło. Wtem pojawia się On i pokazuje krok po kroku jak to się robi. Autor planuje pokazać CAŁY proces i aktualnie jest na etapie fundamentów. Jeśli ktoś chce śledzić całość to dodam też link do pierwszego odcinka gdzie omawia wybór działki.
Dom jednorodzinny według projektu ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Nieźle, robiłem u siebie studnie z filmików tego kolesia. Studnia działa. System fundamentowy widziałem już wiele lat temu, ale nie widziałem żeby ktoś tego używał, a wydaje się świetny.
Budowa domu to nie inżynieria kosmiczna, w wielu przypadkach wystarczy znać ogólne zasady i po prostu szukać rozwiązań. Na etapie fundamentów np mało kto mówi o przepustach pod nimi, a są to rzeczy mega przydatne później - prąd i woda na ogród, światłowód, itp itd. warto wrzucić w ziemię kilka "arotów" i mieć później mega łatwiej.
@Lubiepatrzec Akurat tego autora średnio lubię. W necie jest wiele kanałów tego typu ale niestety wartość merytoryczną większości z nich jest beznadziejna. Ze swojej strony polecam Programista Na Budowie (dom od zera na płycie fundamentowej, autor praktycznie wszystko robi sam) Łukasz Budowlaniec (kilka serii filmów z budowy domu do stanu SSO) czy Bartek Buduje (dom na płycie, dużo etapów robionych samodzielnie przez autora)
Zaloguj się aby komentować
Ceny mieszkań w Chinach spadły we wrześniu najbardziej od dziewięciu lat. To 16 miesiąc spadków
Moim zdaniem najbardziej problematyczne są spadki na rynku wtórnym, ponieważ to oznacza, że wartość mieszkań jest już często niższa niż wartość kredytów wziętych na ich zakup. To oznacza, że ludzie nie mogą już po prostu ich sprzedać, spłacić kredyt i wyjść „na czysto,” gdyby popadli w kłopoty finansowe.
Wielu Chińczyków traktowało też rynek nieruchomości jako inwestycję i jeżeli nawet nie kupowali na kredyt, to z myślą, że na tym zarobią, a teraz wygląda, że część ich oszczędności odparowała, ale też mogą mieć problem ze sprzedażą mieszkania inwestycyjnego i odzyskaniem nawet części kapitału.
https://zawielkimmurem.net/2024/10/18/najwieksze-spadki-cen-mieszkan-w-chrl-od-2015/
#chiny #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować

Wprowadzenie podatku katastralnego nam nie grozi. Prof. Marek Belka sugeruje, że nawet jego wersja wymierzona w spekulantów mogłaby przynieść katastrofę na rynku mieszkaniowym. Część spekulantów, którzy nakupowali mieszkania inwestycyjne, zaczęłaby je sprzedawać. Ceny na rynku w rezultacie by...
Pamiętacie przemycanie przez PiS kombinatorskich pomysłów w ustawach pomocowych? Oczywiście, że pamiętacie. No to PO próbuje przepchnąć prodeweloperski pomysł zniesienia obowiązku budowy miejsc parkingowych przy budowie nowych mieszkań w projekcie zmiany ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi...
#bekazlewactwa #bekazpo #patodeweloperka #nieruchomosci #kredythipoteczny #polityka
Nota moderatora @bojowonastawionaowca : zgodnie z planowaną zmianą, liczba miejsc parkingowych towarzyszących budowie nowych mieszkań ma być od teraz nakładana przez samorząd, a nie przez władze centralne
Zaloguj się aby komentować

