Zdjęcie w tle
92feliks

92feliks

Specjalista
  • 12wpisy
  • 66komentarzy
Na 9gagu do tej pory mogły postować konta anonimowe. Sam serwis był zalany ruską propagandą i postami anty-lgbt oraz antyukraińskimi. Taka sytuacja utrzymywała się od wielu miesięcy i część oryginalnych użytkowników zaczęło też bronić takich postaw.
Wczoraj 9gag usunął możliwość dodawania postów anonimowo, bez zapowiedzi. I dzisiaj się okazało, że większość postów prorosyjskich i anty-lgbt było postowanych przez te same konta (no kto mógłby się spodziewać).
Więc jeżeli myślisz, że Twoje postawy są wypracowane wyłącznie siłą Twojego silnego charakteru, to możesz spróbować z pokorą przyjąć do siebie, że jest jakaś druga strona, które chce manipulować Tobą (za pomocą armii botów). A grupy demonizowane wcale nie są takie, za jakie te wszystkie boty próbują je kreować.
#ciekawostki #wiadomosciswiat #lgbt #wojna
8fb7bd9d-bc22-4d70-a09d-c18e268aeb39
spawaczatomowy

@92feliks ruSSkie boty na 9gagu postując anonimowo były minusowane na potęgę. Teraz dodatkowo reporty i blokady lecą. Nawet trochę się wyklarowało to szambo od wczoraj.

92feliks

@spawaczatomowy no i właśnie to generowało dodatkowy ruch i algorytmy podobno wyłapywały to i jeszcze bardziej promowały ten kontent. Dlatego od jakiegoś czasu użytkownicy zachęcali do ignorowania treści i zgłaszania tylko

czysty_rigcz

@92feliks Więc jeżeli myślisz, że Twoje postawy są wypracowane wyłącznie siłą Twojego silnego charakteru, to możesz spróbować z pokorą przyjąć do siebie, że jest jakaś druga strona, które chce manipulować Tobą (za pomocą armii botów). A grupy lubiane wcale nie są takie, za jakie te wszystkie boty próbują je kreować.


Manipulacja działa w obie strony.

Dzemik_Skrytozerca

@czysty_rigcz Nie. W języku polskim mamy stronę czynna (manipulujący), bierna (manipulowany) i zwrotna (która tutaj raczej nie ma zastosowania - choć w sumie są ludzie, którzy wmawiają sobie sami różne rzeczy).


Tak, wiem, mityczne boty z Ukrainy manipulują Tobą, a Ty biedaku im ulegasz...

czysty_rigcz

@Dzemik_Skrytozerca Mną nie, ale dużą częścią opinii publicznej w Polsce, tak. Oficjalna narracja Ukrainy jest codziennie kopiowana choćby na hejto.

Zaloguj się aby komentować

Dobra rano! Miłego dnia~
W sumie, jak się zwraca do użytkownika mikrobloga, to się mówi Mirku; a jak się zwracać do użytkownika hejto?
#dziendobry #hejto
wonsz

@92feliks od Świętego Tomasza, patrona piłkarzy nożnych.

92feliks

@wonsz to trzeba znaleźć takiego co jeszcze weźmie hejto na patronat może rogalem też sypnie

Zaloguj się aby komentować

Jedna rzecz, którą zauważyłem: jak jest licznik powiadomień to jego kształt nakłada się na ikonkę dzwonka, przez co jest on zasłonięty trochę. Jakby nie było to po prostu białe pole, tylko jakiś kolor, to spoko, a tutaj wygląda, jakby ikonka była źle przycięta
9db35a2f-eb16-4f10-9acd-cc4a8e181fbd
92feliks

@Acrivec no właśnie te kropki też są denerwujące trochę, bo jak dostaję kilka piorunów czy komentarzy w tym samym wątki, to odklikanie tego zawsze prowadzi w to samo miejsce; mogło by automatycznie się odklikiwać

