Macie jakieś pomysły na organizację szafy z różnymi rzeczami metalowymi? Na dłuższego czasu zmagam się z tym bałaganem.
#mojwarsztat #diy #majsterkowanie #pytanie

Macie jakieś pomysły na organizację szafy z różnymi rzeczami metalowymi? Na dłuższego czasu zmagam się z tym bałaganem.
#mojwarsztat #diy #majsterkowanie #pytanie

@PanNiepoprawny plastikowe/kartonowe pojemniki/kuwety.
Szkło bym odradzał, bo kurwicy bym dostał od tego dźwięku metalu o szkło, plus ciężki dostęp i niepraktyczny kształt.
Pojemniki koniecznie bez pokrywek, żeby nie martwić się tym co i jak wystaje górą.
A w wersji alpha organizacji warsztatowego śmietnika po prostu brałem niewielkie kartoniki po przesyłkach, wywijałem je tak żeby skrzydełka były w środku i siup do szafy. Jak karton gruby to wytrzyma więcej niż się wydaje, ale docelowo plastik lepszy.
Zaloguj się aby komentować
Ciemu hejto się tak zwiesza ostatnio? To u mnie tylko na pc i tel (nie aplikacja)?
#gownowpis #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do osób które składały kiedyś wniosek o pozwolenie na budowę lub rozbudowę domu, ile czekaliście na pozwolenie? Zastanawia mnie czy rok to z częsty przypadek :v #budujzhejto #budownictwo #pytanie
Ja składam takie wnioski kilkadziesiąt rocznie. Zależy od powiatu, od ilości wniosków akuratnie w urzędzie, od stopnia skomplikowania oraz tez od nadgorliwości urzędasa... jest dużo zmiennych. Jak chcesz znać statystykę to sprawdź GUS.
Średnio na "moich" terenach 3-5 miesięcy średnio.
Edition. Raz czekałem 4 lata jak coś xD.
Edit2. To sam wniosek, z kompletowanie dokumentów moze być około roku.
Zaloguj się aby komentować
Hej!
Jako niedzielny użytkownik Hejto, który głównie przegląda treści i je piorunuje, a rzadko się udziela, mam kilka pytań:
1. Pamiętam różne plany na rozwój tego serwisu w czasach wielkiej emigracji Wykopków na Hejto. Co się z nimi stało? Od jakiegoś czasu widzę duży zastój. Co dalej z rozwojem tego portalu?
2. Co się stało z pomysłem zmiany głównej domeny hejto.pl na hej.to, by kojarzyła się bardziej z przywitaniem niż z hejtem?
3. O co chodzi z @Dziwen ?
4. Dlaczego @moll usunęła konto?
5. Jak poprawnie używać społeczności i tagów? Przykładowo, ten wpis, powinienem zamieścić w społeczności "Hejto" bez dodawania tagów, czy jednak powinienem je dodać? Np. tag "hejto"?
6. Ile twarogu dziennie to dobra ilość twarogu?
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi na te pytania.
PS. Czy są jeszcze jakieś sprawy, które niewtajemniczone osoby powinny wiedzieć? :D
#hejto #kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Mordeczki, ktoś orientuje się czy te cuksy Golden Lily co kiedyś były w Auchan dość powszechne nadal są w sprzedaży? #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Ktoś poratuje poradą? Jest mieszkanie, które mi się podoba. Haczyk: składa się z dwóch mieszkań połączonych fizycznie na etapie deweloperskim kilkanaście lat temu, ale nie połączonych prawnie (dwie osobne księgi wieczyste). Jedyne co właściciel ma to rzut mieszkania z naniesionymi przez architekta zmianami, ale brak jakichś dokumentów z PINB, czy ze wspólnoty o zgodzie na połączenie (no bo jeszcze wspólnoty nie było).
