Zdjęcie w tle
Kontraktor_Cywilny

Kontraktor_Cywilny

Osobistość
  • 110wpisy
  • 945komentarzy
Witam wszystkich w piękną sobotę.

Dzisiaj garstka moich przemyśleń na temat wyborów. Po pierwsze sejm liczy 460 posłów, jednak zgłaszając kandydatów można zgłosić ich 2x więcej. Dodając 100 senatorów oznacza to że partia do wyborów zgłasza 1020 kandydatów. Biorąc pod uwagę że dwie największe partie mają od 20-40 tys. członków. oznacza to i jest raczej faktem iż w dużej mierze odbywa się tam łapanka.

Moim przemyśleniem dotyczącym wyborów jest to aby zmniejszyć listę zgłaszanych kandydatów do 460 ORAZ aby (może poza jedynkami) tak jak losuje się numery komitetów wyborczych tak powinno losować się numery na listach zgłoszonych kandydatów. Dodatkowo partie nie mogłby różnicować budżetu i każdy kandydat musiałby otrzymywać równą kwotę na kampanię wyborczą.

Kolejnym usprawnieniem wyborów powinno być to iż każda partia pobierająca subwencję powinna mieć możliwość zgłoszenia kandydatów bez zbierania podpisów (szkoda papieru).

Takie przemyślenia. TYLE ODE MNIE ( ͡j° ͜ʖ ͡°)

#polityka #przemysleniazdupy
wielkaberta

>losować

I mam ochotę już nie czytać dalej.


>mieć możliwość zgłoszenia kandydatów bez zbierania podpisów (szkoda papieru).

A jakiś przykład?

cotidiemorior

@Kontraktor_Cywilny uwielbiam kiedy ludzie wymyślają jakieś szczegółowe rozwiązania z dupy, które dotyczą zupełnie trzeciorzędnych problemów i których nikt nigdy nie potraktuje poważnie xd

malkontenthejterzyna

Moim zdaniem jedyną niepotrzebną bolączką obecnego systemu jest sama liczba posłów. Po co nam tam aż 460 twarzy? Tylu nazwisk nie da rady spamiętać. Moim zdaniem nie byłoby szczególnej różnicy gdyby było ich np. 100.

Zaloguj się aby komentować

I bardzo dobrze. Odmawianie Polskości przeciwnikom politycznym jest najbardziej obrzydliwą rzeczą do jakiej zeszła (ponownie) klasa polityczna i pseudodziennikarstwo.

#sprawiedliwosc
ae469ca9-0a1d-4bf9-8462-abb33d25ff5b
Anty_Anty

Również ty, ja tu widze zaburzenia.

a85ab209-b19d-4bb9-a4c4-7b9d85e612c4
415678db-bf5a-4855-813d-1e1b9c740b0f
Kondziu5

@Kontraktor_Cywilny wez ta zakłamana morda powinien dostać bana na pracę w środkach masowego przekazu

Erebus

@Kontraktor_Cywilny taguj #polityka

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry. Proszę na wynos jedną normalną prawicę. Może być z solidaryzmem społecznym w programie. Bez złodziejstwa i rozrostu administracji i braku poszanowania prawa. Nie ma? To dziękuję.

#polityka #gownowpis
SlavedWizard

Komentarz usunięty przez moderatora

Zaloguj się aby komentować

Tylko skrajna prawice może powiedzieć o twardej prawicy że jest w centrum. Pis to takie centrum jak Pudzian to balerina. #polityka
ba719416-8d3b-475f-bd24-79be0eb181f2
smierdakow

Dobrze, że marsz niepodległości ma prezesa, na pewno jest bardzo potrzebny na ten jeden dzień

Sweet_acc_pr0sa

@Kontraktor_Cywilny jestem centro prawicowcrm i nazywanie pisu partia centrowa to plucie mi w morde xD katolibanscy lewicowi zamordysci to ni3 centrum xX

Alalai

@Kontraktor_Cywilny ale to nadal ONR i wszechpolacy organizują? Także podziękuję za udział

Zaloguj się aby komentować

Tusk po spotkaniu z Von der Layen uzgodnił że KPO zacznie być wypłacane już w momencie przedłożenia projektów ustaw.
Jak tam pisowcy, dupa piecze?
#polityka
d20fe5d1-c21a-4602-8aa3-d9fe5fc97694
Pindorek

@Kontraktor_Cywilny ojej to jakieś zdjęcie z internetu z klatką

matips

Niepokojące to jest. Patrząc na to jak KO+3D+Lewica współpracują na razie z prezydentem, to przedłożenie ustaw może nie wystarczyć do posprzątania bałaganu w sądownictwie. Koalicja przygotuje ustawy, sejm przegłosuje, Duda zawetuje i Komisja straci nacisk na Polskę w sprawie praworządności?

