#motoryzacja #opony #pytanie
Czy felgi trzeba czymś konserwować, smarować? Pierwszy raz mam stalowe felgi

#motoryzacja #opony #pytanie
Czy felgi trzeba czymś konserwować, smarować? Pierwszy raz mam stalowe felgi

Zaloguj się aby komentować
#ankieta #pytanie #przemyślenia #rozkminy #polityka #litewka #teamlitewka #łukaszlitewka #politologia #kraj #wypadek #wypadekdrogowy #rower #samochód #sejm #rząd #polityk
Zaloguj się aby komentować
Gdybym założył na YouTube kanał o tym jak grać w tę grę mając polineuropatię, żeby zarobić kilka złotych na życie, to dalibyscke suba?
#pytanie #depresja #gry #diablo2
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do rowerowych państwa. Używa ktoś przerzuztki elektronicznej może? Jak to sie ewentualnie sprawuje, jak dlugo dziala bateria, czy to odporne na jazde w terenie (jesli ktos tak uzywa - gravel, mtb)?
#rower #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Jest konkurs na nazwę salki szkoleniowej w moim korpo. Jaką dalibyście nazwę? Do wygrania uścisk szefa w jego przełyku, gdy bedzie musiał to wywiesić na drzwiach.
#pytanie #korposwiat
Ja myślałem o Honolulu.
Zapraszam do zabawy.
Zaloguj się aby komentować
Hejo, szukam porady przy zakupie roweru.
Ostatnio w pracy rzucił mi się w oczy jeden rower przy stojaku, ze względu na fajne błotniki :)
Przyjrzałem się bliżej i jeszcze bardziej zaciekawiło mnie to, że miał pasek, zamiast łańcucha. Kiedyś już o tym słyszałem, w sumie lubię ciekawostki i stwierdziłem, że chętnie bym coś takiego przetestował.
Konkretnie chodzi o model Marin Presidio 3, taki o:
https://sklep.rowery.pl/marin-presidio-3-rower-miejski-belt-drive
Szukam roweru do poruszania się typowo po mieście. Dojeżdżam do pracy cały rok, mieszkam we Wrocławiu, więc raczej płasko. Zależy mi, żeby był w miarę lekki, żeby dało się zamontować pełne błotniki (teraz jeżdżę na góralu żony i tam pomimo błotników, zimą chlapie mi trochę na plecak) oraz fotelik rowerowy dla bobasa +/- 2 lata.
Czy ten nexus 8 jako napęd jest ok? Zastanawiam się też, czy na najniższym przełożeniu da się podjechać pod wzniesienie typu wyjazd z garażu podziemnego w galerii, czy biurowcu, czy to raczej zbyt ciężkie?
Może ktoś ma jakieś doświadczenia z napędem na pasku i poleca / odradza?
#rower #rowerowehejto #pytanie
@prepetum_mobile O ile nie startujesz całkiem od zera to spokojnie podjedziesz.
Na najwyższym przełożeniu ten napęd daje 12km/h przy kadencji 60. To da się dość szybko osiągnąć. https://www.gear-calculator.com/?GR=SNI8&KB=50&RZ=18&UF=2280&TF=60&SL=3.5&UN=KMH&DV=speed
Na górze raczej nic mu nie brakuje. Przy standardowych zębatkach Nexus 7 też da radę, będzie nieco lepiej na wolnych, traci głównie szybkie (których z 8 nie brakuje). Od 5'ki trzymałbym się daleko jeśli regularnie masz podjazdy (ale jeśli to tylko wyjazdy z parkingów to nie ma co skreślać, zawsze można podprowadzić
Do 3tys najlepsze rowery znajdziesz na lazaro-bike.pl/ Kupiłem od nich już 6 rowerów i wszystkie dobrze się sprawują!
Zaloguj się aby komentować
Co sądzicie o tym pomyśle, żeby zderegulować branże chemiczną i na powrót wprowadzić zakazane opryski tak jak proponuję ta lobbująca Pani?
Czy to nie brzmi jak świetny plan?
I jeszcze ten szczujący nagłówek xDD
#lobbying #korpo #pytanie #ankieta #gospodarka #polityka

Szczerze ? To że nie mogę kupić Roundup`a to trochę smuteczek. Cześć środków przeciwko grzybom i pleśnią też jest zakazana bo np. oprysk z nich na rośliny jest szkodliwy dla zdrowia, jednocześnie można by ich użyć np na kostce brukowej czy na starym strychu gdzie roślin nie ma. To samo z opryskami, część nie jest zakazana dlatego, że szkodzi bezpośrednio tylko dlatego, że użyta w dzień (zamiast wieczorem) może zabijać pożyteczne owady.