Pomijając trudności z wzięciem kredo, co jeszcze może tu j⁎⁎⁎ąć? Czy sąd może nakazać ponowne rozdzielenie lokali i przywrócenie stanu pierwotnego, jeśli to było robione przez dewelopera? Trudno byłoby to połączyć prawnie w jedną księgę?
Btw, szukam jeszcze porady prawnej z zakresu nieruchomości, ale terminy odległe, więc póki co byłbym wdzięczny za jakieś opinie, jeśli macie doświadczenie z czymś podobnym.
#pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie
Zaloguj się aby komentować
Streamable mi nie działa 😑
Czy znacie jakąś alternatywe? Tak żeby ładnie hejto jeszcze video wyświetliło z linka
#streamable #kolegaproblem #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Ej, naprawdę nie ma w Polsce przepisu, który zobowiązuje policjanta/strażnika miejskiego do przyjęcia zgłoszenia?
#prawo #pytanie
@Felonious_Gru
Zgodnie z art. 304 § 2 Kodeksu postępowania karnego, instytucje państwowe i samorządowe, a więc również Policja i straż miejska, które w związku ze swoją działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są zobowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.
Co więcej, art. 304b Kodeksu postępowania karnego stanowi, że na wniosek osoby zgłaszającej przestępstwo, organ przyjmujący zgłoszenie ma obowiązek wydać pisemne potwierdzenie jego złożenia. To dodatkowo podkreśla, że zgłoszenie musi zostać formalnie przyjęte.
Warto również wspomnieć o art. 304 § 1 tego samego kodeksu, który nakłada na każdego obywatela "społeczny obowiązek" zawiadomienia o przestępstwie ściganym z urzędu.
Jak coś, to polecam: https://zapytajkodeks.pl
Zaloguj się aby komentować
#agd #pytanie #elektronika #remontujzhejto nie wiem jaki tag dać :/ Część, po co jest takie pokretło w suszarce? Od pakowałem teraz pudło chce ją ustawić itp a w instrukcji nic nie pisze po co to jest, tylko ten obrazek z tyłu i dwa otwory z lewej i prawej jak odkręcam tym kluczem to czuć że coś się luzuje ale można tylko jeden poluzować..

Zaloguj się aby komentować
#obrazajo nas czy #nieobrazajo?
Coś po łacinie i nie rozumiem
#pytanie #czytajzhejto

Zaloguj się aby komentować
ej da się tu zmienić login/nazwę użyszkodnika? założyłem konto dość impulsywnie podczas ucieczki z wypoku, ale jednak chciałbym żeby ten login był jednak trochę inny #hejto #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #hejtopytanie

Zaloguj się aby komentować
Dobry na wieczór moi Kochani. Pomóżcie, bo Google, Gemini i cała reszta wysiada... Szukam filmiku w którym dziewczynka podczas jakiegoś występu szkolnego grozi chłopcu pięścia, po czym uśmiecha się słodko do kamery... Mój mówi, że była w czerwonej sukience... ;) Będę wdzięczna za pomoc, bo szukam już od wczoraj... #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Jak myślicie: uda mi się dobić do 100/100?
#literalnie #grywebowe #pytanie #ankieta literalnie.fun

Zaloguj się aby komentować
Nie macie czasem wrażenia, że z ludzi powoli uchodzi jakakolwiek wrażliwość? Dzisiaj dostałem tego cały zestaw na raz.
Pociąg wypchany jak zwykle w piątek. Przy drzwiach siedzi młody chłopak, blokuje pół przejścia, a ruszyć się na sekundę to już zbyt wielki wysiłek. Reszta niech się przeciska, trudno.
Za chwilę starsza pani z ciężką walizką — naprawdę starsza, zgięta w pół. I nikt nawet nie drgnął. Wszyscy patrzyli, jakby to nie był ich problem. Podszedłem i po prostu wniosłem jej tę walizkę po schodkach, bo ile można czekać, aż ktoś się ruszy? A ona jeszcze przepraszała, jakby komukolwiek przeszkadzała.
Siedzenia? Klasyk. Jedna osoba, a na drugim miejscu plecak albo torebka, żeby tylko nikt nie usiadł obok. Jakby bliskość drugiego człowieka była czymś groźnym.
Wszyscy w pędzie, wszyscy w telefonach. Młodzi jadą razem, a rozmawiają… przez komunikatory. Ktoś z książką wygląda już jak rzadki okaz.
Ech… nie wiem, dokąd to zmierza. Ale dziś naprawdę poczułem, że coś nam po drodze pękło. 😐
#pytanie
@cazpereq Mam wrażenie że w jednym wpisie jest zbitych kilka różnych rzeczy.
Stanie komuś w drzwiach czy trzymanie torby na miejscach to jeden temat i skrajne chamstwo i egoizm
Nie pomaganie komuś z wnoszeniem walizki, czy nie ustępowanie miejsca to drugi temat. I tu jestem w stanie stanąć w obronie tych ludzi, bo dawanie czegoś "ekstra" od siebie rzadko przynosi dobre rezultaty w życiu, a dodatkowo w "moim świecie" jak ktoś czegoś chce, to wystarczy zapytać albo poprosić. W ten sposób omijamy tanieć "Proszę usiąść, nie dziękuję, ależ proszę, nie ja zaraz wysiadam" i tak dalej. Zresztą czemu ja mam z siebie dawać ekstra dla osoby, która nawet nie wiadomo, czy chce pomocy, a już na pewno nie chce na tyle, żeby o nią poprosić?
A siedzenie w telefonach to jeszcze inny temat. Nikt nie rozmawia, tylko gadają przez komunikatory? A na pewno gadają ze sobą? Zresztą, nawet jeśli - przynajmniej nie przeszkadza współpasażerom. Zdarzyło mi się jechać pociągiem z takimi, którzy pierdolili całą drogę, wcale frajdy z tego nie miałem.
Co do książki to jest jeszcze inny temat i dołączony do wpisu w sumie nie wiem czemu, bo nie ma to nic wspólnego ani z empatią, ani bliskością drugiego człowieka. Mało tego, jak ktoś czyta książkę, to też nie będzie z nikim rozmawiał i, dodatkowo, będzie mu przeszkadzało, jak ktoś pi⁎⁎⁎⁎li nad uchem
Bez obrazy, ale trąci trochę dziaderskim pierdoleniem XD
jako mlody szczyl powiem tak:
ludzie, ktorzy w wchodza do autobusow i nie siadaja, mimo ze sa miejsca siedzace, a w autobusie robi sie ciasno, to niedorozwoje. naprawde nie wiem, co jest nie tak z takimi ludzmi. jeszcze stoja czesto przy drzwiach, wlasnie blokujac wejscie, wiec czasem jest tak, ze miejsca jest sporo, ale i tak dostac sie moze byc ciezko.
Zaloguj się aby komentować
Po czym poznać, ze mam Alzheimera? #pytanie #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Po ile można sprzedać noszone męskie majtki jakimś fetyszystom?
Bo to brzmi jak łatwy pieniądz. Kupujesz hurtem gacie od Chińczyków po 5zl sztuka, nosisz, nie musisz prać, pakujesz w woreczek strunowy, kopertę i wysyłasz komuś.
Nie widzę minusów poza jednym. Gdzie to się sprzedaje?
To samo można zrobić ze skarpetami
#pytanie #pomyslnabiznes #fetysze
Zaloguj się aby komentować
Jak sobie radzić z rodziną, która broni pedofilów kościelnych? Po prostu mnie wzdryga fakt, że ważniejszy dla nich jest kult postaci i Kościół, od gwałconych dzieci. Nie mogę patrzeć na nich jak na moralne osoby i tracę do nich szacunek.
Nawet ci mniej religijni (nie praktykujący) o dziwo potrafią być tak wciągnięci w kult, że mają całkowitą blokadę na myślenie o niewygodnych im faktach. Np. wpadają w pętlę i mówią ciągle "ale co ty mówisz" i odmawiają przeczytania nawet fragmentu własnej Biblii, po czym oskarżają, że te niewygodne fragmenty, to w internecie wymyślili i nie są z Biblii, ale i tak jej absolutnie nigdy nie przeczytają.
Zaraz ktoś powie, że nie warto o tym rozmawiać i lepiej być ignorantem (jak oni), ale dlaczego k⁎⁎wa moralni i normalni ludzie mają się zawsze dostosować do poziomu w dół i akceptować bronienie pedofilów i innych przestępców? Ta powszechna ignorancja i akceptacja jest właśnie powodem obecnej sytuacji, gdzie jakimś cudem ochrona religijnych pedofilów jest bardziej "normalna" niż publiczna ich krytyka.
I wiele religijnych osób chyba nie rozumie tego, że to jest to samo, co np. mieć w rodzinie przykładowo nazistę, który broni Hitlera, a wszyscy inni radzą, żeby po prostu to ignorować i z nim normalnie żyć i się uśmiechać.
PS 90% nazistowskich Niemiec to byli chrześcijanie. Zabawne jak nigdy nie mówi się tego, że holocaustu dokonali właśnie oni. Za to o ofiary stalinizmu i komunizmu regularnie oskarża się ateistów.
#pytanie #zalesie #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #pedofilewiary #pedofilia

@Chrabonszcz 90% nazistowskich Niemiec to byli chrześcijanie. Zabawne jak nigdy nie mówi się tego, że holocaustu dokonali właśnie oni.
Bo nie dokonali tego w imię chrześcijaństwa i to pomimo napisu na klamrach pasów "Gott mit uns". Ale główna otoczka ideologiczna skręcała raczej w stronę pogańskich pragermańskich kultów, zresztą pewnie w połowie jak nie lepiej wyssanych z brudnego palucha jakiegoś propagandysty.
@jonas o ile nie powiedziałbym, że był to cel chrześcijaństwa, to zostało ono starannie wykorzystane do zdobycia popularności przez Hitlera i winni tego są niemieccy chrześcijanie. Więc jak najbardziej ponoszą współwinę za wojnę i holocaust. Zresztą to oni sami popełniali zbrodnie, więc czemu nie można powiedzieć, że chrześcijanie dokonali holocaustu? Gdyby chrześcijaństwo było gustem muzycznym, to moglibyśmy je zignorować, ale to jest cała życiowa ideologia, która jest obecna każdego dnia w życiu tych ludzi. Gdyby Hitler ogłaszał się publicznie ateistą, to nie zdobyłby takiej popularności w chrześcijańskim kraju.
Wierzę, że działam zgodnie z wolą Wszechmocnego: gdy zwalczam żydostwo, osłaniam dzieło Naszego Pana” (Mein Kampf)
Chrystus nie robił żadnej tajemnicy ze swego nastawienia do narodu żydowskiego, sięgnął, gdy było to potrzebne, do bicza, ażeby wypędzić ze świątyni tych wrogów ludzkości… Właśnie za to został przybity do krzyża (Mein Kampf)
Moje uczucia jako chrześcijanina wiodą mnie do mojego Pana i Zbawcy, w którym dostrzegam wielkiego wojownika (…) Jako chrześcijanin nie mogę pozwolić się oszukiwać. Jako chrześcijanin mam obowiązek walczyć o prawdę i sprawiedliwość (…). Jako chrześcijanin mam obowiązki wobec swojego narodu.
Nazizm był powszechny wśród niemieckich protestantów https://books.google.pl/books?id=5f31b4fe46EC&q=Pronazi+Protestantism&redir_esc=y#v=onepage&q=Pronazi%20Protestantism&f=false
Tutaj możemy poczytać na stronie 32+ o wsparciu jakie miał od księży https://books.google.pl/books?id=Nf_-DwAAQBAJ&dq=%22hitler%22+%22%22any+particular+denomination%22%22&pg=PA32&redir_esc=y#v=onepage&q=%22hitler%22%20%22%22any%20particular%20denomination%22%22&f=false
O ateizmie
In the first place it is Christians and not international atheists who now stand at the head of Germany. I do not merely talk of Christianity, no, I also profess that I will never ally myself with the parties which destroy Christianity. If many wish today to take threatened Christianity under their protection, where, I would ask, was Christianity for them in these fourteen years when they went arm in arm with atheism? No, never and at no time was greater internal damage done to Christianity than in these fourteen years when a party, theoretically Christian, sat with those who denied God in one and the same Government.
Publiczna walczył z ateizmem i nazywał ateistów zwierzętami
We were convinced that the people needs and requires this faith. We have therefore undertaken the fight against the atheistic movement, and that not merely with a few theoretical declarations: we have stamped it out.
@pogotowie-samotnicze @jonas Udowodniliście tutaj dokładnie to co opisałem we wpisie. Temat członków rodziny broniących przypadków pedofilii i tego jak z nimi rozmawiać, a wy zamiast się odnieść do tego poważnie chociaż RAZ, to potraficie tylko atakować i próbować kompletnie zmienić temat. Jesteście przysłowiowymi gołębiami na szachownicy.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #hejto #hejtopaka Zapisałem się na wydarzenie, ale nie jestem pewny, czy zostało ono wysłane, czy ktoś z @hejto moze to sprawdzić? Czy przychodzi jakieś potwierdzenie?
Zaloguj się aby komentować
Poćwiczył bym sobie na siłowni ale nie mam z kim chodzić a samemu się boję bo nic nie umiem, mam problem z ćwiczeniami z pustą sztangą nawet. Myślałem o zrobieniu sobie takiej mini siłowni w domu, kupiłem sobie hantelki i drążek na ścianę. Jeszcze niedługo przyjdzie mi guma i może zamówię rowerek. Pytanie 1 to co jeszcze warto dokupić sobie do domu? A pytanie 2 to jakie ćwiczenia wykonywać, znajdę gdzieś jakiś plan czy coś albo ktoś mógłby mi pomóc co mogę ćwiczyć mniej więcej 2-3 razy w tygodniu aby to miało jakiś sens?
#przegryw #silownia #pytanie #zdrowie
@super_przegryw plan treningowy to tak zwane FBW (full body workout), jakbys miał sztangi to kiedyś bdb był "FBW Sakera" ale, za nie masz to musisz kombinować by to zastąpić
Zrobić da się wszystko, pytanie na ile masz determinacji bo nie ukrywajmy z dostępem do sprzętu łatwiej jest ćwiczyć
No i pytanie jaka masz motywację, ja osobiście nie potrafię się zebrać żeby ćwiczyć w domu, muszę wyjść na siłownię bo w domu to bym przepierdział w stołek cały dzień i się nie zabrał za to
Powodzenia, dasz radę ziomek ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
@m_h masz na myśli tę książkę?
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5108059/skazany-na-trening-zaprawa-wiezienna
@super_przegryw w ogóle to ja jestem dziwny strasznie bo dla mnie męka by było żeby iść z kimś na siłownię
Ale tak jak @m_h pisze na większości siłowni jest jakiś trener który ma gotowy plan dla świeżaka, jak pierwszy raz poszedłem na siłownię to mnie taki "Arni" zlapał i przetyrał po maszynach (żeby sobie krzywy nie zrobić na wolnych ciężarach). Także bez lipy, nie musiałem za to dodatkowo płacić ani nic
A jak się rozkręcisz to sam zaczniesz łapać co czym można zastąpić, tu coś obejrzysz, tu coś przeczytasz i coś się w głowie wyklaruje
Zaloguj się aby komentować