Serio jest aż tak źle w deweloperce?
#heheszki #patodeweloperka #mieszkanie #nieruchomosci #kredyty #inwestycje #ciekawostinwestycyjne

Serio jest aż tak źle w deweloperce?
#heheszki #patodeweloperka #mieszkanie #nieruchomosci #kredyty #inwestycje #ciekawostinwestycyjne

Zaloguj się aby komentować
Cześć! Chciałbym Was powitać na tagu #uwagaklasyk gdzie nieregularnie będę przedstawiał samochody, które w moim odczuciu powinny zdrożeć w najbliższych latach. Proszę moich wpisów nie traktować jako murowaną inwestycję. Jest to raczej porcja wskazówek od dziwaka, który od kilkunastu lat codziennie w ramach hobby przegląda portale ogłoszeniowe.
Gwoli wyjaśnienia: nie będzie tutaj Mercedesów, BMW i wytworów z PRL, które prędzej czy później muszą zdrożeć niezależnie od modelu/wersji silnikowej. Znajdą się za to auta wciąż tanie, które większość ludzi uważa za złom zamiast potencjalnego klasyka.
W dzisiejszym odcinku znany i lubiany Volkswagen Golf 2
Wiem, ze jest ich wciąż sporo. Wiem, że facet od hydrauliki podjechał takim do Was dzisiaj rano. Nie zmienia to faktu, że już szalenie trudno o dobry egzemplarz. Ładne i rozsądnie wyceniane samochody z silnikiem od 1.6 w górę znikają z ogłoszeń w ciągu kilku godzin. W zeszłym roku przez bite dwa miesiące szukałem "dwójki" i odpuściłem. Albo ogłoszenie od razu znikało, albo auta okazywały się skrajnie skorodowane. Przebijanie przez kupujących cen z ogłoszenia jest już na porządku dziennym co też o czymś świadczy.
Wersje GTI czy Country to oczywiście już drogie youngtimery pełnym ryjem.
Dlaczego Golf 2? Bo to świetne daily, z którym nikt Was nie wygoni ze zlotu klasyków.
Który silnik wybrać? Właściwie każdy poza wolnossącym 1.6D, który w dzisiejszych czasach nie nadaje się już do bezpiecznej jazdy.
Na co uważać? Golf lubi nie mieć podłogi i na tym bym się skupił. Mechanika właściwie wszystkich wersji poza G60 (życzę powodzenia w szukaniu
#uwagaklasyk #motoryzacja #samochody #youngtimer #inwestycje #pieniadze