W Polsce od lat obowiązuje doktryna socjalizmu dla polityków i twardych rynkowych reguł dla zwykłych szaraczków. Polityczne roszady u sterów władzy nic w tym względzie nie zmieniają. Oto kolejny przykład. Poseł Koalicji Obywatelskiej pobiera z Kancelarii Sejmu co miesiąc dodatek mieszkaniowy. Tyle...
@Half_NEET_Half_Amazing trochę tak, ale z drugiej strony wydaje mi się że np. inwestowanie w stanach jest dużo łatwiejsze. S&P500 i elo. U nas rada niby ta sama, tylko to już nie jest rodzima giełda, a zagraniczna. I potem powstają potworki typu ubezpieczenio-lokaty żeby uniknąć jakiegoś podatku.
Śmieją się z wykopowego spadkowicza, ale ta bańka powinna upaść albo chociaż tąpnąć przy największym boomie na IT i wyleszczyć przelewarowanych tak jak programistów po bootcampach.
Zaloguj się aby komentować
Chciałem zapytać Was o wiedzę (lub źródła/metody sprawdzenia samemu) na temat zmian cen działek w ostatnich latach. To, że mieszkania odleciały w kosmos to wie każdy. Nie wiem czy wierzyć w nagły krach, pęknięcie bańki, i mieszkania za półdarmo, czy w ciągłe dopłaty od rzadu do deweloperów tak żeby rosło "w nieskończonośc" bo sie nie znam ¯\_(ツ)_/¯
Ale niewątpliwie wchodzenie teraz w mieszkanie w celach inwestycyjnych jest raczej dla ludzi o mocnych nerwach.
A jak to wygląda z działkami? Czy też te które dzisiaj kosztują 700k kosztowały 300k jeszcze 4 lata temu? Jak kryzys mieszkaniowy wpływał na nie? Nie chodzi mi o działki w mieście, tylko jakieś takie podmiejskie.
#dzialka #nieruchomosci #budowadomu #pytanie
Teraz nie obserwuje, ale działki podskoczyły ostro w pandemii i chyba trzymają cenę albo rosną.
Jeśli chodzi o inwestycje w mieszkania to jeśli chcesz to robić to zawsze jest dobry czas na to. Mieszkania mogą nawet tanieć ale prawie zawsze jest to pewne miejsce na lokalizowanie kapitału. Po prostu nie będziesz mieć takiej stopy zwrotu.
Zaloguj się aby komentować
Nie kumam idei kupowania takich domów na spółkę, gdzie przez środek przechodzi płot. W życiu bym czegoś takiego nie kupił. Gadam, choć nie wiem, ale nie kupiłbym. Mieszkanie w bloku to inny temat, ale dom to jest dom. Pewnie po jakimś czasie byłyby kłótnie z sąsiadem, chciałbym po latach odmalować elewację to by mi odpowiedział: to se maluj. I pół domu by wyglądało normalnie, a pół chujowo. Tak samo trawnik. Tak jest, jak się jedzie przez pipidówy to widać takie potwory. Ale ten płot to iks se. Może się się nie znam, jeden c⁎⁎j, ale czegoś takiego bym nie wziął za nic xD
#nieruchomosci #gownowpis


