Polecam odcinek Podcastu Spoiler Master o Ojcu Chrzestnym 3 i Francisie Fordzie Coppoli. Pan Oleszczyk dał ognia. Ponad 3h. Jest to część serii o Ojcu Chrzestnym.
Przy okazji naszego jubileuszowego (), 10 odcinka, robię #rozdajo !
Razem z dwójką kolegów, nagrywamy podcast, który wychodzi w każdą środę.
Znajdziecie nas pod nazwą "Świat Wedlug Trzech" na Spotify,YouTube,Apple podcast i reszcie innych serwisów,których nikt nie używa.
Co tydzień poruszamy 3 oddzielne tematy, które nas interesują. Zazwyczaj są to tematy, z którymi styka się każdy z ludzi. W tym odcinku bedziemy mówić o chacieGPT, sprawiedliwości życiowej oraz psychodelikach
Zresztą tematy,które poruszyliśmy do tej pory są naprawdę różne: pornografia,narkotyki,eutanazja,edukacja,emigracja,mizofonia,moralność,kara śmierci.
Niech nie przerażą Was te tematy: jest dużo śmiechu
Zasady są proste: każdy piorunujący otrzymuje szansę na wylosowanie 100zł w formie kodu na pyszne.pl lub innego sklepu/usługi, który pozwala doładować konto/wygenerować kod o takiej wartości. Możemy też przelać 100zł na cel charytatywny,który Ty wybierzesz. Jeżeli będzie więcej niż 1000 piorunów, podwajamy kwotę (czyli 200zł)
Nie proszę o lajki, wyświetlenia czy oceny kanału. Chcemy po prostu dotrzeć do większej grupy słuchaczy bo wierzymy,że robimy dobrą robotę, a tematy które poruszamy są często poruszane na hejto czy,tfu, wykopie (fuck protein).
Dziękujemy za każdy piorun,odsłuchanie czy ocenę. Mam nadzieję,że któryś z odcinków umili Wam podróż, trening czy pracę
Losowanie jutro (26.01.2022) po godzinie 20. Jeszcze muszę rozkminić jak to się robi
@Mr.W Dzięki wielkie, kod odebrany i wykorzystany, książki w drodze Polecam wszystkim podcasty, dzięki Wam przetestowałem chatgpt, ależ to ma potężny potencjał
przez 2 lata i 6 miesięcy byłam użytkownikiem #wykop , ale odkąd zaistniał Wykop 2.0 zaczęłam nieśmiało przyglądać się #hejto . Na początku tylko ukradkiem, bez konta. Dzisiaj nadszedł ten dzień i stałam się prawomocnym użytkownikiem Hejto. Pijcie ze mną Helenę!
Z tej okazji chciałabym pierwszy raz w życiu umieścić swój wpis. Nigdy wcześniej się nie odważyłam, bo w ostatnim czasie Wykop był miejscem gdzie można było się dowiedzieć tylko, że p0lki to k00rwy, twój sukces i duma z osiągnieć niczego nie są warte i że jeśli zarabiasz mniej niż 50k to jesteś śmieciem i pasożytem. Z wielką nadzieją wkraczam w nową społeczność mając nadzieję, że moje ostatnie spostrzeżenia są trafne i ten bardziej pozytywny kontent pozostanie taki jaki jest lub stanie się lepszy. ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
Ale wracając do mojego wpisu - jakiś czas temu zainteresowały mnie #podkasty kryminalne oraz książki o tej tematyce. Chciałabym się podzielić tutaj moimi ulubionymi tytułami i zachęcić Was do podsyłania godnych uwagi tytułów, ponieważ cały czas ich poszukuję. Podkasty mają to do siebie, że mimo ciekawej historii i formy opowieści mogą zrazić do siebie od pierwszego odcinka. Głównie za sprawą wady wymowy autora, dziwnej maniery w głosie, samym głosem lub zbytnią chęcią wyrażania własnej opinii w momencie, gdy słuchacz nastawiony jest na odbiór faktów.
Zaczynam
PODKASY:
Olga Herring: True Crime & Mystery (chyba mój ulubiony)
Opowiem Ci Historię - Kamil Barnowski (nie tylko podkasty kryminalne)
Piąte: Nie Zabijaj - Justyna Mazur (sporo własnych opinii)
Polska Na Faktach - Historie (nie tylko) Kryminalne
Zagadki Kryminalne - Karolina Anna
KSIĄŻKI:
Trupia Farma - Jon Jefferson
Co mówią kości. Ukryte tajemnice zbrodni - Sue Black (ogólnie cała seria, również Co mówią zwłoki)
Polskie Morderczynie - Katarzyna Bonda
Jak i dlaczego żony zabijają - Krzysztof Bizzaroff, Andrzej Gawliński (do przeczytania również Jak i dlaczego mężowie zabijają)
Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X - Iza Michalewicz
@Mrozna Jeśli chodzi o książki, to absolutnym klasykiem jest "Stulecie detektywów" J. Thorwalda i bardzo ją polecam. Moja ulubiona książka z tematyki kryminalistycznej, trochę długa, ale na pewno nie nużąca (można też wysłuchać w formie audiobooka).
Bardzo, ale to bardzo polecam kanał królowej polskiego true crime'u Jaśmin, Stanowo Kryminalnie. Jaśmin niestety od jakiegoś czasu nie jest już aktywna na YT, ale zostawiła po sobie pokaźny dorobek i naprawdę warto się z tymi materiałami zaznajomić. Drugą z moich ulubionych autorek jest Aga Rojek i jej Aneks Kryminalny. Warte zobaczenia są też Kryminalne Historie, a jeśli odpowiada Ci odrobinę luźniejszy klimat i pewna dawka czarnego poczucia humoru to Hulaj Dusza powinna podejść. Z angielskojęzycznych natomiast bardzo lubię The Disturbing Truth i analizy przesłuchań policyjnych od EWU Crew. W bardzo podobnym klimacie, choć nie stricte kryminalnym jest Dama Kier i angielskojęzyczny Nexpo.
O co w tym chodziło – Myślę, więc jestem (podcast)
Po krótkiej przerwie wracamy i to nie z byle jakim podcastem. Dziś omawiam, nie boję się tego powiedzieć, najważniejsze słowa w dziejach świata. „Myślę, więc jestem” choć brzmi jak komunał streszcza rewolucję w postrzeganiu świata, jaka dokonała się w XVII wieku, tworząc zręby współczesnego rozumienia nauki, polityki i miejsca człowieka w świecie.
Przesluchalem jeden odcinek, bardzo fajne rozważania. Z kawek odłóż na lepszy mikrofon, naprawdę ciut lepsza jakość zrobi różnice. Powodzenia i wytrwałości. Konsekwencja jest kluczem
Nie licząc sytuacji, w której ktoś może sobie pozwolić na niezwracanie uwagi na pieniądze, raczej każdy stara się w podróży wydać mniej niż więcej Punktów na, których można zaoszczędzić jest mnóstwo (od transportu, przez noclegi i jedzenie, po tańszy sprzęt).
W jaki sposób Wy staracie sprawić, by podróżowanie było tańsze
(Na podobny temat rozmawiałem z Maćkiem z "Wakacje z grosze", więc jeżeli ktoś chciałby obejrzeć, to serdecznie polecam : https://youtu.be/Az10kKRAysM )
Razem z kolegą @Poroniec zapraszamy serdecznie na drugi odcinek Klockastu!
Miało być w poniedziałek rano, ale może ktoś woli pobrać sobie audio na spotify i słuchać offline w pracy więc puszczamy wcześniej
Czy Starfield pojawi się w tym roku? Jak grało nam się w High on Life? Co słychać w studiach Microsoftu? Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej czekają na Was w drugim odcinku Klockastu!
Jesteśmy dostępni na wielu platformach, ale jeżeli nie możecie znaleźć nas na swojej ulubionej platformie podcastowej to dajcie proszę znać i postaramy się ogarnąć temat!