Rebe-Szewach

Dziekujemy panie Für Deutschland!

Zaloguj się aby komentować

Ziobro zaskoczenia
#polityka
7a50c3cf-aee3-40b8-b0b0-ae7c2ad72b73
powodzenia

@Kontraktor_Cywilny w moim okręgu było procentowo największe w całej Polsce. W sumie ciekawe, bo w moim środowisku nikt nie mówi o głosowaniu na nich..

Zaloguj się aby komentować

Biorąc po uwagę to jak słabi byli dotychczasowi prezydenci, to że ten system powoduje dysfunkcyjność samą w sobie we władzy wykonawczej, uważam że powinniśmy pójść w kierunku pełnego parlamentaryzmu z silną pozycją premiera.

300 osobowy sejm
100 osobowy senat
Pierwszy minister wybierany przez sejm
pierwszy minister zwierzchnikiem sił zbrojnych
całość władzy wykonawczej w rękach rady ministrów
rada ministrów nie większa niż 18 osób
możliwość łączenia mandatu poselskiego jedynie z teką ministra
prezydent jako głowa państwa bez prawa veta wybierany przez zgromadzenie narodowe na jedną 7 letnią kadencję

Niezależna prokuratura i prokurator generalny powoływany na 10 letnią kadencję spośród prokuratorów z 20 letnim stażem

3 stopniowa struktura sądów zamiast 4 stopniowej z sądami okręgowymi jako najniższym szczeblem za to w większej ilości
Możliwość zostania sędzią dopiero po 10 latach praktykowania prawa
Możliwość zostania sędzią SN dopiero po minimum 10 latach orzekania jako sędzia

Trybunał konstytucyjny i trybunał stanu połączone kompetencyjne (bo trybunał stanu do tej pory nic nie robił)
Skład 9 osobowy powoływany spośród sędziów SN i NSA, którzy mają specjalizacje z zakresu prawa konstytucyjnego i są sędziami od 20 lat.

Krajowa rada sądownictwa. Każdy szczebel sądownictwa wybiera po 2 sędziów przy czym co 4 lata wybiera się połowę składu. Po 3 członków wybierają sejm i senat. Po jednym dla prezydenta oraz do wyboru przez prokuratorów.

Regulamin sejmu i senatu uchwalany większością 2/3 aby żadna opcja nie wykluczyła nikogo z debaty. Senat z możliwością powoływania komisji śledczych i zamiast 30 dni to 100 na odniesienie się do projektu ustawy. Mandatu senatora nie można łączyć z funkcją w rządzie.

#polityka #przemyslenia
tmg

@Kontraktor_Cywilny też uważam że powinniśmy mieć silny system parlamentarno gabinetowy bez prezydenta który służy wyłącznie do uwalania pomysłów większości albo do ich podpisywania bez czytania. Jak sobie pomyślę że takim prezydentem był agent Bolek, chlor Kwaśniewski, Bul-Bigos Komorowski czy Adrian to się tej instytucji odechciewa. Niestety tę słabą konstytucję napisali postkomuniści, pełna jest różnych bzdur i sprzeczności. Ja bym się wstydził nosić koszulkę z jej nazwą ale wiem też że otwarcie dyskusji w tym temacie to puszka Pandory. Od razu by się uruchomiły jakieś porypane aktywiszcza z lewa i prawa co tam by chciały powpisywać swoje bzdetowe pomysły. Pewnie by wyszło jakieś łajno jeszcze gorsze od obecnego. Ale Twój pomysł jako taki mi się podoba.

wstreczyciel

@Kontraktor_Cywilny A ja się domagam aby posłom ograniczyć kadencyjność. Nie może być tak, że ktoś jest posłem 5-6 kadencji bo po 20-24 latach w bańce jaką jest zawodowa polityka taki ktoś jest oderwany od realnego życia. Maksymalnie 3 kadencje i wtedy każdy poseł robiłby tak, żeby po "skończonym trudzie" miał szanse na dobrze płatną pracę poza polityką. Czyli w ich wspólnym interesie byłoby aby dbać o rodzimy przemysł, usługi, bankowość i szkolnictwo bo tam będą szukać pracy po 12 latach.

Kontraktor_Cywilny

@wstreczyciel Jestem przeciw. Najlepiej działają państwa w których jest sporo zawodowych polityków. Parlament to skomplikowane ciało i nauczenie się jak działa zajmuje dwie kadencje. Przy trzeciej to dopiero można myśleć o szefowaniu komisji.

wstreczyciel

@Kontraktor_Cywilny Skoro się upierasz przy zawodowych politykach to mam pytanie: dlaczego zawodowy kierowca musi przechodzić psychotesty aby kierować 40-tonową ciężarówka a zawodowych polityków kierujących 40 milionowym państwem żadne psychotesty nie obowiązują?


Ja bym bardzo chciał odsiać z polityki ludzi, którzy mają skłonności i zdolności psychopatyczne, czyli brak współczucia oraz umiejętność wykorzystywania i manipulowania ludźmi. Zakładam, że jak wprowadzimy kadencyjność, to taki psychopata będzie miał tylko 12 lat na wykorzystywanie ludzi przy pomocy swoich zdolności. Dziś żadnych kadencji nie ma i ludzie którzy potrafią manipulować ludźmi i ich emocjami (Kaczyński i Tusk) są już czwartą dekadę w polityce.

SzwagierPrezydenta

@Kontraktor_Cywilny dwie kadencję i do domu. Plus osiągnięcie wieku emerytalnego i też do domu. A do zmian dodałbym usztywnienie struktury ministerstw(po wcześniejszej redukcji ich liczby). A nie przy każdej zmianie rządu zmiana struktury. W tych ministerstwach i tak cały czas pracują ci sami pracownicy (bo tylko dyrektorskie fotele mają branie) i takie ciągłe zmiany są bez sensu. Usztywnić to, wprowadzić jakieś ramy korporacyjne, a nie że pani Gosia wczoraj w men a dzisiaj w opiece społecznej przekłada papiery.

Zaloguj się aby komentować

A to moja ulubiona sensacja XXI wieku. Nasz polski szpieg patriota pokonał ruskiego szpiona zdrajcę ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ

#polityka #wybory
a3712d41-6f9e-44cd-9249-9d7e7c7b4fc8
radek-piotr-krasny

@Kontraktor_Cywilny Wołoszański w sejmie? Faza

Poji

@radek-piotr-krasny a jakie będzie miał przemówienia, do zebrania i wydania się to będzie nadawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

cec

Śmiesznie by było jakby teraz powołali komisję do spraw badania rosyjskich wpływów i zajęli się na niej Antosiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sireplama

@cec skład jest ustalony już. Zresztą źle by to wyglądało po tej mobilizacji 4 czerwca

jiim
jiim

@Kontraktor_Cywilny Wołoszański z RIGCzem złożył oświadczenie:


Złożył oświadczenie: byłem współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 i 2418 oraz z 2023 r. poz. 497).


I zdobył więcej mandatów niż prawdopodobny szpion kacapów, który nigdy się do niczego nie przyzna xD

Zaloguj się aby komentować

Źle się zestarzało również i to (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
#polityka
c1c57a30-35cb-461a-a132-63b139df6a80
malkontenthejterzyna

Nie dostał się?

Kontraktor_Cywilny

@malkontenthejterzyna @Acrivec no własnie niestety wszedł

malkontenthejterzyna

@Kontraktor_Cywilny ojoj jak smutno

Acrivec

@Kontraktor_Cywilny ta sprzedajka nie weszła?

niepopularna_opinia

@Kontraktor_Cywilny Pycha kroczy przed upadkiem. Ulało się trochę jadu Zobaczymy, czy będzie tak rozliczał swoją ulubioną partię, jak PiS.

