Bitluni znowu zagęszcza
https://www.youtube.com/watch?v=HRfbQJ6FdF0
#elektronika #komputery #diy #ciekawostki #opensource
Bitluni znowu zagęszcza
https://www.youtube.com/watch?v=HRfbQJ6FdF0
#elektronika #komputery #diy #ciekawostki #opensource
Zaloguj się aby komentować
Kolejna skrzynka-książka księżyc(s)owa ze zdobieniami wypukłymi
Można powiedzieć, że praca nad projektami z tej serii jest częściowo odpowiedzialna za ostatnią nadwyżkę ciekawostek o sowach w moich wpisach - chociaż tak właściwie zaczęło się od ciekawostek. Ot, przyczepiły się do mnie jakoś te sowy i na razie nie odpuszczają
Dwie skrzynki wykończone - zostały jeszcze dwie do domknięcia serii. Tradycyjnie decoupage na drewnie, plus wypukła imitacja "stron" po bokach, ręcznie formowane i malowane detale wypukłe na wieczku i na "grzbiecie", wnętrze wieczka zdobione, dno wyklejone czarnym filcem, zapięcie z przodu. W grafikę wmontowałam fragmenty średniowiecznego tekstu o sowach, plus cytat nawiązujący do tego, że niektóre sowy nie są tym, czym się wydają
Więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart .
#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy #hobby #ptaki #sowy #przyroda #ksiezyc




Zaloguj się aby komentować
Kurnik w stylu #upcycling
Wołam eksperta i proszę o ocenę @conradowl
#kury #diy

Zaloguj się aby komentować
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to znaczy że jest dobre
#technologia #heheszki #diy

Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś do polecenia jakąś farbę do metalu ktorą można bezpośrednio pokryć nogi biurka malowane proszkowo?
#majsterkowanie #diy
Zaloguj się aby komentować
#diy #mechanikasamochodowa #zpamietnikamechanika
Z braku czasu trochę minęło od aktualizacji, odsyłam do poprzedniego wpisu, koleżka przyprowadził kolejne auto 'budowlane', auto po solidnym dzwonie przodem, kupił rozbitka i łatał w wolnej chwili częściami z drugiego podobnego w którym coś innego padło, ja z braku schematów kiedyś mu wsteczną inżynierię robiłem z wyprowadzeniem świateł z przodu. Auto poskładał ale miał problem z błędem silnika co jakiś czas i coś wyło z kół, podejrzewał łożysko przód.Komputer podpięty, w silniku ze 30 błędów, kasujemy wszystko, zobaczymy co wróci, koleżka lekko spanikowany mówi że to różnie się pojawia, czasem odrazu po odpaleniu a czasem nie. JEŹDZIĆ OBSERWOWAĆ KURŁA, wsiadaj za stery i pokaż to łożysko. Zdążyliśmy przez bramę wyjechać i już mamy check engine czyli świetnie, przy okazji słyszę wycie jak hamuje. Ja mówię tył, on mówi przód, weryfikacja ręcznym - wyje tył. Powrót na bazę, komputer, teraz z pamięci kod błędu 'obwód hamowania 2', kurna w silniku takie coś? Pokaż mnie światła z tyłu panie.
Świetna usterka, jeśli na wyłączonych swiatlach naciśniesz hamulec to świecą oba stopy, jak włączysz pozycję to też świecą oba stopy. Odrazu rachunek sumienia co z przodu mogłem zrąbać kiedyś łatając tego potwora, tyle że ja się nigdy do błędu nie przyznam. Przyglądam się lampom z tyłu, kurna, kolega, nie popisałeś się. W miejsce żarówki P21/5W wsadził P21W. I elegancko oba obwody łączyła jak tylko światła miały się zaświecić. Czas diagnozy około 5 minut, naprawa około 6 minut, koszt oczywiście pincet. Plus za żarówkę.Z hamulcami klasycznie, szczęka wytarta do zera, aż objechała bęben ostro, wymiana, regulacja. Kolega poprosił jeszcze o montaż oświetlenia ledowego na pace, kurna, lubię takie tematy bo nikt na ręce nie patrzy i można zfuszerzyć ostro. W załączniku zdjęcia z procesu oświetlania paki. Swoją drogą co za debil tworzył instalację elektryczną w tym aucie przy projektowaniu, szkoda strzępić ryja, doszedłem do ładu i składu.
Proces ledowania trwał kilka dni 'z doskoku' bo miałem jeszcze inne złomy, któregoś wieczoru cofając pod garażem po ciemku zauważyłem że świeci mi się coś ostro na czerwono z tyłu. WTF, cegła na hamulec, idę do tyłu, kurna wymieniona żarówka się spaliła, dwuwłóknowa, no niech stracę, teraz założyłem nową z opakowania ehh. Druga normalnie świeci. Ale coś dziwnie dużo czerwonego jak cofasz...
O kurna, jak zapniesz wsteczny to świeci prawe przeciwmgielne. #Cotusieodjaniepawla Po paru minutach konsternacji - przecież w obu lampach jest przeciwmgielne, świeci tylko jedno ale w żadnej lampie nie ma światła wstecznego. No głupia sprawa. Jakiś jełop wsadził lampę z anglika tylną.Allegro/OLX, okazuje się że używki są po 150zł. Oczywiście nikt nie zaznaczy w ogłoszeniu że to z anglika, sku⁎⁎⁎⁎⁎⁎stwo poziom 4. Normalne 350zł używane. No sporo ale co zrobisz. Zamiennik depo nowy 250zł... Niby prosty wybór - ukraść komuś na parkingu ale czasu nie było, zamówiłem depo, montaż, śmiga, działa, WRC - warcy, rycy, cescy.
Kolega wrócił do mnie jeszcze kolejnym autem ale to na anegdotę temat a nie wpis, przy okazji kolejnego na pewno wspomnę.Kolejny odcinek będzie miał tytuł 'Jak naprawiając światła uszkodziłem uszczelkę pod głowicą - studium przypadku'. Ja chyba przestanę złomy wpuszczać bo potem nie mam czasu żeby spisać te głupotki.
Mam nadzieję że ktoś się ubawił, ja miałem doskonały ubaw w każdym akcie. Kilka zdjęć ku pamięci w komentarzu
Zaloguj się aby komentować
#samochody #warsztat #motoryzacja #dom #diy
No, wpłaciłem dziś zadatek i jak zdemontują za ok 2 tygodnie to ma przyjechać
Także lego ma bana na kasę