Jego gośćmi byli m.in. Ray Kurzweil (nr 321), Noam Chomsky (nr 316), Magnus Carlsen (nr 315), Jordan Peterson (nr 313), Joe Rogan (300), Mark Zuckerberg (267) i wielu innych.
Właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest o matematyce, fizyce, programowaniu, biologii, neurobiologii, astrofizyce, sztucznej inteligencji, chorobach, sensie życia, psychodelikach, rakietach, przemycaniu narkotyków, spotach walki....
Jest też polski akcent:
Wojciech Zaremba
OpenAI Codex, GPT-3, Robotics, and the Future of AI | Lex Fridman Podcast #215
Chciałem napisać "siema Mirki"... Syndrom sztokholmski. Ale do rzeczy:
Nagrywam podcast (z dwoma kolegami, wszyscy 30+), który regularnie od listopada ,wychodzi w każdą środę. Założenie jest proste: 45min (zazwyczaj ) 3 tematy, które nas zainteresowały, a które uważamy że dotyczą większość nas.
Tematy są różne: od eutanazji, uzależnieniu od pornografii po zmiany prawa w Polsce czy depopulacji, która ma miejsce w świecie zachodu. Od sasa do lasa, ale widząc ile osób nas słucha (Spotify wygrywa z youtubem,ale niedługo będzie już video), myślę że może komuś z Was podpisuje.
Znajdziecie nas pod nazwą Świat Według Trzech na Spotify,YouTube,Apple podcast.
Nie proszę o lajki,suby,gwiazdki na Spotify (oczywiście nie obrazimy się) ale jeżeli lubisz podcasty albo szukasz czegoś przy czym nie zmarnujesz 45min, ale też się posmiejesz, to zapraszamy
@woohoo to polecam o eutanazji/pornografii albo o narkotykach. Te robią najlepsze odsłuchania i wydają mi się,że są najciekawsze. Ale ile osób tyle opinii.
Razem z kolegą z portalu który stracił godność zaczęliśmy nagrywać #podcast o grach na #xbox #xboxgamepass #xboxseriesx #xboxseriess , o tym co tam w świecie #microsoft słychać, a skoro gamepass to też tytuły na #pcmasterrace
Podcast nosi nazwę "Klockast", nie wiem jeszcze jak tu tagi działają ale taguje #klockast jakby ktoś chciał obserwować albo wrzucić na jakąś czarnolisto
W naszym pierwszym, pilotażowym odcinku, podsumowaliśmy rok 2022 oraz porozmawialiśmy o tym, co czeka Xboxa w roku obecnym. Czego oczekujemy po Starfield? Czy zagramy w Avowed w tym roku?
Jesteśmy dostępni na kilku platformach, czekamy na Wasze opinie i komentarze, te krytyczne również
Zapraszamy do słuchania - wstępnie planujemy wydawać odcinki co ok. 2 tygodnie. W poniedziałek planujemy premierę kolejnego odcinka, a później w trakcie tygodnia specjalny epizod zaraz po pokazie Microsoft Direct.
Postaramy się robić krótsze, bo pierwszy wyszedł dość długi, ale lecieliśmy na pełnym spontanie - przed nagraniem mówiliśmy, że to będzie takie testowe, kilka zdań i dopiero później właściwe... Ale że dobrze się gadało to nurt nas porwał ( ͡º ͜ʖ͡º) Są rzeczy do poprawy jak audio w niektórych miejscach czy też więcej dyskusji ale uważamy, że jesteśmy w stanie szybko się z tym uporać i rozwijać, mamy nadzieję że razem z Wami!
Dzisiaj rano wyszedł podcast ze mną w roli głównej!
I od razu uprzedzam, to nie jest materiał edukacyjny, z którego nauczycie się o kosmosie i rakietach. To bardziej rozmowa o życiu z anegdotkami o programowaniu, byciu dziewczyną w nowych technologiach (np. odkryciu że jedną z opcji po gimnazjum jest technikum informatyczne, stalkując swojego crusha w internecie) z kosmosem w tle. Taki materiał rozrywkowy, może trochę inspirujący, na pewno bardzo pozytywny i lekko zabawny.
