Można?
#pytaniedoeksperta #trudnesprawy #heheszki

Można?
#pytaniedoeksperta #trudnesprawy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Planuje w najbliższym czasie zrobić najlepszy ryż na świecie czyli Biryiani. Do tej pory jadłem w różnych knajpach, ale w tej najlepszej trochę się popsuł. Skoro tak to lubie to warto spróbować samemu. Jaki przepis jest wasz ulubiony z którego korzystacie regularnie?
#gotowanie #jedzenie #gotujzhejto #pytaniedoeksperta #pytanie
@JakTamCoTam - robię to świetne danie w mojej maszynie ciśnieniowej - tu jest ogólny przepis: https://ninjatestkitchen.eu/recipe/chicken-biryani - ale ja go często modyfikuję dodając co mam pod ręką (znaczy opuszczając składniki, których akurat nie mam) i często używam gotowej pasty red curry zamiast chili i innych ostrych przypraw - zawsze wychodzi świetne
Zaloguj się aby komentować
Czy ja mogę w tym miejscu skręcić w lewo z lewego pasa i wjechać tam skąd wyjeżdża ta srebrna Astra? Albo zawrócić z tego pasa? Link do Street View:
https://maps.app.goo.gl/rgNWYyRCZxWrEpNk6
PS. Moim zdaniem mogę skręcić, chociaż ta Astra zastawiła mi wjazd. Proszę się nie śmiać i nie krytykować, jeśli się mylę.
#prawojazdy #pytaniedoeksperta #pytaniaiodpowiedzi

Zaloguj się aby komentować
Lekko seplenie na końcówkach s i c, mam to od dziecka, kiedyś od gryzłem sobie język, potem przyszyli i jakoś nigdy nie wróciłem do pełnej sprawności czy też może raczej nie dawałem o to jebania
Teraz jako że dużo pracuje nad sobą uznalem ze warto coś z tym zrobić,
Normalnie iść do logopedy czy są jacyś inny
Dodam że pragnę też ogarnąć szybkość mówienia i modulacje głosu
Ostatecznie robię w handlu więc jeżeli chce sie dalej w tym rozwijać to trzeba ten problem rozwiązać
Moze ktoś akurat temat przerabiał i może coś podpowiedzieć więcej niż googlowanie
#rozwojosobisty #warszawa #pytaniedoeksperta
możesz iść do logopedy a możesz iść do trenera głosu. Poszedłbym do obu. Logopeda w tym przypadku byłby lekarzem a trener głosu jakby fizjoterapeutą. Oczywiście logopeda potrafi oba ale trener głosu jest w pewnym sensie praktykiem używania głosu zawodowo. Dobry trener głosu to skarb dla każdego kto pracuje głosem jak właśnie handlowiec czy nauczyciel. To też dobre lekcje dla kogoś kto mocno polega na wizerunku - znów handlowiec czy też manager.
Byłem, polecam. Choć wybrałem się hobbystycznie.
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego po 20 roku życia ciężko znaleźć #znajomych takich normalnych, co nie będą pasożytami albo elementem społecznym? #pytaniedoeksperta
Nie szukać na siłę, nie próbować się wkupić w towarzystwo, nie być frajerem i nie dawać się wyzyskiwać, a od patusów trzymać się jak najdalej.
Lepiej mieć jednego ziomka albo wcale niż dziesięciu takich, co się chujowo przy nich czujesz.
Pewnoe i tak odpisuję na zarzutkę wykopka, ale może jednak nie xD
Zaloguj się aby komentować
Nie umiem w tłitera, a chciałam tam robić wrzutki z bloga... Tam ktoś w ogóle taguje? Opłaca się dodawać tagi, czy tylko wpisy tak na łyso?
https://x.com/PrzepisnikMoni/status/1853096171289420050?t=O\_RiYgBL\_oocZ5y507eiIQ&s=19
#twitter #blog #socialmedia #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
dobra biore po 200 zlotych z konta kazdej druzyny i pytam
CO DZISIAJ POROBIC W WARSZAWIE TAK PO 20
bo nie mam dzisiaj pomyslu xD Myślałem iśc na powązki ale nie wiem xD
#pytaniedoeksperta #warszawa
Zaloguj się aby komentować
@Rozpierpapierduchacz
Hej, potrzebuję pomocy. Żona napisała w liście do świętego Mikołaja, że chce w tym roku pióro. Ma być to pióro z pompką, a nie na naboje. Czy jest coś godnego polecenia w budżecie do, powiedzmy, 400 zł? Na jakie mniej znane firmy zwracać uwagę? Gdzie się zaopatrujesz, jest jakiś sklep godny polecenia (a na jakiś uważać)? Będę wdzięczny za doradztwo.
Dodam, że ma to być pióro do codziennego użytku, w pracy.
