Czy #psycholog albo #terapeuta pomoże mi z tym żebym potrafił zarządzać pieniędzmi oraz ogarnął psychicznie #upadlosckonsumencka . Bo mam od zawsze z tym problem #pytaniedoeksperta
Czy #psycholog albo #terapeuta pomoże mi z tym żebym potrafił zarządzać pieniędzmi oraz ogarnął psychicznie #upadlosckonsumencka . Bo mam od zawsze z tym problem #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Od zawsze mnie to interesowało - jak się organizuje życie w domu dziecka?
Czy dzieciaki z domu dziecka chodzą do standardowych publicznych szkół, czy mają szkołę w placówce?
Jak to wygląda z kupowaniem ubrań, butów? Wychodzi się z wychowawcą, idzie jakaś grupa?
Co się dzieje, jeśli potrzebujecie jakichś środków higieny typu np. podpaski, czy maszynki do golenia? Każdy ma swoje, czy są jakieś ogólne wydzielane?
A jak macie np. w szkole problem z jakimś przedmiotem, to czy jest możliwość uzyskać jakieś wsparcie typu korki, czy choćby odrabianie lekcji z wychowawcą?
Co się dzieje po ukończeniu pełnoletniości? Jak się usamodzielnia osoby które spędziły dzieciństwo w domu dziecka?
Czy jako osoba wychowująca się w domu dziecka możecie podejmować jakieś prace dorywcze typu udzielanie komuś korków żeby mieć swój hajs?
#pytanie #pytaniedoeksperta #domdziecka
Zaloguj się aby komentować
Jak mam oddana chate na sprzedaż przez biuro nieruchomości, ale jestem w c⁎⁎j niezadowolony, to mogę sobie zerwać umowę? Jak to wygląda, ktoś mi może tutaj pomoc? Tak jak oni tym zarządzają to ja sobie mogę z Warszawy robić....
No i pytam naszego naczelnego prawnika @GordonLameman
#prawo #poradaprawna #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Szanowni eksperci,
Czy przedstawione na zdjęciu miejsce jest skrzyżowaniem? Zawsze myślałem, że strefa ruchu jest w prawo za tą kostką brukową, a w lewo jest zwykla ulica. Znak ktory stoi tyłem to ustąp pierwszenstwa i koniec strefy ruchu ale jego przecież nie widzę mijając tą drogę. Strefa ruchu jest przecież dopiero za znakiem, a zanim dojadę do tego znaku mam z 5m dojazdu.
Czy wyjazd ze strefy ruchu w ogole jest skrzyzowaniem? zdaje się, że nie mimo ze obowiązują na nim przepisy ruchu drogowego
#ruchdrogowy #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen. Mam łącze 1000/1000 Mb. Speedtest pokazuje mi wyniki 89.9/45 więc powiedzmy że jako tako a pobieranie plików to maks. 11 MB/s bez względu na rodzaj urządzenia oraz czy po WiFi czy po kablu. Co się odpierdala z moją siecią?!
#siecikomputerowe #komputery #pytaniedoeksperta


Jaki standard wifi masz ustawiony w ruterze?
Bo brzmi jakby to było 802.11G przez co realnie wyciągniesz z tego między 50 a 90mbps
Wymuś wyłączny standard ac lub ax bez kompatybilności wstecznej.
Masz oczywiście aktywne pasmo 5ghz i po nim się łączysz?
No ale po kablu też byś nie wyciągał tyle samo, dlatego co i jak masz spięte? wyżej podałeś że masz ax1500, czy użyłeś skrętki z tego zestawu do połączenia z modemem czy co tam masz?
Resetowałeś ten modem? Być może nawiązał połączenie nie w pełnym standardzie, lub tutaj również zestawił połączenie w ograniczonym zakresie. W tym wypadku pewnie tylko kontakt z obsługą techniczną pomoże.
Ostateczność to podpięcie hosta bezpośrednio do modemu choćby nawet i skrętką 100mbit, będzie jasne czy to sprawka modemu.
użyj fast.com lub speed.cloudflare.com
@the_good_the_bad_the_ugly jeżeli to budownictwo wielorodzinne to niestety przepustowość łącza może być dzielona pomiędzy abonentów. Zwróć uwagę czy w zapisach umowy nie masz słówka "do" przed 1000/1000. Warto też sprawdzić tryb działania portów fizycznych na routerze oraz szerokość pasma dla wifi (im więcej pasma zajmiesz tym wyższy transfer masz, dla ac to będzie 80MHz szerokości a dla ax 160 MHz). Tak duża utrata przepustowości to raczej nie wina kabla
Zaloguj się aby komentować
#projektowaniewnetrz #pytaniedoeksperta
Hejka, szukam kogoś to potrafiłby zrobić projekt mieszkania 3d mieszkania na podstawie rzutu poziomego.
