Zdjęcie w tle
regisek

regisek

Koneser

Dołączył/a: 10.10.2022

  • 14Wpisy
  • 390Komentarzy
  • 1Obserwujących

Podejrzewam na co Orlen zbiera kasę. Nie wyda jej na wybory. Jeśli zostaną przegrane przez PiS nagle zostaną założone „niezależne narodowe”

media bo PiS straci TVP. I na to się właśnie wszyscy zrzucamy.

@regisek Założenie zupełnie nowych mediów jest ryzykowne. Byłem w listopadzie na imprezie z okazji powstania nowego radia internetowego i ludzi była garstka a i ja dopiero teraz przypomniałem sobie że było coś takiego i że podobno już działają.

 

Lepiej przejąć media już istniejące. Ciekawe ile kasy potrzeba żeby kupić Polsat od Solorza albo TVN od Discovery.

@wstreczyciel no nie wiem. Przy TVN musiałoby piekło zamarznąć. A jeśli Solorz by oddał Polsat PiSowi to prędzej by mnie cholera wzięła niżbym kupił
cokolwiek w Plusie

@regisek a jak to jest, jak PO wygra wybory, to nie przejmie kontroli nad Orlenem? Pewnie da się jakoś wyprowadzić z niego hajs, ale to mogą zrobić w każdej chwili, o ile już to się nie stało.

Zaloguj się aby komentować

Od paru dni myślę o tych ćwiczeniach wojskowych, reaktywacji poboru, „obowiązku” obrony ojczyzny. Jeszcze zdania nie mam. Ogólnie bronić rodziny a Obajtek z Morawieckim niech znajda innych frajerów do bronienia swego majątku. Żaden rząd tak mnie nie oduczył patryjotyzmu jak ten.

ALE powiedziałem to żonie i w sekundę mnie zaginęła. Drodzy panowie: a co jeśli to kolejne narzędzie polityczne, narzędzie nacisku.

Fikasz? mamy takie prawo, że cyk - zapraszamy na ćwiczenia.

Jakiś masowy protest gastronomii się szykuje? Lekarzy? A to kurwa peszek, bo wiecie, na poligon musicie iść.

Po tym co PiS odjebał z tematem aborcji w czasie Covidu wszystkiego się po nich spodziewam. Na 100% będzie to

uzywane to ich politycznych celów nie dla

”dobra”

kraju.

@Miedzyzdroje2005 Zamykanie o zmuszanie wolnego człowieka z powodu jego płci do czegoś wbrew jego woli do 90 dni w roku to chyba jest na tyle dużym dyskomfortem, że trudno po prostu zacisnąć zęby.

@Miedzyzdroje2005 tę wrzutkę o kolesiu z Sieradza i całą panikę na Wykopie? tak, masz rację, zbyt skoordynowane to było. Do samego lekkiego poboru nic nie mam w sumie, dobrze byłoby przywrócić lepsze szkolenie z Obrony Cywilnej w szkołach średnich, w końcu mamy wojnę bliżej niż przez cały PRL. Jedyna moja obawa teraz, że politycy PiS nie powstrzymają się by tego nie wykorzystać jakoś na swoją krótkowzroczną korzyść. Zaufanie w społeczeństwie prawie zerowe a oni jeszcze je obniżają

Zaloguj się aby komentować

Ja rozumiem, że moderacja wykopu ma dodatkowy chromosom, ale to, że userzy to dla mnie nowość. To całe sranie się o ćwiczenia wojskowe i ilość dramy wokół tych zarzutek i fejków wręcz poraża. Chyba, że to nieprzypadkowe.

jak to było? Że cioty w rurkach nie obronią ojczyzny, jak przyszło im szkolić się do tego, to obsrali zbroje

@regisek o panie, wpadłem na nowy tag założony propos tych ćwiczeń. Cóż za kakofonia informacji i ścieku.

Ale to źle? Służba szybko wyleczyłaby gówniarzy z głosowania na komunistów.

Zaloguj się aby komentować

Miałem nie brać udziału w hejtowaniu Wykopu, siedziałem tam w końcu ileś lat. Usunąłem konto dwa lata temu jak zaczęło już być mega toksycznie i coraz większa patologia była promowana. I słusznie, teraz już gardzę tym portalem. Dlaczego? Bo to już w pełni kupiona tuba propagandowa PiSu.

Raz - płatne reklamowanie salonu24 a tam to dopiero jest regularny portal Januszy PiSowskich i robienia dobrze prezesowi.