#pytaniedoeksperta
Pozdrawiam cieplutko.
#piorawieczne #pioro #atrament
@Olmec no kurwens!
Pompka w tym przedziale cenowym to klasyczny tłoczek, podbiję ci trochę budżet i powiem "do 500" bo to dorzuca jeden znaczący punkt.
W tej cenie masz:
Chyba każde TWSBI
Niektóre potrafią pękać, ale mają bardzo dobry customer service a dopóki nie pierdolną (o ile w ogóle pierdolną) to są podobno za⁎⁎⁎⁎ste
Asvine
Chińczyk, ale brandowany i robi tłoczki w małych pieniądzach, to chińska Marka więc Aliexpress twoim najlepszym przyjacielem
Narwhal
Robi bardzo fajne tłoczki, renomę już na wyrobioną, a nawet jest jeden napełniany próżniowo w cenie!
Opus 88
Niby jest, ale jakby go nie było
No i jeszcze dwie propozycje w zwiększonym budżecie
Pelikan M200
Klasyczny pelikanek, o pelikanie chyba każdy słyszał, normalnie chodzą po +/- 5 stów, ale zdarzają się powystawowe, np. ja swoje kupiłem za 300 i było praktycznie idealne, a tu jest jakieś za 400 i nie wiem jakie jest https://allegro.pl/oferta/pelikan-classic-m200-pioro-wieczne-tlokowe-stalowka-m-green-marbled-etui-16767348144
Kaweco Piston Sport
To już naciągane jak gacie na moim starym, ale widziałem dosłownie kilka dni temu na amazonie za 501 zeta, gdzie normalnie jest za prawie 700
Zaloguj się aby komentować
#pytaniedoeksperta #psychoterapia #terapia
Czy warto iść do psychologa albo terapeuty w przypadku gdy nie radzi się finansowo, jest w spirali długów w takim stanie, że ledwo ma pieniądze na cokolwiek plus komorników
Zaloguj się aby komentować
Jaką drukarkę w kolorze + skaner polecacie do domu? Drukowanie głównie dokumentów do różnych urzędów i skanowanie tym podobnych, zależy mi na tym, żeby raczej to było coś co łatwo połącze przez WiFi i działało (także HP odpada
#pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
W jakim cywilizowanym kraju nie trzeba skladac sie w podatkach na czyjes dzieci, emerytury dla kobiet, zasilki dla imigrantow itd?
#pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Stracilem ten pazur, ten eye of the tiger, co sie wtedy robi?
#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
mam okolo 40 gram zlota z obraczek, co sobie z tego zrobic,
chodzi o cos co moge powiesic na kajdanie
#zloto #bizuteria #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Miśki, #pytaniedoeksperta mam. Bawi się ktoś w farby? Szukam jakiegoś nie do końca gównianego zestawu gównofarb który mógłbym siostrze na święta pod chujkę podrzucić. To jakiego rodzaju to będą farby nie gra szczególnie roli, chodzi mi tylko o to, żeby nie było reakcji "ja pi⁎⁎⁎⁎lę co za gówno" którą ja miałem otwierając plakatówy w podstawówce.
A, budżet do 5 dych, to tylko siostra, więc bez szaleństw XD
Dam jeszcze #malarstwo, jak będziecie krzyczeć to usunę XD

@Rozpierpapierduchacz koh-i-noor tempera
https://www.tintadlaplastykow.pl/zestaw-temper-kohinoor-10-x-16-ml-162548
@Rozpierpapierduchacz
Daj jej te 50 złotych to sobie 2 kolory kupi
https://www.swiatartysty.pl/pl/p/Farby-akrylowe-AMSTERDAM-Talens-120ml-rozne-kolory/405
Zaloguj się aby komentować
Poleci ktos zatyczki do spania dla wymagajacych? Probowalem woskowe, do formowania-bardzo niewygodne i tluste, probowalem silikonowych-bardzo bola mnie w nich uszy. Zostalem przy piankowych pomaranczowych-nie bola w nich uszy, sa tanie. Jedyna ich wada ze szybko twardnieja i trzeba je wymieniac co tydzien, bo jak stwardnieja to ciezko je zaaplikowac i bola uszy. Jest jakas lepsza alternatywa czyli cos drozszego na dluzej? Wymog to musza byc wygodne.
#sen #bezsennosc #pytanie #pytaniedoeksperta
@kwasnica3000 Też zmierzyłem się z tematem hałasu w czasie snu. Moje rozwiązanie nie jest tanie ale dla mnie idealnie.
Słuchawki douszne z ANC. Przetestowałem sporo modeli i jedyne które pozwalały mi bezproblemowo spać na boku to Samsung buds 2 pro.
Zalety:
Tlumią lepiej niż zatyczki.
Mogę dodatkowo puścić jakiś szum wodospadu co usypia i dodatkowo wygłusza hałas.
Mam słuchawki.
Minusy.
Cena.
Zaloguj się aby komentować
Jak sie ubrac na skok spadochronowy? Planowalem tak: kalesony termo, spodnie dresowe, longsleeve termo, tshirt, bluza, czapka. Moze kominiara? Czy przesadzam? Nie wiem na ile ten kombinezon izoluje.
#spadochron #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie jak długo trwał wtedy uliczny hype na btc przed krachem? Teraz ten sam hype jest na złoto. Każdy o tym mówi i ulica w to idzie. Pamiętam, że wtedy ludzie brali kredyty żeby tylko btc kupić. Każdy kto widział bańkę to shortowal. Zastanawiam się czy można myśleć nad shortowaniem złota. Szczególnie jak wyskoczy np do 2900-3000.
Oczywiście sytuacja jest inna i istnieje obawa że złoto nie spadnie jakoś bardzo za ten rok czy dwa kiedy ludzie uznają że nadchodzi czas, aby inwestować, ale still wiecznie to ATH nie będzie trwać.
#zloto #inwestowanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Warto przechodzic na #keto czy nie? Niech wypowiedza sie ekseprci.
#pytaniedoeksperta
Stosowałem tą dietę i powiem tak :
Jeżeli nie jesteś fanem ziemniaków i ryżu to jest spoko.
Byłem pół roku w ketozie, spadła waga (nie jakoś drastycznie bo nie miała z czego za bardzo), wbrew temu co pisał tam wyżej @wiatraczeg cera się poprawia. Myślę, że jest to zasługa nie samego odstawienia węgli, tylko odstawienia syfowego jedzenia i gazowanych, slodzonych napojów.
Jak organizm przestawi tryby na zasilanie z tłuszczu to ma się dużo energii przez cały dzień, bez skoków i zamulenia jak na węglach.
Umysł jest bardziej wyostrzony, łatwiej wchodzi wiedza bo nie jest się tak rozproszonym - nie wiem czemu tak jest, mogę to potwierdzić tylko subiektywne.
Minusem jest to, że nie ma szans przytyć na takim jedzeniu. Jak przesadzisz to się po prostu dobrze wysrasz xD
Odpadają wszelkie fastfood, chipsy, piwo itp.
Kolejnym minusem jest to, że podczas długotrwałego wysiłku maszmiej mocy (znowu to moje osobiste spostrzeżenie).
Kolejna sprawa że wątroba cierpi itp : uja prawda. Mam regularne badania w pracy : krew plus mocz (w tym próby wątrobowe itp, pełny przekrój).
Jedyne co miałem podniesione po pół roku w ketozie to cholesterol.
Wszelkie ALT, ASPAT itp w normie.
Z tym że ja jadłem do tego sporo warzyw, raczej było kolorowo na talerzu
Zaloguj się aby komentować
#prawo #pytaniedoeksperta
Co może grozić jeśli typiarka z #tiktok pozwie mnie do sądu za komentarz że na jej miejscu bym pojechał do Holandii i dokonał euta…. dziecka, przedtem mnie wyzywając
Zaloguj się aby komentować
Mam taki problem, że okap (falmec) sporadycznie włączał mi się automatycznie. Sprawcą są najprawdopodobniej ledy podszafkowe, z takim zasilaczem:
https://designlight.pl/zasilacze-led-12v-dc/zasilacz-led-33w-standard-plus
jest do tego pilot, mniej więcej tego typu:
https://designlight.pl/sterowniki-do-led/sterownik-sciemniacz-rf-do-mono-led-72w-z-pilotem
Po odłączeniu zasilacza ledów okap nigdy się nie włączył
Okap i ten zasilacz były wpięte do podwójnego gniazdka, zarówno okap, jak i ledy mają sterowanie pilotami, więc pewnie ma to związek.
Pytanie do ekspertów, co kupić, żeby nie było tutaj interferencji? Okap włączał się bardzo sporadycznie (kilka razy przez rok), ale zdarzyło się to np. raz jak wyjechałem na weekend. Na szczęście nie jest to czajnik, no ale jednak jest to irytujące, że w ogóle się zdarza.
Jakiś analogiczny sterownik led na bluetooth? Czy to raczej wina zasilacza?
#elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
@prepetum_mobile myślałem wpierw, że mój klient pisze, ale nie 😜 to co pokazałeś to zasilacz i jego wymiana niewiele Ci da. Za pilot odpowiada sterownik, który jest gdzieś pomiędzy listwą, a zasilaczem. Te natomiast występują u innych producentów, to co wyżej, też Rejs i Gtv robią.. Może zmiana na inny pozwoli przejść na inne pasmo i uniknąć koleracji.
Zaloguj się aby komentować