Taki na kolanie, żebym zobaczyć skalę i czy kilka mebli się zmieści (czy dane mieszkanie ma sens, bo myślę czy nie kupić)
Jedyne wymaganie to żeby skale się zgadzały, i żeby meble nie były pozmniejszane jak na rzutach od deweloperucha
W sensie nie oczekuje nic specjalnego, tylko żeby meble wrzucić jakieś poglądowo i żeby ściany i okna się zgadzały xD
chciałby ktoś się podjąć takiego zadania, za nie wiem 200pln? nie znam stawek, nie chcę nikogo obrazić XD
Zaloguj się aby komentować
Szybkie #pytaniedoeksperta:
Mam dwa telefony,ktore dzialaja,ale maja uszkodzony ekran( nie wyswietla sie obraz)- czy jest jakas mozliwosc,zeby dane( glownie chodzi mi o zdjecia,nie wszystkie sa w chmurze google) przeslac np. na komputer albo w jakis inny sposob odzyskac?
Duzo kosztuje taka zabawa?
Pacjenci to oneplus nord 2t oraz realme 8.
Bylbym wdzieczny za pomoc
#android #naprawa
jeśli nie przewidziałeś wcześniej sytuacji awaryjnej i nie włączyłeś opcji transferu danych po podpięciu usb, lub w przypadku bardziej zaawansowanych kroków nie działałeś nigdy z ADB, to jedynym twoim wyjściem są powyższe propozycje, lub kupno adaptera OTG z dwoma wyjściami usb i podpięcie myszy oraz zewn. ekranu obsługującego usb-c
tak czy srak jakieś inwestycje będziesz musiał poczynić
niemniej raz kupione będą już pod ręką w kryzysowych sytuacjach ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Zaloguj się aby komentować
Ej mam takie głupie pytanie: czy pic rel to jest “prądowy” kabel? Da radę pod to podłączyć gniazdko elektryczne? Kabel jest w skrzynce z kablami sieciowymi i rtv. Obok jest skrzynka z bezpiecznikami i wygląda jakby kabel stamtąd wychodził. Potrzebuję założyć w okolicy gniazdko (podobno właśnie było tam okablowanie pod to), żeby umieścić tam router. Wziąłem sobie światłowód ale mam gdzieś bottleneck i mam maks 11 MB/s downloadu. Był szpec i powiedział, że trzeba tam przepiąć router, on zrobi szacher macher i będzie latało z pełną prędkością.
Uprzedzając odpowiedzi: wolałbym jednak nie sprawdzać językiem.
#pytaniedoeksperta #elektryka

Zaloguj się aby komentować
#pytaniedoeksperta albo i osób orientujących się.
Background story - mieszkanie wynajmowane, mam pleśń na ścianach zewnętrznych i chcę ogarnąć to na własną rękę (bo właściciel ma wyjebane, na drogę prawną bym poszedł ale raz to koszty prawne a dwa - że może mnie obciążyć za remont)
Czy idzie ściągnąć grzejnik, bez blokowania calego pionu?
Na górze wiadomo ze zakręcam termostat i nara, ale pytanie co z ujściem dolnym? Jest tu pod tą nakrętką jakieś sterowanie przeplywem czy coś?
Grzejnik chcę ściągnąć bo i za nim jest tapeta, która sie odkleja oraz pod nią i na niej jest pleśń.
Dzięki!
#dom #remont

Zaloguj się aby komentować
No i juz sie nacieszylem "bezawaryjnym" "francuzem"- juz mnie czeka pierwsza nieplanowana naprawa.
Jaka baterie do karty polecacie? Rodzaj wymaganej baterii to cr2032- w necie znalazlem promocje na varte- to dobra firma? Nada sie?
#motoryzacja #pytaniedoeksperta

https://m.youtube.com/watch?v=IX4B8Xlf82M&pp=ygUTd2llbGtpIHRlc3QgYmF0ZXJpaQ%3D%3D
Ogólnie gość zrobił największy test baterii AA na świecie. Tu masz CR2032. Przy AA wyszło że marka Auchan wychodzi najlepiej, z tego materiału wychodzi że Camelio najlepsze. Wg. wideo Varta ma 2 ostatnią pojemność
Zaloguj się aby komentować
Czy zima jest coś dodawane do wody w wodociągach, żeby nie zamarzała albo coś takiego? Zawsze zimą mamy nagle z żoną mega problemy ze skórą na dłoniach i twarzy i zauważamy głównie po prysznicu te problemy. Na wyjścia na zewnątrz używamy kremow itp., więc to zdecydowanie nie zimno. Jakby co to #gdansk #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Ej, skąd wśród programistów tylu omnibusów?
