ETFSP500 Lyxor
vs
Obligacje indeksowane inflacją
vs
Monety bulionowe złote i srebrne
W co wg was lepiej wrzucać nadwyżki finansowe i dlaczego akurat w to.
#gielda #inwestycje #inwestowanie
ETFSP500 Lyxor
vs
Obligacje indeksowane inflacją
vs
Monety bulionowe złote i srebrne
W co wg was lepiej wrzucać nadwyżki finansowe i dlaczego akurat w to.
#gielda #inwestycje #inwestowanie
@Ojciec_Mateusz To samo tyczy sie też ETFa, aktualnie stoi sporo mniej niż x miesięcy temu, więc sprzedaż ze stratą jest jak najbardziej możliwa i w tym przypadku.
@potato_fairy Nie ma tyle kasy, żeby wrzucać we wszystko.
@Dzwiedz zgadzam się, że cena ETF może spaść, dlatego warto mieć długi horyzont. Ale pamiętaj, że cena srebra i złota też mogą spaść. Wtedy ETFa sprzedaż po niższej cenie rynkowej, a złoto/srebro po niższej cenie rynkowej i jeszcze z dyskontem za brak płynność. Może lepiej rozważyć jakiegoś ETFa inwestującego w złoto?
@Dzwiedz Jeżeli horyzont czasowy jest jak najdłuższy, to nie musisz wrzucać we wszystko naraz - ustal sobie procentowy skład portfela i co jakiś czas dokupuj po prostu do niego to czego procentowo najbardziej brakuje do docelowego poziomu. Gotówka na szybko to powinien być inny "mentalny" portfel - tzn. na pewno nie wrzucałbym tego w akcje, tutaj tylko obligacje, ewentualnie lokata/konto oszczędnościowe.
Zaloguj się aby komentować
Jak myślicie, czy bardziej opłaca się sprzedać pustą działkę budowlaną, czy lepiej wybudować dom w standardzie deweloperskim, lub surowym i sprzedać działkę z tym domem? #warszawa here.
#jestemzielony #januszebudownictwa #inwestycje #deweloperka
Zaloguj się aby komentować

Jedna z największych, a bez wątpienia jedna z najbardziej efektownych oszustek z branży kryptowalut, która zniknęła z 4 mld euro, miała zostać zabita na jachcie już 5 lat temu na rozkaz narkotykowego barona. Tak wynika z opublikowanych właśnie rozmów, do których dotarli dziennikarze...
Patrzcie co znalazłem - wchodzimy w to? Proste, przejrzyste zasady, niski próg wejście, zadowoleni inwestorzy...
Nazwa firmy na ostatnim zdjęciu, wygląda legitnie.
#inwestowanie #inwestycje #heheszki #pieniadze #oszczedzanie





Równie dobrze możesz zainwestować w to: https://www.lyoness.net/internal/us/public/home/loginform
Zaloguj się aby komentować
#inwestycje #pracbaza
@zosiasamosia1 Jak tam twoja paleta towaru z aliexpress? Miałeś dać zdjęcia jak przyjadą palety... nic się nie chwalisz?! Czyżby rzeczywiście zarzutka i scam?
https://www.hejto.pl/wpis/hejtopki-kupuje-palete-zwrotow-z-amazon-i-innych-za-2-4k-siostrzeniec-tam-pracuj

Zaloguj się aby komentować

Amerykańskie organy regulacyjne ostrzegają banki przed podwyższonym ryzykiem płynności w depozytach związanych z kryptowalutami. Obawy, a wręcz trwoga pojawiła się w branży kryptograficznej spekulując, że amerykańskie organy regulacyjne mogą odciąć firmom kryptograficznym dostęp do systemu...
Dziś podzielę się z Wami moją stratą
"W grudniu Spółka przeprowadziła emisję akcji, w której pozyskała 19,2 mln zł brutto. W grudniu 2022 w przyspieszonej księdze popytu (ABB) Spółka wyemitowała łącznie 960 tyś akcj w cenie 20 zł za sztukę. Była to cena znacznie poniżej kursu po jakich była notowana spółka w efekcie czego kurs runął po tej informacji z poziomu 35 zł (...)"
Reszta tekstu tutaj:
https://www.mowaofinansach.pl/inwestowanie/akcja-spekulacja-strata-185-na-spolce-biotechnologicznej-pure-biologics-sa/
#gielda #inwestycje
Przemówienie putlera było bardzo nudne, jednak mnie zaciekawił jeden fragment:
"Długoterminowe oszczędności obywateli są wszędzie na świecie ważnym źródłem zasobów inwestycyjnych i musimy również zachęcać do ich napływu do sektora inwestycyjnego. Proszę rząd o przyspieszenie wprowadzenia do Dumy Państwowej projektów ustaw w celu uruchomienia odpowiedniego programu państwowego już w kwietniu tego roku.”
Budżet rosyjski przestaje się spinać i czymś trzeba tę dziurę zasypać. Już w styczniu wykorzystali znaczną część deficytu (25 mld USD – 60% deficytu planowanego na rok 2023). Nadal kacapstan ma pewne rezerwy, ale znacznej części z nich nie są w stanie upłynnić. Do wyboru więc zostaje im zmniejszenie wydatków, zwiększenie dochodów lub zaciągnięcie długów.
1. Zmniejszenie wydatków – mało realne przy kosztownej wojnie i zapowiadanych wydatkach socjalnych oraz inwestycjach (budowa dróg do Muchosrańska i Siewieropiździecka).
2. Zwiększenie dochodów – tu też nie wygląda to optymistycznie przy obecnych cenach, po których muszą sprzedawać ropę. Pojawiają się plany zwiększenie podatków od węglowodorów, czy dodatkowych „dobrowolnych” składek dla firm. Jednak i to najpewniej nie uratuje rosyjskiego budżetu.
3. Zaciąganie długów.
Co do zaciągania długów to również przytoczę cytat z przemówienia szachisty 5D:
"Dzięki silnemu bilansowi płatniczemu Rosja nie musi pożyczać za granicą, kłaniać się, błagać o pieniądze, a potem prowadzić długich rozmów o tym, co, ile i na jakich warunkach spłacić."
Za granicą pożyczek nie zaciągną, bo za dużo gadania lub może, dlatego że nikt im nie pożyczy. Zostaje więc rynek wewnętrzny. Jak dotąd obligacje emitowane przez Rosję skupowały głównie rosyjskie banki, jednak te też nie mają nieograniczonych możliwości. Stąd moim zdaniem niezbędne będzie wykorzystanie „długoterminowych oszczędności obywateli” jako „ważnego źródła zasobów inwestycyjnych”.
Trudno powiedzieć jak będzie to wyglądać w praktyce. Być może coś w rodzaju naszego PPK. Ostatecznie te środki w ten czy inny sposób zostaną przetransferowane do rosyjskiego budżetu. Najpewniej poprzez zakup państwowych obligacji przez rosyjskie banki z pozyskanych funduszy. Na początku może i program będzie dobrowolny, ale z czasem im bardziej brak pieniędzy w budżecie będzie palący stanie się obowiązkowy. Być może nadmiar oszczędności ponad pewną sumę zostanie zamieniony na te „inwestycje”. Z czasem może się okazać, że część pensji w sektorze publicznym będzie wypłacana w takiej formie, a zamiast rubli firmy prywatne zaczną otrzymywać od państwa „bony” i wypłacać je swoim pracownikom.
Można by zamiast tego podnieść podatki lub obniżyć pensje, jednak inwestycja brzmi zdecydowanie lepiej. Jeszcze innym rozwiązaniem byłby dodruk pieniądza i „ukryty” podatek przez wywołaną tym inflacje, ale przed tym na razie rosyjski bank centralny się wzbrania.
Zobaczymy w kwietniu co przyniesie ten niesamowity rosyjski program państwowy. Moim zdniem możemy się spodziewać, że już niedługo każdy kacap zostanie inwestorem niezależnie od swojej woli. My możemy tylko żałować, że taka okazja inwestycyjna przejdzie nam koło nosa
W bonusie zupełnie niepowiązane zdjęcie broszury z III Rzeszy zachęcającej Niemców do odkładania na Volkswagena, którego nikt się nie doczekał.
#rosja #wojna #ukraina #gospodarka #inwestycje

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #inwestycje #youtube
Jestem uzależniony od finvidów na yt
Zaloguj się aby komentować
#inwestycje #inwestowanie
Mam pracę z której przychody to 8k miesięcznie po odprowadzeniu podatków. Co mogę zrobić żeby pomnożyć swoje przychody? Druga praca odpada, bo
1. kiepsko z czasem i energią na dwa etaty,
2. podpisałem umowę w której zobowiązałem się czegoś takiego nie robić
Myślałem żeby w coś to zainwestować, ale nie wiem w co żeby mieć pewny zysk, nawet jeżeli ma być on stosunkowo nieduży, i rozłożony w czasie. Myślałem o giełdzie, ale mam wątpliwości czy jest to pewny zysk.
Gadałem pare miesięcy temu z doradzcą podatkowym, i idąc za jego poradą planuję odkładać ~2k miesięcznie na czarną godzinę gdybym stracił pracę czy coś.
Jakie mam realne opcje?
@Dzwiedz no to darujmy sobie:) W odniesieniu do Twojego oryginalnego komentarza napiszę tyko, że uważam, że jeśli doradca poradził OPowi odlożenie poduszki bezpieczeństwa to jest to jak najbardziej dobra porada. Można ją było uzyskać za darmo robiąc jakiś research w necie (np. Pytając tutaj), ale gdzieś trzeba zacząć:) Rozumiem co masz na myśli pisząc, że jakby byli tacy dobrzy w inwestowaniu to by nie byli doradcami. Z tym że to można zastosować do ludzi, którzy próbują innym wcisnąć sposób na zarobienie kokosów w rok na giełdzie albo wynajmie kawalerek. Tutaj chyba sytuację mamy inną?
Zaloguj się aby komentować

Podczas odbywającej się w ten weekend Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa dało się odczuć zdenerwowanie, co idealnie podsumowano w 'Politico'. Kluczowe wnioski są takie, że produkcja amunicji w krajach NATO nie jest w takim stopniu znormalizowana, jak sądzono, a jej tempo jest zbyt...

Dzięki mediom już wszyscy wiemy, jak wygląda pokój, a w zasadzie dwupoziomowy apartament, w którym zatrzymał się w Warszawie prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden. Hotel, w którym znajduje się ów apartament należy do amerykańskiej sieci Marriott International, co również jest powszechnie znane,...
@zosiasamosia1 jak tam palety? dojechały?
#inwestycje
Zaloguj się aby komentować

W nadchodzącym tygodniu w centrum uwagi makroekonomicznej znajdzie się środowa publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej oraz czwartkowy zrewidowany szacunek PKB Stanów Zjednoczonych za czwarty kwartał, a także odczyt inflacji PCE.
#gielda #forex #inwestycje #finanse...
Jak jutro wykupie #obligacje skarbowe 4 letnie indeksowane inflacją to:
przez rok będą pracować na stałym procencie, ale 17.02.2024 roku procent zacznie być indeksowany inflacją i tutaj moje pytanie: z którego miesiąca będzie wzięta ta wartość inflacji? Czytam, że inflacja jest brana z poprzedniego roku, więc będzie z grudnia? Czy może jakoś średnia za poprzedni rok?
#oszczedzanie #inwestycje #inwestowanie #ekonomia
Zaloguj się aby komentować

Państwowe firmy rządzą na Bałtyku przy podziale pozwoleń lokalizacyjnych na nowe morskie farmy wiatrowe. Same farm wiatrowych jednak nie wybudują. Największa spółka, Polska Grupa Energetyczna rozważa dwie opcje. W mocy pozostają jednak pytania, skąd wzięła się tak duża liczba punktów, jaką zdobył...
Hejtopki, kupuję ładunek statku cargo pełen zwrotów z Amazon i innych za 2137 USD. Siostrzeniec tam pracuje i może go kupić bez żadnej prowizji.
Zamierzam to sprzedawać detalicznie na stronach amw. Daj plusa, a nie zawołam Cie do podsumowania ile zarobiłem #inwestycje #pracbaza #heheszki #pdk
Hejtopki, kupuje wysypisko zwrotów z Amazon i innych za 1 zł. Siostrzeniec tam pracuje i może ją kupić bez żadnej prowizji.
Zamierzam to sprzedawać detalicznie na stronach amw. Daj plusa, a nie zawołam Cie do podsumowania ile zarobiłem. #inwestycje #heheszki #pdk

Zaloguj się aby komentować
Hejtopki, kupuje tira zwrotów z Amazon i innych za 5zł. Siostrzeniec tam pracuje i może ją kupić bez żadnej prowizji.
Zamierzam to sprzedawać detalicznie na stronach amw. Daj plusa, a nie zawołam Cie do podsumowania ile zarobiłem #inwestycje #pracbaza
#pracbaza
#inwestycje

@m____b No ok ale właściwie scam czy nie. Nawet jak to fajkowe info to scamem bym tego nie nazwal nikt nikogo na hajs nie naciaga ewentualnie na lajki xd. Ja też mogę napisać że dzis dalem bezdomnemu 1k pln dajcie lajki to jutro opiszę wam co sobie kupił.zerowa szkodliwość. To tylko internet nie trzeba zwracać uwagi na takie wpisy ja tu widzę jedynie bol d⁎⁎y o to ze ktos w jakiś sposób prosi o lajki
Zaloguj się aby komentować
Lynetteholm to wyspa, która ma powstać w porcie w Kopenhadze. Lynetteholm ma stanowić kluczowy element działań Kopenhagi na rzecz ochrony klimatu, chroniąc miasto przed falami sztormowymi z północy, dodatkowo będzie nową dzielnicą oraz domem dla 35000 ludzi. Ma mieć powierzchnię 2,8 km2 i będzie połączona ze stałym lądem obwodnicą, tunelem i linią metra. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, większość fundamentów pod wyspę znajdzie się na miejscu do 2035 r. Zakończenie projektu planowane jest na 2070 r. Koszt powstania Lynetteholm jest szacowany na 80 mld koron.
Przeciwko tej inwestycji są organizacje ekologicznych które uważają że wbudowanie tej wyspy może być katastrofalne dla środowiska Morza Bałtyckiego
#dania #inwestycje #ciekawostki #urbanistyka




Zaloguj się aby komentować