Zaloguj się aby komentować
Użytkuje może ktoś Realme GT7 PRO 5G?
Specyfikacja wygląda spoko I zastanawiam się, czy nie wziąć go dla siebie bo akurat umowa mi się kończy.
#pytanie #telefony #gsm #android #realme
Zaloguj się aby komentować
#forum #pytanie #ciekawosc Ile macie internetu mobilnego, w pakietach. Można się chwalić. #orange #play #plus #a2mobile
Zaloguj się aby komentować
Czy to "świetne" odtwarzanie zagnieżdżonych filmów w appce na Androida zostanie kiedyś w końcu naprawione?
#hejto #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Czy jest tu ktoś kto w najbliższym czasie robi trasę Warszawa - Gdańsk i mógłby by mi pomóc z odebraniem i przewiezienie nie za dużego zamówienia z Ikei na Targowku?
#warszawa #gdansk #transport #pytanie
Zaloguj się aby komentować
#olx to już teraz czesze kasę i od sprzedającego i od kupującego?
#pytanie

Zaloguj się aby komentować
Dobra, jeździłem już 3 razy z córą i zdecydowanie podoba mi się pomysł powrotu do #rolki
No i ani razu się nie wyjebaliśmy co jest dość podejrzane. Mamy kaski, ale nic poza tym. Myślałem dokupić ochraniacze na kolana i nadgarstki. Czy to dobry pomysł, żeby pominąć łokcie? Są jakieś polecane z półki ekonomicznej?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czytam sobie rzepę o nowej umowie handlowej EU-USA.
No i wszędzie pojawia się ten sam motyw - ograniczony konflikt militarny UE-Rosja gdzieś na jej obrzezach.
Słyszałem to gdzieś również w jakimś wywiadzie Polsatu - w kontekście przesmyku suwalskiego.
Serio taki scenariusz jest Waszym zdaniem możliwy? Przy tak wykończonej wojną Rosji?
Czy to tylko takie gdybanie i dziennikarski sensacjonalizm?
#rosja #wojna #ue #politykazagraniczna #pytanie

W tej chwili obsrana rosja nie ma takich możliwości. Ale w perspektywie kilku lat dużo może się zmienić. Jeśli Chiny uznają za opłacalne, to dozbroją ruskie ścierwo na tyle by mogło kąsać Europę przez dłuższy czas. A do tego dochodzi wojna propagandowa, sabotaże, przekupstwo, terroryzm - czyli to w czym ruscy czują się najlepiej.
Ja zaś wolę traktować wroga poważnie. Nawet jeśli dzisiaj leży pokrwawiony we własnych wymiocinach.
rosja cały czas testuje jedność i determinację Zachodu. De facto wojnę hybrydową już toczymy z nimi od lat. Ci emigranci na granicach, zakłócanie GPS, sponsorowanie ekstremistycznych ruchów i partii, wpływanie na wyniki wyborów (skąd niby wziął się w ostatnich prezydenckich u nas ten dziwny gość cytujący RIA Novosti?), uzależnienie Europy od ruskich węglowodorów, przerywanie kabli energetycznych i telekomunikacyjnych, sabotaże w fabrykach wojskowych, to wszystko są elementy tej wojny.
Ukraina bez zewnętrznego wsparcia szybko upadnie, w takim wypadku konflikt militarny jest właściwie pewny. Zacznie się tradycyjnie, od uciskanych mniejszości rosyjskojęzycznych w którymś z krajów bałtyckich, potem będą zielone ludziki i w końcu bratnia pomoc dzielnej czerwonej armii w walce z estońskim/łotewskim/litewskim "reżimem".
Wtedy wszystko będzie zależeć od reakcji krajów NATO (europejskich, na USA pod rządami Krasnowa nie liczę). Jeśli pójdą na całego z zaangażowaniem, wsparciem ludźmi i sprzętem, bombardowaniem Królewca i pełną blokadą gospodarczą to rosja przegra bo nie jest ani finansowo, ani demograficznie, ani militarnie w stanie rywalizować ze skonsolidowaną Europą.
Jednak jeśli (czego się obawiam) reakcja będzie ograniczona tak jak w przypadku Ukrainy a Francuzi i Niemcy powiedzą że "nie chcą umierać za Tallin" to scenariusz zapowiada się bardzo nieciekawy. Wykorzystają armie Ukrainy i Białorusi przeciwko nam, będą podbijać po jednym a po Pribałtice i Mołdawii przyjdzie kolej na nas i Finlandię.
Oczywiście można tego uniknąć ale trzeba dużo bardziej zdecydowanych działąń niż teraz, przede wszystkim odbudowania armii i potencjałó zbrojeniowych w Europie oraz dużo większego wsparcia Ukrainy bo póki oni walczą to my jesteśmy względnie bezpieczni.
Zaloguj się aby komentować
Ktoś wie czy okleinki na meble są obecnie dostępne po taniości w jakimś markecie typu Lidl czy Biedronka? Nie muszą być jakieś fikuśne. Takie w sam raz na tylną płytę pilśniową czy jak to ustrojstwo się nazywa. #remontujzhejto #pytanie #biedronka