Jestem wielkim fanem Linkedin jako komicznego uniwersum, lub eksperymentu społecznego jak Balenciaga. Anyway.
Oczywiście że na Linkedin jest duża społeczność programistów i to powoduje że oni są widoczni. Ale zawsze mnie zastanawiało czemu pod tematami takimi jak:
darmowe podpaski w szkołach i miejscu pracy
cokolwiek związanego z polityką
cokolwiek związanego z energetyką
cokolwiek związanego z konfliktami militarnymi
cokolwiek związanego z giełdą
zakres podstawy programowej w szkołach
rynek nieruchomości
I wiele wiele innych, w komentarzach więcej jest ludzi z IT, najczęściej programistów, od juniorów przez architektów po CTO, którzy mądrzą się jakby to totalnie była ich domena w której specjalizują się od lat. I to serio, głównie devi, rzadko kiedy ktoś ma jakieś inne stanowisko z branży.
Nie zauważyłem aby księgowi, prawnicy, marketingowcy, dziennikarze czy inne grupy zawodowe miały podobnie.
Skąd to się bierze?
#pytaniedoeksperta #pytanie #IT #linkedin
Zaloguj się aby komentować
Hej,
sa tu jakies spece od #telewizory?
Poszukuje jakiegos taniego i w miare dobrego tv dla babci,lat 80- wymiary 40-45 cali( wiekszy sie nie zmiesci)- jakie marki polecacie? Budzet jakis znosny do 1500 zl.
#telewizor #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Cześć, czy korzystaliście z usług firm, który zajmują się pozycjonowaniem SEO ? jakie macie z tym doświadczenia ? na czym się skupić, czy w ogóle warto ? Będę wdzięczny za każdą radę
#pytanie #pytaniedoeksperta #pytaniaiodpowiedzi
@ciemek zależy co robisz tak naprawdę, dla niektórych lepsze są adsy, dla innych SEO, dla jeszcze innych sociale żrą najlepiej. SEO to jest obiektywnie rak internetu i robienie z niego śmietnika, ale też potrafi działać, więc no...
Jak raport nie będzie zawierał co urosło ale ile ma wejść miesięcznie, to szkoda k⁎⁎wa czasu w ogóle.
Zaloguj się aby komentować
Czy znacie jakiś model AI podobny do chatgpt, tylko bezpłatny ?
#chatgpt #AI #pytaniedoeksperta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Ja mam pytanie - czy logowanie przez Facebooka kiedyś wróci? Bo wydaje mi się, że straciłem dostęp do mojego konta. Dzień dobry państwu, tak ogółem
#pytaniedoeksperta #support
Zaloguj się aby komentować
#pytaniedoeksperta
Dlaczego tyle #p0lka teraz wychodzi za mąż lub są w związku z Turkami? #zwiazki #spoleczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Elo łysole.
Jaką maszynkę do golenia głowy polecacie? Rotacyjne maszynki spełniają zadanie? Rotacyjna maszynka do brody bez problemu ogoli czerep? #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
o której zamieszki w Warszawie? #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
#glupiehejtozabawy #ankieta #pytaniedoeksperta
Dobra, musimy to rozstrzygnąć bo już mi się wszystko pokiełbasiło.
W nawiązaniu do tego posta:
https://www.hejto.pl/wpis/ludzie-sa-dobrzy-laughing-pojechalem-sobie-na-cmentarz-na-spokojnie-po-tych-swia
Muszę się dowiedzieć,
@Pajra ale że co?
Ludzie są debilami, ja też kiedyś dostałem podobne zaproszenie, ale postawiłem sprawę jasno jak OP i miałem czyste sumienie, tak samo jak zaprosić kolegę informatyka na piwo i zlecić mu przy okazji format i postawienie systemu na nowo no bez jaj jeszcze teraz to trwa chwilę ale kiedyś to pół dnia jebania bo jakiś debil wpierdolił się na strony z trefnymi pornusami i mu pokasowało pliki systemowe.
Teściu ostatnio, daje mi tel i mówi że nowy tel a strasznie muli, wbijam na przeglądarkę i otwarte 124 karty z czego jakieś 60% to pornuski na różnym stadium odtwarzania... pozostałe to różne loterie jackpoty, wanna babcie k⁎⁎wa i inne pochodne klikania play gdzie popadnie, nie nauczył się na swoich dawnych błędach gdzie wysypało mu dysk c na lapku po tym jak rosjance wysłal kasę na bilet by do niego przyjechała
Zaloguj się aby komentować