@GucciSlav dziękuję mordeczko

Acrivec

@92feliks jak można nie wyłączyć powiadomień z docenień wpisów? xd

92feliks

@Acrivec tak to, że jak się nie wie, że jest taka opcja, to się nie wyłącza :v to nie jest tak, ze jestem tutaj od roku czy więcej i znak każdy zakamarek. No ale docenienia się stackują i jak kilka użytkowników naciśnie piorun to poprawnie się wyświetla, nie mam nic przeciwko

Zaloguj się aby komentować

Mam rozkminę o piorunach.
Pytanie: jak dużo ich trzeba na poszczególne rangi? Mam wrażenie, że strasznie szybko się nabijają.
Ktoś w ogóle napisał na tablicy, że można zasadniczo to samo wrzucać, a i tak wbijają pioruny. I tak rośnie to całkiem szybko.
Moja propozycja: a co gdyby te pioruny by się zużywały po czasie? Niektórzy mogą stracić zapał i po jakimś czasie w ogóle nie integrować się ze społecznością, a nadal mieć wysoką rangę. Myślę, że to jakoś wzbogaciło sens zbierania - ale też utrzymywania na jakimś poziomie, piorunów i rang.

Myślisz, że wprowadzenie ograniczenia czasowego na piorunach, np. na podstawie timestampów, byłoby dobrym rozwiązaniem, żeby urozmaicić zbieranie rang?

17 Głosów

Zaloguj się aby komentować

Paczkomaty są fajne*
Zamówiłem dostawę kurierem do domu, bo była kilka złotych tańsza niż do paczkomatu (zwykle jest na odwrót, dlatego przede wszystkim z nich korzystam). No i ktoś mi puka właśnie do domu. Zero powiadomień, niczego. Ostatni mi jacyś fejkowi kominiarze chodzili, więc ostrożnie otwieram. Pytam się "kto tam", "halo?". I nic. Jeszcze raz, już prawie krzycząc - odpowiedź "Kurier.". Po otwarciu dał mi paczkę, "Nazwisko.". Hę? "No nazwisko pana." Wszystko takim pretensyjnym tonem, a ja zaskoczony wydukałem to nazwisko wreszcie i sobie poszedł. "Dziękuję, do widzenia?" - już nie odpowiedział.
Więc już rozumiem dlaczego było taniej xD
Ale na serio, mniej kontaktu jest złotem czasami. Dlatego paczkomaty są fajniejsze, bo przynajmniej masz pewność, że poinformuje o paczce i możesz ją odebrać na swoich zasadach. A jak nie wiadomo kto do chaty może wparować po otwarciu drzwi no to czemu mam otwierać?
(*) Dlaczego gwiazdka? Bo jak jest postawiony gdzieś, gdzie pasuje jak pięść do nosa, albo jest 5 paczkomatów różnych firm w odległości 100 kroków wszystkie, każdy stoi w inną stronę i upstrzony jest różnej maści kolorkami, to nie jest fajnie, bo powoduje to syf w przestrzeni. Wolałbym już, żeby na dole w klatce schodowej bloku, zamiast skrzynek pocztowych był właśnie taki paczkomat. Jakie jest wasze zdanie?
#zalesie #kurier #problemypierwszegoswiata #paczkomaty #spoleczenstwo #transport
7825cd29-577c-439e-bb73-441746e18200
eric2kretek

@92feliks bralem inpost kuriera jak nie chcialo mi sie targac 10kg przez zaspy i wszystko bylo cacy

lavinka

@92feliks Same here. Miałam jeszcze w okolicy kurierów, co zostawiali paczki u sąsiadów. Ja nie wiedziałam u których, oni mnie nie informowali o tym... masakra.

92feliks

@eric2kretek no, ale kurierowi też się nie chce xD ja zrezygnowałem głównie przez to, że ostatni kurier z osiedla na którym mieszkałem, z defaulta chciał zostawiać rzeczy u sąsiadów czy w żabce, a ja się nie zgadzałem na to. Miałem zamówione na popołudnie, a telefon o 10 "jade i jak k ciebie nie będize to mnie cmoknij w dupe'

Zaloguj się aby komentować