Wydaje mi się, że mimo wszystko już parę lat za późno. Ale jeśli trafi się jakiś dziadkowóz w dobrym stanie, to czemu nie. Bardzo dobry wybór na wejście w świat jąktajmerów, dosyć bezpieczny. Jedyny minus to to, że, w moim odczuciu, to auto jest nudne. Dobre, nawet bardzo, ale nudne. Niemniej fajna polecajka, wrzucaj kolejne, jestem ciekaw co będzie następne :)
@Odczuwam_Dysonans
Następny w kolejności będzie samochód, w przypadku którego zdaniem wielu jest zdecydowanie "za wcześnie".
Jeżeli temat Ci się spodobał to zapraszam do poprzedniego wpisu https://www.hejto.pl/wpis/czesc-startuje-z-tagiem-uwagaklasyk-gdzie-nieregularnie-bede-przedstawial-samoch . Niestety nie mogę już edytować pierwszego posta by go tam dodać.
O, a uleciało mi. Ale to nic dziwnego bo wtedy przez blisko dobę grzebałem pod autem z dwugodzinną przerwą na sen, bo jechało w trasę a wyszło parę rzeczy więcej niż tylko hamulce xDD ale się udało. A multipla fajny wóz, długo to było najtańsze JTD, trzeba było wtedy brać takiego brzydala :D jeździłbym! Uwielbiam dziwne gruzy.
Dodałem tag do obserwowanych, będę sprawdzał ;)
Jeździłem MK2 ponad 4 lata, miałem dwie sztuki 1.3 benzyna (gaźnik i wtrysk) i wspominam te auta wspaniałe. Czemu? Ze względu na to ze byly to moje pierwsze auta i byłem młody i miałem czas żeby samemu to drutować pod domem xD obecnie nie kupiłbym na daily chyba ze by mnie sytuacja zmusiła chociaż znaleźć zadbana dwójkę to trzeba wydać ponad 3k€ lekko
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z Was mieszka w tzw. TBS? Jednak nie własność Spółdzielcza czy jaka tam występuje ale wynajem od TBS. Mam możliwość zgłosić się do losowania na mieszkanie 50m2 , spełniam warunki itd, jednak zastanawiam się.
Do sedna:
Aktualnie mieszkamy we własnej kawalerce we dwójkę, mam małe potrzeby ale jednak czasami chciało by się po sprzeczkach chociaż na chwilę zejść z oczu a tu jedynym wyjściem jest kibel. Czasami myślę że jakbym miał wypadek w tym mieszkaniu i głupi łeb sobie rozwalił to stopy bym miał przy drzwiach wejściowych a głowę w kuchni.
W tamtym mieszkaniu jest już możliwość uników.
Myślę , żeby wziąć udział w tym losowaniu a nóż się uda. Mieszkać na tamtym większym a kawalerkę wynająć. Będzie z niej pożytek i prawdopodobnie profit, a licząc koszty które bym ponosił na nowym mieszkaniu nie jest to drastyczny wzrost dla nas
Brał ktoś może udział w takich losowaniach, albo dostał mieszkanie z TBSu ? Są rzeczy które warto sprawdzić albo na które uważać przy zawieraniu umowy z nimi ?
#nieruchomosci #inwestycje
@Gander Za tbsa będzie wysoki czynsz, ciut mniejszy niż na rynku, c⁎⁎ja to warte. Kolega wyżej dobrze radzi, jak masz swoje mieszkanie to weź na kredyt większe, zabezpieczeniem będzie też kawalerka (dostaniesz lepsze warunki kredytowania) ją wynajmuj. I za kilkanaście lat będziesz mieć dwa mieszkania. A jak cię wkurwia partnerka w kawalerce to wkurwiać będzie też na większym metrażu, to nie ma nic do rzeczy.
@moderacja_sie_nie_myje
@Kubilaj_Khan rozumiem dzięki za odpowiedź. nie ma z nami aż tak źle ale jestem typem co lubi się na chwilę zaszyć w swojej norze i trochę popchnąć projekty do przodu. Jedynym plusem tego tbsa jest chyba to że nie płacisz wynajmu jako takiego ale też zapomniałem że jest 10k kaucji a to wtedy zamrożony pieniądz .
Dzięki panowie
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Startuję z tagiem #uwagaklasyk gdzie nieregularnie będę przedstawiał samochody, które w moim odczuciu powinny zdrożeć w najbliższych latach. Proszę moich wpisów nie traktować jako murowaną inwestycję. Jest to raczej porcja wskazówek od dziwaka, który od kilkunastu lat codziennie w ramach hobby przegląda portale ogłoszeniowe.
Gwoli wyjaśnienia: nie będzie tutaj Mercedesów, BMW i wytworów z PRL, które prędzej czy później muszą zdrożeć niezależnie od modelu/wersji silnikowej. Znajdą się za to auta wciąż tanie, które większość ludzi uważa za złom zamiast potencjalnego klasyka.
Na pierwszy ogień: Fiat Multipla 1998-2004
Celowo wpisałem 2004 choć produkcja tego modelu zakończyła się w roku 2010. Warte zainteresowania są wyłącznie przedliftingowe egzemplarze, z charakterystyczną "bulwą" pod przednią szybą.
Dlaczego Mutlipla? Chyba żaden model na europejskim rynku, w równym stopniu nie kojarzył się z brzydotą. To nie jest auto jakich wiele, tylko kawał historii motoryzacji. Twór będący bohaterem memów i dowcipów wielkimi krokami zaczyna znikać z dróg. Na ten moment na portalu olx dostępne są 3(!) egzemplarze na całą Polskę.
Który silnik wybrać? To bez znaczenia bo żaden nie jest 100% bezpieczną opcją. 1.6 ma swoje bolączki (np delikatne głowice), a JTD choć solidny jest już starym dieslem common rail z całym dobrodziejstwem inwentarza. Nie odkryję Ameryki ale trzeba się kierować stanem.
Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na korozję. W Multipli lecą progi co jeszcze jest do zniesienia, ale jeżeli "zarazi się" podłoga, koszty mogą zrobić się zbyt duże.
#uwagaklasyk #motoryzacja #samochody #youngtimer #inwestycje #pieniadze

