Dzień babci jutro, daje znać zapominalskim. Wyślijcie kartkę, cokolwiek.
#heheszki #dzienbabci # prezent #kiciochpyta
Dzień babci jutro, daje znać zapominalskim. Wyślijcie kartkę, cokolwiek.
#heheszki #dzienbabci # prezent #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Jest jakis sensowny smartfon z wymienna bateria? Najlepiej zeby byla osobna ladowarka do drugiej baterii.
#kiciochpyta #telefony #smartfony
Zaloguj się aby komentować
W #banki fundusz gwarancyjny wynosi do 100k euro, tak?
Jeżeli taki bank by sobie upadł, to cała nadwyżkę tracę?
Jeżeli zbliżam się do tego limitu 100k euro, to dobrą opcją jest założyć konto w innym banku i wtedy moja kasa jest bezpieczna?
Może niezbyt mądrą decyzją jest trzymać tyle kasy w banku i lepiej pewnie wepchać to w złoto, ale przekroczenie limitu w najbliższym czasie mi nie grozi, pytam trochę z ciekawości i ewentualnie na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta#pieniadze
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jak wyglądałby Jezus gdyby żył w naszych czasach? Czy chodziłby w sandałach, czy raczej w adidasach?
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #religia #wiara
Zaloguj się aby komentować
Wyniki ostatniej ankiety.
Pytanie ankiety: Jak oceniasz przyszłość sztucznej inteligencji?
Głosowało: 203x
Sztuczna inteligencja bardzo nam się przyda i wszyscy na tym skorzystamy. 23,15%
Sztuczna inteligencja będzie przydatna, ale musimy się liczyć z pewnymi konsekwencjami. 63,05%
Stosunkowo pozytywne nastawienie do ogólnie rozumianej sztucznej inteligencji ma więc 86,20% osób które oddały swój głos.
Sztuczna inteligencja jakakolwiek by nie była głównie ludziom zaszkodzi. 7,39%
Sztuczna inteligencja to zło. 1,48%
W bardziej negatywnym stopniu o przyszłości A.I. myśli 8,88% osób które zagłosowały.
Nie wiem, nie mam zdania na temat sztucznej inteligencji albo nad tym nie rozmyślam. 4,93%
Urywki komentarzy
([...] oznacza, że przed bądź po cytacie jest jeszcze dłuższa część komentarza w oryginalnym wątku ankiety)
Cybulion: jako fest nie uzdolniony czlowiek odkrycie generatorow obrazkow ktore rysuja to co im powiem to jest najwiekszy game changer w moim zyciu. Wpadam na pomysl na obrazek, klik klik i mam.
->KatieWee tak! Mam dokładnie tak samo! Gdyby ktoś mi powiedział dwa lata temu, że będę miała wystawę swoich prac to bym go wyśmiała.
madhouze: Sztuczna inteligencja, to mój drugi mózg. Bardzo mi pomaga z deficytami, jakie mam przez ADHD. Ogólnie to polecam stworzeniem własnego chatbota AI
sireplama: Określanie aktualnych skryptów, uczenia maszynowego i rozproszonego jako sztuczna inteligencja to gruba przesada i sianie paniki wśród ludzi.
kodyak: [...] Powiedziałbym że jest to dokładnie to co mamy teraz tylko teraz wszystko musimy robić konkretnymi komendami. Tak samo wygląda wyszukiwanie w Google. Musimy znać odpowiednie słowa w odpowiedniej kolejności żeby znaleźć najbardziej celne odpowiedzi. Przy ai takich problemów nie będzie a ona sama będzie mogła się dostosować do trybu pracy danej osoby co może byc wada i zaletą, ale głównie jest to system pomocniczy, a nie decydujący.
Roark: nie mogę zgodzić się ze zdaniem "Jeszcze kilka lat temu sztuczna inteligencja była bardzo ograniczona". Już 10 lat temu, gdy zaczynałem studia informatyczne, SI nie była "często ograniczona". [...] SI nie zapanuje nad światem, lecz będzie nam służyć jako użyteczne narzędzie, a gdy prawo w końcu nadąży za zmianami, to w końcu nie będzie tyłu naruszeń praw autorskich i temat odrobinę przycichnie.
