Dziś weszły w życie przepisy umożliwiające konfiskatę aut nietrzeźwym kierowcom.
Moim zdaniem ciekawy przepis, tylko pewnie nie dostosowany. Ale 3.2 promila to morderca za kierownicą!
Na pierwszych pijanych kierowców nie trzeba było długo czekać. Jednym z nich był 46-latek z Krotoszyna. Kierujący pojazdem miał w wydychanym powietrzu aż 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna stracił nie tylko prawo jazdy, ale i również samochód, który trafił na strzeżony parking. Policjanci uruchamiają procedurę konfiskaty pojazdu.
Do przepisów ustawy nadal nie ma jednak aktów wykonawczych, które umożliwiałyby nakładanie tego typu kar. Resort sprawiedliwości już zapowiedział, że zapisy dotyczące przepadku pojazdów zostaną złagodzone.
Info ᴛʜᴇᴘᴏʟᴀɴᴅɴᴇᴡs via #twitter
#prawo #samochody #polskiedrogi #alkoholizm #prawojazdy

Zaloguj się aby komentować
Krajówka biegnąca przez miasteczko, podjazd pod wzniesienie z linią ciągłą, sznurek aut jadących 50 km/h i oczywiście wyprzedające BMW z rykiem silnika. Nie miał jednak jaj, żeby dojechać do szczytu wzniesienia więc wbił się przede mnie.
Lokalne blachy, więc sobie myślę: pewnie będzie skręcał do marketu za 1 km. Myliłem się, skręcał do posesji jeszcze wcześniej...
Skąd się tacy debile biorą?
#polska #polskiedrogi

@Nemrod Bo za wolno jechali
e tam, u mnie na wsi ograniczenie do 40 (duże zagęszczenie budynków, szkoły i przedszkola. Jedna z największych wsi w regionie ale nadal zabudowa wiejska) a tiry z piaskowni jeżdżą 90km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyprzedzają nawet na łuku tych co jadą przepisowo. Jeżdżą od rana do południa non-stop. Nie wiem jak to działa bo był okres, że suszyli regularnie a im się kierowcy nie skończyli.
Zaloguj się aby komentować
Mistrz postoju. Na pusty przystanek wjechał, wycofał, wyszedł z auta i elo
A auta i autobusy muszą na pod przeciwny zjeżdżać żeby przejechać
No mistrz
#warszawa #polskiedrogi

Zaloguj się aby komentować

Do bardzo groźnego wypadku doszło w Szczecinie. Tuż po godz. 15 na placu Rodła w Szczecinie kierowca samochodu potrącił grupę osób na przejściu dla pieszych. Wojewoda zachodniopomorski przekazał, że poszkodowanych jest 17 osób. Dwie z nich są w stanie krytycznym.
#wiadomoscipolska #szczecin...

Na S5 w okolicach miejscowości Radomicko doszło do karambolu. Zderzyły się 22 pojazdy w dwóch kierunkach — informuje Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA. Wcześniej pojawiały się informacje o 18 pojazdach. Do szpitala trafiło 7 osób.
#wiadomoscipolska #kierowcy...
Za każdym razem jak widzę ten znak, to w głowie myślę "I cyk, pora na CS'a".
Lub "Jak uszkodzona, to ku@#% ją naprawcie" - chociaż w te słowa już straciłem nadzieje dawno.
Albo w bytomiu mi się też podoba. Uszkodzona nawierzchnia na głównej drodze? To walniemy znak 50km + uszkodzona nawierzchnia, dowalimy policję z radarami i "bydzie" dobrze.
#polska #drogi #polskiedrogi #takaprawda #samochody #motoryzacja

Mi w Szwajcarii ryją banię w drugą stronę.
Inspektorat drogowy potrafi remontować drogę, która jest jak na polskie warunki w stanie dość dobrym, a jest już projekt jej przebudowym.
Zapytałem inspektora o kij tu chodzi, to powiedział, że projekt jeszcze nie jest w 100% gotowy, więc do realizacji jeszcze ze 2 lata i niedopuszczalne, żeby przez 2 lata droga była w TAKIM stanie xD
Zaloguj się aby komentować
Piękny przykład braku wyobraźni. 23 lata, ponad pół promila, auto za prawie bańkę skasowane + 2 pasażerów.
#wypadek #polskiedrogi #piraci #policja
(...)
Impreza 18stkowa bananówy. Jest kilkadziesiąt osób. Ojciec jubilatki bogaty ale słoma mu wystaje z butów. O północy śpiewanie sto lat itd. Nagle pod dom podjeżdża ojciec BMW Z4
hehe masz córuchna wiedz że cie kocham i na rodzinę grosza nie skąpię, niech ludzie wiedzo że moja rodzina byle czym nie jeździ, masz tu kluczyki
Panna wniebowzięta, goście biją brawo
tate mogę się przejechać tylko kawałek po ulicy?
a piłaś?
tylko kilka kieliszków
no dobra my to w rodzinie głowy mamy mocne i ty już byłaś w tej autoszkole kilka razy, ale tylko do końca ulicy i zawróć czo
Dziewczyna wsiadła do samochodu, odpala, rusza z piskiem opon, puszcza kierownicę ze strachu, samochód zamiast zjechać na ulicę jedzie po chodniku i wpada na pełnej k⁎⁎⁎ie (na tyle na ile się przez te kilka metrów zdążył rozpędzić) w zaparkowanego przed nim Mercedesa SL należącego do ojca.
TY K⁎⁎WA IDIOTKO
Krzyknął ojciec, podbiegł do BMW, wyciągnął pannę za włosy, przy wszystkich wy⁎⁎⁎⁎⁎olił parę razy z liścia i odesłał do domu zachęcając do pójścia do pokoju i niewychodzenia, z niego kopem w d⁎⁎ę.
Biadoli nad tymi samochodami i każe gościom wypierdalać do domu. Nagle siada na chodniku i próbuje złapać oddech i trzyma się za klatkę piersiową. Piotrek nieśmiało pyta czy wszystko dobrze i czy może po karetkę zadzwonić czy coś
Jak k⁎⁎wa dobrze, no jak k⁎⁎wa dobrze? Nie widzisz co tu się stało? Wódki mi daj
Piotrek przyniósł butelkę z domu i skończyło się tak, że do rana siedział z ojcem tej panny na chodniku i pił, a ojciec opowiadał mu jak on w latach 90 jeździł do roboty do włoch, jak za komuny był w wojsku i jak go żona zdradziła
#pasta
Zaloguj się aby komentować
Hej, wiecie może jak sprawdzić lokalizację znaków drogowych w Polsce? Konkretnie chodzi mi o znak Teren Zabudowany w konkretnej miejscowości? Jakaś precyzyjna ogólnie dostępna mapa czy coś?
Chodzi o odwołanie od mandatu...
#polskiedrogi #mapy #geodezja #policja #samochody #znakidrogowe #mandat #prawojazdy #prawo
@Gracz_Komputerowy do zarzadcy drogi wniosek o udst informacji o organizacji ruchu na danym odcinku - https://wartowiedziec.pl/komunikacja-i-transport/63178-projekt-organizacji-ruchu-jest-informacja-publiczna-wyrok-wsa
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=2-mPUnfHaG0
#wroclaw #polskiedrogi #wypadek #policja -wformie..
Zaloguj się aby komentować
W Rosji rocznie wystawia się 220 mln mandatów, w kraju działa 30 tys. fotoradarów (głównie w dużych miastach).
A ile w Polsce? Ponad 2 mln mandatów, w tym 700 tys. z fotoradarów. Tych urządzeń jest w Polsce ok. 500 (słownie: pięćset).
Co prawda mają 3,8 razy więcej ludności, ale u nas w przeliczeniu jest więcej samochodów.
No to może mają przynajmniej bezpieczne drogi? xD
Taryfikator jest taki, że za przekroczenie o 20 km/h nie ma mandatu, o 20-40 wynosi 500 rubli (22 zł), a 40-60 już 66 zł.
W 2022 r. ilość wypadków wzrosła o 80% rdr. Mieli 150 tys. wypadków, w których zginęło 15 tys. osób, a 170 tys. było rannych. W Polsce 21 tys. wypadków, 1896 zabitych i 21,3 tys. rannych. W całej UE na drogach zginęło 20 tys. osób.
A co z alkoholem?
Polewać! 40% rosyjskich kierowców przyznało się do picia alkoholu w czasie jazdy. 27% respondentów twierdzi, że jeździ pod wpływem przez większość czasu. Tu oczywiście przodują słabo zaludnione regiony.
#rosja #polska #polskiedrogi
Źródło: YT Kremlinka Show (ekonomiarosji.pl)
W Polsce 21 tys. wypadków, 1896 zabitych i 21,3 tys. rannych. W całej UE na drogach zginęło 20 tys. osób w 44 tys. wypadków.
@Nemrod chcesz powiedziec, ze co drugi wypadek w UE ma miejsce w Polsce? I że w UE co dwa wypadki ginie jedna osoba? Cholernie wysoka smiertelnosc. Zwlaszcza w porownaniu ze smiertelnoscia wypadkow w Polsce.. (~1/10)
Zaloguj się aby komentować

