Ile miales lat jak dowiedziales sie, ze rolex to firma non profit, ktora generuje ok 3 mld dolarow profitu rocznie?
#zegarki #ciekawostki #ekonomia #ciekawostinwestycyjne (moge?)


Ile miales lat jak dowiedziales sie, ze rolex to firma non profit, ktora generuje ok 3 mld dolarow profitu rocznie?
#zegarki #ciekawostki #ekonomia #ciekawostinwestycyjne (moge?)


Zaloguj się aby komentować
Budżet na 2024 r. to budżet bezpiecznej Polski. Wiedząc, że rok 2024 będzie rokiem silnego odbicia wzrostu gospodarczego przewidzieliśmy w nim środki na trzy najważniejsze priorytety jakimi są: zapewnienie bezpieczeństwa militarnego, realizacja programów społecznych oraz ochrona zdrowia Polek i Polaków. Wydatki będą historycznie wysokie w wielu kategoriach, w tym np. na obronność i wzmacnianie bezpieczeństwa państwa, na wsparcie rodzin i seniorów, na programy społeczne. Nie sposób wyobrazić sobie stałego i efektywnego rozwoju państwa bez wsparcia samorządów, którym przekażemy znaczące kwoty. Udziały w PIT, CIT oraz subwencje dla JST wzrosną o 43,3 mld zł do 202,6 mld zł
;powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
683,6 mld zł - dochody
848,3 mld zł - wydatki
Bezpieczny i silny, pozostaje przyklasnąć sukcesu.
https://www.gov.pl/web/finanse/rada-ministrow-przyjela-projekt-budzetu-na-2024-rok
#ekonomia #finanse #pieniadze #inflacja #gospodarka
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe, Kremlinka Show (kanał portalu EkonomiaRosji.pl) ciągle boryka się z atakami ruskich onuc które z uporem maniaka zgłaszają i doprowadzają do ukrywania/usuwania ich filmów. Musi ich mocno boleć mówienie prawdy o tym chlewie obsranym gównem.
@Andromeda ty nie masz podobnych problemów, pani Ekonom?
https://www.youtube.com/watch?v=Ye80rLY8LzQ
#rosja #finanse #ekonomia #bekazonuc

Zaloguj się aby komentować
Łapsy są tańsze w niemczech niż w Polsce XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
#zakupy #drozyzna #gospodarka #ceny #inflacja #ekonomia #niemcy #bogactwo

Kiedyś jak latałem sobie sezonowo zarabiać na studia, a potem nie byłem pewny, gdzie chcę żyć to 250ml żel pod prysznic Nivea w UK kupowałem w funciaku. Sklepie, gdzie wszystko było za funta
W Polsce wtedy taki żel pod prysznic to było minimum 7,5zł.
A ile funt stał w 2010 to każdy może wygooglać. Przebitka była spora
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
SUPER ZAROBKI K⁎⁎WO
#heheszki #heheszkipolityczne #zarobki #gospodarka #ekonomia #pieniadze #klasasrednia #bigmac #mcdonalds #jedzzhejto #bekazpisu #jebacpis #komuna #bekazlewactwa #putinowskapolska #kaczynski
#polityka

Zaloguj się aby komentować
SUPER GOSPODARKA K⁎⁎WO
#gospodarka #ekonomia #pieniadze #inflacja #recesja #heheszki #heheszkipolityczne #polska #jebacpis #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazpodludzi #kryzys #takaprawda
#polityka

A co mnie jakaś tam inflacja, deficyty czy inne PKB obchodzą? Jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz: 800+, 13, 14, 15 emerytura, Polska Maryi zawierzona, Jezus królem, ojciec dyrektor jakieś drobne od czasu do czasu dostanie, silna armia, skuteczna policja. Do pełni szczęścia brakuje tylko żeby ta Unia i Tusk się do nas nie wtrącali.
Zaloguj się aby komentować

PKB Polski w II kwartale spadł o 0,5 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem - wynika z szybkiego szacunku GUS. Analitycy spodziewali się spadku o 0,2 proc. W komentarzach zwracają uwagę, że na wynikach ciąży "recesja konsumencka"!
"Słabe wyniki związane są z recesją konsumencką –...

Kaczyński spełnił groźbę sprzed lat. W II kwartale PKB w Polsce spadło najmocniej pośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Wobec poprzedniego kwartału mamy spadek o aż o 3,7 proc. Zapaść polskiej gospodarki to realizacja groźby, którą prezes PiS złożył w 2016 roku w rozmowie z zagranicznymi...

