Goteborg to miasto znane z produkcji samochodów Volvo. Jest idealne na weekendowy wypad oferuje mnóstwo pięknych miejsc. Na mnie duże wrażenie zrobiła miejscowa architektura i dzielnica Haga.
Zawsze mnie bawi jak mają te ujęcia z kilku kamer, to takie sztuczne. Ustawia kamerę, przechodzi 10metrow, oczywiście zaskoczony, że znajduje grzybka czy jagody. A potem wraca po sprzęt. Nasz bushrcraftowy robi to samo, chyba wolałbym jednak kamerę typu GoPro, ewentualnie coś na statywie przy namiocie. Może byłoby mniej efektownie ale bardziej naturalnie.
E-maile z wycieku ujawniają skalę bananofobii szwedzkiej minister ~ 14 listopada 2024
Szwedzki tabloid Expressen ujawnił w środę, że urzędnicy rządowi upewniają się, że wszystkie miejsca odwiedzane przez minister ds. równości płci, Paulinę Brandberg, są wolne od bananów — z powodu jej silnej fobii wobec żółtego owocu.
W kilku e-mailach widzianych przez Expressen i cytowanych w raporcie, pracownicy Brandberg proszą o usunięcie bananów przed oficjalnymi wizytami.
„Paulina Brandberg ma silną alergię na banany, więc byłoby mile widziane, aby w miejscach, gdzie będzie przebywać, nie było bananów” – napisało ministerstwo w e-mailu do Norweskiej Agencji Sądowej przed VIP-owskim lunchem, co spotkało się z pozytywną reakcją.
„To coś w rodzaju alergii, można powiedzieć” – powiedziała Brandberg w środę dla Expressen, dodając w kolejnym e-mailu do redakcji: „To coś, z czym otrzymuję profesjonalną pomoc.”
Biuro Brandberg nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz od POLITICO.
W innym e-mailu zespół Brandberg wysłał do zarządu województwa informację, że „na terenie nie mogą znajdować się żadne banany".
W jeszcze jednym ostrzeżeniu jej zespół poinformował przewodniczącego Parlamentu Szwecji Andreasa Norléna, że nie powinno być „żadnych śladów bananów” w pomieszczeniach, w których przebywać będzie Brandberg.
Sama minister przyznała się do fobii przed bananami w kilku postach na platformie X w 2020 roku, które wydają się zostać usunięte po tym, jak sprawa wypłynęła w tym tygodniu.
„Mam fobię przed bananami” – napisała Brandberg w poście z 11 września 2020 roku, a w innym z 6 sierpnia 2020 określiła ją jako „najdziwniejszą fobię na świecie.”
Bananofobia nie jest powszechnym schorzeniem i nie jest oficjalnie klasyfikowana; jednak według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób lęki przed jedzeniem są zaliczane do specyficznych, izolowanych fobii.
Kumpel przywiózł to ze Szwecji, zastanawiam się, co z tym cholera zrobić teraz. Trzeba to trzymać w lodówce, czy można w temp. pokojowej? Nie odważę się chyba otworzyć tego w zamkniętym pomieszczeniu, bo nie wiem, czy po tym kapitalny remont nie byłby potrzebny. Jestem ciekaw, ale nie wiem, jak się do tego smakołyku zabrać ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)
Próbowałem kiedyś i straciłem wtedy cały szacunek dla Szwedów Śmierdzi niemiłosiernie. Sama ryba smakuje jak słona, miękka i mokra gąbka. Nic tam ciekawego w smaku się nie dzieje. No ale o gustach podobno się nie dyskutuje. Powodzenia!
@cebulaZrosolu Czemu? Jeśli masz trochę siły w rękach, i klucz jest solidnie wykonany to piernikiem idzie. Ruszasz śrubę jednym mocnym szarpnięciem, wykręcanie do końca szybko robisz lekko obejmując klucz i sobie go kręcąc - idzie nawet szybciej niż zwykłym kluczem z grzechotką.