Zdjęcie w tle
niepopularna_opinia

niepopularna_opinia

Inspirator
  • 166wpisy
  • 1812komentarzy
Polityczne trolle i tak dalej będą zmyślać, że Ziobro symuluje (Moderacja jak zawsze nie prostuje fake newsów)

Sytuację skomentował lekarz rezydent onkologii klinicznej Jakub Kosikowski, pracujący w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. "Hejt czy sugestie symulacji są tu naprawdę nie na miejscu. Skoro nie naruszę już tajemnicy lekarskiej - Pan Minister nie symuluje. Wyhamujcie w komentarzach, serio" - napisał lekarz.

Kosikowski zauważył, że jako rzecznika protestów rezydentów ciężko go posądzać o sympatię wobec PiS i ministerstwa sprawiedliwości. "Ale nie lubię hejtu na pacjentów onkologicznych" - dodał.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30803166,watpliwosci-co-do-choroby-ziobry-lekarz-onkolog-pan-minister.html#:~:text=W%20sprawie%20choroby%20Zbigniewa%20Ziobry,w%20Centrum%20Onkologii%20Ziemi%20Lubelskiej.

#polityka
1be6cd40-8695-4cc0-8dbd-5df7b397ceb2
48bd45de-0629-4ecf-a1b6-705418dbc05c
eksplozymeter

Uuu, Mateckiemu oddali laptoka XD

Zaloguj się aby komentować

@libertarianin @Tylko-Seweryn @GordonLameman Dzieciaczki nie musicie mnie wołać podnieceni, jak się dzieje jakiś teatrzyk polityczny. Wołajcie mnie tylko wtedy kiedy ktoś pójdzie siedzieć. Nie podniecajcie się tak mocno, jak wasz polityk gada jakieś głupoty o rozliczaniu. Zdemolowanie czyjegoś mieszkania, to nie jest jakieś wielkie osiągnięcie. Ludzi o takich dochodach stać na sprzątaczkę i wymianę drzwi.

Jedyne co się udało rozliczyć, to ponowne ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika
#polityka
Tylko-Seweryn

@niepopularna_opinia ooo, odzyskałeś laptopa Matecki? I dziwne to jest proszę Pana, że dorosły chłop a z dziećmi pisze

( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba trzeba znowu rzucić kwity, że ktoś tutaj jest ruską onucą

libertarianin

ziomekziomek3 weź już przestań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie pojawili się przed Sejmem, żeby żądać spełnienia obietnicy zrównania renty socjalnej z płacą minimalną. Pod koniec kwietnia mogą zaostrzyć protest. - Przed wyborami lansowali się na nas, popierali. Teraz rządzą, więc czas uchwalić obywatelski projekt ustawy, bo tu chodzi o godne życie.

Na początku 2023 roku w walce o uchwalenie ustawy osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie przez 19 dni protestowali na sejmowym korytarzu. Wtedy - jak mówią - mogli liczyć na wsparcie polityków ze wszystkich ugrupowań ówczesnej opozycji. Teraz mają żal do premiera, marszałka Sejmu, ministrów i pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych, że po zmianie władzy wbrew obietnicom nie są traktowani priorytetowo.

Mamy wspólne zdjęcie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk, Katarzyną Kotulą, Katarzyną Ueberhan i Magdaleną Biejat, które wspierały nas podczas sejmowych protestów. Teraz te osoby są u władzy to przecież ministra rodziny, pracy, polityki społecznej, ministra ds. równości, szefowa sejmowej komisji polityki społecznej i wicemarszałkini Senatu, która walczy o fotel prezydenta Warszawy. 

