Teraz wszystko jasne.
#drogadokokpitu #lotnictwo #samoloty


Teraz wszystko jasne.
#drogadokokpitu #lotnictwo #samoloty


Zaloguj się aby komentować
Mam bardzo dużo odpadów po wydrukach i nie wiedziałem za bardzo co z tym robić. Wrzucałem do torebki z ikea (a to jakiś wydruk nie wyszedł, wspornik, filament połamany itp.)
Zamówiłem foremki silikonowe od pana chińczyka, wziąłem w rękę opalarke i zacząłem działać. Myślałem, że ktoś z zerowym doświadczeniem przy tym da sobie radę, ale jak można się zdziwić i pomylić.
Pierwsza czacha wyszła jako tako (po japońsku), bo przód wyszedł ładnie, ale góra jakby ktoś w tej czaszce majstrował. Drugie wyszło gorzej, ale za razem ciekawiej. Z tego co pozostało, zrobiłem podstawkę by ładnie się prezentowały.
Prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż za grosze, aby coś nie coś wróciło z tego do kieszeni. Następne będą z żywicy epoksydowej z zalanymi rdzeniami!
Ktoś kiedyś takie coś z was robił? Jakie wrażenia? Oczywiście też czy się podoba takie coś komuś?
—————————————————————————— #beastland <——————————————— tag do obserwowania/blokowania moich wpisów
#druk3d #drukowanie3d #diy #recykling #czaszki





Zaloguj się aby komentować
Już za chwilę już za momencik, losowanie zacznie się kręcić.
Trochę mi zajeło by wrzucić efekt gotowy po ostatnim losowaniu, ale dużo się działo i mało się spało.
Do wygrania w losowaniu jest o to ten zestaw pelikanów zgodnie z ostatnim losowaniem.
Podobno robią jeśli się podobało zostaw lajka, zasubskrybuj i zostaw komentarz, ale dla pewności trzeba zapytać @owczareknietrzymryjskiego ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ).
W tym zestawie znajdują się: - Puzzelkowy pelikan (z kolorowym dziobem) - Low Polly Pelican - Flexible Pelican - Pelikan zwany Alfredem oraz - Malutki Pelican
Tak jak w każdym losowaniu, wystarczy pierun (czyt. zapiorunowanie wpisu) by wzionć udział w losowaniu.
UWAGA!
Osoby biorące udział w losowaniu, są @boriowane pomijane, by każdy mógł coś wygrać!
Losowanie potrwa do piątku godz. 23
Osoba wylosowana (jeżeli nie chce), może przekazać komuś innemu ten zestawik.
Tak, będzie można zamówić mimo wszystko z rabatem.
——————————————————————
#beastland <———————— tag do obserwowania/blokowania moich wpisów
#druk3d #drukowanie3d #hejtolosauth #bezdomnypelikan #pelikany



Wylosowany piorun z wpisu - @Harpersy
https://hejto-los.pl/120e050d-83a1-4f94-adea-c2fc386f75cc
#hejtolos
Wpis dodany za pomocą aplikacji hejto-los
Zaloguj się aby komentować
Hej, Czy gdziesz w okolicach Gdańsk znajde salon ze słuchawkami do odsłuchu. No i chodzi o duze muszle, a nie pchełki lub osiadające na uchu.
Głównie interesują mnie modele Bayerdynamic, nie interesują mnie marki marketowe (jbl, skully?, panasonic, sony, Philips). Sluchalem fioo ft3 i graja dobrze tylko z idealnym źródłem i dac.
Preferuje zamkniete konstrukcje, bo odsłuch w pomieszczeniach wspólnych i komunikacji. Idealnie jakby byl mikrofon do rozmow. Aha, jeszcze nie chce Bluetooth.
Bayerdynamic dt 770 pro x le grały fajnie, ale oddalem bo zaczely trzeszczeć (moze na kablu). Ktos ma moze wersje nielimitowaną i porównanie? - podobno zmienili charakterystykę trochę.
#sluchawki #salonaudio #gdansk #audiofile
Zaloguj się aby komentować

Główny błąd w wersji 595.59 z 26-02-2026:
Uszkodzone monitorowanie/kontrola wentylatorów, zwłaszcza na kartach RTX 50-series (5090, 5080, 5070 itp., w tym Founders Edition).
Jeden lub więcej wentylatorów niewykrywanych w HWiNFO, GPU-Z, MSI Afterburner, Fan Control itp.
Niestandardowe krzywe...