Amerykańską giełdę czeka krach i powtórka z "Big Short"? Na to wskazują działania słynnego inwestora, który wyłożył na stół 1,6 mld dol. Michael Burry już w tym roku przyznał się do błędu, ale ostatnie wydarzenia w USA sprzyjają jego teorii.
krach #gielda #inwestycje #trading...
#ekonomia #sankcje #rosja
Autor filmu pokazuje ceny i dostępność produktów w prowincjonalnym sklepie, gdzieś w europejskiej części Rosji. Jest to Duńczyk mieszkający na stałe w Rosji wraz z żoną - Rosjanką. [ENG.]

Zaloguj się aby komentować
Ciekawe...
Miliarderom i spółkom państwowym nakazano sprzedaż waluty w celu wzmocnienia rubla przed "wyborami" w 2024 r. - rosyjskie media.
Rosyjskie władze domagają się walut obcych od największych firm, aby wzmocnić spadającego rubla, który obiecuje gospodarce wzrost inflacji przed wyborami prezydenckimi w 2024 roku. W poniedziałek, gdy kurs dolara przebił poziom 100 rubli, przedstawiciele eksporterów zostali wezwani na spotkanie z przedstawicielami rządu i banku centralnego w celu omówienia środków mających na celu ustabilizowanie rynku walutowego, donosi agencja Interfax, powołując się na trzech uczestników dyskusji.
Głównym dostawcom waluty do Rosji, korporacjom państwowym i firmom miliarderów, "zalecono" wymianę waluty dochodowej w celu ustabilizowania rubla. Powinni to zrobić w ciągu tygodnia i złożyć raport, powiedziało jedno ze źródeł Interfaxu. W przeciwnym razie władze narzucą obowiązkową sprzedaż prawie całej waluty eksportowej do 90%.
Dewaluacja obiecuje gospodarce przyspieszenie inflacji w samą porę przed przyszłorocznymi wyborami, kiedy Putin, który rządzi od prawie ćwierć wieku, zostanie wybrany na piątą kadencję. W ciągu sześciu miesięcy wpływ "szoku kursowego" na inflację będzie najwyższy, co oznacza, że zaufanie konsumentów prawdopodobnie osiągnie najniższy poziom do wiosny 2024 r., mówi Alexander Isakov, rosyjski ekonomista w Bloomberg Economics.
Źródło:
https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1692076832693068060
#wojna #rosja #ekonomia
Zaloguj się aby komentować

Produkt Krajowy Brutto niewyrównany sezonowo zmniejszył się w drugim kwartale 2023 r. realnie o 0,5 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku – ogłsił w środę Główny Urząd Statystyczny. To wynik gorszy od prognoz ekonomistów.
#ekonomia #gospodarka #pieniadze #kryzys #inflacja...
Jest dobrze w ch..
PKB spada drugi kwartał. Jakie perspektywy na przyszłość? Lekko mówiąć, ch… 😃
A na deser 🧁:
Przez osiem ostatnich lat Polska szczyci się jednym z najniższych wskaźników inwestycji w relacji do PKB spośród państw Unii, co powoduje, że staje się coraz mniej konkurencyjna.
I do tego polewa o smaku kurczącego się przemysłu.
I jak Wam się podoba życie w kraju, który tylko eksportuje, albo magazynuje, ma jakieś smieszne mało inowacyjme usługi na swoim rynku? A każda poważna inwestycja, odkrycie, przełom, spierdala za granicę. Każdy mądry człowiek, badacz, naukowiec, imowator, również to robi.
Ale mamy święto Matki Boskiej Królowej Polski, inne tego typu bajery i to się liczy w żyyciu. Przekop mierzei to też jest inowacja na skale prawdziwej prawie 40 milionowej wsi. Głowa do góry.
#biznes #ekonomia #wiadomoscipolska #polska #heheszki
Zaloguj się aby komentować
#wojna #rosja #ukraina #ekonomia
W Rosji podniesiono dziś stopę roczną z 8,5 do 12% XD
Rubel w garści, gołomp na dachu.

Zaloguj się aby komentować
Ja za, a wy?
#pytanie #niedziela #pracbaza #referendum #bekazpisu #jebacpis #gospodarka #ekonomia #polska #handel #pracownik #praca #bekazkomunizmu
#polityka