@maly_ludek_lego nie wiem czy w jakaś bańkę nie wpadłem, ale miałem na YT całą serię sugestii filmików ludzi, którzy posiedzieli w Europie więcej niż miesiąc i jak wrócili to stwierdzili, że w USA żywią się śmieciami, które są droższe niż żarcie w UE.
Ja tam nie chce iść ich ścieżka...
ALE
... uważam, że w GMO powinniśmy wejść bardziej - choćby po to by ograniczyć ilość oprysków i nawożeń.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć, wie ktoś z Was co to za auto? Zaczynam kryzys wieku średniego...
Pozdro!
#pytanie

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio pisałem, że mój dziadek zmarł. Ostatnio okazało się że zażyczył sobie podzielić między swoich wnuków oszczędności w gotówce, i tak przypadło mi prawie równowartość 30k PLN, prawie połowa w euro i trochę w dolarach, reszta w złotówkach.
Zastanawiam się co zrobić z taką gotówką, jest to w zasadzie niewiele żeby cokolwiek zmieniło w moim życiu ale nie chce też przewalić na głupoty.
Wiadomo że jeśli gotówka leży to traci na wartości.
Jakieś sugestie gdzie to włożyć? Lokata? Fundusz inwestycyjny?
#finanse #porady #pytanie

@dildo-vaggins tu masz ogolny przeglad https://marciniwuc.com/gdzie-trzymac-pieniadze-na-krotki-termin/ artykul z 2024 ale aktualizaowany, jak na dluzszy okres to zaba wrzucil dobra pozycje
Zaloguj się aby komentować
Co się stało z @cebulaZrosolu? Nie jestem na bieżąco z #justhejtothings
#pytanie #hejto
Zaloguj się aby komentować
Post z wykopu - wiem - tam jestem zbanowany więc nie mogę odpisać - a muszę wyrzucić to z siebie.
Ale, że co k⁎⁎wa?
12 latka zabiła 11 latke? Jakim c⁎⁎⁎em 12 latce może przyjść w ogóle do głowy żeby pozbawić kogoś życia?
Mój syn ma 12 lat i oramy w Ancient Kingdoms na zmiane w Minecrafta, a potem zjemy lody i to są aktywności, które - przynajmniej w moim mniemaniu - powinny zajmować większość wolnego czasu 12-latkowi.
Co się k⁎⁎wa dzieje z tym światem?
#pytanie #polska

Zaloguj się aby komentować
Dzien dobry. Czy ktos tutaj uzywa mapy mysli (mind map) w projektach? #pytanie #kiciochpyta #pracbaza
Lubie sobie czasem posluchac “Sily Specjalne w Biznesie” na YT i koles tam o tym wspominal i sie zastanawiam czy to sie do czegos przydaje
Zaloguj się aby komentować
Hej, jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił mojej ankiety, dotyczącej przestępczości bankowej to serdecznie zapraszam
Link do ankiety: https://forms.cloud.microsoft/e/0gkL6Sn43U
Link do oryginalnego wpisu: https://www.hejto.pl/wpis/czesc-wszystkim-jestem-studentem-3-roku-finansow-i-rachunkowosci-i-pisze-prace-l
#studia #ankieta #pytanie #finanse #ksiegowosc #hejto
Zaloguj się aby komentować
Ja mam #pytanie , mianowicie KIEDY K⁎⁎WA BEDZIE CIEPLEJ.
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do bardziej doświadczonych w #korposwiat #korpo Co byście zrobili: mam w obecnej (a zaraz ex) pracy takiego gościa, nazwijmy go Prostata (bo nie może się wyszczać), od początku moje relacje z nim były dość chłodne. Prostata to niespełniony prokurator któremu coś nie pyklo w życiu, trafił do korpo jako „kierownik” za 6k na rękę, pracuje tu 14 lat i zbliża się do 55 roku życia. Poprzednik na moim miejscu był uległy i Prostata zrobił sobie z niego przydupasa i „podwładnego”. Przyszedłem ja, i od początku nie dałem sobą rządzić, wykonywałem tylko polecenia bezpośredniego przełożonego, a Prostatę traktowałem jak każdego innego pracownika, na równi ze sobą - co mu się nie podobało.