M_B_A: [...] Mimo to, uważam że AI może być bardzo przydatne, szczególnie że jesteśmy wciąż na etapie kreatywnego znajdowania nowych zastosowań i nie wiadomo co przyniesie jutro.
CzosnkowySmok: Nie zatrzymamy już tego. Tylko od nas zależy czu będzie to błogosławieństwo czy zagłada. Zobaczymy
3zet: [...] AI będzie tym co nas zniewoli jeszcze bardziej. Czy nam się to spodoba czy nie.
Nemrod: Póki co zapowiada się problem z rozróżnieniem czy to jest prawdziwe nagranie, czy wygenerowany fejk. Za chwilę będziemy mieli wątpliwości z kim rozmawiamy przez WhatsApp/Skype. Tu mogą być poważne problemy i konsekwencje. [...]
Stashqo: Myslę, że próba wpływu i manipulowania nami w necie za pomocą AI będzie tak silna, że albo znajdziemy środki zaradcze i jakieś formy kontroli albo przeniesiemy naszą społeczną aktywność poza sieć. [...]
M_B_A: AI psuje niestety internet. Pamiętajmy, że sztuczne inteligencja to nie tylko generatory obrazów czy czaty, ale też wszelkie algorytmy podpowiadania użytkownikowi kontentu. [...]
Stashqo: [...] Za to nie można odmówić AI wpływu na rynek pracy, na pewno sporo osób ucierpi i będzie musiało się przebranżowić, ale znowuż dla gospodarek to chyba lepiej, w końcu ilość pracy do wykonania rośnie a nas, ludzi ubywa. Stąd podejrzewam taki pęd największych mocarstw do kontroli nad mocami obliczeniowymi. AI to multiplikator ludzkich możliwości i będzie je zwielokratniał zarówno w dobrych jak i złych celach.
Giban: Ludzie będą tracić pracę. Animatorzy, programiści, testerzy, graficy...
PornoKing: Patrząc na poszanowanie praw autorskich. To AI zaprowadzi nas do wtórności i nudy. Po co ma jakiś artysta coś tworzyć, skoro wrzuci się w generator i rozkaże zrób mi. [...]
Krytyka na temat samej ankiety:
DirtDiver: Słaby wybór odpowiedzi.
GrandFaterAnona: zadajac pytanie o przyszlosc powinienes okreslic horyznt czasowy. Inaczej bedzie SI wyglądać za 5 lat, inaczej za 1000 lat
Modrak: ciężko zagłosować nie widząc całości odpowiedzi. Na telefonie to wygląda jak na screenie. Może dla jasności, warto dawać pełną treść odpowiedzi w piewrszym komentarzu. (problem został zgłoszony i w przypadku kolejnych ankiet będę to miał na uwadzę)
Dziękuję wszystkim którzy brali udział w głosowaniu (203x), komentowali oraz pomogli wypromować wątek przy pomocy piorunów
#ankieta #kiciochpyta #zapytajhejto #ai #sztucznainteligencja

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zastanawiam się nad zakupem płaszcza zimowego, najlepiej żeby był ciepły, czyli chyba powinnam celować w rzeczy z wełny lub z jej dodatkiem Podobają mi się płaszcze w kolorze butelkowej zieleni (ewentualnie czarne) i znalazłam takie dwa: https://www.peek-cloppenburg.pl/pl/p/jakes-woman-collection-paszcz-weniany-z-poami-ciemnozielony-1841523
https://www.reserved.com/pl/pl/dwurzedowy-plaszcz-z-welna-8607b-78x
Oba nie są 100% wełny. Ten pierwszy ma ładniejszy odcień, drugi zaś ładniejszy kołnierz. I nie wiem, który byłby lepszy. Niestety nie mogę obejrzeć tego pierwszego na żywo. Jeszcze zastanawiałam się nad takim płaszczem: https://www.mohito.com/pl/pl/czarny-plaszcz-o-klasycznym-kroju-0025y-99x Całkiem dobrze leżał, ale jest wykonany z poliestru i nie wiem, czy nie byłby zimny. Co sądzicie o tych rzeczach?
