Zdjęcie w tle
Cebulades

Cebulades

Gruba ryba
  • 956wpisy
  • 560komentarzy
  • 6obserwujących
krzysztof-setlak

@pastowany_tapir

 

"Czy piekarza interesuje kiepski dostawca mąki"
Piekarz płaci dostawcy mąki.
Roszczeniowy adresat nie płaci Poczcie

 

"czy lekarza interesuje kiepski pacjent" - że co? xD

 

Listonosze to w większości nie obiboki, tylko profesjonaliści pracujący za grosze. W miastach małe zarobki skutkują małym zainteresowaniem, stąd konieczność obsługi kilku rejonów naraz. I tyle.

 

Kłóć się ze swoim listonoszem, na pewno dużo zyskasz

2
tellet

@krzysztof-setlak

 

Kłóć się ze swoim listonoszem, na pewno dużo zyskasz

 

Czyli trzeba ignorować olewusa i obiboka, bo tego chujowego "profesjonalistę" piecze dupa, że pracuje za grosze?
Dobre sobie.

 

I cyk skarga.

1
mazack

@krzysztof-setlak Szanowny Panie tu nie chodzi o gryzące psy, tylko jak ktoś napisał, listonosze wypisują awiza już na poczcie i wrzucają do skrzynek. To jest, nie bójmy się tego słowa, oszustwo i niewywiązywanie się z obowiązków.

1
krzysztof-setlak

@tellet Nie zrozumiałeś. Chodzi o to, że w niektórych miastach jest za mało listonoszy, bo prawie nikt nie chce pracować za te pieniądze. A ci, co pracują, muszą obsługiwać więcej niż 1 rejon.

 

@mazack Nawet jeśli gdzieś jest tak, jak mówisz, to raczej wina Poczty, braku kadr, niż samych listonoszy. Czy oszustwo? Nie wiem, myślę, że zostawienie awiza mieści się w ramach prawa pocztowego.

 

W ogóle według ustawy skrzynki mają być w łatwo dostępnym miejscu. Czy skrzynki za zamkniętymi drzwiami w bloku spełniają ten wymóg? Według mnie stanowczo nie.

 

Jeśli na dole jest domofon do mieszkania, to teoretycznie według prawa listonosz musi zadzwonić domofonem i czekać przy domofonie. Jeśli nikt nie zejdzie ani nie otworzy drzwi, awizo też mógłby zostawić na klamce przy domofonie

1

Zaloguj się aby komentować

pastowany_tapir

Program dla dzieci z cyklu: "Przygody wesołego Szkieletora w Czechosłowacji", odc. 3 "Szkieleteor idzie z hajsem na miasto"

19
Pepekr64

Sorki za offtop, ale czy tylko ja widzę komentarz @Quassar do pewnego momentu i nie mogę przesunąć? Dodam, że oglądam na telefonie.

603339da-1467-46cc-8f37-1b7846c14ee2
1
MikeleVonDonnerschoss

@Quassar te akcje z iluminatami mega mi ryją beret xd wiadomo, że w pewnych produkcja h wzmianki albo ich symbole są wrzucane dla jaj, ale dużo jest takich produkcji xd

2
Quassar

@MikeleVonDonnerschoss
To są easter eggi pewne firmy robią je nagminnie ale nadal cieszą

 

Szczególnie jak oglądałeś bajki za dzeciaka i chuja pojęcia miałeś o takich akcjach , dzięki czemu bajka w dorosłym życiu cieszy znów , chodź trochę na inny sposób.

 

Jak w grach komputerowych w niektórych nawet trzeba było specjalnie cheatów użyć by je odkryć ..

 

W jednej grze trzeba było wylecieć poza krawędź mapy poczym. Ukazywał się na ścianie napis nie powinno cie tu być

2
MikeleVonDonnerschoss

@Quassar no w sumie podobnie jak z Krzykiem Wilhelma, po cholerę to wstawiają do co drugiego filmu xd dzięki, uspokoiles trochę moje paranoiczne myśli

1

Zaloguj się aby komentować

gedzior84

Nie przestraszył? To Ty chyba nigdy nie byłeś o 1 w nocy w srodku lasu, gdy nagle Ci taki przed twarzą się zajarzy. W jednej sekundzie zaczynasz wierzyć w wiedźmy z Blair, baby błotne i piksele 3D.

5
Roci

@gedzior84 przez twój komentarz przypomniał mi się pewien kawał

 

Seryjny morderca ciągnie kobietę do lasu w wiadomym celu.
Kobieta krzyczy przerażona:

  • Ale ponuro i ciemno w tym lesie! Bardzo się boję!
  • No, a ja co mam powiedzieć? Będę wracał sam.
5
Odczuwam_Dysonans

@Cebulades kurde, najgorsze że jak byłem dzieckiem, gdzieś w połowie dziewięćdziesiątych, to niemalże w centrum Krakowa goniliśmy za świetlikami. A teraz to nie pamiętam kiedy jakiegoś widziałem mimo że od lat mieszkam za miastem.

0

Zaloguj się aby komentować

0be7020a-4332-471a-b720-3bb2a0dc57ae
Mikry_Mike

@Cebulades to tylko liczby. Rzeczywistość wymyka się statystyce. Co z tego, że jest nadwyżka, jeśli kobiety mają wymagania wystrzelone w kosmos?

1
Carl

@Mikry_Mike niby takie wysokie wymagania a mapka pokazuje ze wiekszosc sobie kogos znalazla. Chyba moglyby miec jeszcze wyzsze

5
Mikry_Mike

@Carl która mapka? Ta OPa? Chyba masz problemy z czytaniem mapy, ryju. Jasno pokazuje propocje w kwestii ilości mężczyzn i kobiet w wieku produkcyjnym. Ergo, w Warszawie i Krakowie jest nadwyższka kobiet. Tylko tyle to mówi.

1

Zaloguj się aby komentować