Zaloguj się aby komentować

Kandydat PiS na prezydenta Krakowa Michał Drewnicki powiedział PAP, że jest gotów do walki o prezydenturę. Trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się wydatkom miasta i ukrócić „niekonieczne, bzdurne fanaberie”; nie wyobraża sobie, aby strefa czystego transportu w obecnej formie została utrzymana -...

Spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości od blisko 12 lat rewitalizuje tereny po kombinacie. W grze są m.in. 7R Hub Nowa Huta, kolejne pakiety gruntów inwestycyjnych oraz pomysły na centrum ESA i SMR-y. 6 maja br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję 7R Hub Nowa Huta, co...

Prawnik, nauczyciel, dziennikarz, były wieloletni radny miejski Sławomir Pietrzyk będzie kandydatem Socjaldemokracji Polskiej w wyborach na prezydenta Krakowa – ogłosiła we wtorek partia. Pietrzyk zapowiedział, że priorytetem dla niego będą finanse i polityka senioralna.
Czekadełko
Już tuż tuż bo za tydzień! Ale mi ten czas szybko minął. Przypominam o zapraszam o na zbliżające się kawiarenkowe #hejtopiwo w Krakowie 6 Czerwca. Zaproszeni oczywiście są wszyscy, natomiast liczę najbardziej na #kawiarenkazafirewallem
Na dzień dzisiejszy zgłosiła się wspaniała grupa 9 osób, wraz ze mną. Dodaję jeszcze +3 osoby towarzyszące.
@Endrevoir @Evivalarte @hatti-vatti @groman43 @ErwinoRommelo @George_Stark +1 @fonfi +1 @KatieWee +1 @CzosnkowySmok
Dajcie proszę znać czy nic się nie zmieniło
Wołam również niepewnych:
@bori @pingWIN @Yes_Man @MsHyde
I dla formalności wołam @splash545 @Patkapsychopatka , którzy są na ten moment mocno niepewni. Ale życie stoika jest burzliwe i wszystko się może zdarzyć.
Dodam od siebie do wołania @Wrzoo @owczareknietrzymryjski , bo a nóż widelec.
Jak dacie znać w komentarzach to zarezerwuje lokal, pewnie na Kazimierzu lub w okolicach rynku, a jak pogoda będzie sprzyjać to może Zakrzówek. Dam znać na dniach.
#hejtopiwokrakow #krakow #zafirewallem

Zaloguj się aby komentować

Planowany termin zakończenia prac budowlanych, testów oraz odbiorów infrastruktury linii KST IV (linia do Mistrzejowic) to 31 sierpnia 2026 r. - poinformował krakowski urząd miejski. Podtrzymano deklarację, że do 30 czerwca zakończone zostaną prace prowadzone na powierzchni i mające wpływ na ruch...

Bartosz Bocheńczak, przedsiębiorca, sekretarz Nowej Nadziei został w piątek oficjalnie ogłoszony jako kandydat Konfederacji w przedterminowych wyborach prezydenta Krakowa. Nie znam lepszego kandydata na prezydenta miasta Krakowa – podkreślił lider tej partii Sławomir Mentzen. [...] Jeden z liderów...

Przedsiębiorca Michał Klimek będzie kandydatem Konfederacji Korony Polskiej na prezydenta Krakowa – ogłosił w sobotę prezes tej partii Grzegorz Braun. Klimek zapowiedział m.in. zwolnienia grupowe w urzędzie miasta oraz to, że będzie działał na rzecz małych i średnich przedsiębiorców. Michał Klimek...

Po kilku miesiącach pracy szybowiec PW-2D Gapa został pomyślnie oblatany. Tym samym Muzeum ma kolejny latający eksponat i jeden z dwóch obecnie latających szybowców tego typu.
#krakow #lotnictwo #aircraftboners #samoloty #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
Krakowskie widoki i stadion Cracovii w 1990 roku.
#krakow

Zaloguj się aby komentować

Wiceprezydent Krakowa Stanisław Kracik zostanie komisarzem w mieście - potwierdził w rozmowie z Polsat News sam zainteresowany. To pokłosie odwołania w wyniku referendum Aleksandra Miszalskiego z funkcji prezydenta miasta. #wiadomoscipolska #krakow #polityka #owcacontent
Zaloguj się aby komentować