#moda #modadamska #kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Chciwym poznać wasze zdanie, czy uważacie, że narkotyki, używki itp. pomogły ludzkości osiągnąć to co mamy teraz? Czy raczej uważacie to za spowalniacz?
#ewolucja #narkotykizawszespoko #kiciochpyta
@cebulaZrosolu sam jestem przychylny, że wręcz były niezbędne do założenia cywilizacji jako takiej. Wytworzenie piwa nastąpiło w podobnym czasie co pierwsze prawdziwe miasta.
Przy większej grupie ludzi, zarówno ze względów sanitarnych oraz pomoc w bezkrwawym rozładowywaniu napięć między ludnością, wydaje się że alkohol był dosyć kluczowy żeby większą grupa ludzi mogła dawniej skutecznie kooperować.
Coś się przyczyniło do założenia pierwszych miast i dlaczego ludzie chcieli się związać z jednym konkretnym miejscam tak mocno gdzie wcześniej osadnictwo nie było aż tak konkretne. Piwo wydaje się być dosyć solidną motywacją dla większych grup żeby taki proces mógł nastąpić.
Zaloguj się aby komentować
W jednym z ostatnich plebiscytów na słowo roku wygrało wyrażenie: sztuczna inteligencja (tak, to dwa słowa, ale cóż
Jest to temat dzisiejszej ankiety:
Jak oceniacie przyszłość sztucznej inteligencji i czy macie z nią związane obawy?
Jeszcze kilka lat temu sztuczna inteligencja była bardzo ograniczona, ale aktualnie trend jej rozwoju jest bardzo wyraźny. Czy odczuliście w jakikolwiek sposób u siebie w pracy bądź w życiu codziennym jakieś zmiany (np. korzystanie z ChataGPT i podobnych)? A może macie już swoją teorię jak mogą się potoczyć kolejne lata, kiedy sztuczna inteligencja będzie już dużo mocniej rozwinięta?
Lista filmów z A.I. w roli głównej do nadrobienia albo przypomnienia w tym roku?
Zachęcam do oddania swojego głosu i napisania komentarza oraz ewentualnie piorun do wypromowania ankiety.
Wyniki i podsumowanie dodam najpóźniej w środę wieczorem
#ankieta #kiciochpyta #zapytajhejto #ai #sztucznainteligencja

Zaloguj się aby komentować
Chciałem nawrócić kolejną duszyczke i pokazać nasza społeczność, ale okazuje się, ze apka mobilna zniknęła z google play, ktoś wie dlaczego? Jest jakaś alternatywa do pobrania?
#pytanie #kiciochpyta #hejto @hejto

Zaloguj się aby komentować
Czy wy też tak macie teraz przez te mrozy i suche powietrze, że wszystko was kopie prądem? Ja szczególnie gdy zakładam ciepłe wełniane skarpety, to do wszystkiego metalowego podchodzę i szybko dotykam i zabieram rękę by zobaczyć czy mnie kopnie
#gownowpis #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Co robicie z nadmiarem pieniędzy? Rachunki zapłacone, lodówka pełna, auto zatankowane, a mimo to na koncie zostało 200 zł + ponad 600 zł w gotówce. Przeglądałem nawet Aliexpress, ale wszystko już mam raczej...
Życie klasy średniej jest jednak skomplikowane.
#kiciochpyta #budzet #pieniadze

Zaloguj się aby komentować
Czy w Polsce można uzyskać pełnoletniość przed ukończeniem 18. roku życia?
#pytanie #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy pan Jakub robi sobie jaja na antenie czy rzeczywiście jego głos tak brzmi na co dzień.
https://www.youtube.com/watch?v=TSaftikCs_s
#jedenzdziesieciu #teleturniej #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Wyniki ostatniej ankiety dotyczącej naszego wzroku
Pytanie ankiety: Czy nosisz okulary bądź soczewki? (obojętnie czy przez cały czas, czy np. tylko do czytania bądź jazdy samochodem)
Głosowało: 452x
Tak, noszę okulary: 41,59%
Tak, noszę soczewki: 3,54%
Tak, noszę zarówno soczewki jak i okulary: 5,97%
Tak więc, w ankiecie osób które noszą okulary i/bądź soczewki to: 51,1% czyli ponad połowa
Wygląda też na to, że same soczewki bardzo rzadko są wystarczające i w pełni nie zastępują okularów.