Zaloguj się aby komentować

Paweł Kukiz dla Onetu:
— Dla mnie to [sondażowe wyniki — red.] jest akurat drugorzędna sprawa w kontekście tego, o co walczę. Jestem przerażony tą bezmyślnością ludzi, którzy poszli do wyborów, ale nie wzięli udziału w referendum. Byłem przekonany, że Polacy są dużo bardziej świadomym ludem (...). To jest porażka, to są dla mnie ludzie nieodpowiedzialni — kontynuował, strasząc przymusową relokacją migrantów przez Unię Europejską.
Pytany o możliwości utworzenia rządu, odpowiedział: – To jest sytuacja najbardziej przerażająca, gdyby miało dojść do sytuacji takiej, że mamy co pół roku wybory w Polsce.

Czyli demokracja bezpośrednia ok, ale częste wybieranie władz jest be XDXDXD Niech ktoś go schowa już do schowka na miotły.

#heheszkipolityczne
Gepard_z_Libii

@Kontraktor_Cywilny Kogo interesuje co ta szmata ma do powiedzenia?

I taguj to gówno jak należy

Kontraktor_Cywilny

@Gepard_z_Libii przecież masz dobry tag to co się przypierdalasz

Gepard_z_Libii

@Kontraktor_Cywilny Taguj to jaki polityka i nawet nie wymyślaj że to nie jest polityka bo mnie ręka świerzbi żeby Cię kopnąć w dupe

Zaloguj się aby komentować

Jednym z naszych obywatelskich obowiązków jest przypominanie nowej władzy o zmianie ilości manatów w okręgach wyborczych wg zaleceń PKW. Dobrze by było gdyby zmniejszyli też ilość okręgów wyborczych o do 35 zwłaszcza na wschodzie Polski gdzie okręgi są małe i dają nieproporcjonalny wynik

#wybory #polityka
ziggy07

@Kontraktor_Cywilny zmienią zmienią i nie trzeba im o tym przypominać. Jest to dla nich jednoznacznie korzystne, plus za 4 lata będzie jeszcze więcej procentowo ludzi w miastach niż teraz.

wolski

@ziggy07 miasta sie wyludniają od 10 lat, a w ostatnich latach to przyśpiesza.

ziggy07

@wolski Nie mówię o miasteczkach powiatowych, największe miasta wojewódzkie zwiększają liczbę mieszkańców a tam demokratyczna opozycja ma najwięcej elektoratu.

tyle_slow

@Kontraktor_Cywilny myslisz ze zbawca tusk nie zacznie grzebac pod swoje wyniki?


Jezu ile wy macie lat?

Kontraktor_Cywilny

@tyle_slow A ty mi wytłumacz czego ty właściwie chciałeś? Żeby dostało się 200 przypadkowych ludzi z konfederacji, bez doświadczenia, bez wykształcenia i zaplecza?

Jak ty byś żył w WB albo USA gdzie masz tylko dwie partie?

tyle_slow

@Kontraktor_Cywilny ja mówię że tusk jak kaczor wykorzysta wszystkie legalne sposoby aby sie zabetonowac. Wiec takie proszenie sie jest smieszne.


Ja chcialem 30-40 poslow i wymuszanie reform gospodarczych. Wyzszy wynik konfederacji by to wymusil, bo czuliby ich oddech na karku, teraz wiedza ze nie trzeba nic takiego robic, bo dla was wystarczy obalenie pis.


Teraz pokazaliście że mozna nas ruch.. a za 8 lat bycia w opozycji mozna wrocic do wladzy. Nowi wybiora jakies nowe wcielenie pis... Niestety okienko szansy rozbicia duopolu sie zamyka, choc zobaczymy czy sie dogadaja..


W USA demokracja jest w kryzysie...

GrandFaterAnona

@Kontraktor_Cywilny PKW powinna to robić z automatu, z obowiązku konstytucyjnego, a nie, ze musi pozwolenie dostać

Kontraktor_Cywilny

@GrandFaterAnona Powinno, dlatego można zmienić ustawę żeby robiło. Tak czy siak legislacja jest potrzebna.

Zaloguj się aby komentować

KONFEDERACJA SIĘ POTKNĘŁA O TEN STOLIK XDDDD
#wybory #heheszkipolityczne
Mor

@Kontraktor_Cywilny Nie szkodzi, i tak żartowali tylko z tym stolikiem.

Pan_Buk

@Kontraktor_Cywilny No cóż, Korwin wyrwał się z kazamatów Konfederacji, zaczął gadać o pedofilii i odpalił protokół 4,76%. Ledwo się zatrzymali nad progiem.