@evilonep Ja mieszkam w bliźniaku, wspólna jest ściana garażu i pokoju nad tym garażem, od ulicy płot jest niski bo tam i tak stoją auta, od podwórka taki na 2 metry i drzewa. Oprócz tego wspólnego pokoju na górze mieszka się tak samo jakby były to wolnostojące domy bo wynika to z wielkości działki rzędu kilkuset m kw. a nie wspólnych ścian.
A jeszcze z tyłu i z przodu domu mamy furtki ale do ch. jasnego nie będę do własnego brata ulicą popierdalał
Póki się nie ma domu na kilku tysiącach metrów to bliżniak czy wolnostojący to jeden c⁎⁎j proszę szanownego pana.
Aczkolwiek projekt na zdjęciu to dość głupie rozwiązanie.
Gx
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#kredythipoteczny #zwiazki #nieruchomosci
Tu są starz... dorośli ludzie, to pewnie będzie wiele doświadczenia nawet z autopsji.
Zastanawiam się, jeśli jeden partner wprowadza się do drugiego, który ma kredyt hipoteczny na lokum, to jest jakiś inny sensowny sposób dzielenia się kosztami życia niż rachunki/czynsz na pół (mniej więcej), a kredyt jest w 100% spłacany przez jedną osobę i ona zachowuje później 100% własności?
Teoretyczne za sensowne możnaby uznać dzielenie rachunku/czynszu na pół oraz dzielenie na pół części odsetkowej kredytu lub jej części.
Tylko do tego trzebaby znajomości finansów o którą trudno.
Więc tradycyjnie raczej jest podział czynszu/rachunków na pół.
Najlepiej w takiej sytuacji swoje mieszkanie wynająć komuś i iść razem z partnerką na wynajem, w innym przypadku czułbym się frajerem fundujacym komuś dach nad głową - chyba że miałbym bardzo małe mieszkanie kupione z myślą bym mieszkał w nim tylko ja typu kawalerka/małe dwa pokoje, to okej, kupiłem je typowo pod swoje potrzeby nie przepłacajac a dyskomfort związany ze wspólnym mieszkaniem na małym metrażu to też pewna cena.
Ale jak facet kupuje 3 pokojowe, płaci poteżne raty, później wprowadza mu się babka, płaci mu połowę rachunków i czynszu, z czego facet tej gotówki nie widzi na oczy bo ona w spłate wlicza to że wymienia mu (dobre) meble na takie jakie ona chce i dekoruje mieszkanie, kupuję zbędne pierdoły których facet by sam sobie nie kupił - to taki facet jest dla mnie beciakiem.
@TRPEnjoyer @pol-scot
Patrzysz na to nie tylko ze swojej strony ale także jej.
Koszta: media, żywność, luksusy, fun, czynsz.
To be fair (ale nie musisz być, bo obliczanie faktycznych kosztów to czas a czas to pieniądz) możesz podzielić media i żywność 50-50 a z czasem dostosować wg własnego uznania.
Luksusy, każdy w swoim zakresie ale jeśli np ona kupuje nowy stół ale wrzuca stary to nowy jest juz 100% twój,bo nikt się potem nie pędzie pieprzył z podziałami kosztów. Zaznaczasz jak masz zasady i tyle na temat.
Fun, organizujesz ty. Wyjścia itp. Koszt wg uznania. Jeśli ona ugotuje, upiecze itd. Koszt mozesz wziac na siebie. Ja w "fun" nie wliczam kolacji w restauracjach, ale drinki juz wliczam (nawiązuje do podziału który był przez stulecia, kobieta przynosi jedzenie na stół) .
Koszt mieszkania. Niezależnie czy to czynsz czy kredyt, ona mieszkając z tobą, nie płaci za mieszkanie gdzieś indziej. Tak więc płaci tobie.
Jeśli jesteś ustawiony i placisz 20tys za rate 1000m², to Nie oczekujesz równego podziały. Ale w każdym normalnym przypadku nawiązujesz to ceny wynajmu jaki ona sama by placila za np kawalerkę. Ponadto robisz wywiad jak mieszkała wczesniej (może dzielła kawalerkę z koleżanką) i myślisz.
Bierzesz także pod uwagę, ze to jak mieszkała wczesniej nie ma znaczenia bo teraz zaczyna normalne życie i nowe realia sa takie a nie inne.
Ponadto : generalnie nie powinna nawet wiedzieć ze masz mieszkanie na własność z kredytem (ja mam zasadę ze w ogóle malo o sobie i to jest dobra zasada, bo kobieta to nie twój kolega do zwierzeń i poważnych dyskusji), najprawdopodobniej jest tam i tak tylko na chwilę im wieksza inwestycja w ciebie tym mniejsze odpierdalanie szajau, jeśli płaci nic to koszt odejścia jest dokładnie taki sam.
Aha i wyżej widzę dyskusje nt małżeństwa. Hehe. Hehe. He. Najpierw panów poprosze o przyjście na spotkania anonimOwych rozwodnikow.
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio często znajduje w skrzynce. Dzisiaj dwie na raz. Coś się dzieje na rynku nieruchomości, czy wizja dopłat i skoku cen ich tak pogania. W sumie na początku przyszłego roku chce mieszkanie wystawić na sprzedaż, tak troszkę troszkę mnie kusi sprawdzić ile by dali. I jak bardzo upadli na głowę. #nieruchomosci #flipperzy #rozkminy

Zaloguj się aby komentować

W związku z medialną aferą wokół mieszkania Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy nastąpiła nagła zmiana w rejestrze korzyści posłanki KO sporządzonym w listopadzie ubiegłego roku. 7 października Gajewska odręcznie dopisała w swoim dokumencie dwie pozycje: "darowizna domu w budowie o...
Dam zarobić lokalsowi.
Szukam garażu na przezimowanie #prestizowygruz2 . Na zachodnim brzegu, chętnie indywidualny i poza SPPN. Jeśli wolnostojący to nie blaszak. Ktoś coś??
Wycieki raczej wszystkie mam załatane, przez ostatnie dwa miesiące nic nie spadło. W razie co mogę spróbować zabezpieczyć podłoże.
Liczę na zniżkę na hasło HEJTO (° ͜ʖ °) 🧅
#warszawa #wynajem #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować

Obowiązkowe czujniki dymu w każdym mieszkaniu to nowy pomysł, który mógłby uchronić wiele osób przed tragedią.
Co roku w sezonie grzewczym pojawiają się doniesienia o ofiarach zatrucia tlenkiem węgla. Mimo że w tym roku sezon grzewczy rozpoczął się stosunkowo niedawno, to już w niedzielę...
#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka


Zaloguj się aby komentować
Przypomniala mi sie historia, ktora w 2018 i 2019 roku przerabialem w kwestii interpretacji urzedniczej.
Otoz w pazdzierniku 2018 roku kupilem dom. Aby to zrobic sprzedalem mieszkanie we wrzesniu 2018 i na czas wykonczenia przeprowadzilem sie do rodzicow. Czesciowo dom byl sfinansowany z kredytu. Reszta srodkow pochodzila ze sprzedazy mieszkania. Mieszkanie kupilem 4 lata wczesniej wiec zeby nie placic podatku od wzbogacenia chcialem posluzyc sie przepisem o przeznaczeniu srodkow na wlasne potrzeby mieszkaniowe. Nie wiedzialem jeszcze co mnie czeka xD W trakcie wykonczeniowki zaczalem zbierac faktury na materialy itd. Po skonczonym remoncie wybralem sie do US z prostym pytaniem czy nadplata kredytu hipo jest traktowana jako wlasne potrzeby. Uslyszalem, ze tak. Nadplacilem kredyt, zebralem faktury i zlozylem kwity do US.
Po kilku tygodniach zadzwonila niemila Pani, ktora stwierdzila, ze nadplata kredytu sie nie liczy bo moglem go splacac z innego kredytu (lol), a z faktur zaliczyla mi tylko ulamek bo na fakturach oprocz materialow byly jakies pojedyncze tarcze do katowek etc. Zgotowala mnie, mialem jeszcze rok na korekte wiec zbieralem dalej faktury i szykowalem sie na batalie bo w zadnych przepisach nie ma wymogu, ze faktury maja byc spojne. Zlozylem uzupelnienie zeby na spokojnie moc jeszcze dokonac korekty. Rownoczesnie z faktur wczesniej zlozonych wykreslilem te, ktore mogly budzic watpliwosc i przygotowalem pewne zestawienie. Fakap byl taki, ze np. urzedniczka wykreslila mi fakture na kilkanascie tysiecy bo do materialow kupionych na internecie sprzedawca dorzucil mi recznik, ktory opiewal na zawrotna sume 1zl.
Jakiez moje zdziwienie bylo gdy po tygodniu dostalem telefon od pani z US, ktora najpierw poinformowala mnie, ze tamta urzedniczka zaszla wciaze, a ona ja zastepuje i sama wykreslila ze starych faktur czesc podejrzanych materialow, w efekcie czego mam ok. 200zl podatku do zaplacenia. Zgodzilem sie na kwote, poczekalem na decyzje i oplacilem podatek.
To jeszcze nie jest koniec tej historii bo w 2019 roku sprzedalem drugie mieszkanie, ktorym splacilem reszte kredytu. Tu tez w gre wchodzilo sfinansowanie wlasnych potrzeb mieszkaniowych. I tu juz problemu nie bylo. Dlaczego? Bo jak najpierw sie sprzeda, a potem kupi to sprzedazy na kupno nie mozna przeznaczyc ale jesli najpierw sie kupi to mozna. Taka interpretacja urzednicza. A dlaczego taka interpretacja? Bo w skarbowka przegrala swoja itnerpretacje w jednym z dwoch tych przypadkow w sadzie najwyzszym. Zmienili wiec interpretacje ale tylko w blizniaczym przypadku. XD
Polska chcialoby sie rzec.
#gownowpis #nieruchomosci
@100mph Od dwóch chyba lat zmieniła się wykładnia, że spłatę kredytu hipotecznego z pierwszej sprzedanej nieruchomości też zalicza się do wydatków na własne cele mieszkaniowe. Czyli najpierw sprzedasz, spłacisz kredyt, a potem kupisz kolejną i też na kredyt, to ten kredyt pierwszy spłacony też już się liczy.
@100mph "Bo jak najpierw sie sprzeda, a potem kupi to sprzedazy na kupno nie mozna przeznaczyc ale jesli najpierw sie kupi to mozna. "
Ty mnie nie strasz bo sprzedałem dom w tym roku i za to kupuję mieszkanie czyli przeznaczam na cele mieszkaniowe.
Coś to jest bez sensu. Jak niby miałbym najpierw kupić a potem sprzedać?
Zaloguj się aby komentować