#inflacja

21
650
Bezkid

@deafone lepsze i łatwiejsze wytłumaczenie niż z Kaczorem Donaldem czy tam wujkiem sknerusem. Kradnę, dziękować

Capo_di_Sicilia

@deafone Niby tak, ale i tak lepiej niz deflacja.

jkeen

Mem prawdziwy.

Ale uwaga - możliwa jest sytuacja, że ceny maleją mimo dodatniej inflacji r/r.

Zaloguj się aby komentować

Inflacja konsumencka w marcu wyhamowała do 1,9 procent w relacji rocznej - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Jest to najniższy odczyt od lat, przy czym, najprawdopodobniej, może być zarazem ostatnim przed ponownym przyspieszeniem dynamiki wzrostu cen. Kolejne miesiące - m.in. za sprawą powrotu 5-proc. stawki VAT na żywność - przyniosą wzrost inflacji.


#polityka #inflacja #gospodarka #ekonomia #wiadomoscipolska


https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-inflacja-w-marcu-najnizsza-od-pieciu-lat-gus-podal-dane-to-m,nId,7420089

pinbecker

Efekt bazy robi swoje. Nie ma co się podniecać. Po powrocie VAT na żywność, czeka nas jeszcze ukrócenie tarczy na energię.

Zaloguj się aby komentować

smierdakow

No ale już do excela wpisane, że trybunał stanu

Zaloguj się aby komentować

smierdakow

A gdzie oni piszą, że to ich zasługa?

m-q

To zasługa pisu, że tak spadła, bo gdyby nie była taka wysoka, to nie miałaby z czego spadać

Zaloguj się aby komentować

Byłem w Lidlu i naszła mnie ochota na batony podróby snickersa. Nie jestem pewien, ale na cenówce było chyba 1,69 zł a na kasie nabiło 1,99 zł. Kiedyś kosztował chyba 1,19 zł. Dodatkowo baton dostał skurczu bo kiedyś ważył 50 gramów a teraz 45 gramów. Czyli nie dość, że jest 10% mniejszy...


Poprawka. W 2020 tuż przed inflacją ten baton kosztował 1,09 zł czyli obecnie realna inflacja to 103%.


Foto dla atencji.


#lidl #inflacja

94d1d982-df0d-4465-aab9-0e108875d945
d259e4c4-935b-40fc-96b0-7633a5c76bd8
jajkosadzone

lidl to syf, odcinek 2137

skorpion

lidlowe podróby twixa były kiedyś ok. przestałem to żreć kiedy mi bliscy ludzie mówli, że jestem za gruby.

Zaloguj się aby komentować

Zainspirowany wpisem @GtotheG na temat zakupów za trochę ponad 50 zł, postanowiłem sprawdzić ile te same produkty kosztowałyby w Danii. Zakupy robię z reguły w Kvickly- jest to odpowiednik Almy lub Piotra i Pawła ( nie mieszkam w pl od 14 lat, wiem ze kiedys te sklepy uchodziły za jakościowo lepsze). Tak wiec:

2 cytryny- 6 koron

Nestea- 16 koron

Mleko sojowe-16 koron

Mleko zbożowe-12 koron

Miód- 26 koron


W Danii nie ma nestea dlatego wybrałem pepsi. Nie kupowałem tych produktów ponieważ ich nie potrzebowałem ale postanowiłem przy okazji moich zakupów sprawdzić ile kosztowałoby to u mnie.


Wynik to 76 koron co z dzisiejszym kursem danskebank daje 44 zł 24 gr. Zaznaczę ze podobne produkty w lidlu bądź netto są prawdopodobnie tańsze, jednak stosunkowo rzadko jestem w tych sklepach. Wszystkie produkty są ekologiczne co również podwyższa cenę.


