Zdjęcie w tle
Tino

Tino

Kompan
  • 10wpisy
  • 117komentarzy
Cześć, czy ktoś z Was korzystał z ChatGPT i głosowych konwersacji w celu szlifowania angielskiego? Może znacie lepsze opcje, możliwości głosowego dialogu z AI po angielsku do konwersacji, zarazem, aby Cię poprawiał w odpowiedziach? Szukam czegoś z AI na wzór rozmów z native na dowolny temat do szlifowania języka.
#jezykangielski #naukajezykow #angielski #jezykiobce #sztucznainteligencja #chatgpt
pfu

@Tino apka Praktika na telefon, no robi robotę że hej

Zaloguj się aby komentować

Kto z Was inwestuje w ETF, szczególnie amerykańskie? Jak oceniacie stopę zwrotu swoich portfelów w porównaniu choćby do zwykłych lokat bankowych? Skąd czerpiecie wiedzę o konkretnych spółkach do inwestycji? Założeniem jest dość bezpieczne i stabilne inwestowanie, z comiesięcznymi zyskami (wypłaty).

#ciekawostinwestycyjne #inwestycje #inwestowanie #gielda #finanse
4c0108bd-f4c0-4edb-9d3d-040bc1ada749
BilboBagosz

Mam w swoim portfelu parę ETFów, ale definitywnie nie nastawiam się w nich na miesięczne zyski. W Twoim przypadku, jeżeli co miesiąc chcesz mieć jakiś zysk, to akumulujące odpadają, zostają dystrybuujące, które będą Ci wypłacać dywidendę - w ich przypadku jednak nie kojarzę żadnego, który wypłaca ją co miesiąc, na pewno są takie, które wypłacają kwartalnie. Wielkość dywidendy będzie się jednak wahać, ciężko tu mówić o stałym stabilnym zarobku. Wydaje mi się, że lepszym wyborem mogły by być jednak obligacje skarbowe i korporacyjne, jeżeli chce się mieć bardziej stabilne wpływy z odsetek.


Co do zyskowności etfów w czasie polecam też jeden z ostatnich wpisów z inwestomat.eu:

https://inwestomat.eu/czy-w-inwestowaniu-trzeba-miec-szczescie/

Jasno pokazuje, że etf, to raczej narzędzie inwestycyjne na długie lata, a nie miesiące.

Budo

@Tino Temat rzeka. Stopa zwrotu:


  • dobrze dobrane ETFy zawsze dadzą lepiej niż lokata, konto oszczędnościowe, czy cokolwiek innego

  • u mnie jest to od 0% to 58%. Największa waga w portfelu to Vanguard FTSE All World Hgh Dividend (VHYL) ok 19% obecnie,

  • rekordzista to Invesco S&P 500 IT Sector (IITU), 58%


Zródła informacji:Etfy służą u mnie raczej do dywersyfikacji i stabilizacji portfela, żebym za dużo hajsu na głupotach nie potracił no i ładna dywidenda wpada z niekórych.

cyber_biker

@Tino Niebawem będą ETF na bitcoina i eth, a ryzyko jest wszędzie, to nieodłączny element życia. Żaden inny etf raczej nie da Ci 200-300% zysku w skali roku.

Zaloguj się aby komentować

Cześć! W okolicach stycznia/lutego planuję lecieć do Tajlandii na około miesiąc-półtora, popracować trochę zdalnie przy normalnej pogodzie

Szukam współtowarzyszy/współlokatorów na wspólny wyjazd lub wynajem mieszkania. Celuję Bangkok, ale jestem otwarty na inne lokalizacje. Najlepiej osoby również pracującej zdalnie (ja IT). Razem zawsze raźniej

#tajlandia #bangkok #pracazdalna #homeoffice #podrozujzhejto #podroze
e9d87a27-2c82-4721-b0b4-81d9e58d4572

Zaloguj się aby komentować

Mam tablet (10 cali), który w oryginalnym etui co chwilę się blokuje przy poruszaniu. Gdy stoi nieruchomo tablet działa normalnie. Tak samo bez etui lub po wyjęciu jednego rogu. Chcę go trzymać w etui, bo jest z podstawką i dodatkowo zabezpiecza. Wycinałem już otwory przy przyciskach funkcyjnych - nic to nie dało. Etui dość sztywno trzyma się tabletu. Co można zrobić lub jak "rozluźnić' silikon, żeby nie blokował tabletu? Problem występuje już dłuższy czas, więc etui się raczej nie "dopasuje".

#telefony #android #tablety #hardware #pytanie #technologia
b30a380d-491c-4e8d-8145-8067ed38433a
entropy_

@Tino nie rozluźnisz silikonu.

