Schab pieczony ze śliwką i goździkami, dżem żurawinowy, puree z groszku i kasza bulgur.
#jedzenie

Schab pieczony ze śliwką i goździkami, dżem żurawinowy, puree z groszku i kasza bulgur.
#jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio usłyszałem jedne z najpiękniejszych słów wypowiedzianych w moim kierunku.
Byliśmy z dziewczyną na zakupach. Przypomniało mi się, że mieliśmy wziąć majonez. Z racji mniejszego rozmiaru, co prawda wciąż z obrzydzeniem, sięgnąłem po Winiary. Jak pokazałem go dziewczynie, zapytała:
- Nie ma Kieleckiego?
Zdecydowanie jest materiałem na żonę.
#ligamilosnikowkieleckiego
Zaloguj się aby komentować
#jesiennewyzwania #sernik #gotujzhejto
Upiecz chleb bądź jesienne ciasto
No to jedziemy. Upiekłem razem z @Wrzoo jedynie słuszne ciasto - Sernik. Jesiennym elementem był miód kasztanowy prosto ze Słowenii.
Miód kasztanowy ma wyraźnie kasztanowy aromat w smaku i zapachu. Był to jedyny słodzik dodany do ciasta. Ciasto musiało okrzepnąć w lodówce przez noc żeby się związało a aromat miodu nieco stonował bo był strasznie intensywny. Całe mieszkanie pachniało jak podgrzewane kasztany. Następnego dnia był idealny. Użyliśmy krajanki zamiast mielonego twarogu.
Użyty przepis: https://uwielbiam.pl/przepis/sernik-z-miodem
Modyfikacje przepisu:
200g miodu zamiast 300g
czas pieczenia 70min zamiast 50
blacha prostokątna zamiast tortownica
herbatniki pełnoziarniste zamiast zwykłych
twaróg krajanka zamiast takiego mielonego z wiaderka
oczywiście że dodaliśmy rodzynki


Zaloguj się aby komentować
Pamiętaj aby dzień święty świecić. Środa, dzień loda
#jedzenie


Zaloguj się aby komentować
Ej, mam za⁎⁎⁎⁎sty przepis na fit niskowęglowodanowe, bezcukrowe pieczywo z twarogu, z minimalną ilością mąki - jedyny minus to tylko to, że trzeba dodać dużo wiecej mąki i trochę cukru zeby wyszło
@bartek555 @Yes_Man
Miałam serek wiejski wysokobialkowy do wyjebania bo nie da się tego jeść (jeden zmęczyłamna śniadanie), więc dałam 200g w zamian za twaróg. Mąki weszło prawie 200g zanim uznałam konsystencję za wystarczającą. Do tego 5g cukru, żeby drożdże miały co jeść. I 3g soli, zeby miało jakis smak.
Po dodaniu serka wiejskiego od razu poczułam, gdzie jeszcze jest kolejny błąd w tym przepisie - był zimny prosto z lodówki, a składniki na ciasto drożdżowe powinny mieć temperaturę pokojową. Więc poszło na prawie godzinę obok kominka.
Po uformowaniu bułek idzie na kolejne 30 minut do wyrośnięcia.
Słowem c⁎⁎j nie przepis, kompletnie bez sensu - chyba ze miały wyjść placki, to może tak. Ale to wtedy i tak lepiej na patelnię albo gofrownicę wrzucić. I dać proszek do pieczenia jako spulchniacz, a nie drożdże - bo proszek do pieczenia nie wymaga cukrów do działania spulchniającego.
Makro finalnego wypieku wyszło niewiele lepsze jak drożdżówki z marketu więc:
TLDR: kupcie sobie drożdżówkę i nie zawracajcie d⁎⁎y tym wynalazkiem
albo bułkę i nałóżcie na nią twarogu
smakuje jak bułka z twarogiem - a jak ma smakować coś, co jest w połowie bułką a w połowie twarogiem
#bojowkapiekarska #365danztwarogu




Zaloguj się aby komentować
Zupa Gumbo, na jesień jak znalazł
#gotujzhejto #gotowanie #zupa
Wołam @Chunx co by się przekonał co to i zrobił sam.