Parlament Europejski przegłosował rezolucję, która uderza w piratów drogowych. Europosłowie zgodzili się, że uprawnienia powinny być zatrzymywane lub odbierane za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 30 km na godz., a poza obszarem zabudowanym o 50 km na godz. Zatrzymanie uprawnień w...
K⁎⁎wa, dlaczego niektórzy "ludzie" nie korzystają z kierunkowskazów zjeżdżając z ronda? No ja pi⁎⁎⁎⁎lę. Przecież to nie boli. A naprawdę upłynniłoby ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu. Ale nie, po c⁎⁎j włączać kierunkowskaz. K⁎⁎wa ja pi⁎⁎⁎⁎le, ale mnie takie bezmózgi wkurwiają. (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
Obrazek dla uwagi.
Pozdrawiam wszystkich kierowców, którzy potrafią korzystać z kierunkowskazów!
#comniewkurwia #polskiedrogi #niedzielnikierowcy #zalesie

Zaloguj się aby komentować
#stopcham #polskiedrogi
Co za debile jeżdżą po tym kraju drogami to głowa mała. Gość który jest sprawcą kolizji wrzuca filmik z tejże i oferuje 1000 cebulionów za wskazanie drugiego auta (sprawcy zdarzenia wg autora filmu). W komentarzach są trzy rodzaje ludzi:
bo auto na ukraińskich blachach więc jego wina i niech wypierdala na wojnę
ciężko powiedzieć czyja wina (xD)
no i ci co znają przepisy i mówią wprost że przecież to wina nagrywającego
Osobną kwestią jest że się nie zatrzymał. Albo by mu coś wyszło na gwizdku, albo nie zna przepisów i spierdalał przed odpowiedzialnością (gdzie był ofiarą). Tak czy inaczej "Stop Cham" też się nie popisali znajomością prawa publikując takie cuś.
@HardyKosciej nie masz racji
Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony.
w zaden sposob nie możesz po tym filmiku stwierdzic ze ukrainiec wjezdzal na srodkowy pas gdy filmujacy zmienial swoj. Rownie dobrze ukrainiec mogl jechac za nagrywajacym i próbować go jeszcze z prawej ominac i sie nie zmiescil. Albo jechal prawym i zamiast przyhamowac to przyspieszyl.
Bylaby wina nagrywajacego tylko jesli jednoczesnie chcieli wjechac na srodkowy pas a tej jednoczesności tutaj nie widac. Nagrywajacy byl caly na srodkowym pasie gdy tamten sie z nim zrownal biorac pod uwage różnice prędkości.
Zaloguj się aby komentować