Nie wiem czy zapraszam do dyskusji bo w 2010 roku jak wyjeżdżałem Polska była niesamowicie tania z Duńskiej perspektywy. Nie myślałem ze Polska jest droższa niż jedno z najdroższych państw europy


#inflacja #emigracja #polska #dania

a12f8402-641c-4614-a0ba-fb33287442da
068f0794-eccf-4242-aaa9-b7a1d1c1dc6a
8bcaa542-aa95-485d-a2fe-bea82bd4a5fd
f3f1819a-316b-42e8-8edd-1f06bfb9f14e
31373463-1037-4b2f-9298-d90b1bc37b71
Okrupnik

@roberto07 angielski citroen ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GtotheG

@roberto07 sobota wieczor i humor popsuty ;(

VonTrupka

siateczka psiarskich cytryn to w polsce po 3,50 jak jest promocja

Normalnie zimą to 7-11 ziko a i tak patrzę na te niedojrzałe owoce i mi się odechciewa :<

Zaloguj się aby komentować

Poszłam do sklepu i kupiłam kilka drobiazgów, aktualnie rzadko chodzę do sklepu, bo jadę z dietą pudełkową i dokupuje tylko takie dupelere jak mleko roślinne.


Zgadnijcie ile zapłaciłam za te zakupy:


  • 2 cytrynki

  • napój nestea 1,5l

  • 2 mleka roślinne

  • miód


Jeszcze wracając ze sklepu widziałam znowu reklamę dla osób chcących zostać kierowcą autobusu/motorniczym - oferują 5200 w Krakowie za takie stanowisko, gdzie dostajesz przeszkolenie i chyba jeszcze mieszkanie na pierwsze 3 miesiące. Pamiętam jak 6 lat temu zaczynałam w Krakowie za 5000 na rękę i myślałam, że złapałam pana boga za nogi. Jeszcze miałam tanią kawalerkę-ruderę za 1200 i dało się jakoś żyć i coś odłożyć.

Z drugiej strony jak myślę o tych motorniczych co tu np. się przeprowadzą za pracą to może im opaść szczęka jak zobaczą, że wynajem jakiegoś mieszkanka 35 m2 to w tej chwili 3k złotych, więc na dobrą sprawę na życie zostaje 2000 zł, z czego 1500 aktualnie na jedzenie idzie spokojnie wydać w przypadku chłopa, kobita może trochę mniej zje.


Koszty życia odleciały w kosmos.


#narzekania #podatki #inflacja #krakow

bade

@GtotheG Brzmi jak mój dzisiejszy wypad do Lidla po kilka pierdółek, przyuważenie reklamy MPK z tąże ofertą pracy oraz przemyślenia, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.


No tylko że ja się jeszcze wkurzyłem po drodze na to, że jest tak głośno wokoło + na to, że ludzi chyba popierdykało z tymi odstraszaczami na kuny, które świdrują mi mózg.

Opornik

@GtotheG Miód i nestea na dietę?

oby Miodek chociaż był polski.

Jim_Morrison

I był tam taki Paweł i ja wtedy jeszcze do domu pojechałem.

Zaloguj się aby komentować

GUS podał dane w sprawie inflacji (flash). Było lekkie opóźnienie zawsze podawali 1-go ale teraz była aktualiazcja koszyka inflacyjnego...


Według wstępnych danych w styczniu 2024 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 3,9% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 0,4%.


https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-w-styczniu-2024-roku-dane-wstepne,2,147.html


#wiadomoscipolska #gospodarka #ekonomia #inflacja

UncleFester

@inty tak klasykiem - "Bez Kozery powiem pińcet"

Zaloguj się aby komentować

#vectra #technologia #internet #finanse #inflacja #gownowpis

Kwoty uwzględniają 15 złotowy rabat (marketing, e-faktura, terminowa płatność)

Usługa: Internet via DOCSIS Down 600 Mb/Up 70 Mb

od 03-2023 59,99+10,79=70.78 

od 03-2024 70,78+9,77=80,55

Zaloguj się aby komentować

Kupilam se colke i co? I rozczarowanie. Nie dosc, ze droga to jeszcze niedobra. Specjalnie wzielam wersje standardowa, zeby byla dobra. Aktualnie smakuje jak rozwodniona colka z maka xD ostatni raz kupilam… za niedlugo wszystko przestane kupowac bo smak sie popsul w doslownie wszystkim, wszedzie tanie zamienniki, a cena razy 2.