Przedstawiamy pierwsze reprezentatywne dane międzynarodowe dotyczące wykorzystania AI na poziomie firm. Przeprowadziliśmy ankietę wśród prawie 6000 dyrektorów finansowych, prezesów i kadry kierowniczej z podzielonych na warstwy próbek firm w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii. Odkryliśmy...
The Internet Was Weeks Away From Disaster and No One Knew
#linux #bezpieczenstwo #cybersecurity #security #veritasium
Temat opisany w 15 minut zamiast godziny i bez reklamy vpnowego scamu:
https://www.youtube.com/watch?v=LY8_35a_DEA
(Ogółem polecam cały kanał, świetnie tłumaczy skomplikowane rzeczy)
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe rozwiązanie zaprezentował #samsung w swoich nowych smartfonach. Agent AI może odbierać telefony od nieznanych/zastrzeżonych numerów, poprosić o przedstawienie się i podanie celu rozmowy. Wszystko w formie tekstowej widzi na ekranie użytkownik telefonu i decyduje czy odebrać rozmowę czy odrzucić.
Tutaj pokaz jak to działa https://m.youtube.com/watch?v=_QXD4mML9sA od 5:40
https://antyweb.pl/oto-samsung-galaxy-s26-ultra-dla-tej-funkcji-warto-go-kupic
#smartfony #technologia #scam
Zaloguj się aby komentować
Daily reminder, że w 2021 ktoś wypchnął zmianę która zabiła Facebooka na 5.5h. xD
https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Facebook_outage
#facebook #it

Zaloguj się aby komentować

W skrócie:
Ktoś od 3+ lat, infekował na całym świecie firmy o wysokim znaczeniu strategicznym oraz infrastrukturę krytyczną
Chodzi o podatność w Cisco SD-WAN (Software Defined WAN) - coś co służy do bardziej sprytnego / tańszego budowania sieci WAN w dużych firmach.
Wykorzystanie luki...
Odpalasz #facebook i na dzień dobry wieczór prętem po kratach z grafiką z #ai XDDDDDD
Oczywiście jakiś guwno portalik z clickbaitami XD
#technologia #gownowpis #prawo #systemkaucyjny
Na marginesie:

Zaloguj się aby komentować
Aprops tego wpisu:
https://www.hejto.pl/wpis/kupilem-drugi-raz-ten-sam-router-i-antene-co-rok-wczesniej-i-od-2-godzin-sie-sil
Udało mi się wejść na interia.pl na nowym routerze.
Nowa antena 5G jest podpięta jako WAN do starego routera 4G.
Stary router ma podpięty LAN który trafia jako WAN do nowego routera WiFi 7.
Nowy router pracuje jako 3 w kolejce.
Komputer jest podłączony do routera po Wifi.
Godzina 6h jebania się z je⁎⁎⁎ym gównem. Przynajmniej nowy router ma aktualną datę a nie 1970. dx
#pamietniczek #japierdole #zte

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem drugi raz ten sam router i antenę co rok wcześniej i od 2 godzin się siłuje z je⁎⁎⁎ym gównem. ZTE ty j⁎⁎⁎na k⁎⁎wo.
#pamietniczek #japierdole #zte

Zaloguj się aby komentować
Firefox i Tor dostały ważne poprawki bezpieczeństwa pamiętajcie o aktualizacji
#mozilla #firefox #tor #cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #przegladarki #windows #windows10 #windows11 #komputery #informatyka #cybersecurity #security
Zaloguj się aby komentować
https://keepandroidopen.org/pl/
Jak dobrze Wam wiadomo #google gle nie odpuszcza i nadal planuje utrudnić życie developerom i użytkownikom #android .
Google planuje wprowadzić zmiany w Androidzie, które utrudnią instalowanie aplikacji spoza sklepu Play. System będzie wymagał weryfikacji dewelopera, a aplikacje od niezweryfikowanych twórców będą blokowane lub oznaczane jako ryzykowne. Użytkownik nadal będzie mógł je zainstalować, ale tylko po przejściu specjalnej, wieloetapowej procedury z ostrzeżeniami. Proces ten ma być celowo skomplikowany, aby zapobiegać przypadkowemu instalowaniu złośliwego oprogramowania. Google tłumaczy to bezpieczeństwem, jednak krytycy wskazują, że zmiany ograniczą swobodę użytkowników i utrudnią korzystanie z alternatywnych źródeł aplikacji oraz zmniejszą konkurencję na rynku mobilnym i wybór użytkowników.
Nie wiem czy cokolwiek to da, ale zamierzam napisać do UOKiK; może przynajmniej odpiszą jakie mają stanowisko w tej kwestii i czy mogą coś zdziałać na rzecz ochrony konsumenta i konkurencji.
Możliwe, że to tylko przymiarki do całkowitego zamknięcia możliwości instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł jak f-droid.
Nawet jeżeli zezwolą na instalację niezweryfikowanych aplikacji, to wszytko wskazuje na to, że i tak będzie do tego wymagane połączenie z Internetem. Czyli jak będziecie offline i będziecie chcieli zainstalować coś z pliku APK, to nie zainstalujecie...
#monopol #fdroid #foss
Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem maraton garażowy. Sobota - garaż, niedziela - garaż, poniedziałek - garaż (mój i Marcina).
Przymierzyłem wydrukowane na szybko mocowanie czujnika przepustnicy, mam wnioski, przy kolejnej okazji powstanie druga wersja.
Zgarnąłem z garażu moje wdzianko robocze i wyruszyłem z częściami do Marcina. Dość spontanicznie, bo szybka kalkulacja pokazała małą objętość czasu w tygodniu żeby na spokojnie do niego podjechać.
A u Marcina co się działoooo...
Okazało się, że zdjął blaszki (chyba tłumiki drgań, inne zastosowanie nie przychodzi do głowy) z ramion łącznika Wattsa. Mnie zostało zdjąć z nich klej/lepiszcze.
Skorzystał z mojej pomocy przy układaniu węża pneumatycznego z tyłu szafki
Poza tym rozmontowałem do końca stabilizator, wyczyściłem żeby w lakierni nie mieli problemów, zabezpieczyłem gwinty.
Wyczyściłem na szczocie wszystkie śruby i podkładki (nakrętki pójdą nowe).
Wyczyściłem z rdzy oba wahacze, wyjąłem wrośnięte gumy i wycisnąłem tuleje. Przeguby jeszcze trochę wytrzymają, ale dostaną nowe gumki osłonowe. Marcin mi je pomaluje
Obejrzałem też dekle zrobione przez Marcina do moich gaźników aka przepustnic. Teraz jeszcze wjechać w gardziele dremelem żeby zwiększyć przelot i będą gotowe.
W swoim garażu byłem ok. 18:30. U Marcina ok. 19:20. Wróciłem do domu ok. 23:30 🥲
#macmajster #prestizowygruz2 #diy #zrobtosam #mechanikasamochodowa





