Zdjęcie w tle
PanPaweuDrugi

PanPaweuDrugi

Koneser
 • 13wpisy
 • 454komentarzy
Bąbelki kochane, wróciłem właśnie z koncertu Infected Mushroom I powiem Wam, że nie ma lepszej terapii na umęczoną brakiem ludzi duszę niż imprezy psytrance. Polecam to absolutnie każdemu. Uczucie, że tłum obcych ludzi wokół traktuje Was jakbyście byli rodziną, z ogromnym ciepłem, akceptacją, otwartością... Tak, zupełnie obce osoby, a klimat taki jakby się trafiło między najlepszych przyjaciół.
Decyzja o wypadzie na najbliższy Ozora Festival podjęta i nie zamierzam oglądać się za siebie.
bishop

A co brała ta rodzina i ile?

PanPaweuDrugi

@bishop no cóż, długo by opowiadać

wombatDaiquiri

@PanPaweuDrugi Ozory się boję, ale koncerty Infected Mushroom polecam - są bardzo sympatyczne i dość trzeźwe jak na to co zdarzało mi się widzieć xD

PanPaweuDrugi

@wombatDaiquiri a czemu się boisz Ozory?

wombatDaiquiri

@PanPaweuDrugi dużo ludzi. Nie lubię jak jest aż tak dużo ludzi.

Bielecki

Też byłem, było ekstra. Jeszcze nie czułem czegoś takiego, Infected Mushroom dobrze ze mną rezonowało

Zaloguj się aby komentować

Disclaimer do wpisu: celowo nie używam taga polityka, bo wpis ten chcę skierować do wszystkich, zarówno spod tego taga, jak i tych, którzy (tak jak ja) mają go na czarnej liście.

Drogie Hejto, był taki czas, jeszcze całkiem niedawno, kiedy to miejsce było oazą spokoju po syfie jakim stał się białkowy portal. Można było poczuć, że w końcu jest miejsce, w którym można podyskutować na poziomie, podzielić się fajnymi treściami i znaleźć chwilę ukojenia w chaosie codzienności.
Niestety do czasu. Przyszły wybory w październiku, wygrała opcja, na którą wielu z nas, w tym ja, liczyło i głosowało. Radości nie było końca i tak dalej.
Od tego momentu na portalu zaczęła się powódź radykalnych treści wynoszących nowy porządek pod niebiosa i bezkrytycznie chwalących absolutnie każde posunięcie nowego rządu, a każdy kto chce rzetelnie podyskutować, ma wątpliwości dotyczące słuszności tych posunięć, jest miażdżony siłą autyzmu autorów tych treści.
Zaczęło mnie to stresować w takim stopniu, że wrzuciłem sobie tag "polityka" na czarną listę żeby odzyskać wewnętrzny spokój, dla którego zaglądam na ten portal. Przez kilka dni rzeczywiście przyniosło to skutek, jednak widać brainletom obrzucającym się kałem pod politycznymi tagami nie wystarcza to, że mają swój basen z ekskrementami w którym się taplają i muszą wciągać tam tych, którzy wyraźnie sobie tego nie życzą, w związku z tym zaczęli pojawiać się tacy, którzy nie używają tagu polityka przy treściach politycznych.
To jest mój apel, droga moderacjo, pokażcie że ten portal to wyższa jakość w stosunku do wykopu i podejmijcie radykalne kroki w kierunku wyczyszczenia go z politycznych trolli, którzy budują tutaj taki klimat. Pogodziłem się już z faktem, że nie da się podjąć żadnej dyskusji na tematy polityczne i postanowiłem się z niej zwyczajnie wycofać, ale to już zbyt wiele.

#hejto
ffaf7dc6-fc52-47e3-8b9b-5e18823694e0
bojowonastawionaowca

@PanPaweuDrugi generalnie zasada jest taka - raz nie zastosować tagu #polityka (bądź #heheszkipolityczne - to 2 jedyne możliwości) każdemu się zdarza - jak widzę taki wpis bądź jest w zgłoszeniach, to dodaję tag i ostrzegam użytkownika. W drugim i każdym kolejnym przypadku wpisy są już usuwane bez ostrzeżenia - i to generalnie się sprawdza. Ostatni tydzień był pod tym względem cięższy, bo mamy swoje życie prywatne czy wyjazdy i po prostu moderacja nie była na pierwszym planie życia. Niemniej wczoraj zrobiłem porządek z dotychczasowymi zgłoszeniami, mam też kapkę więcej czasu więc staram się śledzić wpisy. Wiadomo, nie wszędzie będzie idealnie od razu, ale krok po kroku do możliwie blisko ideału. Swoją drogą głębokie ukłony dla @SuperSzturmowiec za wszystkie zgłoszenia, baaaardzo jestem za to wdzięczny

PanPaweuDrugi

@bojowonastawionaowca dzięki za odpowiedź i trzymam kciuki żeby te działania przyniosły skutek.