Postulat tych, którzy protestują w czwartek przed Sejmem, jest niezmienny od wielu miesięcy: podnieść rentę socjalną, która od marca wynosi 1780,96 zł brutto do poziomu minimalnej krajowej, czyli do kwoty 4242 zł brutto. Osoby z niepełnosprawnością od urodzenia oraz ich opiekunowie walkę w tej sprawie zaczęli pod rządami PiS. Zebrali 200 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, którego twarzą jest Iwona Hartwich. Liderka protestów osób z niepełnosprawnościami i posłanka KO w południe również wyjdzie przed Sejm, by wziąć udział w proteście

Na forach opiekunów osób z niepełnosprawnościami wyjątkowo często powracają słowa Donalda Tuska. Premier 25 stycznia podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy złożył całemu środowisku deklarację. - Obiecuję - tak, jak staliśmy przy was, wtedy kiedy władza od was się obracała plecami - tak, jak dzisiaj pan Kaczyński się odwrócił od was plecami - tak będziemy ciężko i pilnie pracować nad tym, żeby ta ustawa, na którą czekaliście, jak najszybciej stała się faktem - powiedział szef rządu.

https://wiadomosci.wp.pl/lansowali-sie-na-niepelnosprawnych-rozgoryczeni-opiekunowie-zadaja-spelnienia-obietnicy-7008114759244672a

#polityka
pokeminatour

Szczerze mówiąc to mogliby ogarnąć ten cały system by dawać jedno świadczenie w róznej wysokości

zamiast

- renty socjalnej

-zasilku pielęgnacyjnego

-ulgi rehabilitacyjnej

- stypendium dla niepełnosprawnych

- niższych zusów dla niepełnosprawnych przedsiebiorców

-dofinansowania do składek niepełnosprawnego pracownika i dostosowania miejsca pracy.

-znizek,ulg, dofinansowaniach w różnego rodzaju programach.


Dwie komisję dla niepełnosprawnych które wydają decyzję na krótki okres czasu dziesiątki róznych programów, chyba po to by niepełnosprawny nie miał czasu na myślenie o swojej niepełnosprawności szukając tych programów, przygotowując i składając wnioski wraz dokumentację do nich.

Zaloguj się aby komentować

Piękne przemówienie Pana Premiera Donalda Tuska.

https://www.youtube.com/watch?v=IqV1W-UwVPI

#polityka
malkontenthejterzyna

Chciałbym żeby wyborcy PO/KO tak rozliczali swoich parlamentarnych przedstawicieli, jak rozliczają ich wyborcy PiSu. I w drugą stronę, chciałbym żeby wyborcy PiS tak krytycznie patrzyli na swoją partię jak patrzą na konkurencję. Żylibyśmy wtedy w innym kraju.

Zaloguj się aby komentować

To już dziś, obrońcy demokracji pokazują, gdzie mają demokrację i wyborców. Polacy mają takie rządy, na jakie zasługują. Można dzisiaj oglądać na portalach społecznościowych żałosne fikołki wyznawców. Kiedyś się śmiali z "moherów", a dziś robią to samo co one. Nie wymagają od polityków, tylko ich wyznają.

#polityka
3a5ecea9-026b-4b28-bdf0-c3fbb831d64d
92ec3704-315b-4eb9-8cb7-d3fc35a25b0c
uxrdr

Nie rozumiem, czemu politycy nie mogą po prostu przedstawiać informacji w realistyczny, uczciwy sposób. Przecież to było absolutnie oczywiste, że nawet przy najlepszych chęciach te 100 konkretów w 100 dni będzie niewykonalne, zwłaszcza, gdy rząd ma na dzień dobry syf po PiS do sprzątnięcia, totalną opozycję odrywanych od koryta świń i bardzo trudną sytuację międzynarodową. Po kiego kija dodawać to "na 100 dni rządów", jak wiadomo, że będzie to jedynie amunicją dla pisowskich troli przed wyborami samorządowymi? Po co opowiadać, że JUŻ TERAZ ZARAZ ZA MOMENT się coś zrobi, załatwi lub opublikuje, by tydzień później zbierać polityczne baty?

Nie wiem jak innych, ale mnie bardzo zniechęcają takie małe krętactwa, kłamstewka, niedotrzymane obietnice, bo jeśli ktoś tak podchodzi do małych spraw, to tak samo będzie podchodzić do spraw wielkich. Jak mam ufać komuś, kto traktuje mnie jak idiotę i wciska mi kit? Zdecydowanie większy szacunek mam do kogoś, kto mówi, że zrobi coś na za dwa tygodnie i robi to w ciągu dwóch tygodni, niż do kogoś, kto obiecuje, że zrobi to na jutro, a ostatecznie zajmuje mu to tydzień.