Zaloguj się aby komentować
Po prawie dokladnie 8 latach od rozpoczęcia nauki latania zostałem pilotem zawodowym : O
Polecieliśmy do Katowic, ale warunki tam panowały nieciekawe, choć po drodze nie było tak źle. Zmieniliśmy lotnisko docelowe na Kraków. Wpasowaliśmy się pomiędzy Lufthansę i Scandinaviana. Stamtąd ponownie Piotrków i chwila na ziemi. Następnie wystartowaliśmy do Łodzi, gdzie zrobiliśmy 2 podejścia, tj. ILS oraz RNP. W międzyczasie wykorzystaliśmy dziurę w chmurach żeby wznieść się na 6000 stop, czyli około 2 kilometry. Tam poćwiczyliśmy różne nieciekawe sytuacje i następną dziurą przebiliśmy się do lotniska w Łodzi. Fajnie, że te dziury występowały w drugiej części dnia. Nie mogliśmy za bardzo wlatywać w chmury na tych wysokościach, ponieważ mogły tam panować warunki oblodzeniowe. 0 stopni Celsjusza występowało na około 3-4 000 stóp. Więcej opowiem wkrótce, niemniej pełny sukces - zdany egzamin na pilota zawodowego oraz do latania na instrumentach. Teraz pora na dalsze kroki w drodze do kokpitu samolotu pasażerskiego. Po raz pierwszy jednak mogę o sobie mówić, że jestem pilotem zawodowym ;).
Fotka umiarkowanie powiązana. Zdjęcie sprzed roku, czy dwóch. Ale z monke.
#drogadokokpitu #samoloty #lotnictwo


Zaloguj się aby komentować
Potyczki Algorytmiczne 2026 - zapowiedź.
Rundy zdalne będą trwały od 23 marca do 29 marca 2026, a rejestracja ruszy 9 marca.
Najlepsi zawodnicy zostaną zaproszeni na zawody finałowe do Zielonej Góry w dniach 12 do 14 czerwca 2026.
Powodzenia wszystkim zawodnikom i zawodniczkom!
#programowanie #matematyka #algorytmy
Zaloguj się aby komentować
W nienawiści do gównobezpiecznego trybu wpisywania hasła w alior banku zostałem wychowany.
W ogóle każdy znak osobno hasują, że są wstanie prosić o ten format? dx
#ux #cyberbezpieczenstwo #alior

@Deykun Upraszczając, porównuje się współczynniki nachylenia prostych rozpiętych pomiędzy punktami związanymi z kodami liter w haśle.
Tu masz szczegóły https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/kryptografia-hasel-maskowanych-czyli-magia-matematyki/
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Dzisiaj ciąg dalszy głupich pomysłów.
Może i nie głupich, ale na pewno niestandardowych.
Zabawka typu shrinker, czyli urządzenie składające się z baterii kondensatorów 50uF naładowanych do 7kV, jakiegoś łącznika (trigatron) i cewki z kilkunastu zwojów z grubego przewodnika.
Przepływający ogromny prąd w cewce emituje silne pole magnetyczne, a w jego wyniku w diamagnetyku wewnątrz powstają prądy o przeciwstawnym zwrocie, co powoduje powstanie ogromnych sił, które deformują obiekt, w tym przypadku puszka po antyperspirancie.
Takiego śmiechu to dawno nie miałem jak to się udało.
https://youtube.com/shorts/6PH1I-y3n28
Ciekawe co by się stało gdyby przyłożyć taką cewkę do głowy. Już nie chodzi o wysokie napięcie i ryzyko porażenia, a o pole magnetyczne, bo wiem że w #medycyna stosuje się takie zabiegi.
#elektryka #energetyka #elektronika #diy

Zaloguj się aby komentować