Spróbuj podłożyć zapałkę, tekturkę czy coś żeby wyłącznika nie dotykało. Jak masz etui nie od swojego modelu to niestety będziesz się musiał męczyć.

Tino

@entropy_ Tylko wokół wyłącznika i przycisków głośności wyciąłem już na zapas dodatkowe otwory, więc nie ma prawa fizycznie żaden fragment etui dotknąć przycisku

entropy_

@Tino spróbuj w ustawieniach coś pozmieniać. U mnie są takie opcje które mogą coś pomóc. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

f6fb9009-e0be-489a-911c-af8451d1a584
5657acbd-5be6-4a13-90a5-43a30cda0b46
0b0339fb-c8a4-49da-bcb9-76d33eb29b3b

Zaloguj się aby komentować

Uszkodził mi się telefon - Xiaomi MI9 (MIUI 10). Najprawdopodobniej padł tylko wyświetlacz, bo dochodzą powiadomienia i normalnie się ładuje. I tak miałem zmieniać, bo bateria już słabo trzymała, ale jak przystało na człowieka, który nie zrobił kopii zapasowej mam teraz problem, jak odzyskać dane z telefonu? W zasadzie zależy mi tylko na galerii. Po podłączeniu przez USB uruchamia się w tryb ładowania. Jest jakiś sposób, aby teraz odzyskać dane z telefonu?

Przy okazji, jaki nowy model z dużym wyświetlaczem (powyżej 6,5 cala) i pojemną baterią polecacie w normalnej cenie (do 2k max)?

#android #miui #xiaomi #telefony #technologia
nobodys

@Tino Moze dało by się podłączyć komórkę jeszcze do TV/monitora jakimś kablem? Wtedy byś zobaczył czy dotyk działa a gdyby działał to otwiera to różne sposoby na backup.

Tino

@entropy_ @nobodys Dotyk i czytnik palca niestety nie działa - wyświetlacz padł na amen, tylko chwilami pojedyncze paski wyświetla. Mam wejście USB-C - da się to podłączyć z automatu do TV?


@panek Recovery nie usunie mi danych? Kojarzysz link do poradnika?

entropy_

@Tino @panek @nobodys nie wiem jak xaomi ale ja kiedyś chciałem zobaczyć co mam na starym androidzie który 10 lat w szufladzie. Żadnym sposobem nie dało się plików zobaczyć bez odblokowania telefonu.

@Tino jeżeli bardzo Ci na plikach zależy to będzie trzeba naprawić ekran. Zapisz sobie pin/symbol odblokowania na kartce żeby po wymianie nie było drugiego problemu

VanQuish

Nie wiem po co ludzie sugerują recovery jak telefon działa tylko wyświetlacz. Więc w Recovery i tak nie wybierze opcji.


Więc 1. bym podłączył USB do komputera, bo może zapamiętał żeby łączyć pamięć albo tryb desktop że widzisz telefon an ekranie. Jak to ruszy to problem rozwiązany, jak nie to do serwisu pozostaje iść.

panek

@VanQuish bo w recovery, przynajmniej w niektórych markach, opcje da się wybierać fizycznym przyciskiem głośności

Zaloguj się aby komentować

Ktoś ma doświadczenia z wyjazdem rowerem na Białoruś w tym roku na 1-2 dni? Ruch bezwizowy rzekomo jest otwarty. Obecnie czynne jest tylko jedno piesze przejście graniczne z PL - Terespol. Może ktoś chętny na 1-2 dni wypadu na dziko?
#bialorus #rower #rowerowehejto #bushcraft
ErwinoRommelo

Ale po co jedziemy? Spirytusu ciezko wiecej na rowerku przywiesc a koksu jakos niema

gdzie zchowac ja juz w dupie nie woze pierdole potem wsytd kreske walnac.

lavinka

@Tino Oj pojechałabym, ale kurka wodna mam rodzinę na utrzymie, a diabli wiedzą, czy granicy nagle nie zamkną i trzeba będzie skakać z rowerem przez płot jak Wałęsa, albo przebijać się łapówkami na Litwę.

Ramirezvaca

@Tino byłem jeszcze przed ruskim cyrkiem, rejon Kamieniuków bardzo mile wspominam tylko wtedy się wyrabiało taką jakąś śmieszną przepustkę na 4 dni i najważniejsze było wpisanie dwóch imion we wniosku jak takie miałeś w paszporcie. Trzeba też było pilnować tej ich karteczki z zameldowaniem, a tak było spoko infrastruktura pod rowery bardzo dobra, ludzie życzliwi, tanio, dobre żarcie.