No ale niestety, na obecnej scenie politycznej dla koalicji rządzącej po prostu nie ma alternatywy.

Zaloguj się aby komentować

Kiedyś śmiali się z "winy Tuska", a dziś ich politycy robią "wina PiSu". Dajcie to logo PiS w TVP bardziej czerwone Dowieźliby te 100 konkretów, tylko ten przeklęty PiS.

#polityka
59910f54-6aa6-435c-8dc2-343cedcf3b35
Ragnarokk

@niepopularna_opinia Konfiarze mają ból swojej fantomowy dupy głosującej na Tuska, odcinek kolejny xD

wstreczyciel

PiS zostawił korzystniejszą relację dług/PKB niż 8 lat temu zostawiło ją PO a on narzeka na dług i szefa NBP. W liczbach bezwzględnych dług rzeczywiście jest większy ale w tych samych liczbach bezwzględnych polskie PKB urosło jeszcze bardziej niż dług.


Zostawili mu 150 miliardów rezerw walutowych. Rezerwa 360 ton złota to więcej niż ma Wielka Brytania albo Hiszpania a on już na nic nie ma pieniędzy...

f100d3c3-ee19-4290-ad8c-87e118bfef99
Jim_Morrison

Bardzo dobrze to Donek ujął.

Zaloguj się aby komentować

Jak dwie pijane osoby uprawiają seks i żadna nie mogła wyrazić zgody(bo pijana osoba nie może wyrazić świadomie zgody). To kto kogo zgwałcił? Liczy się kolejność zgłoszenia? Będzie jakaś opcja w mObywatel, ze zgodą na seks? Jak będzie wyglądać weryfikacja w takiej aplikacji?

#polityka
nyszom

@niepopularna_opinia myślę, że bezpiecznie będzie zaliczyć wszystkie kontakty poza małżeństwem jako gwałt. Oczywiście w małżeństwie też gwałty się zdarzają, ale przynajmniej dużą część problemu rozwiążemy na początek.

niepopularna_opinia

@nyszom Zamienili zgodę od księdza, na zgodę od notariusza.

Zaloguj się aby komentować

Śmieszny się robi ten teatrzyk dla fajnopolaków przed wyborami. Lewica udaje, że walczy o prawa kobiet, a nie może nawet przed wyborami przeforsować swojej ustawy. Jakoś się tak teatralnie miota, zamiast zgłosić wniosek o odwołanie Hołowni, to robi jakieś ruchy pozorowane. KO i 3D grają z tym kobiecym pryszczem na przeczekanie tego najgorszego momentu, kiedy suweren jeszcze ma coś do powiedzenia. Po wyborach będą mogli im naskoczyć i sobie organizować czarne protesty.

#polityka
DirtDiver

Czytasz "fajnopolaków" i wiesz, że masz do czynienia z mniejszością w0lacką

Zaloguj się aby komentować

Sugeruje mi się bycie onucą, bo napisałem historyczną prawdę o wyzwoleniu Auschwitz-Birkenau. Zrobili to Sowieci i pewne osoby mogą być im wdzięczne.

#polityka
c9afd31e-4eee-484a-86aa-bafcc598d178
jimmy_gonzale

1. Co to miało do rzeczy w tamtym wątku? Nic, wyleciałeś jak Filip z konopii z Auschwitz.

2. A chuj z nimi, z Sowietami. Katynia i innych mogił im przez to nie wbaczym.

niepopularna_opinia

@jimmy_gonzale Są w Polsce ludzie dla których Sowieci byli wyzwolicielami. Chciałem pokazać, że nie wszędzie flaga ZSRR się źle kojarzy.

jonas

@niepopularna_opinia W byłym ZSRR kojarzy się jeszcze lepiej, tak samo Stalin, który wymordował najwięcej kacapów. A oni teraz za nim płaczą, tęsknią i stawiają mu pomniki. Znaczy - lubią być mordowani milionami. Nigdy nie zrozumiem tej hordy i nie chcę zrozumieć.

Zaloguj się aby komentować

Następna