KLH2

@bojowonastawionaowca 


Swoją drogą głębokie ukłony dla @SuperSzturmowiec za wszystkie zgłoszenia, baaaardzo jestem za to wdzięczny


e259f279-95e3-4ea8-9b73-163e0751380b
rakokuc

Co jakiś czas ktoś występuje z apelem do moderacji, żeby moderowała nieotagowaną politykę. I oczywiście musi to zrobić w bardzo długim wpisie, gdzie rzuca chwalebne hasła, nawiązuje do wykopu i pisze jak to prawie dostaje zawału, kiedy zobaczy nieotagowany wpis.


Tymczasem moderacja niezmiennie i od dawna działa, upomina nietagujących, usuwa/edytuje wpisy i ogólnie robi dobrą robotę.


Wypadałoby zrozumieć, że na niszowym portalu, gdzie moderacja robi za friko, nie da się wyłapać każdego jednego wpisu zaraz po jego opublikowaniu, szczególnie kiedy pojawia się kolejna fala nowych użytkowników, którzy nie znają (albo celowo nie szanują) panujących tu zasad.

PanPaweuDrugi

@rakokuc czyli jeśli co jakiś czas ktoś pisze taki apel to można z tego wywnioskować, że istnieje problem. Ja rozumiem, że moderacja nie kosi wiader rogali za to, co robią i przecież nie mam tutaj pretensji do nikogo poza ludźmi, którzy celowo robią syf. To wszystko jednak nie zmienia faktu, że problem istnieje i pojawiające się głosy nawołujące do jego rozwiązania mogą służyć za przypomnienie i motywację do szukania lepszych metod jego rozwiązania.

rakokuc

@PanPaweuDrugi ok, może trochę przesadziłem, ale jak dla mnie to ta ciągła krytyka (bo w dużej mierze jest to krytyka) moderacji i adminów może ich co najwyżej zniechęcić.


Szczególnie, że w swoim wpisie używasz mocnych sformułowań typu "wewnętrzny spokój" albo "to zbyt wiele", apelujesz o pokazanie wyższych standardów, a piszesz o niewielkim portalu społecznościowym i problemie nieotagowanych wpisów. To nie jest kwestia życia i śmierci.


I druga sprawa, że nie ma prostych i tanich rozwiązań dla tego zjawiska, bo moderowanie na bieżąco każdego wpisu wymagałoby albo konieczności czekania aż moderator go klepnie, albo zaangażowania jakiejś usługi AI, która pochłaniałaby miesięcznie góry pieniędzy. Pierwsze zabiłoby ruch na portalu, a drugie adminów przy pierwszej fakturze.

Sweet_acc_pr0sa

@PanPaweuDrugi protip, nie mam polityki na czarno a jeżeli nie chce czytać to nie czytam, nikt mnie przecież nie zmusza

PanPaweuDrugi

@Sweet_acc_pr0sa brawo Ty!

a973202b-6ce1-4b3e-9e67-814b9dd16bc6
BurczekStefuha

@Sweet_acc_pr0sa Ty nie masz polityki na czarno bo sam wrzucasz polityczne treści, jako wyznawca jednej ze stron. No brawo!


Super logika, po co tagować poprawnie, nie chcesz, to nie czytaj, a my dalej będziemy spamować polityką! Mentalnie przedszkole...

Zaloguj się aby komentować

#diffle #wczorajszediffle

Tak, dało się w trzech, tak, trzecie słowo nie zawierało "Z", tak, bez niego bym myślał 100 lat i nie wymyślił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sponsorem wczorajszego hasła był pan Janusz Korwin-Mikke.
e0c16d31-c073-4836-be2b-a50a495dd96a

Zaloguj się aby komentować

Tak sobie rozkminiam #diffle i myślę, że dobrze by było trochę przetrzepać słownik z egzotycznych nazw takich jak np. rzadkie minerały, bo granie z nosem w słowniku nie jest najbardziej satysfakcjonującym sposobem.
W słowniku gry jest "elbait", ale nie ma "jowisz" ;).