Prostata kiedy mógł wyszukiwał moje najmniejsze potknięcia wyolbrzymiając je, dając w DW mojego przełożonego i rozdmuchując za każdym razem. Odkąd dowiedział się że zmieniam pracę sytuacja nasiliła się kilkukrotnie, zwykle 2-3 razy w tygodniu dostaje od niego maile z pretensjami że czegoś nie zrobiłem na czas, albo że moje tłumaczenia są słabe i nieprofesjonalne - mimo że nie mam obowiązku mu się tłumaczyć a moje zmiany w harmonogramie wynikają z otrzymania dodatkowych obowiązków od przełożonego jak tworzenie instrukcji jak prowadzić moje sprawy, porządkowanie raportów przed moim odejściem itp.
Dziś np. Napisał do mnie żebym wysłał do obiegu akceptacji dokumenty, odpisałem ok, godzinę później napisał na Teams żebym to zrobił, napisałem że jestem zajęty w wolnej chwili dziś to dodam. Nie minęła godzina dostaje maila od Prostaty z DW moim szefem i informacją że sprawa była pilna, nie mógł czekać i sam dodał, ze screenem mojej wiadomości do niego na Teams. Dodam że dodanie umowy o 13 czy o 16 niczego by nie zmieniło w czasie obiegu dokumentów w systemie.
I tak jest k⁎⁎wa co chwilę, przypierdala się o cokolwiek. Tydzień wcześniej miałem pogrzeb dziadka i miał pretensje że jakiś tam dokument nie został ogarnięty (a miałem urlop okolicznościowy o którym nie wiedział).
Moje pytanie brzmi: czy warto się jakoś zabezpieczyć na przyszłość, zrobić screeny wiadomości jakim jest c⁎⁎⁎em? Albo jak się inaczej zabezpieczyć po odejściu z pracy? Dodam że nikt nie wie gdzie idę do nowej pracy bo wiem że Prostata mógłby chcieć mi zaszkodzić.
I dodatkowe pytanie: Ostatni dzień pracy mam 29 kwietnia (30 mam urlop) czy moralnie akceptowalne byłoby gdybym w niedzielę nagle dostał „sraczki”, dostał L4 na teleporadzie i już się w firmie nie pojawił? Mam do oddania laptopa i telefon ale to chyba mogę zrobić później?
**#pytanie #afera #pracujzhejto #pracbaza **


@dildo-vaggins Podpowiem jeszcze jedno - w bliższym kontakcie z nim chyba poleciłbym używanie metod tych samych, co w przypadku kontaktu z narcyzem. Jest tego od groma w internecie, a słów, które wytrącają z uwagi tego typu ludzi jest mnóstwo. Łap jeden filmik ode mnie, gdyż już te kilka fraz zdaje się być uniwersalna, dając niezależność i stawiając wyraźne granice, gdy ktoś się zapędza, czy to na polu prywatnym, czy pracowniczym.
https://www.instagram.com/p/DXUSeySiI98/
@dildo-vaggins A co na to wszystko twój szef? Bo nic o tym nie piszesz i wygląda na to, że ma wyjebane. Mając takiego typa w zespole pogadałbym przede wszystkim z szefem, niech on gnoja przytemperuje albo jeśli "on tak ma, nie przejmuj się" to bym olewał tak samo łączenie z filtrowaniem jego maili i wrzucaniem do spamu
Zaloguj się aby komentować
Znajomy się spytał, czy na urodzinach jego dzieciaka dałoby radę, żebym zrzucił jakichś np. żołnierzyków że spadochronami z drona., a dzieciaki by łapały. Niedawno kupiłem, więc odpowiedziałem mu, że się upewnię.
Upewniłem się, że nie ma szans w dostępnych mi kategoriach i komunikuję to znajomemu.
Tymczasem znajomy już się wypytał Chińczyka, żeby zważył zabawkowe żołnierzyki i jak się okazało, że jeden waży 7 gram, do tego spadochron też 7g, to już zdążył kupić i do mnie mówi, że to absolutnie żadnej krzywdy wyrządzić nie może, spadający powoli żołnierzyk z plastiku 7 gram, to waży mniej niż paczka zapałek.
W końcu przyjął do wiadomości, że nie chodzi o wagę i przepisy zabraniają zrzucać cokolwiek, nawet ulotki, a ja swoich uprawnień ryzykować zamiaru nie mam.
Dwa dni minęły i znajomy dzwoni, że w sumie to przecież może padać, wtedy dzieciaki by się w domu musiały gnieździć, więc jego chłopak chce zorganizować urodziny na sali gimnastycznej w szkole, byle byłby dron zrzucający żołnierzyki XD
(Wewnątrz budynków nie obowiązują przepisy dotyczące bezzałogowych statków powietrznych.)
Więc mam urządzenie do zrzucania ładunków: 40 zł w Chinach, waga z paskiem: 32g, trzeba teraz będzie potestować samo zrzucanie i ile tych żołnierzyków na raz się weźmie, czy spadochrony będą się otwierać itp. Wiem, że mniejszego drona do tego zadania to już trudno sobie wyobrazić, ale jak sądzę ten jakoś też da radę. Nie chcę mocno przekroczyć 100g ładunku wliczając w to akcesorium, więc zrzut będzie pewnie po pięć żołnierzyków na raz.
Znajomy pyta, czy byłaby opcja, żeby sobie dzieciaki polatały, frajda jest o tyle, że mam do niego gogle. Powiedziałem, że się zastanowię, ale na pewno jeśli już to umawiamy się tak, że jeśli cokolwiek byłoby uszkodzone chociaż minimalnie albo nawet tylko porysowane, to on kupuje mi nowe, a zepsute sobie zatrzymuje.
Na drona mam wykupioną u producenta wymianę na nowy w razie uszkodzenia za 110 zł, więc o niego się nie obawiam, bardziej o gogle, są więcej warte.
Zastanawiam się, czy nie zrobić dzieciakom jakiegoś testu w jakiejś grze, żeby wyeliminować totalnych narwańców. Np. w grze X (np. symulator drona na telefon) w trakcie imprezy muszą pokonać tor przeszkód w czasie Y minut, żeby móc polatać moim dronem. Te próby to byłaby dodatkową atrakcja. Oczywiście wcześniej dałbym znać o jaką grę chodzi, żeby sobie poćwiczyli.
Czy ktoś z Was latał na jakichś urodzinach dzieci? Co sądzicie o pozwalaniu na polatanie dronem? Na zewnątrz niemożliwe z uwagi na przepisy, ale w sali jak najbardziej legalne. Dzieciaki po 11 lat, więc już potrafią w razie potrzeby zachować ostrożność. Znajomemu ufam, ale dla pewności wyślę mu screeny z cenami nowych sprzętów i niech potwierdzi na piśmie, że zgadza się na takie ceny.
#drony #dzieci #pytanie

moge sie mylic, ale afaik w pomieszczeniach obowiazuja czesciowo takie przepisy jak na zewnatrz, a poza zrzucaniem, to jezeli dron ma kamerke i mozliwoskc transmisji live, to jest od 14. roku zycia i wymagaja ukonczenia tego kursu online, ale ja bym sie nie spinal, bo kto ma cie na tym zlapac i ukarac? i w sumie dlaczego ciebie, jak to kolega "pozyczyl" drona i pod jego opieka sa dzieciaki? chyba jakby cos poszlo bardzo nie tak (komus by sie stala krzywda) i by sie ktorys gowniak wysprzeglil i jakas madka by to zglosila na psiarnie.
zeby dronowi sie nic nie stalo to bym siedzial obok latajacego dzieciaka i trzymal palec na przycisku od emergency stop, drony upadek z tych kilku metrow przezywaja bez sladu. jak do neo mozesz sie polaczyc i z aparatury i telefonu na raz, to moze ma funkcje trainer, gdzie moglbys przejac stery w dowolnym momencie.
zeby dzieciakom nic sie nie stalo, to bym kazal im usiasc na jakims krzesle podczas latania, zeby wczuwajac sie nie wywalily sie na ryjek i rozbily gogli, a reszcie bym zalatwil jakas ochrone oczu, bo to jedyne co sobie moga trwale i powaznie uszkodzic. wyobrazam tez sobie jak beda biegac zeby zlapac zolnierzyka i patrzac w gore, biegnac w ten sam punkt zdeza sie baniami, ale kaski to moze byc przesada xD
ryzyka sa niezbyt powazne i malo prawdopodobne, wiec jak to dobrze rozegrasz, to na 100% nic zlego sie nie stanie, najgrozniejsze moga byc przewrazliwione matki i surowe prawo, nie wiem jak sie dobrze zna kolega z rodzicami dzieciakow, ale niech pogada moze z ojcami i uprzedzi o co chodzi
latanie po pustej sali moze byc malo interesujace na wiecej niz 3 minuty, rozwazylbym jakies baloniki z helem na dluzszych sznurkach zeby sobie latac wokol jakichs obiektow zawieszonych w powietrzu
nie wiem czy dzieciaki to jest jeszcze generacja fortnajta na plejstejszyn czy juz full on ipad kids, wiec cwiczenia na apce symulatorze moga miec sens tez jako obeznanie sie z koncepcja kontrolera
pozdro i powodzenia w zarazaniu mlodziezy pasja do zarabistego hobby!