Dwa - to co na screenie. Merytoryczny artykuł i przypięte od razu na górze oświadczenie rzecznika (które nic nie wnosi)

d75f8fc7-65bd-4e3a-aac8-4b3f98f51d49

@regisek wykopalisko już siedzi ładnie ukryte przed opinią publiczną. Portal, który tworzą użytkownicy xD

c501f531-aa68-4fa0-9e9a-1b08a866551d

@Lurkerer żartujesz… nie mam pytań. Ale widać wyraźnie co kasa może zdziałać i brak odwagi ze strony portalu. Plus jakbyście mi o tym powiedzieli 5 lat temu bym nie uwierzył a teraz? Norma smutne to

@lubieplackijohn nie potwierdzam linczu, nie było tez tj kryształowej nocy, nikt nie krzyczał "white power", nawet od pedałów nikt się nie wyzywał

Zaloguj się aby komentować

pytanie totalnego laika, chciałbym sobie odświeżyć NBA. Jak to najlepiej / najtaniej (albo oba :)) oglądać teraz w PL? Chciałbym mecze Spurs oglądać.

@regisek Canal + transmituje w Polsce. Jutro będzie mecz o 4.00 rano. Jak nie masz problemów moralnych związanych z legalnością, to na strumyku będzie za free.

@maiahi dzięki za nbareaply

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj chciałbym Wam pokazać antologię historii SF Opowieści o niedoskonałej przyszłości zebrane historie rysowane przez Hiszpana Alfonso Fonta, ukazujące się w latach 80tych w magazynie 1984

 

To co najlepsze w komiksie europejskim. Krótkie,

niegłupie fabułki dotyczące przyszłości, jak tytuł mówi raczej pesymistyczne (idealnie by się nadawały do Netflixowego Love, Death, Robots). No i ta kreska i dopracowanie szczegółu. Mniam. Na koniec felieton opisujący zebrane historie.

 

Polecam.

17be3e51-792f-416e-a58d-e16e3894cdf2
a542e838-a96a-4036-86fc-b1292cbd1067
65cad2ea-3493-4990-b1ce-e2aeb17c9543
52ca8ffe-0f30-4965-afbe-29445675b873

Zaloguj się aby komentować

gdzie ty widzisz panikę? Ludzie spokojnie rozważają różne scenariusze, trochę heheszków, to naprawdę nie jest koniec świata, żeby się nadmiernie ekscytować.

Zaloguj się aby komentować

Ja dzisiaj zamierzam spać spokojnie jak dziecko. Wszystko jest pod kontrolą Jankesów, nawet jakby Jarkowi jakaś durnota przyszła do głowy. Kondolencje dla rodzin zmarłych.

@regisek nawet jakby rakieta jebła w Polskę, to nic się nie zmieni poza pretekstem do oficjalnego wjazdu NATO na Ukraine (a może i Białoruś)

Zaloguj się aby komentować

Wczoraj skończyłem siódmy tom mangi Chłopaki z dwudziestego wieku autorstwa Naoki Urasawa (polskie wydanie by Hanami).

Powiem tak - ale pokręcony thriller. Autor jest mistrzem prowadzenia wielowątkowej, zaskakującej fabuły a niektóre pomysły naprawdę oszałamiają.

Podoba mi się sama historia i bezczelność autora i jego brak granic. Jeśli by kiedyś nakręcili serial z tego to Losty by się mogły schować (plus byłby sens w tym wszystkim!)

Mnie czasami to jednak męczyło - dodawanie kolejnych warstw i wątków i oddalanie osiągnięcia celu.

To mój główny zarzut.

 

A sama historia? Ciężko wiele napisać by nie zdradzić ale wyobraźcie sobie, że razem z kumplami w dzieciństwie bawiliście się w Koniec Świata i latem wymysliliscie jakby mógł się skończyć świat. Pomysły były głupie, dziecinne. Minęło wiele wiele lat, zapomnieliście o tym aż nagle… ktoś zaczyna realizować wasz plan krok po kroku.

Kto? Jak dokładnie brzmiał wasz plan? Kto wam uwierzy?

38af6828-faa4-47b8-b356-e2738f907c5a
22599297-7a09-4aa0-a21f-d5dd77ca95dd
4d898c64-6670-4adc-a6cd-442a2822ba7a

@Zioman zgadzam się, skończę i odpocznę od Chłopaków i biorę się za inne jego komiksy. Czasami patos mnie lekko śmieszył, ale pokazanie pewnych mechanizmów, sposobu dojścia do władzy niektórych osób, sekciarstwa. No ja chrzanie - ciary na plecach.

@regisek Mi się bardzo podobała jego seria Pluto i Monster

@krokodil3 no właśnie wiele dobrego słyszałem, kurde miałem nawet okazje tydzień temu kupic całość od razu ale portfel zapłakał.

Zaloguj się aby komentować

Czas na kolejną recenzję, tym razem nie nowość.