Zaloguj się aby komentować

Hej! Co powiecie o takiej lampce na rower? Coraz częściej jeżdżę po zmroku (często bez żadnego innego oświetlenia), kilka razy w roku kilkudniowe wyprawy. Szukam zarówno przód + tył.
https://allegro.pl/oferta/lampka-rowerowa-przod-led-1000lm-latarka-4800mah-12064503506
#rower #rowerowehejto #elektronika
Nemrod

@Tino Każda lampka lepsza od braku lampki. Mnie zwykle odpycha info: ma 5 trybów. Bo zwykle to nie jest tryb słabszy i mocniejszy, tylko: 1. świecenie, 2. miganie, 3. miganie w rytm disco, 4. miganie SOS morsem i 5. stroboskop na techno party. I potem za każdym razem klikasz pięć razy przednią, żeby ją wyłączyć. Z tylną jeszcze lepiej, bo musi mieć min. 7 takich trybów, jak lampki choinkowe i musisz je wszystkie przeklikać za każdym razem.

Zielczan

@Nemrod ta lampka świeci w 3 trybach jasności + miga

Pawelvk

@Tino Hej, to jest klon chyba firmy Rockbross lub jakoś tak. Na pepperze znajdziesz tę samą lampkę za około 50 zł. Rzuć okiem, bo może się okazać, że niepotrzebnie przepłacisz.


https://www.pepper.pl/promocje/lampka-rowerowa-offbondage-1000lumen-683204

Zielczan

@Tino mam ją obrandowaną jako Rockbros, w tej cenie nie dostaniesz lepszej, ale poszukaj promocji, ja na pepperze złapałem za jakies 70-90 ziko

Zaloguj się aby komentować

Fakty są takie, że zarówno na Hejto i tym całym wy*opie, są treści pełne spamu z polityki i podobnego ścieku. Po to przeszedłem na ten portal, żeby pogłębiać swoje zainteresowania, poznać coś nowego (nie kolejnej afery PiS, bo to już znane) i wspierać oraz pogłębiać swoje pasje. Dość mam tego ścieku o aferkach, które wiadomo, że będą i będą jeszcze większe, a nikt za to nie poniesie odpowiedzialności, dość mam spamu o Ukrainie i frontach, kolejnych przepisów podbojach i przeciekach o kolejnym planowanym przekazaniu broni, a już tym bardziej o tym całym wirusie. Dość mam afer i kolejnych newsów co znowu kolejną granicę przekroczyli. Dajcie sposób poza czarną listą dla polityki, Ukraina, wojna, PiS, koronawirus i chociaż trochę czysty newsfeed. Ostatnio jedyne ciekaw newsy są z kulinariów i sztafety rowerowej. Koty też mnie nie interesują. Da się tu oczyścić neewsfeed czy tylko dalej Reddit i 4ch pozostaje?
Enemigo

#neuropa jest jak rak - przerzuty. Srają teraz tutaj.

Zaloguj się aby komentować

Mam dziwną sytuację, że korespondując z kimś SMS'owo dostaję wiadomość z końcówką o zupełnie innej treści, niż wysyłał nadawca. Zdania i słowa są normalne, ale cała wiadomosć wygląda na kształt bota, który łączy dwa tytuły znalezisk w jedno zdanie. Końcówki wiadomości nie pisał nadawca. Sytuacja zdarzyła się kilka razy z jednym kontaktem, z którym akurat najczęściej się kontaktuję przez SMS'y. Co to może być? Błąd sieci czy jakiś pegasus?
#technologia #telefony #orange #pytanie
skill_is_not_ready_yet

Nie rozwiążę Twojego problemu pewnie, ale miałem tak w erze przedsmartfonowej z telefonami samsung. Jak pisałem i dostawałem długie wiadomości, to końcówki właśnie przychodziły takie pomieszane. Szukałem odpowiedzi w internetach to jedyne co znalazłem to nikłe wyjaśnienia, że to problem z kodowaniem kiedy sms jest dłuższy niz "1 sms czyli 160 znaków", jak system łączył kilka wiadomości potem w jedną, to coś krzaczył. I problem niby tylko samsungów dotyczył.

Tino

@Half_NEET_Half_Amazing Xiaomi - MIUI. U nadawcy w wysłanych, gdzie jest oryginalna wiadomość - czysty Android.

@panek Dzięki. Czyli wygląda na łączenie końcówek, co pisali w komentarzach pod artykułem.

Zielczan

@Tino też tak kiedyś miałem co jakiś czas, ale nie pamiętam na jakim telefonie - chyba LG P760 albo SE Neo V

nyszom

@Tino przypomniałeś mi jak będąc dzieciakiem w czasach gdy smsy już były tanie, ale internet w telefonie jeszcze nieosiągalny, laska mnie prawie rzuciła przez taki sam błąd, bo wyszło coś w stylu, że imprezowałem jakoś nieładnie z inną koleżanką

Zaloguj się aby komentować