Ostrzeżenie! Prosty umysł może nie ogarnąć. Nigdy nie spotkałem tak prostego umysłu, żeby tego nie ogarnął, ale na hejto jest cały przekrój społeczny (w intelektualnym sensie), więc może się zdarzyć.
Jeśli wiesz, że jesteś prostym umysłem to zastanów się, czy na pewno chcesz obejrzeć, a już trzy razy zastanów się zanim skomentujesz
Filmik sprzed trzynastu lat, ale nadal aktualny. Tak to wygląda
Może mi ktoś potwierdzić bądź obalić moje podejrzenia że obajtkowe media prowadzą serwisy internetowe bez rejestracji podmiotu?
Wczoraj w serwisie FB "Nad Odrą" pojawiła się laurka wychwalająca aferzystę Cieszyńskiego. Pomyślałem że to pewnie strona prowadzona przez jakiegoś 'entuzjastę' i dopiero teraz wyszło szydło z worka (Podobnie jak z kanałem YT "Polskie Drogi", kto wie ten wie) . Do tej pory ich wiadomości były raczej syntetycznymi faktami.
Olałbym gdyby nie to, co mi dzisiaj FB proponował.
Otóż w oczy rzucił mi się kolejny serwis tym razem 'Wrocław Moje Miasto' (nie mylić z 'nasze miasto'). W ich opisie znajduje się info:
Grupa aktywistów miejskich, którym zależy na losach Wrocławia. Mówimy o tym co dobre i co złe.
A pierwszy post, to znowu laurka dla aferzysty... Ładni więc 'aktywiści'
Patrząc co ta władza odp... wątpię żeby ta 'koordynacja' była przypadkowa. Stąd śmiem przypuszczać że serwisy te są sponsorowane w pośredni bądź bezpośredni sposób przez PiS (Polska Press Grupa bądź inne podmioty).
Stąd moje pytanie - czy to jest legalne? Nie wiem jak wygląda polskie prawo prasowe w tym temacie, dlatego potrzebuję waszej pomocy. Czy i w jaki sposób mogę sprawdzić jaki podmiot prowadzi daną stronę? Czy jest taki obowiązek informacyjny jeżeli strona jest prowadzona przez podmiot wpisany do KRS?
Jeżeli są regularnie opłacani przez Obajtka wtedy to nie są żadni 'aktywiści' tylko prowadzą przedsiębiorstwo -> Każde przedsiębiorstwo ma obowiązek wpisu do KRS -> Przedsiębiorstwo prowadzi stronę internetową, nie chwaląc się że to oni.
W jaki sposób jestem w stanie połączyć KRS z tą stroną? Dostęp do informacji publicznej wchodzi w grę, tylko kogo pytać żeby nie odbić się od drzwi?
@Mikel Raczej to wygląda na zwykłe stronki facebookowe, które miały za zadanie budowanie zasięgów, by przed wyborami zacząć rozpowszechniać swoją propagandę, nie sądzę, żeby było to jakkolwiek rejestrowane
Właśnie dupa mnie piecze, że bezwiednie i ja im budowałem zasięgi. Wyglądali legitymacyjnie, informacje bez clickbaitów, a tu się okazuje że to wszystko po to żeby zamordystów utrzymać przy władzy.... jak zawistnie dojechać ich mogę za wykorzystanie mojej osoby?
Jak rozumiem, dowolny podmiot może sobie postawić stronę, pisać co chce i się do niej nie przyznawać?
@bojowonastawionaowca @Mikel Akurat coś może być na rzeczy bo ten cwaniaczek chce startować z Wro. Te e-recepty jak nadzorował to dobrze działało trzeba mu to oddać. Ale za respiratory powinien odpowiedzieć przed prokuraturą
Kiedyś co tydzień czekałem na nowy odcinek bo wrzucali najbardziej pouczające zdarzenia drogowe - w końcu ich hasłem było 'ku przestrodze' i dobrze się z tego wywiązywali. Jednak wybuchł covid i właścicielowi kanału odwaliło. Co chwila 'stop śmiercionkom' 'mafia zamordystów', 'globalny spisek C19' itp.