Przedstawiam Wam Indyjską włóczęgę - komiks przygodowy wzorowany na hiszpańskiej powieści awanturniczej.

Poznajemy historię biednego Hiszpana szukającego szczęścia w Nowym Świecie.

Dla mnie top moich komiksów, łapie się do pierwszej 10.

Po pierwsze rysunki - wspaniały, europejski komiks, żywe barwy, dopracowane rysunki. Pamiętam jak parę lat temu gdy sięgnąłem po ten komiks po serii amerykańskich Marveli lub cyfrowo klepanych nowości czułem się jakby ktoś wpuścił powietrze do dusznego pokoju.

Po drugie - fabuła. Łoooo panie - nic nie powiem,

ale warto!!! Świetna łotrzykowa historia.

Po trzecie nagrody dla uważnego czytelnika. To bardzo ładnie skomponowany i przemyślany komiks, znalazłem dwie ukryte historie. Plus jest momentami mocno aktualny.

Na koniec - zupełnie nie znałem historii Ameryki Południowej ze szkoły poza faktem konkwistadorów, ten komiks trochę to zmienił.

 

Zdecydowanie polecam, nie zawiedziecie się. Wszystko co najlepsze w tej sztuce.

ea86bd65-cd79-4f1c-8043-0fefe7dffc83
3232a155-585f-4e1f-91a5-00999fa68065
aa132e6e-c146-4273-8834-06de5d491fa5
941b3cb6-554b-43cd-ae2a-dc9f6fc35ff1

jest na liście .... tylko gdzie to wszystko trzymać :< a komiks europejski IMO lepszy od amerykańskiego i poza kilkoma wyjątkami, które teraz nie miały Sansy byś wydanymi trend raczej niezmienny

@pescyn zgadzam się, choć nie w pełni. Może kolejnym wpisem obronię swoje zdanie. Aczkolwiek Europejski na 100% lepszy od super bohaterskiego (moim zdaniem), zwłaszcza gdy nauczyłem się o konsensusie w Marvelu (że pewne sytuacje w kanonie nie mogą się zmienić )

@regisek każdy wpis o komiksach miłe widziany - wrzucaj, wrzucaj, z chęcią dowiem się nowych rzeczy, a nawet jak nie zmienię diametralnie zdania do zapewne dojdą kolejne tytuły warte zapoznania się

Zaloguj się aby komentować

Kolejny przeczytany, kolejna recenzja.

Tym razem Raz & Na Zawsze , tom drugi, znowu od Non Stop Comics (lubię to wydawnictwo).

Jest to sprawnie narysowany przygodowy akcyjniak, z fajnym settingiem i fajną parą bohaterów. Babcia z wnuczkiem walczą we współczesnej Anglii z potworami obudzonymi z dawnych mitów arturiańskich zrodzonymi z ludzkich opowieści. Motyw ten pojawiał się już parę razy w różnych komiksach, ostatnio w fantastycznym Departamencie Prawdy

Jedyny zgrzyt - czasami dialogi brzmią nienaturalnie, nie wiem co jest przyczyną.

W każdym razie na lekki komiks - polecam!

109ae9d1-aad4-49ef-bf8d-751e7fb8e0c6
daeddf9b-7f04-4bb2-8a42-e3dafe2aa5df
d074b3b7-087f-4f1d-b659-f5fb88ca3598

@Nebthtet właśnie to podejrzewam, może kiedyś uda się położyć łapę na angielskiej wersji to sprawdzę.

Zaloguj się aby komentować

Dzisiejsza nowość W głowie Sherlocka Holmesa od Non Stop Comics

 

Przeczytałem i polecam. Może styl graficzny niektórym nie podejść (mi kojarzył się z planszówkami) ale samo wykonanie, treść i zabawa z czytelnikiem! Mniam! Historia wciąga i czyta się wartko. Dawno też tak starannie przemyślanego i wydanego komiksu nie czytałem. Zdecydowanie zostaje na półce.

Jedyne wady to to, że jest krótki (jeden wieczór) i to pierwsza cześć z dwóch, ja już bym chciał poznać zakończenie!

c5d759ce-9c14-4b82-b4ad-4ffce915ccdc
adf563a9-599b-4c43-ae28-3c3d5c6ab9c2
d710b858-d0c3-4db0-ad15-3c273c43f0df
1d3ce9c7-3cfe-44c0-8708-7fb8929e3574

@Wartosci_tradycje_europejskie dziękuje za miłe słowo polecam się na przyszłość i do zobaczenia bo zamierzam regularnie recenzować

Chyba też sobie sprawie . Dzięki . A drugi tom kiedy wychodzi?

@reefah oj nie wiem

Zaloguj się aby komentować