Zaloguj się aby komentować
skladal ktoś z Was wniosek o przyznanie dotacji na założenie firmy? Albo miał zamiar ?
jak tak przyznali Wam? Jakie są wasze odczucia i rady?
#firma #porady #pytanie #hejtopytanie #gownowpis
Składałem, dostałem, w sumie to w PUPie się załatwia i wielkość dotacji zależy od danego powiatu i budżetu. Ja dostałem coś około 20k, więc kupiłem sprzęt, oprogramowanie i podstawowe narzędzia na których wystartowałem. Polecam, super sprawa. Jak się na rynku utrzymasz przez rok, to nie musisz oddawać dotacji, więc jest super.
Zaloguj się aby komentować
Hej zjadacze #kebab i #ksiazulo . Mam #pytanie .
Po czym właściwie poznać że to nie MOM?
Jak odróżnić prawilną kulę mocy od starego, zeschniętego czy za mało wypieczonego plastikowego czy żelowego kulensa?
Możecie zapodawać wraz ze zdjęciami bo inaczej to chyba ciężko będzie wytłumaczyć.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #rowery
Czym czyścicie rowerek jak jest brudny ? Co z przylepionym żwirem? Łancuchem w smarze i pyle?
Myślicie że mój genialny plan w stylu turbina od chinola ma tu szansę jakoś zadziałać?
Czy ktoś może właśnie tak tego używa?
Turbina:
https://share.temu.com/nCJawl0mZ7A
Gdzieś widziałem jakieś czyszczenie suchym lodem.
Co praktykujecie?
Zaloguj się aby komentować
196 700 + 30 = 196 730
Brakowało mi pedałowania i tych obcisłych gatek. Też tak czasem macie?
Przestały mnie boleć kolana, zaczynam 30 co dzień dwa, i cel to 100 km tygodniowo. Może się uda.
#pytanie
Ile trzeba piniendzy dać #mkbiega, żeby cron miesięcznie tygodniowy się odpalał tak raz dziennie wieczorem?
Wpis dodany za pomocą https://hejto.sztafetastat.eu
#rowerowyrownik

Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się nad zmianą Asterki na coś większego i bardziej komfortowego. Oczywiście z podtlenkiem LPG.
Jeździłem Vectrą C i podobało mi się, jako model wygodne, silnik Z22SE, jedyny minus to wymęczony egzemplarz.
Raczej pozostałbym w tej rodzinie, bo przyzwyczajenie, znajomość wizualna + trochę mechaniczna, no i mam międzymordzie z OpCOMem.
Myślę o Signum (tak, nie wiem dlaczego, ale odradzane) z silnikiem Z18XER, bo tylko takie są dostępne. VC nie znalazłem w satysfakcjonującej konfiguracji i cenie.
Problem z Z18XER jest taki, że sprzedający napisał
Wady:
- słychać koła zmiennych faz przy rozruchu silnika (brak błędów)
- czasem na zimnym silniku i odpalonym LPG – falowanie obrotów
No i zastanawiam się. Cena jednego koła dość znośna, ok. 400 zł. Do tego warto przy okazji zrobić luzy zaworowe (brak hydrauliki) i podstawowy serwis. Konfiguracyjnie mi pasuje, ale nie wiem czy się nie wkopię.
Pytanie do eksperta: czy naprawa tych wad jest trudna i kosztowna? Wkopię się, czy jest szansa, że nie?
#mechanikasamochodowa #opel #signum #pytanie #pytaniedoeksperta
@macgajster fan Opla here.. Miałem Signuma 2.0 turbo bardzo miło wspominam, przesiadłem się do insigni i w sumie też polecam. Z tego co mi wiadomo a kilku znajomych z Vectra z silnikiem 1.8 miałem to mega cierpliwe jednostki, części w rozsądnych cenach i dostępne. Pozostaje tylko aspekt losowości, jak ktoś nie dbał o samochód no to będziesz ładował w naprawy. Jak ktoś dbał, serwisował na czas to pewnie i oleju nie wpierdala. Aby buda była zdrowa a silnik zawsze można zrobić xD
Zaloguj się aby komentować
Co myślicie o nagrodach w tym konkursie?
Jak wam to wygoda?
#konkurs #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Robił ktoś zakupy na Allegro w eoutletkosmetyki ? Szukam opinii czy źródło jest ok, bo znalazłem flaszkę w cenie obniżonej o 100zł od "standardowej" i się zastanawiam czy to możliwe
#perfumy #pytanie
W sumie może ktoś będzie potrafił prześwietlić ofertę:
https://allegro.pl/oferta/lancome-la-vie-est-belle-en-rose-edt-s-50ml-17725653426
To jest oferta z Allegro i się zastanawiam nad zakupem, tylko że zdjęcie jest dziwne, bo górna nie jest różowa, tylko pomarańczowa i na flakonie są napisy, których nie widzę na zdjęciach na stronie Lancome... Co o tym myślicie?
Zaloguj się aby komentować
#wlochy #wakacje #lato #pytanie
Tosie i Tomki, czy któreś z Was było może w Perugii? Mam kilka pytań i jeśli jest ktoś, kto może udzielić wskazówek, to będę wdzięczny po stokroć

Zaloguj się aby komentować
Ile musielibyście zarabiać na etacie, aby w trakcie swojego dwutygodniowego urlopu być w dyspozycji do odbierania telefonów albo włączenia laptopa, aby coś ogarnąć? Żeby nie mieć z tym problemu. Czy u was takie coś nie wchodzi w grę? .
#pytanie #pracbaza #praca
@Justyna712 Wszyscy najbliżsi współpracownicy mają mój numer prywatny i gdyby dzwonili, to bym normalnie odebrał. Jak siedziałbym w domu i nic nie robił, to nie miałbym problemu, aby odpalić lapka i coś tam popatrzeć 10-30 minut. A na jakieś wyjazdy nie biorę lapka, więc nie miałbym fizycznej możliwości pomocy i gdyby mi ktoś z roboty dzwonił, to powiedziałbym, że jestem dość zajęty i pytaj X albo Y o to, albo rób jak chcesz.
Poza tym u nas jasno jest powiedziane, że jak ktoś idzie na urlop, to się do niego nie dzwoni i faktycznie to działa.
A takie jasno uzgodnione siedzenie na urlopie pod telefonem i laptopem, które miałoby się wiązać z jakimiś negatywnymi konsekwencjami w razie braku odpowiedzi, raczej odpada, trzeba się szanować.
Zaloguj się aby komentować
Jak się nauczyć empatii? #pytanie #psychologia
Zaloguj się aby komentować
Zamierzam powiesić monitor 24' o wadze 3,5 kg na ściance działowej karton-gips. Jak bardzo ryzykuję?
#pytanie #pcmasterrace #remonty
@L4RU55O - są do tego specjalnie systemy montujące jak chcesz mieć pewność: https://www.gripitfixings.co.uk/
Do kupienia na przykład na Amazonie: https://www.amazon.pl/s?k=Gripit
Zaloguj się aby komentować