Uprzedzając komentarze, że to znowu ta typiarka co się pcha do mediów poopowiadać o tym, że by chciała pracować w branży kosmicznej - na samym końcu podcastu mały update mojej kariery, z którego dowiecie się, że w tym tygodniu zaczynam nową pracę, właśnie w branży kosmicznej. Będę zajmować się sztuczną inteligencją, komputerowym przetwarzaniem obrazów w systemach satelitarnych. Napisze na pewno o tym więcej (albo opowiem w jakimś następnym podcaście), jak już trochę popracuję
Zapraszam do posłuchania, lajkowania i subowania z dzwoneczkiem (jeśli spodoba wam się ten format, ze ludzie opowiadają o swoim życiu, pracy i hobby):
Kojarzę skądś to zdjęcie i twarz. Nawet się zdziwiłem, że aż takie persony zasilają Hejto! Powodzenia w nowej pracy i trzymam kciuki za nowe osiągnięcia!
Hej, po długiej przerwie wracamy. Dziś wiadomości, o tym ja wyglądał nowy rok, jak Cesarz pozdrawiał, co robią pracownicy w pierwszych dniach pracy, dlaczego Japończycy jedzą kurczaka w Boże Narodzenie i nie tylko.
Słyszeliście kiedyś o Elenie Poniatowskiej? Pewnie nie, natomiast Elena jest bardzo ważna osobą w Meksyku i z jej zdaniem liczą się politycy, media i cały Meksyk.
Meksykanka polskiego pochodzenia urodzona w Paryżu, krewna ostatniego króla Polski.
Cześć, szukam mikrofonu, którym będę mógł nagrywać głos, taki który ma stojak i mogę go ustawić na biurku. Chciałbym coś miedzy 300-400 zł. Bardzo proszę o podpowiedzi, pozdrawiam
Привіт! Jako, że mamy tu tworzyć normalną alternatywę dla Wykopu na którą nie wstyd zaglądać to postanowiłem, że się przyłączę ze swoim contentem.
Od 2017 roku prowadzę blog „Filozofia dla januszy” o filozofii i humanistyce… dla januszy właśnie. Dinozaury mogą kojarzyć moje wpisy na Wykopie, tam zresztą zaczynałem. Od kilku tygodni zacząłem nagrywać podcast. Pierwsza seria czyli „Alfabet rozkmin codziennych” poświęcona jest alfabetycznie wymienionym zjawiskom dnia codziennego poddanym spojrzeniu przez pryzmat humanistyki właśnie.
Dzisiaj w „Alfabecie rozkmin codziennych” temat który już mi kiedyś chodził po głowie, ale uznałem, że odgrzebałbym skamielinę sprzed kilkunastu lat. Tymczasem niedawna afera pokazała, że coachowie od banałów motywacyjnych i poszerzenia strefy komfortu dalej mają setki tysięcy fanów w social mediach i są istotną częścią współczesnej codzienności. Tak więc dzisiaj o tym co mają wspólnego coaching i pozornie podobna do niego filozofia oraz o tym dlaczego ta druga jest o niebo lepsza
@loginnahejto.pl doszedlem do arystotelesa i przerwalem. Skupiles sie na gosciu bo zrobil szum a Ty zalozyles, ze jak popularny to z czegos musial sie wybic.
Dzejkob magik sie wybil swoimi rozkminami. Slyszalem jedna i to nie dla mnie. Ale wlasnie fenomen tego wybicia sie polegal na trafieniu w nisze potrzeb. Ludzie chcieli uslyszec jak ktos popularny prostymi slowami mowi jakie sa roznice w zachowaniach miedzy pokoleniem mlodych a urodzonych w latalch do 95 roku. Jak sie powinno traktowac matke babke siostre dziewczyne. Boom sprzedalo sie. Tu nie ma zadnej filozofii. Poza tym z tego co pamietam zawsze mial na profilu coaching