73857f4b-196c-4612-8155-dfa30d6b8d04
Esubane

@Kontraktor_Cywilny no cóż mam powiedzieć, Korwin to jest niszowy artysta xD Podobnie jak brauniści czy sośnierzowcy.

Zaloguj się aby komentować

Oj o ile wiedziałem że Bezpartyjni to sobie o subwencję walczą i raczej ugrupowanie, które w koalicji w sejmikach jest z zarówno z pisem jak i z platformą, to po debacie stwierdzam że na bank wleciał sojusz taktyczny z pisem na większą skalę. Szkoda bo to był ciekawy projekt polityczny w perspektywie regionalnej.

#wybory #debata #polityka
Abcdef90

przecież to są bezpartyjni pisowcy

Zaloguj się aby komentować

Jeśli myślicie że zgoda międzypartyjna nie jest możliwa to przypominam czasy kolacji AWS-UW w której rząd tworzyli Prawicowcy z AWSu z libeałami z UW, a ustawy musiał zatwierdzać, bądź nie, prezydent z opozycyjnego SLD.

#nostalgia #polityka
Sahelantrop

@Kontraktor_Cywilny To był czas zupełnie innej Polski, innej klasy ludzi u władzy, innego społeczeństwa. Dziś nie do powtórzenia.

jaczyliktoo

@Kontraktor_Cywilny a do Nato i UE wprowadzało nas SLD, które według wielu opinii miało być jako spadkobiercy PZPR, stronnikiem rosji. Zabawne, że to właście ci ludzie dążyli do tego, żeby od rosji być jak najdalej i dzięki nim, nie musimy się obawiać putlera.

dlolb

Znali ruskich osobiście to wiedzieli, że trzeba się od nich trzymać jak najdalej

_Walter

@Kontraktor_Cywilny kiedyś były normalniejsze czasy

Zaloguj się aby komentować

Siema,
jako iż lubię sobie liczyć, to stworzyłem ordynację mieszaną dla Polski, w której występują mandaty nadwyżkowe.

O co chodzi? Ordynacja mieszana zakłada użycie dwóch różnych systemów wybierania bądź liczenia głosów.
W tym wypadku jest to 150 mandatów wybieranych w JOW, 150 Mandatów wybieranych z list partyjnych, na terenie całego kraju plus 50 mandatów wyrównawczych co by nie było tak że jak ktoś zdobył 40% poparcia to ma 3/5 mandatów.

No więc rozważmy następujące wyniki na podstawie wyników z 2019. Wyniki JOW wziąłem z proporcji do senatu, przy czym senatorów niezależnych wrzuciłem głównie do PO, a Lidię Staroń do PSL.

Wyniki podaje następująco, Wyniki z JOW, wyniki z LISTY krajowej(wzięte z ogólnego poparcia) i %poparcia listy

PIS: 72; 66; 43,59%
KO: 69; 42; 27,4%
Lewica: 3; 19, 12,56%
PSL: 6; 13; 8,55%
Konfederacja: 0; 10; 6,81%

Gdyby uznać to za wyniki ostateczne to na 300 posłów % mandatów rozkładałby się tak:
Pis 46,00%
KO 37,00%
Lewica 7,33%
PSL 6,33%
Konfa 3,33%

I stąd na wzór niemiecki 50 mandatów wyrównawczych, z tą różnicą że wg wzoru, który zaraz wyprowadzę może wychodzić więcej od 50, generalnie liczba może rosnąć w zależności od liczby komitetów, które przekroczyły próg, może ona rosnąć nawet do ok 600, dlatego postanowiłem nałożyć to ograniczenie.

wzór wyprowadzam tak:

(J + L + X)/350 = L/150 => X = L * 35/15 - L - J

GDZIE:
L - Liczba mandatów uzyskana z listy
J - Liczba mandatów uzyskanych w jow
X - Liczba mandatów wyrównawczych

W przypadku gdy liczba wyjdzie ujemna wpisujemy 0, a gdy liczba mandatów wyrównawczych przekroczy 50(na co jest spora szansa) odejmujemy po kolei po jednym mandacie, zaczynając od komitetu, który uzyskał najmniej głosów do momentu, w którym będzie 50.

