Zdjęcie w tle
szkocka

szkocka

Specjalista
  • 4wpisy
  • 32komentarzy

Zerkam tylko, z bezpiecznej odległości.

3 miesiące temu przestałam pić alkohol i obgryzać paznokcie, a zaczęłam regularnie biegać. Szykowałam się do półmaratonu w lipcu, a już teraz udało mi się przebiec wymarzony dystans i to z klasą, bez przerw, bez mdłości, elegancko! Jestem z siebie dumna i biegnę przez to lepsze - trzeźwe życie dalej :)
#chwalesie #bieganie #abstynencja #motywacja
bb8da1c5-14f0-40e4-9491-8b0b7fd2eb54
The_Naturat

@szkocka Gratsy. Ja niestety przez problemy z kolanem musiałem odpuścić sobie bieganie. Potem przyszedł covid, parę kilo do przodu i tym bardziej nie mogę obciążać stawów.

szkocka

Dzięki! Kolana to c*uje, też mi czasami dają popalić, szczególnie na długich szlakach w górach...

Jak poczujesz, że jednak chcesz polepszyć formę, to oczywiście ostrożnie i powoli, żeby nie popsuć kolan bardziej, ale sukcesywnie jak najbardziej możesz wrócić do aktywności! Oczywiście jeśli masz poważne problemy ze stawami lub po prostu nie czujesz się pewnie, idealnie byłoby skonsultować się z jakimś fizjoterapeutą czy innym lekarzem, żeby najbezpieczniej dobrać ćwiczenia i strategię. Jeśli natomiast czujesz się na siłach i chcesz, to może poszukaj w necie ćwiczeń wzmacniających kolana i nogi w ogóle, może jakieś lekkie ćwiczenia wzmacniające wydolność i siłę, pełno tego na youtube. Jeśli umiesz i lubisz pływać - basen to zawsze bezblędny pomysł na rozruch, potencjalnie bardzo bezpieczny dla stawów :)

A covid już odwołany, więc pora spalić te pare kilo pamiątki z pandemii;)

The_Naturat

@szkocka Dzięki, dzięki, mądrze prawisz Od mojego wpisu minął miesiąc jeżdżenia na rowerze. Już jest lepiej z kondycją i stawami, ale jeszcze długa droga przede mną.

czomik

Z klasą, bez przerw i w świetnym czasie

Lord_Wejder

@szkocka gratulacje masz szybsze tempo niż ja na 10km

Zaloguj się aby komentować

Mama podsyła mi takie miłe zdjęcia. Kotka była kiedyś moja, ale wyemigrowałam, a Brawurka pokochała rodziców i swój nowy dom, a szczególnie balkon.
Tęsknię za nimi wszystkimi. Mam nadzieję że w tym roku uda się wreszcie przyjechać w odwiedziny.
#koty #feels #emigracja
9da66fde-3e2b-4048-8d4b-eaba3b45e930
f14a03a9-07ba-4863-ada1-ea98d68c0d03
szkocka

@bojowonastawionaowca Masz rację - Brawureczka ma często dezaprobatę na pyszczku i taki też charakterek - to niesmaczne, tu nie tak drapiesz, tam niewygodnie, za zimno, za ciepło, za głośno itd. itd...:D

Zaloguj się aby komentować

W zeszłym roku dostałam na urodziny malutki zestawik do haftowania: igłę, dwa kawalki muliny, najmniejszy tamborek i kawałeczek bawełnianego materiału. Przez niecały rok złapałam totalną zajawkę i chociaż nie mam niestety czasu i warunków żeby robić to regularnie, to jednak gdy się da - siadam i coś tam haftuję, na przykład takie mandalki na swojej starej czarnej bluzie. Nigdy bym nie przypuszczała, że takie zajęcie będzie mi sprawiać tyle satysfakcji - dotychczas jak chociażby miałam przyszyć guzik lub zacerować skarpetkę kończyło się to raczej mizernie. A jednak czynnik artystyczny wyzwolił porozumienie między mną, igłą i nicią. Polecam spróbować haftowania!
#haft #rekodzielo #chwalesie
0cf87e06-334b-4dc6-aa01-99a5dda99334
e5417f8b-4e00-4798-b6e9-02df47725d44
Zielczan

@szkocka ile trwa wyhaftowanie takiego emblematu?

Lubiepatrzec

@szkocka taki drobiazg a cieszy

szkocka

@Zielczan obydwie te mandalki zajęły mi jeden dzień nad jeziorem:) Ale dodam tylko że są naprawdę małe - jedna o średnicy 3,5cm, druga 6cm.

Zaloguj się aby komentować