Zaloguj się aby komentować
Przyszła moja chińska wkretarka za 74pln
Plusy
CENA, CENA, CENA
Wykonanie wiecej niz zadowalające, szczerze mówiąc pojebał bym z oryginałem, kolor bardzo delikatnie inny jak w wiertarce (na 100% oryginalnej) trzeba się przypatrzeć aby zauważyć
Moc duzo większa niz w parksidzie aczkolwiek tu mam baterie 18v a tam 12v
Pelna płynną regulacje obrotow zalezna od sily nacisku na spust
Latarka swieci do celu i doswietla jeszcze chwile po zakończonym cyklu
Akumulator pasuje idealnie, nie lata
Nie grzeje się, nie śmierdzi, bit trzyma prosto
Minusy
Sprzęgło ma chyba tylko jedno ustawienie(aczkolwiek nie mialem na czym go mocno posprawdzac I moze byc to kwestia materialu I wkretow ktorych uzywam teraz)
Naklejka znamionowa naklejona krzywo
Pasek widoczny na zdjeciu, urwal sie 1 dnia
Nie dostałem zawieszki na pasek, a na zdjeciach u innych byl
Nie ma napisu LTX a chyba tez powinna mieć, jednak współpracuje z aku 18v ltx, wiec nie wiem
Generalnie, chyba kupie druga bo jak jeżdżę z pracownikami to przydały by mi się dwie, a mam trzy akumulatory
polecam mocno kazdemu kto ma aku do kompletu
#aliexpress #qualitycontent #narzedzia #majsterkowanie #diy #makita