Do tej pory jego kompilacje drogowe trzymają poziom ale co drugi film na kanale ma foliową czapeczkę - dlatego napisałem że 'wyszło szydło z worka'. Nie będę babrał się w gównie żeby wyłuskać dobre kompilacje wypadków
Polsat Box Go Start działa w modelu subskrypcyjno-reklamowym – przy niezwykle niskiej opłacie, prezentuje niewielką liczbę reklam i jest dostępny w promocyjnej cenie 30 zł za cały rok, czyli 2,5 zł miesięcznie. W tej niewygórowanej cenie zyskujesz dostęp do ponad 40 tysięcy godzin ulubionych seriali, popularnych reality show, wyjątkowej rozrywki i wielu ekscytujących nowości z ponad 20 anten Telewizji Polsat – wszystko z minimalną liczbą reklam.
POLSATowi się kasa nie spina, więc płać Polaku i oglądaj reklamy suplementów diety. XDDDDDDDDDDDD
Jeśli chcecie oglądać kiepskich i miodowe lata bez problemu, to w wyszukiwarce do tytułu serialu dopiszcie "pastebin". Nie wiem jak z innymi serialami polsatu. J⁎⁎ać solorza
Co do pogladów na patriotyzm to każdy ma prawo mieć rózne poglądy a media mają prawo je promować.
Z mojego punktu widzenia patriotyzm jest dla zwykłej szarej jednostki niekorzystny. Polega na wmówieniu jednostkom że jest to jakaś wyższa wartość za która trzeba złożyć jakąś daninę np krwi otrzymując za to pamięć przyszłych pokoleń czyli jedno wielkie gówno.
@sireplama Ty poważnie? Gościu pisze, że nie będzie się karmił ściekami a ty próbujesz go przekonać, że nie ma innej opcji jak w ten sposób poznawać świat? Współczuję.
@Loczek18 nie wiem o czym był ale przypomniał mi się najlepszy odcinek ukrytej prawdy czy co to było ever:
Była rodzina, która utrzymywała się z prowadzenia zakładu mechanicznego. Odcinek skupiał się na tym, że wiodło im się coraz gorzej, ktoś zaczął ich prześladować i zastraszać, zamordowano ich psa. Później ofiarami padły też matka z córką. Na koniec okazało się, że to ojciec wszystko zaplanował bo rodzina była wysoko ubezpieczona na życie. Cóż za płot twist
CHYBA ICH POJEBAŁO! W niemieckim ARD mówią że dzisiaj w Warszawie na 79 rocznicę powstania Warszawskiego, Polacy organizują "Nacjonalistyczne Wiece"! Niech uważają bo jak AfD wyprowadzi Niemy z NATO to ich rozkurwimy!
Polska odpowiedź na De Niro osamotniona w walce z tęczową zarazą.
#jakimowicz #tvpis #media
Jakimowicz zawieszony w TVP zanim zdążył ugruntować swoją pozycję również jako odpowiedź na W. Cronkite'a.
Jakieś skargi, że źle się zachowuje, że warsztat nie taki, że niby w TVP obowiązują jakieś standardy.
"Redakcja portalu Wirtualnemedia.pl dostała z biura rzecznika TVP pismo, jakie szef TAI Michał Adamczyk wysłał do Jakimowicza: "W związku z licznymi przykładami Pana nieprzyzwoitych zachowań, zwłaszcza wobec współpracujących z TVP Info kobiet, podjąłem decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Panem. Pana postawa odbiega od obowiązujących w Spółce standardów oraz ogólnie przyjętych norm społecznych"
Uwzięli się na człowieka, no!
Nasz bohater nie poddaje się na szczęście. Przesyła oświadczenie do Pomponika i przyzywa arcybiskupa Jędraszewskiego. Trzymam kciuki za to, żeby nadal walczył o - zresztą oddam głos dziennikarzowi
""W związku z sytuacją, z którą od 2 miesięcy muszę się mierzyć ja i moja rodzina, dziękuję za cztery lata współpracy w programie »Jedziemy« jako komentator. Nie muszę chyba nikogo przekonywać o swoim zaangażowaniu, lojalności i dobrej pracy, którą wykonywałem dla programu »Jedziemy«, angażując się w pracę całym sercem. Moją domeną była zawsze szczerość. Nigdy nikt nie przekonywał mnie do jakichkolwiek wypowiedzi, one zawsze płynęły z mojego serca, przekonań i chęci WALKI O WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE"
W sumie jakby podciągnąć obłudę, hipokryzję, mataczenie, zawiść, brak jakichkolwiek wyższych zasad moralnych pod wartości chrześcijańskie (choć u nas raczej katolickie), to by się zgadzało.