#inflacja #cocacola #jebacpis

Byk

Kurcze, ale bym się coli napił

Cybulion

@GtotheG TYMBARK COLOVE POLECAM URWA ZAWSZE PYSZNE

AdelbertVonBimberstein

@GtotheG to Cola w Polsce jest do d⁎⁎y. W Norwegii smak razy 100 i to wersja bez cukru jest wpytkę. A w Polsce z smakuje jak gówno.

Zaloguj się aby komentować

BurczekStefuha

@GtotheG smutna prawda. Szury tylko o tych czipach a nic o globalnej operacji dewaluacji pieniądza

Zaloguj się aby komentować

Glonojad

Podoba mi się ich podejście, chyba zacznę częściej bywać w ich sklepach

ErwinoRommelo

Juz tak raz bylo wczesniej, nie bylo tych produktow pare tygodni az negocjator PepsiCo sie posral i zgodzil zeby tylko troche mniej j⁎⁎ac ludzi pod przykrywka kryzysu / inflacji.

Bezkid

@Banan11 Polecam przestac kupowac w ogole produkty PepsiCo, poniewaz wciaz jest jednym ze sponsorow wojny Z tego co pamietam to nie tylko sie nie wycofali, ale zwiekszyli produkcje.

Zaloguj się aby komentować

Half_NEET_Half_Amazing

@A_a 

do tego colka po 10zł i można zaczynać imprezkę

sranko_csv

Skoro to tylko kawałek ziemniaka, to dlaczego nie kupisz po prostu kilo ziemniaków i nie zrobisz z nich czipsów?

Zaloguj się aby komentować

Co się dzieje, byłem w idlu, olej rzepakowy za litr kosztował mnie 2,59/litr. Na opakowaniu jest tylko adres siedziby Lidla, nie ma tam napisu gdzie został wyprodukowany. Czy mi się wydaje, czy to jest jakaś wytloczka z jakiegoś sprowadzonego z Ukrainy zboża?


#lidl #zakupy #inflacja #ceny #paragonygrozy

skorpion

@vinclav żryj, nie pytaj. jak kupujesz kiełbę na ryneczku to pytasz o skład i skąd mięsko?

vinclav

@skorpion sam robienkiełby i szynki, chleb też, jakoś nie lubię gotowców bez pochodzenia, zdziwiła mnie cena i to bardzo, bo pamiętam olej po 20 zł za 3 litry, to coś niebywałego.

skorpion

@vinclav osz kurde, przepraszam, że tak internetowo wywołałem. ja się cieszę, że padawanom w promocji kupię parówki z szynki z biedry, żeby się zatkali w tym ciągłym krzyku. jeśli miałbym robić samemu wędliny, to pewnie bym był na celowniku 998. nie umiem, nie tykam. powodzenia!

radidadi

Nic tylko lać do baku

Konto_serwisowe

Te ceny to nie w euro? Wczoraj chcieli 4,99 i to w promocji 🙄

vinclav

@Konto_serwisowe Nie, ceny w Polskich Złotych Nowych. Dlatego się zdziwiłem, że im się to nadal opłaca, termin przydatności dosyć daleki.

Zaloguj się aby komentować

jajkosadzone

@Sweet_acc_pr0sa

tanajno jest uroczy w tym swoim byciu antysystemowym.

@5tgbnhy6

owszem, umiem.

I uwazam, ze zwalanie wine na opozycje, ze rowniez popierala pewne rzeczy jest slabe.

@Pan_Buk

Tak koncerny zarobily na szczepionkach, ze ich akcje sa najnizej notowane od wielu lat.

Zaloguj się aby komentować

InstytutKonserwacjiMaryliRodowicz

@banan ciekawe czy te ceny z filmu odzwierciedlały rzeczywistość, plus miał kupon z gazety

Vinzenty

@InstytutKonserwacjiMaryliRodowicz plus pytanie, jak się zmieniła moc nabywcza na przestrzeni tych lat

Yes_Man

Inflacja w USA, kevinizowane

SZWIERZAK

Tesknia juz za Trumpem czy jeszcze go nienawidza?

Zaloguj się aby komentować