Tu osoby dobrowolnie nie noszą okularów i/bądź soczewek (nie jest to jakaś krytyka
Gdybyśmy doliczyli te 15,27% do osób noszących okulary i/bądź soczewki wychodzi 66,37%
Tak więc około 2/3 osób które oddało głos nie może się pochwalić w pełni sprawnym wzrokiem bez asysty okularów bądź soczewek
Około 1/3 osób które oddało głos posiada jeszcze super moc, jaką jest bardzo dobry wzrok bez dodatkowych asyst
Urywki komentarzy
([...] oznacza, że przed bądź po cytacie jest jeszcze dłuższa część komentarza w oryginalnym wątku ankiety)
roadie: [...] noszę tylko gdy prowadzę auto w nocy. Tak na co dzień to nie potrzebuję [...]
Modrak: [...] Niestety w wieku 31 lat nagle pękła mi siatkówka, potem w ciągu kolejnych 5 miesięcy jeszcze drugi i trzeci raz. Laserowe szycie na samym poczatku laserowych zabiegów i teraz to oko słabo widzi (nie ma opcji korekcji i generalnie d⁎⁎a). Jak się okazało, to kwestia choroby autoimmunologicznej i akurat wtedy oko okazalo się najłatwiejsze do zaatakowania. [...]
MikeleVonDonnerschoss: [...] Wyszło, że mam -1. I okazało się, że jest spora różnica, w końcu widziałem to 4k na swoim tv xD
sireplama: łatwo można to (stan oczu) zweryfikować delikatnie naciągając zewnętrzny kącik oka/powieki. Jeżeli nagle zobaczysz ultraostre krawędzie przedmiotów to znaczy, że trzeba iść do okulisty. [...]
serotonin_enjoyer: Noszę okulary i lubię je nosić tylko w zimie to tortura bo każde wejście z zewnątrz do pomieszczenia to zaparowanie. [...]
bojowonastawionaowca: Od zawsze mam bardzo dobry wzrok bez żadnych okularów i soczewek, mimo czytania dużej liczby książek (szczególnie po ciemku), mimo gapienia się w ekran, mimo tych wszystkich zastrzeżeń, które słyszałem od starszych
W mojej rodzinie już w moim wieku okulary bywały, więc się dobrze trzymam, chyba mnie ratuje marzycielstwo i gapienie się w dalekie krainy
->UmytaPacha: oj tak, patrzenie w dalekie przestrzenie to jak masaż dla oczu
sireplama: Noszę, jestem krótkowidzem. Mam od czasów studiów... Nawet zalilem się, że zasnąłem na ostatnich i je pogiąłem
bejonse: Też macie takie problemy z noszeniem soczewek? Przetestowałem już z 10 marek i ich top wersji. Miesięczne, jednodniowe, nawet jakieś japońskie cuda. Pół dnia nie idzie wytrzymać.
(dalsza część rozmowy między "bojanse" "sireplama" i "powodzenia", jest o tym, że astygmatyzm może być problemem przy soczewkach, dodatkowo o trudności wkładania soczewek oraz o polecanej ale drogiej operacji laserowej)
maximilianan: [...] W tym, może przyszłym, roku planuję zrobić korekcję, chociaż jak wada się powiększa to nie wiem czy jest sens.
Tomekku: Kiedyś nosiłem, potem miałem laserową korektę wzroku, obecnie znowu musze nosić, tak to już jest na starość.
cyberpunkowy_neuromantyk: [...] Moja była dziewczyna miała tak poważną wadę wzroku, że jak szła pod prysznic, to szampon od żelu odróżniała jedynie po kolorach. [...]
