David Goggins - ultramaratończyk, triathlonista, żołnierz US Navy SEALs. Człowiek, który uwielbia pokonywać własne granice, a nawet delektuje się bólem i niewygodą. Jego historia i droga jest niesamowitą inspiracją i dowodem na to, że wszystkie ograniczenia siedzą tylko w naszej głowie.
@nobodys Wypracować taki nawyk to coś przydatnego, zazdro! Też staram się łapać w głowie te zniechęcające myśli i traktować je jako jeszcze większy powód by zadziałać. Wychodzi różnie, ale liczę że z czasem i mi wejdzie to w krew ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć, dziś ma premierę nowy podcast o grach i ogólnopojętej popkulturze, gdybyście mieli ochotę sprawdzić to wszelkie info poniżej:
Podcast wbrew pozorom nie traktujący o losach futrzastych zwierzaków budujących z wysiłkiem tamy (ale mamy Futrzaka!).
Tak naprawdę to czterech chłopa w składzie Ksenon, Emsat, Futrzak i Mati gada sobie o grach wideo i innych wytworach popkultury, które pożerają w wolnym czasie. Znajdzie się również miejsce na omówienie newsów oraz tematy felietonowe, które nasze bieżące doświadczenia ujmują w szerszym kontekście.
Na Twojej ulubionej platformie podcastowej znajdziesz nas co dwa tygodnie!
oraz na wszystkich popularnych platformach podcastowych, znajdziecie go jako oczywiście Spocone Bobry.
Pierwsze drewno za tamę... czy jakoś tak to szło.
W tym odcinku zapalamy świeczki na grobach kultowych wydarzeń branży gier, toczymy walki międzypokoleniowe oraz próbujemy opanować nerwy będąc wyzywanymi od xbotów i gdy obrażają Residenta. Głównym tematem dyskusji stają się rimejki - ich rola w dzisiejszym giereczkowie oraz nasz stosunek do ich powstawania (spoiler: emsat krzyczy na chmury).
NEWSY:
-Microsoft, Nintendo i Sony nieobecne na E3
-The Crew 3 i obecna sytuacja Ubi
-Spersonalizowane zniżki w MS Store
-SkyShowtime w Polsce
-Embracer sprzedaje prawa do Tomb Ridera Amazonowi za 600 baniek, Netflix wydaje grę z Larą
-Coalition kasuje dwa projekty, full focus na Gears 6
-PowerWash Simulator Final Fantasy DLC
<br />
GIERECZKI
-Raft
-Monster Hunter Rise vs Wild Hearts
-Hi-Fi RUSH
-Hogwart's Legacy
-God of War Ragnarok
<br />
FILMY, SERIALE, INNE
-Everything Everywhere All at Once (Wszystko wszędzie naraz)
-The Last of Us
-Remake'i gier - w pytę czy zaorać? Ogólna kondycja giereczkowa
Zapraszam na kolejny odcinek podcastu,który współtworzę. Jeżeli nie słuchasz podcastów, a nie jest Ci obojętny los zwykłych szarych hejtowiczów, tworzących coś - daj pioruna
Dzisiaj o:
SZARA STREFA:
Podczas kryzysów i zmian gospodarczych pojawia się szara strefa, czyli obszar gospodarki którego nie kontroluje skarbówka. Podyskutujemy czy płacić daninę "Cezarowi" czy lepiej dogadywać się pod stołem.
ROZWODY:
Niestety statystki są bezlitosne i obserwowany jest powszechny wzrost rozstań i rozwodów. Czy i jak takie zjawisko działa na młodego człowieczka który uczy się przejawiać uczucia i emocje?
FAKE NEWSY:
Dostęp do informacji jest powszechny a sztuką jest ich wybór i wlaściwe zrozumienie. Niejednokrotnie bombardowani jesteśmy tymi nieprawdziwymi. Jak nie dać sie złapać na wyssane z palca wiadomości?
Jak co środę, zapraszam do wysłuchania podcastu,który współtworzę Dzisiaj rozmawiamy o tym czy nerka jest droga i czy łatwo ją dostać, czy jesteśmy głupim i śmierdzącym narodem czy pachnącym i zaradnym oraz ile każdy z nas ma w sobie narcyza i czy to dobre podejście do świata i innych. Zapraszam na Spotify,YouTube i inne streamy. Jak odcinek się podobał, proszę prześlij to swoim znajomym i daj wszystkie lajki,które można dać! Dzięki!
W związku z tym, że codzienna droga do pracy zajmuję mi trochę czasu, a radiowe "przeboje" odrzucają, coraz częściej sięgam po podcasty. Dziś podrzucę wam parę propozycji związanych z tematami "giereczkowa".
Jeden z pierwszych podcastów jaki zacząłem subskrybować, prowadzony jest przez Ryszarda "Rysława" Chojnowskiego współtwórcę pierwszego Wiedźmina, tłumacza i popularyzatora polskich lokalizacji gier. Prywatnie właściciela firmy lokalizacyjnej Albion Localisations. Jego nieodzownym kompanem jest Andrzej Muzyczuk - pomysłodawca i współorganizator festiwalu Retrosfera (https://retrosfera.com.pl/ ).