Jak tak to tak. Pracowałem w sklepie i dziewczyny mi powiedziały że przed wolnymi niedzielami miały wolne 1x na 2 tygodnie. Dla mnie to przemoc psychiczna.
Ja od razu powiedziałem właścicielom którzy mnie zatrudnili że mam mieć 2 dni w wolnego ale grubej kierownicy sie to nie podobało i po pół roku się mnie pozbyła.
@Loczek18 przecież to wynikało z kodeksu pracy i dalej wynika. Nie jestem specjalistą z zakresu prawa pracy ale nadgodziny to odpowiednio "pięćdziesiątki" i "setki".
O ile dobrze pamiętam, to za niedziele przysługują setki więc albo dwa dni wolnego do odebrania za niedzielna pracę albo podwójna wypłata za ten dzień.
Oczywiście u nas zamiast dawać wybór pracownikom i pracodawcom to nieRząd postanowił "uszczęśliwić" wszystkich jedyną słuszną ustawą. Na dodatek pełną prawnych bubli i forsowaną przez połączone lobby solidarnościowo - kościelne.
Sprytne byli też to, że zyskały na tym stacje Orlenu, gdzie pojawiały się produkty pierwszej potrzeby i grupa od sklepu z płazem w logo.
Zaloguj się aby komentować
Jakie ABC (poradniki, strony, lektura) polecilibyście dla kogoś, kto chciałby zainteresować się kryptowalutami i jest kompletnie zielony w temacie?
#finanse #budzet #ekonomia #inwestycje Może dla zasiegu #ciekawostinwestycyjne
@Rebe-Szewach w sumie mógłbym Ci wysłać moją pracę licencjacką, ale może lepiej zacznij od książki Standard Bitcoina. Przestrzegam przed influencerami z youtube czy twitter, bo 99% to scamerzy i idioci, którzy kiedyś zarobili przez przypadek jakieś pieniądze, a teraz odcinają kupony ze współprac, reflinków i kursów (niektórzy promują nawet swoje sklepy z odzieżą xdd). Serdecznie polecam też leksykon oraz wykłady/wywiady rodzimego prof. Krzysztofa Piecha, ponieważ tutaj masz fajną wiedzę od kogoś, kto długo siedzi na tym rynku i ma bardzo zdrowe podejście do niego.
Link do leksykonu: https://www.gov.pl/documents/31305/0/leksykon_pojec_na_temat_technologii_blockchain_i_kryptowalut.pdf/77392774-1180-79ab-4dd5-089ffab37602
Wykłady i wywiady są na yt a książke możesz kupić lub znaleźć na spokojnie w necie za free
Zaloguj się aby komentować
hejka, jak policzyć sobie czy można zrobić jako kraj coś takiego:
pilotażowy program "UBS" czyli "Universal Basic Stołówka". może być Narodowa. oczywiście w nawiązaniu do "Universal Basic Income"
no i teraz pytanie - gdybym chciał sobie jako polityk wprowadzić np. taki pomysł;
każdy obywatel Polski może zgłosić się dzień wcześniej przez internet i dostać posiłek na lokalnej stołówce szkolnej dotowany z budżetu centralnego
ilość zamówionych i nieodebranych posiłków jest podawana do publicznej wiadomości
budżet na program możemy założyć z góry, bo wiemy jakie są koszty stołówek szkolnych i ilu mamy obywateli mniej-więcej gdzie
niewykorzystany budżet dla gminy/powiatu/jakiejś jednostki może zostać:
a) wykorzystany na lokalne inwestycje
b) rozdany po równo każdemu zameldowanemu
to czy/jak da się zrobić jakieś wyliczenia żeby stwierdzić czy można tak zrobić czy nie można tak zrobić? czy jedyną opcją jest zrobienie pilotażu i sprawdzenie co się wydarzy w polskich okolicznościach?
#pytaniedoeksperta #ekonomia #polityka #prawo #antykapitalizm
@wombatDaiquiri
Normalnie, bierzesz kalkulator i liczysz.
to czy/jak da się zrobić jakieś wyliczenia żeby stwierdzić czy można tak zrobić czy nie można tak zrobić?
Można tak zrobić i wiadomo to z góry. Ludzie przecież i tak jedzą. Stać nas żebyśmy w 2023 roku jedli. Naprawdę, bez liczenia to wiem.
W twoim pomyśle to raczej kwestia taniości jedzenia, tzn podawać jakieś gotowane ziemniaki itp. w masowy sposób. A nie że "Aha, czyli dla Pana łosoś atlantycki, a jaki szampan do tego?"
Wyliczenie jest z grubsza zawsze potrzebne przed takimi rzeczami, ale to tylko kwestia finansowania tego z podatków, domknięcia budżetu. Praktyka zawsze później pokaże jakie będą koszty, niczego nigdy tak dokładnie z góry nie można policzyć. To jak z budową domu. Kosztorys zawsze się robi, ale jaki naprawdę wyjdzie koszt to się zobaczy.
Wiadomo że na takie wydatki jak tanie jedzenie nas stać spokojnie, może nawet okazać się w skali kraju zaoszczędzeniem, bo darmowe jedzenie żywności polskiej i taniej w produkcji zachęca do tego żeby takie wybierać, zamiast droższych. Masówka też zawsze wychodzi taniej.
Jedyny problem jest taki żeby ludzie za daleko nie jeździli samochodami po te darmowe posiłki specjalnie, bo paliwo, samochód to też koszt, więc tak żeby nie wyszło nieekonomicznie koniec końców.
Zaloguj się aby komentować