Drugi temat to kwestia, którą widziałem jakiś czas temu w dyskusji na hejto. Padło pytanie od jakich słów najlepiej zaczynać, postanowiłem trochę algorytmiki do tego zaangażować. Pobrałem źródła gry z GitHuba i wygenerowałem słownik, z którego korzysta gra, następnie poddałem go małej analizie.

Oto metoda analizy i wyniki:

Krok 1: Najpierw wygenerowałem tabelę liter wraz z ilością słów, w których dana litera występuje przynajmniej raz, oto co mi wyszło (litery w kolejności od najczęściej występującej):

a: 10969
o: 7700
i: 7420
r: 6843
e: 6454
n: 6154
k: 5775
s: 4928
t: 4915
z: 4876
y: 4508
w: 4258
l: 3742
c : 3693
p: 3532
d: 3358
m: 3081
u: 2893
b: 2338
ć: 2234
g: 2049
ł: 1588
j: 1461
h: 1134
f: 882
ż: 844
ś: 672
ę: 618
ó: 615
ą: 478
ń: 251
ź: 119

Krok 2: Następnie, używając częstotliwości występowania jako danych do wyliczenia, dla każdego słowa ze słownika obliczyłem jego "moc" sumując częstotliwości występowania wszystkich unikalnych liter w danym słowie. Oto co mi wyszło:

TOP 5 słów bez polskich liter:

 1. eukariont: 59123
 2. konwisarz: 58923
 3. peronista: 58915
 4. krtaniowy: 58542
 5. rozsadnik: 58023

TOP 5 słów z przynajmniej jedną polską literą:

 1. skierować: 56581
 2. oczerniać: 56343
 3. rozsiewać: 55682
 4. rozważnie: 55518
 5. paznokieć: 55114

TOP 5 słów z przynajmniej dwiema polskimi literami:

 1. okrężnica: 50016
 2. żartowniś: 49775
 3. pazerność: 49434
 4. dopełniać: 49409
 5. ciekawość: 49175

TOP 5 słów z przynajmniej trzema polskimi literami:

 1. opróżniać: 46311
 2. odróżniać: 46137
 3. odśnieżać: 45805
 4. żarliwość: 44682
 5. odświeżać: 43909

TOP 5 słów z przynajmniej czterema polskimi literami:

 1. śmiałość: 33664
 2. zażyłość: 33391
 3. miąższość: 32233
 4. świeżość: 29582
 5. zwięzłość: 29366

Powyższe typy na chwilę obecną uważam za najlepsze słowa startowe do rozpoczęcia gry. Jeśli jesteście zainteresowani przeskanowaniem słownika inną metodą, dajcie znać to może uda się znaleźć chwilę.

Zaloguj się aby komentować

@hejto dejcie możliwość zmiany adresu e-mail proszem ;_;. Zarejestrowałem konto na śmieciowego tymczasowego maila żeby obczaić serwis i mi się spodobał i postanowiłem zapuścić korzenie, nie chcę tworzyć nowego konta bo to fajne jest, a maila zmienić nie mogę i będzie problem jak stracę do niego dostęp, a to się może zdarzyć w każdej chwili.
#hejto
dearDesix

Ja w sumie tez bym skorzystał xd

_hdvn

@PanPaweuDrugi Hej, możesz spróbować poprosić o to na discordzie - https://discord.gg/UKXCYfUe

PanPaweuDrugi

@_hdvn serwer discordowy hejto wymaga weryfikacji numeru telefonu na koncie discorda. Nie jestem tym zainteresowany.

Zaloguj się aby komentować

#hejto kochane, myśleliście może o daniu możliwości osadzania kodu w różnych językach we wpisach? Na społecznościach typu #programowanie można by było wtedy publikować całe artykuły. Ja na przykład bardzo lubię pisać takie rzeczy i bardzo chętnie bym co jakiś czas wrzucał jakąś ciekawą treść, ale bez możliwości dodawania snippetów kodu z kolorowaniem składni taka treść dużo niestety traci na atrakcyjności.
dev

@PanPaweuDrugi Witam tego całkiem śnieżnego dnia! Mam nadzieję, że będzie on lepszy niż poprzedni! (✿❦ ͜ʖ ❦)

sorek

@PanPaweuDrugi dodanie pełnego markdowna takiego jak używa Discord to IMO podstawa na portalu tego typu

PanPaweuDrugi

@sorek wiadomo, że to by było super, tylko problem się robi z wpisami dodanymi przed wrzuceniem tego markdowna, albo trzeba im skonwertować treść, albo implementować osobną logikę wyświetlania "legacy" postów. Bo sam markdown trudny w dodaniu nie jest, to są gotowe biblioteki praktycznie.

Zaloguj się aby komentować