Zaloguj się aby komentować
Łapy odpadają przy tej ukosowarce, rok nią nie robiłem i już sobie przypomniałem dlaczego unikałem jej jak ognia.
#diy #pracabaza

Zaloguj się aby komentować
Zachciało mi się francuskiej piekarni to teraz mam... malowanie lepienie z gliny i sklejanie
#diy #action #cojarobie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, cześć i czołem,
#majsterkowanie #gitara #diy #gitaraelektryczna
Dziś kolejna część cyklu #betonowegitary tym razem o gitarze produkcji polskiej, z Waksmundu koło Nowego Targu, którą nabyłem uszkodzoną za grosze, a udało się ją przywrócić do stanu grywalności i wyglądu gitary normalnie użytkowanej
Przed Państwem Mensinger Joker (inspiracja/kopia PRS), skala 25", strun 6. Korpus mahoń z klonowym topem, gryf mahoń - wklejany, podstrunnica - piękny kawał palisandru. Osprzęt Gotoh od strunociągu, przez Tune-o-Matic aż po pickupy!
Co było w wieśle nie tak, a zostało ogarnięte:
Otwory na tuleje strunociągu i t-o-m były za duże, gitara kompletnie nie stroiła, wykonałem wklejki, żeby tuleje się ciasno trzymały.
Gitara była ekstremalnie zaniedbana i poobijana jak B3NIZ licealisty, ramki pickupów popękane, śruby pordzewiałe/pośniedziałe; Korpus przeszedł czyszczenie, a następnie polerkę mleczkiem d'Addario, ramki wymienione na metalowe i złote a skromne #pdk
Podstrunnica była sucha jak pieprz, a progi zawalone syfem od niegrania, wszystko więc zostało wyczyszczone, a progi wypolerowane jak berło hetmana koronnego
Gniazdo przerywało okrutnie, więc zostało wymienione na pancerny wielokontaktowy PureTone
Nakładki potencjometrów wymienione na ładniejsze, w stylu gibsonowskim
Zostały również wyregulowane i naoliwione klucze Schallera, bo za jakiegoś powodu to jedyny element osprzętu nie od Gotoha ¯\_(ツ)_/¯ , plus klucze otrzymały nowe nakrętki, bo poprzednie złote się wytarły.
Oczywiście założone zostały nowe struny, tym razem Elixira Nanoweb 10-46, a do tego pełny setup akcji strun, menzury.
Zdjęcie poglądowe przed z czarnymi ramkami.
Dodatkowo zdjęcia in-progress i wynik końcowy.




Zaloguj się aby komentować
Dalsza część zmagań ze szlifierką.
Czas na rolkę napędową.
Pierwsza koncepcja była prosta. 2 koła, pomiędzy nimi rdzeń na trzpień szlifierki i na nich rura:
Plan był taki, że gdyby było ok, to zalać to żywicą do tych otworów.
Ale niestety. Niewypał. Bicie było jak u konkubenta na melinie podczas libacji.
Przeniesienie jednego z kół na skraj rury też nic nie dało.
FIASKO.
=================================================================================
Plan B.
Zrobić to podobnie jak rolkę baryłkową.
Wyciąłem trochę części:
A potem więcej :DDD
I składamy to do kupy (bo w kupie raźniej, choć są robaki):
Składam rdzeń rolki, na...
Marcin, mechanik z garazmarcina.pl ma na sprzedaż multitoola Makity. Jeśli komuś się przyda, to wszystko ze zdjęcia za 420 zł.
"Nowa kosztuje 500, ta jest użyta do wycięcia 42 wycięć 2x2cm w drewnie. Dorzucam widoczne brzeszczoty."
#narzedzia #elektronarzedzia #makita #drewno #stolarstwo #diy #zrobtosam #sprzedam