Zaloguj się aby komentować
@bartek555 właśnie wjechały do piekarnika.
Wstępne uwagi: użyłem mąki orkiszowej 500 i cukru. Na dzień dobry i wg mnie ilość mąki w przepisie jest za mała - mi wyszło ciasto jak na naleśniki. Nawet na pancakes robię gęstsze. Dodałem jeszcze 25 gramów mąki. Ogólnie to ciasto rozlało mi się na blasze, średnio to widzę xD
#gotowanie #jedzenie #słowotwaroże


@Yes_Man @bartek555 Ogólnie zwykła mąka przyjmuje 60% swojej masy wody, żeby była "bułeczka" a nie rozplynieta sraka.
Tutaj w tym przepisie macie prawie 80 g wody z jajek plus jeszcze dochodzi wilgoć z twarogu, a mąki raptem 50 g. Ten przepis jest zjebany i nie ma prawa się udać, chyba ze dokładnie takie placki mają wyjść, to tak.
Nie wspominając ze nie ma w nim choćby grama soli. Ktoś wymyśla jakieś gówno i wrzuca do internetów.
Jakby z twarogu sie piekło bułki a z mąki serniki, to mielibyście w sklepach bułki z twarogu i serniki z mąki, a jednak z jakiegoś powodu jest na odwrót, ciekawe czemu.
Zaloguj się aby komentować
Zmieszane resztki jogurtu naturalnego, masła, i mąki żytniej; uzupełnione mąką pszenną, wodą, szczyptą sproszkowanego słodu i drożdżami. Wyrastanie, aż wyrosło; pieczenie, aż się upiekło. Posypalem mieszanką sezamu do bajgli.
#chleb #bojowkapiekarska #pieczzhejto #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Komu pickę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pizza #gotujzhejto #jedzenie #bojowkaooni




Zaloguj się aby komentować
Ale dobrocie dzisiaj zakupiłem. W piątek urodziny różowej, będziemy testować.
#wino #pijzhejto

Zaloguj się aby komentować
Wjechały #cebularze wg przepisu od @Jakly https://www.hejto.pl/wpis/cybulorze-yi-hearts-hearts-h-nie-moglam-znalezc-w-biedrze-maku-wiec-poproszylam-
Bez maku, ale za to z pieprzem.
#gotujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#gotujzhejto #pizza sezon na picke uważam za otwarty

Zaloguj się aby komentować
Kurczak w sosie sweet chili, ziemniaczki jak z ogniska i ogóreczki z działki 😎 #jedzzhejto #obiadekdooceny #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Dobry hejto-ludki!
Czy znacie takie cudo jakim jest dynia makaronowa? Ja odkryłem to ok rok temu i dla mnie to jest sztos jedzonko. Cały rok czekałem aż się pojawi na rewirze. I co i gufno bo w moim mieście nie mogłem tego znaleźć. Dostalem cynk, że w Pruszczu gdańskim jest takie coś jak dynia love taka atrakcja dla dzieci z dyniami i można tam dostać różne rodzaje dyn w tym także makaronowa. Więc połączyłem 2 w 1 a teraz najważniejsze:
Przekroić na pół, wyciągnąć pestki posmarować oliwą opcjonalnie oregano bo czemu by nie i do pieca na 180C piec 30-45 min w zależności od wielkości dyni.
#gotujzhejto #jedzenie #dynia




Zaloguj się aby komentować
Gofer z ciasta francuskiego nadziewany jabłkami z cynamonem. Jak zrobić nie muszę tłumaczyć
#jedzenie #deser


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Oszaleję.
Od godziny szukam jak zrobić wafle. Znalazłem żelazka, maszyny przemysłowe, wafelki do lodów, pierdyliard przepisów na kremy od matki, żony czy kochanki.
Jak zrobić same wafle? Mąka, olej, emulgator (więc pewnie i woda), spulchniacz i sól - to jest lista składników. Jak z tego zrobić taki wafelek andrutowy? Wymieszać, wlać na żelazko i fajrant?
#pieczzhejto #gotowanie #bojowkapiekarska
@tptak
Składniki
- 200 g mąki pszennej
- 2 jajka
- 150 ml mleka
- 100 ml oleju roślinnego
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- Szczypta soli
- Aromat waniliowy do smaku
Przygotowanie
W dużej misce wymieszaj mąkę, proszek do pieczenia oraz sól.
W osobnym naczyniu ubij jajka (można z łyżeczką cukru).
Do suchych składników dodaj mleko, olej oraz aromat, a następnie dokładnie wymieszaj.
Do uzyskanej gładkiej masy stopniowo dodawaj ubite jajka, delikatnie mieszając by nie uciekło zbyt dużo powietrza.
Tak przygotowaną masę piecz do uzyskania lekko złotawego koloru w specjalnej kratkowanej gofrownicy.
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś pogratuluje mi tego pięknego, soczystego i pysznego schabu?
Do tego zblendowałem sosik z pomidorami, cebulką, czosnkiem, miodem i musztardą.
Sam nie wiem czy wpierdzielić cały na raz, zostawić do krojenia na kanapki czy do obiadów na kolejne trzy dni
#petergotuje #gotowanie #jedzenie #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować