Czy tak można sformułować odpowiedzieć na pytanie" jak samopoczucie?" By nie było ciągłego jęczenia, narzekania itp?
Kolorowa wiadomość jest moja. Muszę bardziej pozywtnie się komunikować.
#psychologia #tinder #pytanie

Czy tak można sformułować odpowiedzieć na pytanie" jak samopoczucie?" By nie było ciągłego jęczenia, narzekania itp?
Kolorowa wiadomość jest moja. Muszę bardziej pozywtnie się komunikować.
#psychologia #tinder #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Ehh, przegrywam walkę ze zmywarką. Wymieniłem w niej już parę elementów m.in., elektrozawór na wężu zasilającym w wodę, potem padła pompa odpływowa, stycznik, a teraz znowu pojawił się problem z odpływem (wszystko drożne, wolne od zanieczyszczeń/ciał stałych, pompa sprawna), stawiam, że pada programator albo jakiś przekaźnik, bo z tej okolicy czuję swąd spalenizny, gdy zmywarka próbuje odpompować wodę. Obstawiam, że pompa nie dostaje odpowiedniego napięcia i stąd te problemy. Programator nowy 755 zł + koszt przesyłki, oczywiście montaż we własnym zakresie. Zauważyłem, że coraz częściej naczynia są niedomyte, dlatego przeczuwam, że zaraz podda się pompa myjąca, albo grzałka, albo to i to. Trzeba w końcu powiedzieć basta i pogodzić się z tym, że dalsze topienie pieniędzy będzie polegało jedynie na pudrowaniu trupa.
Zmywarka ma 11 lat i wtedy ostatnio interesowałem się tematem. Z racji tego, że wiele mi się napiętrzyło pochłaniaczy czasu i energii, liczę, że może pójdę nieco na skróty i zapytam Was, czy przypadkiem ktoś ostatnio robił research i zmieniał/kupował zmywarkę (45 cm do zabudowy)?
#agd #kuchnia #zmeczenie #pytanie
@Ciuplowski Ja po tym jak wymieniłem pompę i jakieś zawory, w końcu sprawdziłem ceny zmywarek i kupiłem nową.... I wiesz co? Całe AGD mi padło w okolicach 10 roku: lodówka (samsung), pralka (samsung), zmywarka (bosch), tv (hanspree), a nawet kuchenka gazowa (bosch). Bolało mnie kieszeń dlatego, bo kupowałem je razem i popsuły się tego samego roku. Przetrwała mikrofalówka i piekarnik (ale nie używam ich codziennie)
@Ciuplowski Polecam https://www.youtube.com/watch?v=5kPJDTUet2U
No i tyle w temacie ochrony środowiska. Przytraczamy nakrętki do butelek, ale elektrośmieci produkujemy tyle, że niedługo wysypisk na nie nie nastarczymy.
Sprzęt nawet jeśli jest naprawialny, to suma cen potrzebnych części przekreśla sens naprawy. A dodajmy jeszcze masowy trend do integracji najdrobniejszych wrażliwych części z większymi, kosztownymi, ale które same by się tak szybko nie zepsuły.
Zaloguj się aby komentować
Heloooo wszystkim!
Jakieś sprawdzone pomysły na ciągły sen? Bo po chemioterapii budzę się po 3-4 godzinach i nie śpię kolejne dwie. Potem dosypiam w ciągu dnia 😑 Nie chcę brać psychotropów bo potem łażę do tyłu kilkanaście godzin 😂 A zdrowy sen dobrze zregeneruje 😃
#pytanie #sen
Zaloguj się aby komentować
#pytanie
Jak to naprawić? Próbowałem skleić kropelką ale nie trzyma, a to jest element ruchomy


Zaloguj się aby komentować
Tej, w jaki sposób wyrobić dowód osobisty, gdy nie mam żadnego innego dokumentu, który by potwierdził moją tożsamość? Jak wówczas zweryfikują, że ja to ja? Albo paszport, tak samo, jak nie mam nic innego.
#urzedy #pytanie
Zaloguj się aby komentować
#hydepark #pytanie #klarasobieraj
Znacie jakiś sofcik na telefon lub kompa, który potrafiłby prowadzić bez końca kwieciste rozmowy z botami marketingowymi?
Pamiętam oczywiście klasyczek https://www.youtube.com/watch?v=RZJmZTFP7WA
sam też jak zadzwoni taki bot to albo się od razu rozłączam albo jak mam humor to mówię cięgle "tak?" co potrafi ciągnąć taką rozmowę przez parę ładnych minut, ale przecież można teraz do tego by zaprząc nawet jakieś AI
Zaloguj się aby komentować
Jak formułować wypowiedzi by bandycka jutuba nie zdjęła filmu za „Wypowiedzi szerzące nienawiść”, nagrałem se vlogaska, w którym opowiadam o swojej sylwetce i o swojej rutynie. Mówiłem też, że ładne kobitki widuję, wydaje mi się, że nikogo nie obraziłem, ani nie użyłem żadnych wulgaryzmów.
Wcześniej dla testów nagrałem 2 inne filmy i żadnych naruszeń nie było, styl wypowiedzi ten sam.
#youtube #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio natknąłem sie na jakis kawał papieru w ZUS. Księgowa spytala mnie czy posiadam "choroby spoleczne".
Zacząłem się zastanawiać na cholerę jest to wpisywane w deklaracji ZUS? Zapytałem sie księgowej o co chodzi, mowi, ze ZUS zbiera statystyki.
Mieliście coś takiego?
Zaraz sie okaze, ze nasz rząd czy tam ZUS opycha te dane Palantirowi czy tam jego odpowiednikowi.
#zus #pytanie #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Będę w tym roku stawiać pergole nar tarasem. Taras jest skierowany na południe. Chciałbym zrobić ją "ażurową": listwa 5cm, przerwa 5cm, listwa 5cm, przerwa 5cm itd.
Sama konstrukcja będzie stalowa tylko właśnie nie wiem z czego wykonać tę listwy: modrzew syberyjski, świerk?
Czy jest tutaj ktoś kto może mi doradzić w tej kwestii?
#budownictwo #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Przyznam ze czasem mam ochotę sobie posłuchać. Również pani harfistki.
https://www.youtube.com/watch?v=g1bFFyFxL08
Ale tu mam czasem pewny zgrzyt i pytanie:
Po kiego tak naprawdę jest tam potrzebna tam "osoba dyrygująca"? Serio.
Oni już ten utwór ćwiczyli setki razy. Doskonale więc wiedzą kiedy wejść i jak zagrać.
To tak jakby potrzebny był dyrygent zespołowi na koncercie. Bo jeden gra na perkusji, drugi na basie, trzeci na gitarze a pozostali wchodzą na flecie, cymbałkach i skrzypcach. No po kiego?
Sie pytam.
#pytaniedoeksperta #pytanie #muzykaklasyczna #filharmonia
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś miał kiedyś doczynienia z wypadkiem w pracy? Bo niestety mi się przydarzyło i nie wiem czego się spodziewać jak wrócę z L4.
Maszyna złapała mnie za koszulkę termoaktywną, oczywiście że przylegającą do ciała. Efektem czego na szczęście termoaktywkę zerwało ze mnie i skończyło się na stłuczeniu i głębokich obtarciach.
Niestety proces technologiczny(który jak mniemam nie jest opisany w BHP ani w żadnych dokumentach przez technologa) wymaga ode mnie że muszę ręce w maszynę wkładać, w celu regulacji podtrzymki podczas nacinania gwintów trapezowych. Bez regulacji detal wpadnie w drgania, powierzchnia nie będzie się do niczego nadawać ogólnie tylko pociąć i wysłać braki do huty, no i jeszcze złamane płytki wieloostrzowe ale to najmniejszy problem.
Z tego co powierzchownie przeczytałem(nt. Wypadków w pracy) pracodawca najpewniej winę za wypadek będzie chciał zrzucić na mnie bo w końcu wkładałem ręce do środka. Moim jedynym kontrargumentem jaki jestem na tą chwilę w stanie wymyślić to że moja tokarka nie jest przystosowana do pracy że tak ujme "na blisko" z elementami/detalami i częściami ruchomymi. Tokarka na jakiej pracuje to FAT TUR 630mn, wyłącznik awaryjny znajduje się na ruchomym pulpicie który nie zawsze jest przesunięty blisko mnie(w sumie też ile trzeba żeby go przypadkiem tyłkiem odsunąć). Sądzę że do pracy z podtrzymką powinni przynajmniej zadbać o wyłącznik awaryjny w formie pedału.
Podczas zdarzenia zabrakło mi z około metra żeby nacisnąć wyłącznik. Gdyby koszulki nie zerwało to bym już raczej pytania tutaj nie zadawał. A jakbym miał pedał byłbym w stanie zareagować.
Czego spodziewać się po powrocie do pracy? Jak to rozegrać? w końcu nikt nie jest gotowy na to co robić po wypadku w pracy.
#wypadekwpracy #bhp #pracbaza #pytanie
W świetle tego co piszesz to spodziewałbym się czerwonego dywanu i mega głaskania, bo gnoju jaki możesz narobić za brak odpowiedniej organizacji BHP jest co niemiara. Zakładam że byłeś na chorobowym 100% w związku z wypadkiem w pracy, który był oficjalnie zgłoszony. Generalnie nic nie podpisuj jeśli będą próbowali Cię zmusić - prawnik.
@MohammeT
Niestety proces technologiczny(który jak mniemam nie jest opisany w BHP ani w żadnych dokumentach przez technologa) wymaga ode mnie że muszę ręce w maszynę wkładać
to się nie trzyma kupy. Tzn. trzyma się o tyle, że chyba żadna instrukcja nie będzie zakładała wsadzania rąk do uruchomionej obrabiarki. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnić bezpieczne warunki pracy i odpowiednie przeszkolenie pracowników. Moim zdaniem obie strony są winne - pracodawca za brak odpowiedniej organizacji bhp i Ty, ponieważ nie pomyślałeś, co taka maszyna może ci zrobić. To, że się detal zepsuje to jest zmartwienie firmy i technologa, a nie twoje. Detal można wysłać do huty i wziąć nowy. Ale ręki nowej nie dostaniesz.
Zaloguj się aby komentować
Moi drodzy, zacząłem w końcu wychodzić z domu na lokalne tereny zielone. I mam pytanie, czy jest jakiś fajny prosty sposób żeby zacząć rozpoznawać ptaki po głosie? Bo słyszę tu z 8-10 różnych głosow, a nie dość że mam słaby wzrok to jeszcze nie mam żadnego aparatu poza tym w telefonie, mam jedynie słaba lornetkę. A że mam ADHD to dźwięki do mnie bardziej przemawiają niż obraz.
#pytanie #ptaki #birdwatching #ptakozagadka #dzwiek #muzyka #adhddoroslych #depresja #spierdotrip

Zaloguj się aby komentować
Naprawdę ludzie lubią tracić swój wolny czas i zapierdalać na integracje w jakimś korpo?
To czego mnie nauczyło pokolenie Z to kończyć pracę i odcinać się od niej w momencie jak wybije na zegarku 8h, jestem im za to wdzięczny bo to znacznie podniosło mój poziom życia. To takie przemyślenia związane z "świętem pracy" :)
#pracbaza #pytanie
Ja swoich kolegów z pracy nawet nie widuję więc chętnie się spotykamy i w zasadzie prawie zawsze jest komplet na takich spotkaniach.
Dyrektor zawsze w spoko formie to wszystko organizuje.
Dużo zależy jaka jest atmosfera w zespole, u nas przez to że kazdy jest indywidualistą na swoim terenie to raczej nie zdarzają się jakieś dziwne plotki
Zaloguj się aby komentować
Gdzie się teraz ogląda mecze w Internecie?
#mecz
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Od kilku dni zastanawiam się jak sobie ułatwić życie z szukaniem czegoś ciekawego do czytania. Jakieś niusy, ciekawostki, wiadomości, itd. Mam Raspberry Pi w domowej sieci, które może coś tam działać, aby mi z tym pomóc. Tylko nie bardzo wiem jak to ugryźć ;/ Używać jakiś RRS? Czy bezpośrednio pytać Gemini o niusy i dodawać je do Discord kilka razy dziennie? Czy jeszcze coś innego? Jakieś sugestie?
#technologia #pytanie #diy #raspberrypi

@boogie - naucz się wykorzystać możliwość malinki lepiej.
Tu masz bundle książek do nauki za 50 złotych: https://www.humblebundle.com/books/best-of-humble-bundle-raspberry-pi-and-retro-gaming-by-raspberry-pi-press-books
Możesz sobie zainstalować sobie OpenClaw by pomógł Ci jako agent: https://docs.openclaw.ai/install/raspberry-pi
Możesz sobie zainstalować własny LLM: https://toolhalla.ai/blog/run-llms-raspberry-pi-setup-guide-2026
Możesz sobie self-hostować różne aplikacje z kontenerów uruchamiając je przy pomocy Dockera lub Podmana (z którego ja korzystam): https://www.reddit.com/r/selfhosted/comments/vz1te8/selfhosting_50_docker_containers_on_the_raspberry/
Zaloguj się aby komentować
A wy wieszacie flagi? A jeśli tak, to jakie? Na wsi u moich teściów najczęstszym widokiem są trzy flagi: Polski, Watykanu i San Marino.
#pytanie

Zaloguj się aby komentować
Rowerowe świry, jaki rower trekkingowy dla kobiety do 3k byście polecili?
Może być ciut droższy, ale nie za bardzo, bo na noc rower będzie stał pod blokiem, więc nie może być zbyt atrakcyjny.
Ma mieć błotniki, bagażnik i dynamo.
#roweroweswiry #rower #pytanie
Zaloguj się aby komentować
#ankieta #pytanie #dyskusja #szczepienia #leki #nauka #medycyna #studia #życie #choroba #przemyślenia #wirus #koronawirus #pandemia #pfizer #apteka #farmacja #nowiny
Zaloguj się aby komentować
Czy da się na #hejto wyłączyć automatyczne odtwarzanie gifów?
#pytanie
@4pietrowydrapaczchmur W preferencjach. W apce jest to osobna kategoria, nie wiem jak na www .


Zaloguj się aby komentować
Czy ktokolwiek na hejto kiedykolwiek rozważał wejscie w kaplanstwo/bractwo? Bardzo mnie to ciekawi, czy mamy na hejto jakiegos mnicha dominikańska albo innego księdza wikariusza.
#kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować