- byłeś kiedyś na urlopie? - byłem - co robiłeś na urlopie? - pracowałem #heheszki #pracbaza

- byłeś kiedyś na urlopie? - byłem - co robiłeś na urlopie? - pracowałem #heheszki #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Jutro mam dzienbiurowy w #pracbaza i przyjada ludzie z calej Polski do centrali. Najgorzej,bede sie musial socjalizowac i w ogole #przegryw
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie.
Ustaliłem nowe warunki z szefem i się z nich nie wywiazuje. Kolejny raz. Mialem byc w 100 % odciążony z opieki nad klientem po podpiusaniuu unmowy, a nie jestme. Miałem dostać wsparcie w postaci kampanii leadowej, a nie mam. Miałem dostawać prowizje od sprzedażty, a nie dostaje (jedynie comiesięczną premię od % portfela klientów).
Zrealizowałem cele na marzec i powinienem za marzec dostać 2850 zł prowizji. Ale szef nie wystawił faktur, bo twierdzi, że z jednym klientem to dużo roboty i on nie wie jak to ugryźć i na ile go fakturować, bo ejszcze trzeba dorzucić 1 usługę i nie wie czy nie zmienić warunków umowy (to akurat prawda po części)
Przejął osobiście klienta i nie dał mi dokończyć umów, przez co nie mogę z nim podpisać tej nowej ,następnej umowy (a to zrealizowałoby mi większość planu na kolejny miesiąc). Czyliu odsunął mnie od niego. A sam wypracowałem tam kontakt i podpisałem umowy, po czym oddał temat innemu opiekunowi i sam się w neigo we dwójkę z nim zaangazował, mnie nie informując o postępach prac. Dodam, że to okazał się największy klient w historii firmy, a było tak, że włąściwie szef go wyceną chciał spławić, bo za dużo roboty, a ja ogarnąłem temat od A do Z, żeby była ta współpraca i wyszło, ze chłop ma kilka spółek i wszystkie nam oddaje do opieki xD Jak ogarnąłem umowy na 1 usługę (a miała dojść jeszcze 1) to wtedy mnie odsunęli i przejęli temat we 2. No i se nie radzą xD Zwłaszcza drugi opiekun, gdzie moj szef teraz ufa mu w 100 % a wcześniej ciągle narzekał jakim on jest sabotażystą. Ale zarobiłem na firmę, więc wrócił do łask, bo korzysta z tego co ja przynoszę.
Mam zrealizowany plan w jakichś 50 % na kwiecień i może uda się 100 %, wtedy będzie mi wisiał jeszcze więcej. Jak staram isę nawiązać do tematu, milczy, bo mamy problemy organizacyjne.
Drugi "opiekun" klienta, nie sprzedaje i ma mniej klientów do obśługi ode mnie. C⁎⁎j wie co robi, ale jest traktowany lepeij, bo pracuje 4 lata. Generalnie on robi tlyko dużo szumu i nie ma z tego żadnych korzyści. Jak odpowiadał sam za dział sprzedaży i obsługi klienta przed moim przyjściem, firma była na granicy lub pod progiem rentowności, a szef na niego narzekał. A teraz spija śmietankę z efektów mojej pracy.
Czy w związku z tym mam prawo teraz robić absolutnie minimum pod kątem obsługi portfela klientów i opierdalać się z nowymi umowamki? W sensie przymosić 50-60 % tego co miałem (za 100 % mialem dostawać prowizje, a i tak nie dostaje lub nie wiem czy dostane).
Czuję jednak się źle, że opierdalam się w pracy kilka dni, ale z drugiej storny typo mnie jawnie wydymał lub nie dopilnował i nie ogarnął rzeczy, na czym ja tracę finansowo, ap otem będzie mi płakać, że ma tak ciężko i że tyle na głowie, a ja tylko wymagam XD Gdzie ma 2 pracowników, co lecą jawnie w c⁎⁎ja w pracy i w sumie nie wiem po co są.
Jestem ambitny, nie lubię się nudzić, ale
1.Nie chcę sprzedawać czegoś, w czym nie widzę wartości i ze. zespół często nie dowozi projektów
2.Wkurwia mnie ta atmosfera tutaj i chaos organizacyjny i komunikacyjny
3.Szef nie wywiązuje się z naszych ustaleń i unika tematu rozmowy
#pracbaza #praca #pytanie
Zaloguj się aby komentować
wiem, znowu o tym samym- ale wziąłem pod uwagę wasze rady i zrobiłem nową wersję portfolio.
są tutaj te same przykłady co wcześniej, ponieważ nie jest to portfolio aby zgłosić się do jakiejś wielkiej agencji artystycznej, a chciałem zacząć od którejś z pobliskiej drukarni, jedna akurat poszukuje grafika.
nie, to nie jest bait, a szczere pytanie o radę. jak już mówiłem, każdy jest inny, toteż wymaga innych rzeczy, ale czy myślicie, że tyle wystarczy? i tak, zdaję sobie sprawę, że jest to przedstawione w dosyć dziwnej formie, ale nie chciałem robić nie wiadomo jak wielkiego obrazka, potencjalnemu pracodawcy wyślę to natomiast w pliku .pdf. dziękuję za wszelkie podpowiedzi-
#praca #pracbaza #grafika #grafikakomputerowa #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Bagno!
Specjaliści: ,,Po luj się tam w ogóle wpierd@lał?" Xd
#lesnapracbaza #pracbaza #las


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kruwa XD Ludzie to jednak bydło. Siedzę na nocce, czytam książkę na zapleczu, ale słyszę smiechy i heheszki, to od razu czujność. Ludki, które odwiedzały gościa w naszym hotelu wychodzą. Ok, moze troche podpici, olewam. Ale coś na kamerze mi sie nie zgadzalo, cos nieśli. Ano zajumali z holu poduszkę ozdobną. To się pan zdziwi, jak jutro do rachunku będzie doliczone 300 zł. #pracbaza #zalesie tagi mi nie działają:<

Zaloguj się aby komentować
hej wszystkim, jestem tutaj nowy

@Ynehette nie chce być nie miły ale nie jestem pewny czy to faktyczne pytanie o rade czy jakaś forma trollingu a my się bajtujemy
jeśli potrzebujesz pomocy, przejrzyj wzory folio np tutaj
Pomyśl nad bardziej szczegółowym opisem kilku projektów, nawet tych wymyślonych przez ciebie
nie chce tego nazywać case study ale coś w stylu
opisz trochę np te ulotki, co było wyzwaniem, jakie założenia, dlaczego zdecydowałeś się na takie rozwiązania
Zaloguj się aby komentować
Patrzcie jak moje kocisko odżyło i to po zaledwie dwóch dniach na nowej karmie
#koty #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Scrolluj dalej, to tylko usmażony tranzystor typu mosfet
#pracbaza #elektronika


Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś z was pyta czy kryzys nas dotknie mocno, to moja siostra po 10 latach pracy w korpo zajmuajce sie transportem morskim, paliwami etc, idąc ścieżką od młodszego specjalisty przez koordynatora po kierownika operacyjnego dostała zaproszenie na rozmowe, gdzie zwolnili ja w 15 minut, wypłacili pensję za pół roku z góry, zabrali komputer, telefon i zwolnili z obowiązku pracy, a wraz z nią X innych osób XD
szacunek do pracownika, ktory w dodatku jeszcze byl z gatunku tych, co pracowai ponad normę bo "karyriera" i nowomiejski styl zapierdolu (korpo drabinka=sukces zyciowy).
#pracbaza #kryzys #iran
@Lopez_ Każde poważne korpo tak ma, i niestety im wyżej jesteś, tym proces jest gwałtowniejszy i bardziej zaskakujący, bo tym większe zagrożenie dla firmy (i akcjonariuszy) z pracownika, któremu gdzieś zostały jakieś dokumenty albo dostępy. Pracując w dużym korpo trzeba się z tym liczyć, i nie brać sobie tego do serca.
Sam parę razy odcinałem tak członków zarządu firmy i wysokich manago - równocześnie była rozmowa, a w tym samym czasie znikały mu dostępy do wszystkiego firmowego. Czasem nawet tak, że ktoś na koniec rozmowy nie musiał klikać w teamsach/google'u "rozłącz", bo dokładnie kiedy się wszyscy pożegnali, szło odcięcie i wymuszone wylogowanie. Jakby mnie zwalniali, to bym dokładnie czegoś takiego się spodziewał a nawet oczekiwał, bo pozostanie w posiadaniu materiałów firmowych to duże ryzyko.
A ruch raczej wkrótce wróci, bo pomarańczowa małpa mięknie, a Iran parę godzin temu ogłosił, że statki krajów niezaangażowanych w wojnę mogą pływać. Oczywiście drożyzna jeszcze zostanie chwile, ale jak na moje, koniec świata został odwołany/przesunięty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lopez_ 3 miesiace wypowiedzenia miala ustawowo. Pewnie miala jeszcze jakis urlop ktory byl do wykorzytsania - to jej do tego dorzucili. No i jakis bonus, na zasadzie, posiedz se w domu ale nie szukaj dziury w calym, nie idz do sadu pracy itd.
W Austri czesto sie to zdarza - generlanie jak dostajesz wypowiedzenie to z reguly z automatu jestes zwolniony z obowiazku pracy, bo wiadomo, ze taki pracownik i tak bedzie kombinowal z Lquattro.
Do tego dorzucasz jakis miesiac czy tam 2 gratis - i pracownik nie idzie do sadu pracy, nie trzeba sie szarpac i masz np. za 4000€ spokoj.
Zaloguj się aby komentować
Wypowiedzenie złożone, teraz jestem na łasce nowego pracodawcy ze podpisze ze mną umowę w maju :)
A jak nie to pójdę pracować do McD.
#pracbaza #dildomajsterkuje #praca


Zaloguj się aby komentować
Małe #zalesie na #pracbaza
Od czwartku czekam aż programiści w dwóch projektach sprawdzą czy luka bezpieczeństwa jest istotna czy nie. Przypominałem się w piątek, poniedziałek, wtorek - żodyn nie sprawdził. Dziś miałem to pchać na produkcję.
I oczywiście zdziwienie że nie klikam i się nie podkładam z łamaniem procedury.
Pierwsza zasada korpo: ChWDP, chroń własną d⁎⁎ę, przyjacielu ¯\_(ツ)_/¯
@serel Polacy podchodzący z całkowitym lekceważeniem dla procedur bezpieczeństwa i traktujący to jako uciążliwość, a nie ważną cechę? Stare, znałem.
Ostatnio kolega zrobił z ciekawości audyt firm z jego branży. Nie użył niczego więcej niż AI. Wyszło, że jakby chciał to może pół branży w zasadzie położyć w jeden dzień.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Bądź mądry napisz wiersz.
GPS stoi na słupku, a pokazuje, że jest 3 metry dalej
Tak to i ja potrafię telefonem mierzyć
#lesnapracbaza #pracbaza

To normalne, GPSy zawsze mają jakąś dokładność lokalizacji i trzeba sobie przed zakupem poczytać w nocie katalogowej jego parametry. Ostatnio pracowałem z takim, który miał dokładność 2,5m. Smartfon może pokazywać większą dokładność, bo lokalizacja może być precyzowana przy pomocy sieci komórkowych.
Kolejna sprawa to że jak stoisz w miejscu to mogą dziać się cuda i ten wynik może się pogarszać jeśli urządzenie wykorzystuje wewnętrzny IMU do wspierania lokalizacji (zależy od algorytmu który wykorzystali i jak wykorzystali).
Gdybyś chciał urządzenie które bardzo dokładnie pokazuje statyczną lokalizację, to musiałoby mieć co najmniej dwie anteny oddzielone od siebie o kilka metrów.
Dlatego jedyne co możesz spróbować to iść wzdłuż granicy działki i patrzeć co się dzieje. Możesz obejść ją 500 razy z trackowaniem lokalizacji przez ten czas, a potem wybrać linię najbardziej pośrodku.
Gdyby założyć, że dokładność lokalizacji tego urządzenia to 3m, to do wskazania lokalizacji w aplikacji powinieneś dorysować sobie okrąg o promieniu 3m (gdzie wskazanie jest środkiem tego okręgu) i wtedy wiesz, że rzeczywisty wynik jest wewnątrz tego okręgu. Ale gdzie (na którym kamieniu leży urządzenie)? Nie wiadomo, wskazanie to loteria.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gracior póki jeździł to nie było problemów, ale jak się zaczęły to tydzień w tydzień coś.
Dwa tygodnie temu opona.
Tydzień temu chłodnica.
Dziś opona. Całe szczęście znajomy jechał do pracy, dzięki czemu wymieniliśmy koło w pięć minut, a nie 20.
Temat chłodnicy strasznie nakręcił ojca, co spowodowało, że już następnego dnia grat znów jeździł.
Chłodnica dostatła strzała na łączeniu z dolną ,,rurą", sprawiając, iż łączenie oderwało się.
W ogóle dhl mnie zaskoczył, bo w mniej niż dobę dostarczył część.
Sama chłodnica droga nie była, za to nie była też najlepszej jakości xd ZARAZ CHINY bym powiedział xd.
Ojciec przeżył terapię szokową, co było dobre. Otóż od dłuższego czasu zamawiał chłam z temu. I chciał ten chłam przy naprawie użyć. Ale się nie dało. Jakość ZARAZ CHINY sprawiała, że gównolit pękał na samą myśl o pracy.
Myślę, że bez klucza Milwaukee nie dalibyśmy rady. Wiem, że to przepłacona marka, która robi wszystko, byś nie naprawił ich sprzętu, ale póki działa to robi robotę.
Cała naprawa wyniosła 90 zł i sześć godzin życia. Przy okazji wymieniliśmy pasek, bo piszczał okrutnie (bez 9 zębów to niedziwne xd)
Gdybym miał go stawiać do mechanika to raczej już by stał w hucie.
I tak to jest z tymi graciorami, zawsze coś, jak nie jeden to drugi. W czarnym muszę tłumik wymienić, bo się na śniegu przetarł, ale nie chce mi się okrutnie. 100 metrów do brata, a wydaje się jakby 1000 km xd
Może więcej zdjęć po 15, bo robiłem je oneplusem, a on w domu leży
#pracbaza #lesnapracbaza #samochody

Zaloguj się aby komentować
I tak to człowiek pracuje od rana. Zamiast wozić klientów, to piję kawę i odpisuje na maile. #pracbaza

@RogerThat zapraszam do zwiedzania z GoogleMaps https://maps.app.goo.gl/owUcQwkzNRBc5A9B6?g_st=ic
Zaloguj się aby komentować