Bodaj najstarszy podcast związany z grami prowadzony już 16 sezon przez Damiana „Dahman'a” Palucha, trafiłem na niego w trakcie słuchania Grysława, gdyż panowie czasami kooperują.
Szalona ekipa, z pomysłem na siebie, żałuję, że dołączyłem do ich słuchania tak późno, a raczej dopiero po tym jak media obiegła informacja o śmierci jednego z współtwórców podcastu - Piotra "Cooldan'a" Kuldanka, który odszedł podczas pierwszej fali COVID w 2020 roku. Niemniej jednak jestem z nimi do dziś. Chłopaki mają niesamowite flow, a ja przednią zabawę.
A wy słuchacie któregoś z powyższych, może macie swoje ulubione podcasty, zapraszam do dyskusji z chęcią posłucham waszych propozycji
Te które wymieniłeś słucham z różną regularnością. Do tego dużo słucham po angielsku dla informacji z pierwszej ręki ale też z braku w Polsce ciekawych podcastów tematycznych gdzie można się skupić na jednej platformie. O Nintendo to w ogóle nie wiem czy jest cokolwiek w Polsce godnego uwagi.
@Tendonin w temacie big N, nie wypowiem się wcale, bo nie jestem ich targetem może poza czasami NESa (Pegasusa), potem przelotnie u kolegi Nintendo 64, a kończąc na raczej imprezowym graniu na Wii
Czy Hogwart's Legacy spełnił oczekiwania? Jak oceniliśmy Hi-Fi Rush? Odpowiedzi na te pytanie, a także newsy i ploteczki z ostatnich dni czekają na Was w czwartym odcinku Klockastu!
Weekendowa polecajka z serii The Diary Of A CEO - szczerze zachęcam.
Tematyka wywiadu skoncentrowana wokół szczęścia i umiejętności kontroli myśli, ale poruszono również kwestie AI (i jej wpływu na nasze życie). Nie kojarzyłam wcześniej tego Pana (Mo Gawdat - byly dyrektor biznesowy Google X), a myślę że warto poznać jego historię. Zdecydowanie na plus dla mnie 'ścisłe' - matematyczne podejście do psychologii i zagadnienia szczęścia. Łapcie link!
Siema! Jestem Ludwik i od 3 lat prowadzę podcast "Ucz Się Świata". Ostatnio odwiedził mnie udzielający się aktywnie na hejto @MG78 , z którym porozmawialiśmy o gotowaniu, podróżach i jego ostatnim filmie promującym województwo świętokrzyskie. Wszystko, to w akompaniamencie UFO, bomby atomowej i śliwek..
Przede wszystkim jednak rozmawiamy, co zrobić, aby turystyka w świętokrzyskim dalej się rozwijała.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do odsłuchania podcastu oraz obserwowania tagu #UczSięŚwiata
Dzisiaj trochę luźniej, tak akurat na środowy dojazd do pracy lub aby wytrzymać dzień w biurze, nie musząc słuchać pierdolenia Anetki z HRu, lub Pani Doroty z księgowości, która codziennie mówi o tym na jakie studia dostała się jej córka (oczywiście,że prawo)
Po ostatnim #rozdajo trochę przybyło nowych słuchaczy, także jak podoba Ci się co robimy, podeślij znajomemu. Albo jak mówi #wolskiowojnie "uprasza się o przesyłanie dalej". Dałeś ? Dzięki wielkie. Może sam nie słuchasz podcastów, ale dzieki Twojemu ktoś inny się o nas dowie. Także dawaj, bez stresu
Poniżej wrzucam linki do jutuba i spotifaja. Dzisiejsze tematy to: poligamia (mówiłem, że będzie luźno ), oszczędzanie oraz to co #bekazpisu lubi najbardziej: nasze piniążki w formie papierowo-monetowej.
@krzz no na pierwszy rzut oka wydaje się to logiczne. A co jeśli rząd będzie uzurpował sobie prawo do zablokowania konta z powodu Z czy Y? Nie musisz być przestępca...
Szukam ciekawego contentu do słuchania/ oglądania na YouTube czy innych serwisach streamingowych. Mam trochę różnych podstastow / kanałów zasubskrybowanych, ale powiew świeżości nie zaszkodzi, a się może komuś również przyda coś z propozycji.
Czego szukam?
Odpowiadając krótko - wiedzy.
Nie interesują mnie żadne patologie, sport, gry, (sorry za wrzucanie tego do jednego wora xd) itp. Lwią część czasu spędzam w pracy słuchając przy okazji produkcji popularnonaukowych, technicznych, historycznych, czy związanymi z moimi zainteresowaniami.
Przykłady (kolejność losowa)
Copernicus, astronarium, naukowy bełkot, podcast historyczny, radio naukowe, planeta abstrakcja, Łukasz Łuczaj, Paweł i Grzyby, Marcin Marciniak, ELEKTRON, ReduktorSzumu, SierraEcho, itp
Będę wdzięczny i wygrzmocę za jakieś ciekawe propozycje.
zdjęcie dla uwagi.
a, jeszcze jedno, za polityczne kanały podziękuję.