Referendum w Krakowie okazało się skuteczne. Prezydent Aleksander Miszalski został odwołany. Po decyzji Krakowian od razu zaczęły pojawiać się pytania, czy kolejne miasta, w których rządzą prezydenci z koalicji rządzącej będą organizować referenda? A także, jak ten wynik przełoży się na poparcie...
pewnie już dobrze wiecie o wczorajszym "świętowaniu" przez krakowskie kibolstwo, ale jeśli myślicie, że zadymienie rynku racami, postawienie połowy policji na nogi, czy troglodyckie rzucanie butelkami w przypadkowych ludzi to wszystko na co ich stać, to spieszę z wyprowadzeniem was z błędu
Tylko w knajpie, w której siedziałem przy św. Jana zostały całkowicie wyrwane drzwi w kiblach, następnie narzygane pod stołem na głównej sali, a kelnerki miały zaszczyt co 5 minut podnosić z ziemi wywrócony "potykacz" stojący na chodniku.
Po skończeniu konsumpcji w smrodzie wymiotów wracałem do domu mijając naprute/naćpane zwierzęta odbijające się od każdej ściany, szczające na środku chodnika i drące mordy do nie wiadomo której w nocy. Nawet czekając na taksówkę w pobliżu radiowozu nie można było czuć się do końca spokojnie.
j⁎⁎ać was wszystkich prądem i nie pozdrawiam
#krakow #bekazpodludzi
Ktoś rzucił hasło i teraz jest nagonka na Hejto niczym na Wykopie, a ponoć tak się od nich różnimy xD
A tutaj dla odmiany fakty:
https://www.facebook.com/share/1LxuRyzcyT/?mibextid=wwXIfr
Podsumowując: na każdej imprezie masowej znajdzie się jakiś idiota. A czy to jest prawda co Tomek napisał na temat tych drzwi itp.? To pozostawiam do oceny wam, choć co dziwne nigdzie nie było to zgłoszone. Sam byłem na rynku tego wieczoru, i normalnie jadłem kolacje na zewnątrz patrząc na tą imprezę, nie czułem się w żadnej chwili zagrożony, a niektórzy zagraniczni turyści nawet dołączali się do zabawy. Do tego było pełno rodzin z dziećmi, oraz starszych ludzi i nie sądzę że powinno ich się nazywać „kibolstwem”, od razu widać że ktoś tu jest mocno uprzedzony, a po profilu domyślam się że to jest jeden z tych co najgłośniej krzyczy o tolerancji xD
Zaloguj się aby komentować

Nowa Lewica wystawi swojego kandydata lub kandydatkę na urząd prezydenta miasta Krakowa – poinformował w poniedziałek lider ugrupowania Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że wszystkie dotyczące tego decyzje będą podejmowane wyłącznie przez środowiska krakowskie Nowej Lewicy. W niedzielnym referendum z...
Zaloguj się aby komentować
To trzeba mieć talent, żeby zgodnie wkurzyć wszystkie opcje polityczne w kwestii transportu
Strefa Czystego Transportu jest najistotniejszym powodem [odwołania] dla osób deklarujących poglądy prawicowe (31,4 proc.), centrowe (30,7 proc) oraz nie potrafiących się określić (22,2 proc.). Najwięcej lewicowców wskazało z kolei podwyżki cen biletów w komunikacji miejskiej (23,8 proc.).
#krakow #polityka #referendum #polskiedrogi
Ciekawy temat. Kraków jest miastem z puściutką kasą miejską i ogromnymi długami, ale podwyżki dorzuciły się do wolty konkretnie.
Czytałem już komentarze, że tą Strefą, wciśniętą pomimo sprzeciwu społecznego, to facet okazał zbyt dużą podległość władzom centralnym/partyjnym. Jednocześnie nie zdołał jeszcze, podczas swej prezydentury pokazać sprawności na praktycznie żadnym polu.
Kolejny raz już, obecna władza pokazuje, że nie chce wygrać przyszłych wyborów, cisnąc swych lokalnych przedstawicieli w takie sytuacje.
Zaloguj się aby komentować

