Zaloguj się aby komentować
Pojechałem dzisiaj na Unter den Linden pod ruską ambasadę zobaczyć na własne oczy ten czołg. Na miejscu zastałem tłum ludzi, wśród których było wielu kacapów rzucających kwiaty na niego. Zapytałem jednego faceta, czemu w zasadzie rzucił trzy róże na rozjebany kacapski czołg. Odpowiedział, że to żeby uhonorować "poległych ludzi" (getötet Menschen - jego słowa). Spytałem, czy chodzi o ukraińskich ludzi i wtedy włączył mu się tryb kacapa, zmarszczył groźnie brwi i krzyknął, że nie, że ruskich. Grzecznie mu powiedziałem, że to przecież ruscy zaczęli tę wojnę, to zobaczyłem tylko "faka" i gość się ulotnił w tłumie.
Na szczęście ukraińscy (i nie tylko) wolontariusze sprzątają na bieżąco ruskie kwiaty składane mordercom.
Swoja drogą okolica ambasady jest świetną alegorią tego, jak powinniśmy ten ich ruski mir traktować. Ulica jest częściowo zablokowana, a sama ambasada jest odgrodzona barierkami. Rozjebany ruski czołg dotatkowo celuje prosto w jej okna.
#Berlin #ukraina #rozjebanekacapskiegiwno

@FoxtrotLima Rozumiem, że ten facet, który rzucił kwiaty na wrak, to był ruski? A nie Niemiec z proruskim nastawieniem?
@PrzegrywieNieOtwierajBuziNiepytany "w ukraińskiej armii służy 35 tysięcy kobiet" - tyle służyło do wojny. W sierpniu liczba ta przekroczyła 50 tysięcy. Aktualnych danych nie potrafię znaleźć.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
"Ahoj, ruszyły zapisy do IV międzynarodowego spływu z Wrocławia do Berlina.
Szlak Odry i Szprewy to przepiękna, wciąż wolna od tłumów turystów, trasa łącząca Wrocław i Berlin, którą można pokonać w kajaku, motorówce, pontonie a nawet na SUPie. Trasę odkrył i rozpracował logistycznie wrocławski ekolog i podróżnik, który od 4. lat namawia śmiałków, aby razem z nim przepłynęli 400 km dystans. Tegoroczny spływ startuje tuż po zakończeniu roku szkolnego, na przełomie czerwca i lipca, potrwa 10 dni z planowanymi 9. biwakami nad Odrą i Szprewą. Wszyscy chętni do udziału w spływie mogą kontaktować się bezpośrednio z Dominikiem Dobrowolskim, który w tym roku także ruszy z Wrocławia do Berlina w swoim wyprawowym kajaku.
źródło i więcej info: https://gryfinska.pl/artykul/chetni-na-splyw-z-wroclawia-do-berlina
#kajaki #splywkajakowy #kajakarstwo #wroclaw #berlin #turystyka

Zaloguj się aby komentować
#ama z racji tego ze jest to wrecz legendarne miejsce w #berlin ktore moze kogos tutaj zainteresuje :^)
jestem regularnym bywalcem berghain (i innych klubow w berlinie), znam tez pare osob pracujacych w berghain
przyjmuje pytania o cokolwiek zwiazanego ze scena #techno
#muzyka

@Erka
selekcja zalezy od klubu, sa kluby mniej wymagajace, sa kluby bardziej wymagajace (berghain lel)
generalnie wiekszosc klubow tutaj ma pare stalych zasad typu:
nie badz pijany (nie pij alko w kolejce bo moga to zauwazyc)
nie awanturuj sie (jesli bedziesz sie klocil z bouncerem to cie zapamieta)
nie badz zbyt glosny
idealnie jak jestes sam, grupy raczej max 3 osoby
ubrany na czarno (jakies cargo pants/shorts, fishnet top to moje goto)
generalnie typowy berlin techno raver look typu farbowane wlosy, kolczyki na twarzy, tatuaze itd pomaga, ale widzialem tez normie ludzi w klubach wiec zalezy
przeczytaj na jaki event idziesz xD (chociaz jesli bouncer zacznie ci zadawac pytania znaczy ze pewnie cie nie chca wiec szykuj sie na bycie odrzuconym)
also jeszcze jeden protip: w przypadku berghain, dosc obserwuja kolejke, wiec nie baw sie za bardzo telefonem podczas czekania i nie badz zbyt smutny ale tez nie wkurwiaj ludzi xD
jesli chodzi o kolejki zalezy od godziny i klubu, berghain przy klubnacht zawsze ma kolejke (polecam berghainlinelive na instagram), przy klubnacht najlepiej byc 1 godz przed rozpoczeciem, wieksze eventy 2h, sylwester - zapomnij xD, finest friday nie ma zbyt duzych kolejek
peak hours w berlinie to 3am do 6am jesli chodzi o dlugosc kolejki
reszta klubow bedzie miala male kolejki, ale sprawdz resident advisor
Zaloguj się aby komentować
Przeglądając galerię z mojego wyjazdu do Berlina trafiłem na to cudo. Do dzisiaj się jaram, że mogłem zobaczyć Siegessaule na własne oczy. A tak swoją drogą... jak pokazywałem nowopoznanym znajomym na Rave The Planet to zdjęcie, to powiedzieli, że jak oni tyle lat żyją (chłopaki są ze wschodniego Berlina, urodzeni jako obywatele NRD jeszcze), tak nigdy nie widzieli Grosser Stern bez ruchu ulicznego. Takie to mam szczęście...
Zdjęcie robione Xiaomi Redmi Note 11.

Zaloguj się aby komentować
Miasto Berlin odmówiło wydania zgody na wystawienie zniszczonego rosyjskiego czołgi pod ambasadą kacapów. Tę decyzję po apelacji prawnika i rezerwisty niemieckiej armii Patricka Heinemanna właśnie uchylił niemiecki sąd.
https://twitter.com/berlin_bridge/status/1579805486828130306
Poezja
W sumie to wołam przy okazji @adrian-wieczorek , bo to bardziej jego poletko niż moje
@Pumeks No ale my też powinniśmy siedzieć cicho, bo byliśmy od nich zależni tak samo jak szwaby xD dzięki nim mieliśmy węgiel i gaz, bo naszego jest zbyt mało dla klientów indywidualnych (nasze kopalnie wydobywają tylko 55 ton rocznie co jest za mało i idzie tylko do elektrowni), mamy też u siebie złoża gazu ale jest tego zbyt mało żeby szło do klientów indywidualnych, rope też mamy ale to są male ilości i podobno już to wykorzystujemy. Podejrzemam, że tych złóż bylo więcej, ale przez wojne i komuny bylismy grabieni przez szwabów i kacapów, pewnie gdzieś w archiwach moskwy będzie o tym wzmianka ¯_(ツ)_/¯ no i nie powinniśmy tak wołowac szabelką przed ruskimi, bo przez to teraz nie mamy nic i nie cofnęliśmy sie do czasow PRL kiedy się palilo wszystkim co było... Teraz pomyśl o ludziach, którzy wymienili piece na ekologiczne i czym teraz mają palić jak te piece przyjmuja tylko ekogroszek, bo przez ślimak w podajniku nic innego nie przejdzie
¯_(ツ)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Giga Berlin-Brandenburg county fair & factory tour on 9 October!
Zaloguj się aby komentować