Obowiązkowe badania lekarskie dla wszystkich kierowców bez względu na wiek, czyli nie tylko seniorów i wymiana prawa jazdy – Unia Europejska zdecydowała o zmianach w przepisach. W Polsce eksperci proponują także badania psychologiczne. Młodzi kierowcy z kolei podlegaliby pod dwa ograniczania przez...
To że Polacy nie potrafią jeździć po drogach szybkiego ruchu to fakt i nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym, ale zastanawia mnie coś innego: prędkość poruszania się na autostradach spadła (nie liczę genetycznych odpadów z gwoździem w mózgu i A7 w leasingu, cisnących dwie paki po lewym). Widok cysterny wyprzedzającej osobówkę nie jest wcale rzadkością, ba, czasami lewy pas potrafi zwolnić bez wyraźnego powodu do 50 km/h. Na drogach krajowych takie sytuacje to już codzienność, chwilami krew człowieka zalewa. Jak myślicie co może być powodem takiego trendu, nazwijmy go, zamulania za kierownicą? Ceny paliw? Strach przed prędkością? Wadliwe nauczanie w OSKach?
#samochody #kiciochpyta #bekaztransa #polskiedrogi #gownowpis
Bo jest glupie przeswiadczenie u ludzi( zwlaszcza takich 50-60 plus), ze wolniej=bezpieczniej.
Jak smigam z rodzinka droga szybkiego ruchu na tempomacie 110kmh prawym pasem to tez slysze, ze za szybko i zwolnij...
A czesc po prostu nie ogarnia co sie dzieje wokol i tak sobie jedzie jakby swiat nie istnial
Najgorzej jest jak jest w miarę luźno i ludzie nie zwracają na siebie uwagi. Autostrada jadę zazwyczaj 140-150 tak więc jest sporo samochodów jadących szybciej niż ja. Prawy pas, cyk na lewy wyprzedzanie i znowu prawy. I widzę w lusterku, że leci ktoś 170 albo więcej a ja zbliżam się już do tira. Typ albo zamiast lekko przyspieszyć albo zwolnić i dać znak, że puszcza to utrzymuje prędkość przez co ja ostatecznie kończę 90 za tirem. To jest dla mnie najbardziej wkurwiajace zachowanie
@Pouek
Widok cysterny wyprzedzającej osobówkę nie jest wcale rzadkością
O, to może być o mnie. Jeśli mam do przejechania fragmencik od węzła do węzła (albo nawet dwa-trzy węzły dalej), to nawet nie chce mi się przyspieszać do 120 km/h, bo zyskam na tym kilka sekund, stracę paliwo (może i kilka mililitrów, ale po jakie cholere?), a do tego, jeśli między węzłami jest blisko, to będę przyspieszał po to, żeby za moment zwalniać. Jak już, to lubię złapać się za ciężarówką i przejechać ten fragment równe 89 km/h.
A jeśli chodzi o obserwacje, to często takie samochody jadące sporo wolniej niż te 90 km/h, to po prostu taki ruch mocno lokalny - ekspresówki powoli budują się wszędzie, więc ktoś sobie na spokojności jedzie do domu albo z wizytą i nie ma potrzeby się spieszyć, jedzie tak, jakby jechał krajówką.
czasami lewy pas potrafi zwolnić bez wyraźnego powodu do 50 km/h
A to się jakoś nawet nazywa. I jest to przecież popularna zabawa w kraju jazdy na zderzaku. Pierwszy przyhamowuje z jakiegokolwiek powodu (nawet nie gwałtownie), drugi wbija hamulec mocniej, trzeci, zaskoczony, jeszcze mocniej i piąty w tej kolejnosci nagle musi zwolnić do 50 km/h, a z tyłu, reszta wagoników, miga już awaryjkami, że korek. I cyk, tak to się przesuwa w tył, a powodu w sumie nie ma.
Zaloguj się aby komentować
Rzućcie okiem na nowy film od Krzyśka Lisa.
W dobie tej całej wojny polsko-polskiej to, moim zdaniem, bardzo wartościowy głos.
Osobiście podpisuje się obiema rękami.
https://youtu.be/aasWYoRUVF8?si=titOVKEeEbKY9L0A
#youtube #domowysurvival #polska #alkoholizm #polskiedrogi
Zaloguj się aby komentować
19 stycznia i już mamy idiotę roku!
Jprdl, co za debil. Kierowca autobusu wjechał na przejazd na czerwonym świetle, ale został zatrzymany przez pancerny szlaban. Kto wygra? Pociąg, autobus, czy szlaban?
#polska #polskiedrogi #komunikacjamiejska
Zaloguj się aby komentować
A4 Kraków Katowice znowu drożej, brak ulgi za korzystanie z aplikacji.
Nowe opłat będą wyglądać następująco: 15 zł dla kategorii 1 (auta osobowe), – 27 zł dla kategorii 2 i 3, – 46 zł dla kategorii 4 i 5, oraz stawka dla motocyklistów – 7 zł. Do tej pory zapłata poprzez aplikację lub elektroniczny pobór opłat miała być zachętą dla kierowców do korzystania z autostrady. Przy opłacie automatycznej stawka była o 2 zł mniejsza na każdej bramce (z 15 na 13 zł). Teraz to się zmieni. Tym samym od 16 stycznia jedyną zaletą elektronicznego systemu opłat „pozostanie wyłącznie szybszy przejazd przez wyznaczone i oznakowane bramki”.
No i przypominam o kontrowersjach zwiazanych z SLD i Emilem Wąsaczem... Dopiero w 2027 roku kończy się ta podła koncesja, która przez lata osłabia gospodarkę południowej polski.
#krakow #katowice #a4 #autostrady #polskiedrogi #malopolska #slask
https://krknews.pl/od-dzisiaj-autostrada-a4-krakow-katowice-jeszcze-drozsza/
Zaloguj się aby komentować
#polskiedrogi #kierowcy #lublin #dzbanyzakierownica #wiadomoscipolska

Zaloguj się aby komentować