Aleksander Miszalski nie jest już prezydentem Krakowa. Sondażowe wyniki wskazują, że aż 97,8% głosujących opowiedziało się za odwołaniem włodarza Królewskiego Miasta. Frekwencja, jak wskazują dane sondażowe wyniosła 31,8%. Po zakończeniu głosowania w sieci zawrzało. krakow #referendum #zatrudnienie
Beka teraz z tych wszystkich politycznych klakierów, co ich d⁎⁎a boli o referendum i jego wynik. Chcieliście demokracji, no to macie xD
Mieszkańcom Krakowa gratuluję. Oby więcej takich sytuacji. Niezależnie od partii - myślisz, że możesz z ludźmi lecieć w c⁎⁎ja = wylatujesz. To się tyczy każdej partii, prawicowej, centrowej, lewicowej, jeden pies.
Mam nadzieję, że to jest jakiś zalążek tego, co wykiełkuje w całej Polsce. Starczy już nastawiania ludzi przeciw sobie, manipulacji i robienia z partii politycznych kultu niczym klubów piłkarskich. Młodzi ludzie faktycznie mają to w d⁎⁎ie. Jak jesteś zły, to jesteś rozliczony.
W tej chwili na polityce robi się biznes, wybiera się jakieś tam poglądy (nawet jak się takich nie ma xD) i jazda z propagandą, byle znaleźć frajerów, co zrobią z Ciebie bożka i nachapać się z państwowego koryta. Trzeba to po prostu ukrócić. Nie jestes kompetentny, to wypierdalaj i tyle w temacie. Bronisz się gadaniem o PiSie, Rosji, Żydach, Niemcach, Ukrainie = nie ze mną te numery, kolego, pokaż efekty pracy, tak jak obywatele na co dzień pracując w sektorze prywatnym, co utrzymują ten pierdolnik.
Marzy mi się, że za 10-20 lat obywatele w ten sam sposób rozliczą rząd z obitnic, obojętnie jakie poglądy będzie on miał. Rozliczenie będzie za podejmowane decyzje, sytuację ekonomiczną i pychę, a nie pierdu-pierdu pod publiczkę o światopoglądzie.
#polityka #krakow #takaprawda

Zaloguj się aby komentować
Jakie macie przemyślenia po odwołaniu Miszalskiego? Ja ogólnie uważam, że to dobrze się stało, bo samorząd sam w sobie jest wylęgarnią patologii. Im więcej czerwonych kartek, tym reszta wójtów / burmistrzów / prezydentów nie będzie się czuło bezkarnie.
#krakow #samorzad #polityka
Dobrze się stało, że udało się odwołać tego prezydenta. Nie do końca wiem czy to dobrze czy źle, że nie udało się odwołać Rady Miasta. Moim zdaniem, jako mieszkańca Krakowa, żyje się tutaj coraz gorzej - komunikacja miejska jest bardzo droga i zauważam że obcinane są kursy, czas pomiędzy przejazdami kolejnych kursów się wydłuża. Jak sobie sprawdziłem - bardziej opłaca mi się pojechać swoim samochodem, nawet te kilka kilometrów, niż jechać komunikacją miejską i stracić na tym więcej czasu i więcej pieniędzy niż jak pojadę autem. Druga sprawa to to SCT - po jaką cholerę wprowadzać to na całe miasto. Moi rodzice mieszkają pod Krakowem - mają stare auta i już mówią jasno - oni aut nie będą nowych kupować - bo po co - realnie patrząc - ile jeszcze będą w stanie jeździć samochodem? A płacić za wjazd muszą i to obciąża ich budżet. co prawda do Krakowa do jakiegoś sklepu albo do mnie muszą podjechać 2 może 3 razy w tygodniu, ale to jest zawsze dodatkowy koszt. Poza tym wydano na ten system tyle kasy, a system jest nieszczelny i bezsensowny. Można było zrobić małą strefę wokół plant i ewentualnie co roku nieznacznie ją rozszerzać. Kolejna sprawa czemu wszystkie krakowskie Park and Ride są w strefie SCT - to czysty idiotyzm. Jeszcze mogę pisać o nepotyźmie i zatrudnianiu niekompetentnych osób na stanowiska, rosnącym długu. Bezsensownej kładce na ileś tam mln zł, drukowaniu gazetki za kolejne mln zł żeby nie iść na głosowanie itd.
Ogólnie mam nadzieję, że będzie dobry kandydat na prezydenta tutaj - czy to będzie Gibała nie wiem, zobaczę na kandydatów jak się pojawią.
Zaloguj się aby komentować