@CoryTrevor Jako posiadacz, chciałbym ostrzec, że istnieje internetowy klub, a co więcej - nawet zloty ̶m̶a̶s̶o̶c̶h̶i̶s̶t̶ó̶w̶ miłośników Multipli, jak również zwyczaj pozdrawiania się na drodze.
Był to pierwszy model Fiata oparty na systemie budowy podwozia "Space frame", a stawiając na ekstrawaganckie wzornictwo wnętrza, założeniem było dobre samopoczucie podróżującej nim rodziny oraz funkcjonalność, przy stosunkowo niewielkich wymiarach.
Jako ciekawostkę, wrzucam link do strony, na której można zobaczyć wyposażenie opcjonalne, jak na przykład pakiet aerodynamiczny, czy małą Multiplę cabrio, mieszcząca się w bagażniku: http://www.multipla.vateronline.de/lineaccessori/start.html
Edytka - pozwolę sobie na sprostowanie błędnej informacji w którymś z komentarzy powyżej, jakoby wyprodukowano niemal 3 miliony egzemplarzy. W rzeczywistości powstało ich około 340 tysięcy.
Dodam jeszcze na koniec, że najlepszy czas na zakup sensownie utrzymanej Multipli w rozsądnych pieniądzach już niestety minął, a gdzieś w pamięci mam komentarz, w którym ktoś szukał tego modelu, ale w końcu dał sobie spokój i pojechał kupić Hyundaia Matrixa, gdzie dowiedział się od właściciela, że ten szukał Multipli, a że nie znalazł godnej uwagi, to kupił Matrixa. Multiplorekurencja.
Zaloguj się aby komentować
Tak jakoś nie pisałem o tym wcześniej bo zapomniałem i trochę liczyłem,że sami zauważycie na tym hejto.
Wielokrotnie tu,na lurkerze i wszędzie wspominałem,że w końcu Chiny wejdą do gry i nie myślcie sobie,że nie. Warren Buffet sprzedał 3 dni temu swoje akcje w głównej firmie produkującej półprzewodniki na Tajwanie. Jest to kolejny symptom tego co nieuchronnie nadchodzi.
https://edition.cnn.com/2023/02/15/tech/warren-buffett-tsmc-chips-earnings-hnk-intl/index.html
Atak Chiński na Tajwan będzie końcem pewnej epoki i momentem krachu gospodarczego który dojdzie i do nas. Nie nastąpi to raczej od razu,jeszcze USA i Europa nie zmarnowały wszystkiego co się dało zmarnować na Ukrainę (która tak naprawdę jest w "chińskiej" kieszeni podobnie jak zdrajca USA Joe Biden).
#wiadomosciswiat #tajwan #chiny #wojna #buffet #inwestycje #inwestowanie #spiseg #teoriaspiskowa
I to i to. Widzisz - owszem,są osoby które też to dostrzegły po czasie (znaczy przed czasem gdy to tu wrzuciłem,po czasie gdy to dostrzegłem),ale pierwotnie po prostu tak jakoś trafiłem na tego newsa na r/wall street silver.
Po co tam patrzę ? A powiem ci jako ortodoksyjnemu socjaliście którego interesują za bardzo cudze pieniądze żebyś się choćby odpieprzył i nie pytał dalej.
W h⁎j mało zarabiam - owszem - ale w przeciwieństwie do waszego elektoratu staram się odłożyć cokolwiek raz na ruski miesiąc bo emerytury przecież nie będzie,a przy inflacji 15%+ na świecie to nawet jak wymienię na euro te nasze złotówki to h⁎j to oszczędzanie strzeli zanim odłożę choćby na wyprowadzkę z zadupia,a o czymkolwiek na 10 lat+ ? Zapomnij... No to się zainteresowałem, próbuję patrzeć czy coś będzie taniej a tu nagle jeb... podrożało. To sprawdzam dlaczego ten 1$/uncja skoczyło (niby mało,ale ja każdą złotówkę liczę) i wychodzi na to,że to pewnie ten Buffet mógł być.
No poza tym to co się dzieje w gospodarce to najlepsze źródło informacji co mniej więcej się dzieje naprawdę, follow the money baby...
A dlaczego później o tym napisałem a nie na bieżąco ? No cóż, życia to nie ratuje ale taka informacja jest też coś warta i po co podawać to oskarkom na talerzu ? Przecież jakby co nie będzie z tego nawet "dziękuję". Umiem szukać informacji lepiej niż większość ludzi, kilka razy odwaliłem kawał dobrej roboty dla znajomych - do magisterki, do procesu produkcyjnego w pracy - nikt za to nie podziękował nawet.Nikt. Każdy ma mnie w d⁎⁎ie.
Zaloguj się aby komentować
Mamy wiosnę a już za rogiem święta wielkanocne. Wiele osób w tym okresie robi porządki. Sprząta gruntownie dom czy garaż lub przygotowuje ogródek pod nowe zasiewy. Często przeglądamy posiadane rzeczy i decydujemy co wyrzucić a co się może jeszcze przydać. To samo powinniśmy zrobić z naszymi finansami.
Ostatni rok był bardzo trudny: inflacja najwyższa od 26 lat, wojna na Ukrainie, groźba recesji, wysokie ceny paliw i energii. Tym bardziej warto zrobić przegląd finansowy naszego budżetu domowego. Niezależnie od tego, co przyniesie 2023 rok, jest kilka prostych kroków, które możemy podjąć już teraz, aby przygotować swoje finanse na dalszą...