Giban: Poszedłem do okulisty jak miałem 30 lat, bo zaczynała mnie męczysz dłuższa posiadówa przed komputerem. Wiedziałem że to plusy, myślałem że jakaś ćwiartka albo połówka. +1.75... w obu
A przecież widzę wyraźnie xD
->nobodys: Jak w obu tyle samo to bardzo ułatwia sprawę
Można kupić nawet kilka budżetowych okularów i mieć w różnych miejscach pod ręką
-->Giban: Tak robie właśnie xD
wombatDaiquiri: w końcu mogę zaznaczyć pozytywną odpowiedź
i to mimo spędzania przy ekranie ostatnich ~13 lat.
Dziękuję wszystkim którzy brali udział w głosowaniu (452x), komentowali oraz pomogli wypromować wątek przy pomocy piorunów
Może warto w tym roku zrobić sobie ponownie test wzroku? Są one często darmowe oraz bezbolesne i kosztują nas najczęściej tylko chwilę czasu
#ankieta #kiciochpyta #zapytajhejto #okulary #zdrowie

@nobodys sięgnęłam z ciekawości po statystyki dotyczące wzroku w Polsce i wg tego źródła https://www.medonet.pl/zdrowie,juz-72-proc--polakow-ma-wade-wzroku--dlaczego-jest-nas-coraz-wiecej-,artykul,74131508.html 72% Polaków ma problemy ze wzrokiem!
W zasadzie hejto wypada lepiej niż średnia!
Zaloguj się aby komentować
Czy dzień przed kolonoskopią, gdy pije się środki na przeczyszczenie, można pić piwo?
Pytanie może głupie może nie, ale skoro jeść nie można to może chociaż piwa się będę mógł napić, no bo czego nie, nie zostanie mi po nim nic w kichach przecież
#medycyna #kiciochpyta
@cebulaZrosolu po 3 litrach środka na przeczyszczenie ostatnia rzecz o jakiej pomyslisz to wypicie czegokolwiek. Już po pierwszym litrze każdą następną sZklanke trzeba pić siedząc na kiblu bo możesz nie zdążyć dobiec 😁
No ale jak ci się uda to cię zetnie z nóg jeszcze zanim dojedziesz do końca puszki. A wiec śmiało!
Zaloguj się aby komentować
Kolejna ankieta
Bez długiego wstępu: Potrzebujecie i nosicie okulary albo/i soczewki czy udało wam się zachować zdrowy stan swoich oczu?
Zachęcam do oddania swojego głosu i napisania komentarza oraz ewentualnie piorun do wypromowania ankiety.
Wyniki i podsumowanie dodam najpóźniej w środę wieczorem
#ankieta #kiciochpyta #zapytajhejto #okulary #zdrowie

Zaloguj się aby komentować
Posiada z Was ktoś abonament na #gazetawyborcza #wyborcza i mógłby mi wrzucić ten materiał?
Widziałem, że ktoś wrzucał na #hejto już kiedyś jakąś prasę w pdf.
Będę zobowiązany dozgonnie za pomoc.
#gazety #pytanie #kiciochpyta #pomoc #internet #czytajzhejto #hejtoczyta #prasa #wiecejtagowniepamietam
Zaloguj się aby komentować
Jak wysyłam komuś wniosek o usunięcie moich danych osobowych, to oni na końcu usuwają też ten wniosek? Bo jeśli go przechowują, to czy muszę pisać kolejny wniosek, żeby usunęli dane osobowe z mojego wniosku? ( ͠° ͟ʖ ͡°)
Jak zakończyć taką spiralę wniosków?
#rodo #kiciochpyta #biurokracja #przemysleniazdupy
@Nemrod w statucie firmy powinien być zapis o tym, by dokumenty z danymi wrażliwymi, nie będące celem przetwarzania można było niszczyć.
Taka ochronka przed np złośliwym podesłaniem cv. Bo co jeśli jakiś anon wyśle ci swoją cvkę? Ani schować, ani poddać rekrutacji...
I jeśli po twoim piśmie zniszczą legalnie kitrane dane, to to pismo jest już bezsasadne i nie ma prawnej potrzeby jego przetwarzania, więc powino być zniszczone lub jakoś zanonimizowane
Zaloguj się aby komentować