Zaloguj się aby komentować
Moja luba poprosiła o deski do krojenia, bo ponieważ potrzebuje. Miałem takę deskie, co nie wiedziałem czy to w opał czy co. Takie dwie deski z jednej powstały. Od wczoraj w oleju lnianym się moczą, a jutro dopiero je wyjmę. Jak będę miał podobny materiał to ktoś w hejtopace dostanie podobne deseczki. Pozdrawiam serdecznie
#stolarstwo #diy #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
To będzie brzmiało trochę jak reklama, ale to ja za nią zapłaciłem.
Szukałem przez jakiś tydzień pompy paliwa do Rovera. Zadanie niełatwe, bo poza ciśnieniem pod gaźnik musi ona być wewnętrzna (do zbiornika), musi mieć odpowiednią średnicę korpusu razem z wlotem i wylotem, terminale muszą być na nakrętkę M3, a fajnie jakby była tej samej długości. Z ostatniego kryterium musiałem zrezygnować, bo po prostu nie istnieją już tak krótkie pompy.
Dzięki sprzedającemu carsfit_pl z allegro udało mi się uniknąć zamawiania wielu pomp i odsyłania tych nieodpowiednich. Ten człowiek nie tylko wie co sprzedaje, ale też ma co zmierzyć, bo w odróżnieniu od innych sklepów towar ma na miejscu.
Dziś pompa dotarła, musiałem tylko trochę wjechać dremelem w zbędny plastik, naprostować blokady w oryginalnym koszyczku i... pasuje!
Teraz jeszcze uszczelka, montaż i test.
[Ta mała pompa z czarnym dziubkiem to oryginał]
#macmajster #prestizowygruz2 #mechanikasamochodowa #diy #zrobtosam #zawszegratem #allegro #reklamaniesponsorowana



Zaloguj się aby komentować
robi lalkę, a to reżyser lalkarstwa
#diy #rekodzialo # #lalka #stream #pasut #ajemge1 #laduszka <- obserwuj/blokuj

Zaloguj się aby komentować
#remontujzhejto #remont #diy
Nie chciałem ryć w tych starych kasetonach ani kombinować z wierceniem w te i wewte, to sobie wymyśliłem że jakoś przewody do oświetlenia zamaskuję.
Lampy trafiły się mosiężne (głównie pewnie lakierowane na mosiądz albo galwanicznie), to pomyślałem że może takie rurki. Ale rurki mosiężne grube, ciężkie i drogie.
To cyk, kupiłem karnisze pod kolor, uchwyty też galwanizowane. Może nie jest dobrze ale jako tako.

Zaloguj się aby komentować
Komu wczoraj późnym wieczorem zaczął dziwnie buczeć inwerter? No mi.
Kto wczoraj odłączył go od instalacji na noc, w myśl zasady, że do rana mu przejdzie? No ja.
Kto rano się zorientował, że to uja dało? No też ja.
Kto go rozkręcił, potraktował wentylatory WD-40, poskręcał i uznał, że dalej są bardzo głośne, choć tym razem inaczej (i jednocześnie zamontowane na odwrót)? No ja.
Kto dupał na rowerze do miasta po wentylator komputerowy? No też ja.
Kto z rozkręcaniem czekał do wieczora, żeby nie tracić dziennej produkcji? No ja.
Kto się zorientował, że komputerowy ma inną wtyczkę i to się nie wymieni tak szybko? No też ja.
Kto uznał, że sprawdzi jak to będzie działało na oryginalnych wentylatorach, tylko zamontowanych prawidłowo? No ja.
I kurła ucichło. Patent z WD-40 jednak wciąż działa, tylko potem trzeba to prawidłowo poskręcać - na tym polega odpowiedzialność.
[sprzedam wentylator Arctic 80 mm, 4 pin, cena priv]
#elektryka #diy #fotowoltaika #offgrid

Zaloguj się aby komentować
Najpierw śmiechłem ale potem pomyślałem, że całkiem dobry pomysł. Mam na działce popękanego u góry mauzera, odciąłbym górę jak na zdjęciu, nalał deszczówki, wrzucił tabletkę do odsyfiania wody, wstawił krzesło i bym w upały siedział jak janusz cały dzień w tym mauzerze i walił harnasie. Co myślicie?
#gownowpis #diy #ogrodnictwo #przemyslenia #rodos #majsterkowanie #filozofiadlajanuszy #januszerka #memy #heheszki #humorobrazkowy #czerstwyhumor #benc

Zaloguj się aby komentować