Wyniki prezentują się następująco (mandaty wyrównawcze; mandaty ogólnie; % mandatów ogólnie):

PIS: 13; 151; 43,18%
KO: 0; 111; 31,74%
Lewica: 19; 41; 11,82%
PSL: 8; 27; 7,82%
Konfa: 9; 19; 5,43%

Generalnie odejmowanie mandatów po kolei od najmniejszego premiuje większych graczy, ale jednocześnie stwarza lepsze warunki do utworzenia większości.

#ciekawostki #niewiemjaktootagowac trochę #matematyka
pszemek

@Kontraktor_Cywilny panie idź pan z jowami. Jak już zmieniać to na głos pośredni jak w Australii

Kontraktor_Cywilny

@pszemek Ale w Australii STV jest oddawany również w jednomandatowym okręgu. Powinienem był uszczegółowić że chodzi o FPTP. Z stv też można łączyć, czemu nie, ja po prostu chciałbym widzieć jakąś formę bezpośredniości, bo mimo że mamy 41 okręgów, to są one za duże trochę.

Zaloguj się aby komentować

Informuję hejto iż na stanowisko ambasadora w Indonezji jest szykowany podrzutek Ziobry w Ministerstwie Aktywów Państwowych - 32 letni Jan Khantak. Człowiek ten był radnym w gdańsku, posłem i wiceministrem AP. Nie ma żadnego doświadczenia w dyplomacji, nie ma informacji odnośnie tego jakie języki zna. Jego nominacja jest blokowana głównie przez to iż minister Rau nie chce wykonywać swoich obowiązków, raz że nie pozwala mu na to zdrowie(jego problemy zdrowotne właściwie uniemożliwiały mu kierowanie resortem przez cały okres jego kadencji, za co powinien być odwołany już dawno temu) oraz to iż próbuje prowadzić kampanię jako 1 pisu w Łodzi. W MSZ panuje całkowity defetyzm i atmosfera upadku.

#politykazagraniczna #bekazpisu
#polityka
08a660fe-5f4a-4298-9a3d-0391685cfb97
Sahelantrop

@Kontraktor_Cywilny Kondycja ministra Raua ma charakter zmienny. Jego zdrowie uległo nagłej i cudownej poprawie wczoraj, dzięki czemu zjawił się cieleśnie i z uśmiechem na partyjnym spędzie w Katowicach. Dzisiaj natomiast pogorszyło się na tyle, że nie mógł uczestniczyć w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Kijowie. Prowadzenie w takiej sytuacji sensownej dyplomacji jest praktycznie niemożliwe. Może obowiązki ministra należałoby przekazać Oskarkowi Szafarowiczowi? Jest młody, dziarski, zdrowy. Gorzej przecież nie będzie.

Mechanik_rowerowy

Nie doceniasz tych miernot i nieudaczników. Zawsze może być gorzej, niejednokrotnie to udowodnili.

Kontraktor_Cywilny

@Mechanik_rowerowy @Sahelantrop A to inna sprawa że teraz to po prostu kamapnię robi, ale był okres gdzie go pół roku nie było w robocie bo był w szpitalu, a polityke zagraniczną jednocześnie prowadziła kancelaria premiera, minister do spraw europejskich, prezydent i dwóch wiceministrów w msz, i każdy w inną stronę.

wombatDaiquiri

@Kontraktor_Cywilny no kurwa dobry ananas


W sierpniu 2020 Jan Kanthak wytoczył lewicowemu działaczowi Michałowi Kowalówce proces o zniesławienie w związku z jego słowami: „Po wstrętnych atakach J. Kanthaka wymierzonych w LGBT+ podjąłem decyzję (nie znoszę hipokryzji i szczucia na mniejszości) o ujawnieniu faktu: przed laty w 2011 r. w krakowskim klubie Kitsch Janek – wtedy mi nieznany – wielokrotnie i obcesowo nagabywał mnie swoją ofertą seksu oralnego”[14]. W lipcu 2022 warszawski sąd w pierwszej instancji uniewinnił Michała Kowalówkę, w związku z czym Jan Kanthak zapowiedział odwołanie od wyroku[15][16].

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jan_Kanthak

Sahelantrop

@wombatDaiquiri Podrywacz. Nie bez powodu wybrano dla niego Indonezję.

Lawyerish

Boże,.a ja się łudziłem, że jak moje pokolenie pójdzie do polityki, to może będzie normalniej...

Zaloguj się aby komentować

Następna