@Zwalisty 1. Robiłeś uprawnienie, wiec pewnie zdajesz sobie sprawę, ze w C0 masz zaraz latać nad skupiskami bądź w pobliżu zgromadzeń ludzi, do których dzieci bez wątpienia się zaliczają.
2. Fizyka. Nie wiem jak wysoka będzie ta hala, ale spadochrony muszą mieć czas, żeby się otworzyć, spuszczone z drona beda pchane podmuchem ze Śmigiel, dzięki czemu mogą łatwo zamienić się w pociski wystrzelone w grupę dzieci.
3. Oddanie kontrolera grupie rozentuzjazmowanych dzieciorow, wyrwanych z zabawy, które będą się przekrzykiwac i urządza nieformalny konkurs, kto wymyślił głupszy sposób na lot dobrej jest pomysłem złym samym w sobie. Dron nawet w najwolniejszym trybie na sporą drogę hamowania, to, ze będziesz w pobliżu i możesz wziąć kontroler w każdej chwili, nie znaczy że unikniesz wyrządzenia szkody. Jak juz chcesz, weź tego młodego od znajomego w inny dzień, wytlumacz mu wszystko, sam na sam, przeszkol i wtedy tak tylko jemu polatać gdzieś na otwartej przestrzeni.
Zaloguj się aby komentować
Cześć wszystkim, jestem studentem 3. roku Finansów i Rachunkowości i piszę pracę licencjacką na temat przestępczości bankowej. Przygotowałem krótką ankietę, która pomoże mi zrozumieć, jak ludzie postrzegają ryzyko oszustw i bezpieczeństwo usług bankowych. Byłbym naprawdę wdzięczny za każde odpowiedzi, każda wypełniona ankieta to duża pomoc, a udostępnienie linku dalej będzie nieocenione. Zapraszam też do dyskusji i wyrażania swojej opinii w komentarzach, chętnie przeczytam Wasze doświadczenia i przemyślenia. Dzięki z góry za pomoc!
https://forms.cloud.microsoft/e/0gkL6Sn43U
#studia #ankieta #pytanie #finanse #ksiegowosc #hejto
Zaloguj się aby komentować
Ktoś mądry kiedyś powiedział że ludzie dzielą się na inteligentnych i tych którzy słodzą kawę.
A ty?
#kawa #ankieta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy to w jaki sposób giganci AI zbierają i wykorzystują dane na masową skalę zmieniło wasze podejście do piractwa?
Ja przez wiele lat, właściwie odkąd zacząłem zarabiać własne pieniądze, mam wszystko legalne, filmy/seriale oglądam w strimingach, to samo z muzyką. Książki czy ebooki kupuję, bo wierzę że człowiek który się napracował i coś stworzył powinien zostać wynagrodzony za swoją pracę itd.
Ale po wejściu AI czuje się trochę jak frajer. Co z tego, że ja taki malutki żuczek staram się żyć zgodnie z prawem i korzystać z treści w sposób legalny, jak taka meta czy microsoft przeorali cały internet wzdłuż i wszerz, ściągając i obrabiając niewyobrażalne ilości danych i uszło im to na sucho.
Ostatnio coraz częściej kusi mnie pójście na łatwiznę, wody zatoki zawsze otwarte...
#pytanie #ai #sztucznainteligencja #moralnosc #piractwo #dyskusja
@Solar - w korpo bardzo często ludzie którzy się nad grą czy filmem napracowali nie są finansowo wynagradzani za sukces produkt przy którym pracowali ponad zwykłą wypłatę i może jakieś mały bonus będący ochłapem - korpo skonstruowane są tak by tylko wynagradzać prezesów, dyrektorów oraz inwestorów i resztę reinwestować w siebie (teoretycznie - bo raczej najczęściej polegają na kredytach).
W świecie gdzie pieniądze całkowicie "odpłynęły" do korpo trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co jest fair a co nie - zwłaszcza, że AI bezprecedensowo było trenowane na wszelkich danych do jakich korpo udało się dorwać - bez względu na prawa autorskie.
Zaloguj się aby komentować