W zeszłym roku prawie 80% klientów polskich brokerów Forex i CFD poniosło stratę, kończąc 2022 na minusie. Łączna strata była rekordowa - wyniosła niemal 2 miliardy złotych, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że brokerzy w zeszłym roku mieli prawie o 30% więcej klientów
#gielda...
Mam grosze, na koncie i nie chciałbym stracić wszystkiego przez inflację. W co wszystko wrzucić? Myślałem o Bitcoin, ale jest za 28k więc nie wiem czy jest sens. #inflacja #ekonomia #inwestycje
@grzyp-prawdziwek jakbyś mnie zapytał co zrobić z dużą ilością gotowki to pewnie moja odpowiedź była by inna, nie taka jak Twoja ale inna. W sytuacji jak ktoś ma 30k i nie wie co z nimi zrobić, a nie chce stracić to obligi są najlepsze, najlepsza stopa zwrotu i zero ryzyka. Obligow nie zgubisz, nie ukradną Ci.
Ale niech każdy robi jak lubi, nie moja kasa nie moja sprawa xd
Zaloguj się aby komentować
#cognor
"Cognor S.A. Oddział HSJ w Stalowej Woli, dawna Huta Stali Jakościowych S.A., to przykład polskiego kapitału, który kontynuuje 80 lat tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego w produkcji stali. Opisana w WiT 9/2016 oferta produkcji stali pancernych Armstal tego producenta, została z powodzeniem rozszerzona o technologię prefabrykacji gotowych elementów ze stali UHH. Daje to unikatowe możliwości w zakresie rozszerzenia udziału krajowego przemysłu w produkcji pojazdów opancerzonych i wozów bojowych dla Sił Zbrojnych RP." https://zbiam.pl/artykuly/cognor-s-a-oddzial-hsj-w-stalowej-woli/
Prezes Zarządu:
Data transakcji 2023-03-22
Łączny wolumen 40000
Cena 9,15 PLN
= 366 000 PLN
Data transakcji 2023-03-23
Łączny wolumen 135064
Cena 10,06 PLN
= 1 358 743,84 PLN
Data transakcji 2023-03-24
Łączny wolumen 136600
Cena 10 PLN
= 1 366 000 PLN
Łącznie: 3 090 743,84 PLN
Poprzednie zakupy 2 miesiące temu: 12 339 791 ,72 PLN
PS Holdco Spółka z o.o:
Data transakcji 2023-03-22
Łączny wolumen 522080
Cena 9,06 PLN
= 4 730 044,8 PLN
Data transakcji 2023-03-23
Łączny wolumen 544782
Cena 9,97 PLN
= 5 431 476,54 PLN
Data transakcji 2023-03-24
Łączny wolumen 10474
Cena 9,97 PLN
= 104 425,78 PLN
Łącznie: 10 265 947,12 PLN
Łącznie podmioty zależne od prezesa i sam prezes zakupy za 25 696 482,68 PLN
#gielda #inwestycje #gpw


Zaloguj się aby komentować
29 kwietnia raport za q4
30 maja raport za q1
Ostatnio #dywidenda była na poziomie 0,25PLN
Zobaczymy co się z tego urodzi. #kruk zapowiada bardzo dobry rok na rynku wierzytelności
#Vindexus #gielda #gpw #inwestycje

Zaloguj się aby komentować
Lepiej zbierać na:
Budżet do 300k coś idzie ogarnąć?
#pytanie #ankieta #inwestycje #nieruchomosci
@Pimenista2 ja bym się odkleił od Warszawy. Dla mnie to marne miejsce do życia (żyłem tam 20 lat) Jakbym miał wrócić do Polski to bym mieszkał w Białymstoku. Inni ludzie, brak korków, wkolo Biebrza, Augustów, Białowieża.
3 lata temu kupilem tam mieszkanie mojej mamie w dobrej dzielnicy 5 minut do centrum 37mkw za 175k. Teraz pewnie warte ze 220-250k.
Zaloguj się aby komentować
Przypominam że @zosiasamosia1 zarzuciła fałszywe info o zakupie palet ze zwrotów z amazona. Do dziś nie pochwaliła się jakimikolwiek informacjami na ten temat. Także tego... uważajcie na oszustów i scamerów. #bezpieczenstwo #inwestycje #pracbaza
https://www.hejto.pl/wpis/hejtopki-kupuje-palete-zwrotow-z-amazon-i-innych-za-2-4k-siostrzeniec-tam-pracuj
https://cor.europa.eu/pl/news/Pages/us-tariffs-on-eu-agri-food-products.aspx
Spory handlowe między UE a USA uderzyły w rynek europejskich regionalnych produktów rolno-spożywczych. W trakcie debaty plenarnej przedstawiciele miast i regionów UE stwierdzili z niepokojem, że amerykańskie cła szkodzą sektorom produkcyjnym, zakłócają gospodarkę lokalną i są obciążeniem dla wielu przedsiębiorstw rodzinnych
Nasz kochany sojusznik: #usa
#polska #handel #biznes #pieniądze #inwestycje #wojma handlowa trwa, czas byście się obudzili

Zaloguj się aby komentować
#cognor
Złożenie oświadczenia o przyjęciu przez PS Holdco Spółka z o.o. propozycji nabycia obligacji emitowanych przez Cognor Holding SA serii A zamiennych na akcje Cognor Holding SA emisji nr 13
Spółka zależna od Pana Prezesa
Cena nabycia: 100 000 000 PLN
Planowana jest #dywidenda w wysokości 1,23 PLN na akcję
Pan Prezes w lutym:
Zakup
2 029 703 akcji
za kwotę:
12 339 791 .72 PLN
#gpw #gielda #inwestycje
Zaloguj się aby komentować
Ale bym się wpierdolił po same bilsony w gaz. 2,35$ to jak promocja. A czuję, że spadnie poniżej 2$. Niestety nie mam konta do inwestowania i nie wiem jak
#ekonomia #gielda #inwestycje
Zaloguj się aby komentować
Historie PST
Był kiedyś na TJS taki as - Tomasso Italiano.
Gość dużo się udzielał, miał wiedze. Zajmował się handlem automatycznym, pisał boty pod mt4. Przeważnie polega to na skalpingu, ważny jest niski spread i brak poślizgów, trzeba to też ręcznie kontrolować - zmienność na rynku nie jest stała, zmieniają się warunki.
Do rzeczy. Gość uchodził za eksperta. Napisał jakiegoś bota który dobrze zarabiał. Była taka strona gdzie był rankingi i można było "naśladować" danego bota za $. No i rzesza fanów poszła za naszym pięknym włoskim magikiem.
Po jakimś czasie jak to często bywa w takich przypadkach bot się wywalił i utopił całe towarzystwo.
Nasz biedny chłopanio zapadł się pod ziemie. Został tylko niesmak i to oto jakże piękne i niedocenione dzieło:
#ekonomia #gielda #inwestycje
Zaloguj się aby komentować
Niedawno miały miejsce dwa wielkie bankructwa: Sillicon Valley Bank, oraz Silvergate Bank.
Pierwszy z nich miał depozyty należące do Circle na 3,3mld USD, a drugi obsługiwał między innymi giełdę Coinbase.
Obie te firmy współpracują przy emisji oraz wykupie stablecoina USDC, który w tym tygodniu oderwał się od pega z dolarem amerykańskim
Dodatkowo oderwał się też "zdecentralizowany" DAI bo... jest w dużej mierze oparty o USDC.
Gotuje się nam katastrofa?
#kryptowaluty #banki #usa #inwestycje

Zaloguj się aby komentować