Zdjęcie w tle
lavinka

lavinka

Tytan
  • 119wpisy
  • 1396komentarzy

Hej, jestem lavinka, ta lavinka od bloga Warszavka. Jestem jak światełko w tunelu, dźwięk nadjeżdżającego pociagu to tylko złudzenie. ;)

Zaloguj się aby komentować

Głupawka wieczorna, tym razem córuś wklepała Jezusa w koronie w stylu wróżek. Taki trochę Aragorn wyszedł.

#stablediffusion
3d266ede-0dfe-4ce6-b681-e5a5b3bfd5bc
dolitd

Ale Jezus nie był biały.

lavinka

@dolitd Oczywiście, że był. Był tak biały jak przeciętny Syryjczyk. Rasa kaukaska nie jest blond, ale nadal jest biała. Wg podziału rasowego Irańczycy czy Pakistańczycy też są biali. I całkiem sporo Hindusów z Kaszmiru.

Pindorek

Niech pan jezus nas narchnie. AMEN

sraty-pierdaty

W sumie wygląda normalnie xd

Zaloguj się aby komentować

Stablediffusion miało chyba jakiś apdejt. Aż nie poznaję.

"cinematic-default" i hasło lubię kluseczki i makaron (zapomniawszy napisać w ingliszu) i druga kluska gruzińska na to samo hasło w języku, który program kuma.

#stablediffusion #sztucznainteligencja
32f3d3a2-91e9-43f0-ab24-094f5082e8c1
de79df85-5fb4-4005-a404-60ed62083a7c
Acrivec

@lavinka Stable diffusion miało update w postaci SDXL, zobacz sobie zmiany w SDXL

lavinka

@Acrivec Ja się generalnie mało znam, mam kilka linków do zabawy i tyle.

Zaloguj się aby komentować

Jak się straszy ludzi. Bezpieczna wilgotność gleby to 30%. Jeszcze jak jest 25%, to da się wytrzymać. Na mapie 30% jest jako silnie pomarańczowe, chociaż powinno być zielonożółte.
https://stopsuszy.imgw.pl/wilgotnosc/
Susza wg tej mapy jest na mniej niż 10% powierzchni kraju, ale wydaje się, że powierzchnia sucha jest bardzo duża poprzez przesunięcie granicy zieleni i czerwieni.
1f8c76e7-b199-40a2-9823-9ce26cd79c56
lavinka

@4Sfor Generalnie obaj od lat szczują klimatyzmem, ale przestali pokazywać niektóre mapki, odkąd anomalia się ustabilizowała, a w Polsce to nawet parę lat temu była ujemna (nie pamiętam roku, chyba 2021 albo 2019).

Zaloguj się aby komentować

Plus ma fajną promocję. Reklamuje internet 5g, który ma przesył wolniejszy niż LTE, ale działa tylko na wybranych urządzeniach i w wybranych miejscach. Mistrzowie marketingu.
#telefony #plus
Jason_Stafford

@lavinka w t mobile lte mi wyciąga 125 mbit, a 5g wyłączyłem bo drenuje baterie jak skurczybyk więc dla mnie żadna różnica

Hjuman

@Jason_Stafford mądrego to i warto posłuchać. sprawdzę, dzięki

Jason_Stafford

@Hjuman chodzi Ci o 5g? U mnie w motorolce dużo szybciej spada bateria. A któryś z szefów xiaomi wypowiadał się, że różnica w działaniu to około 20%

jotoslaw

małe miasteczko pod warszawą, tmobile, lte leży i kwiczy, 5g w centrum około 100Mbit, u mnie na zadupiu, test 5g po 22:10, download 28,9 upload 2,14

cce94e4a-c47e-42be-98de-f92b201f56a9
lavinka

@jotoslaw Wiele zależy od sieci. Nie Plus, prawda?

jotoslaw

gdy podpisywałem umowę zrobiłem test realnej prędkości internetu operatorów. Plus nie miał nic ciekawego do zaoferowania więc nie przedłużyłem umowy, mam 5g w tmobile bez limitu prędkości i limitu GB, bywa różnie, raz jest super a raz jest kupa

Zaloguj się aby komentować

#balkonowyogrodek
Chaber się przyjął. Wczoraj Kluska chciała powąchać Chabra, ale go tak chwyciła, że się wyrwał nieco z ziemi... zabraliśmy go do domu i jak najszybciej wsadziliśmy do ziemi z powrotem i daliśmy dużo pić. Po nocy nie oklapł, żyje i ozdabia nasz zielony balkon.
Przy okazji pokazuję też stan ostatniego balkonowego drzewka, kasztanowca. Jego brat bliźniak przezimował i rośnie przed blokiem, a starszy kolega klon nieco dalej.
https://www.youtube.com/shorts/FatZAyqqMBw

Zaloguj się aby komentować

Kiedy młode w wieku 10 lat przeczytało 6 książek po 300-380 stron każda w 2022 roku, a teraz zaczyna kolejną serię... ale lektur ze szkoły nie cierpi, to jak bardzo jest upośledzone wg nauczycieli? Wśród dzieciaków z drugiej połowy podstawówki to powoli przebija popularnością Harrego Pottera. Obyczajówka, więc częściej czytają dziewczyny, ale jest też sporo chłopaków.
Normalnie wstyd się przyznać, ale rocznie młode czyta więcej ode mnie. Tzn. liczbę stron.
#czytajzhejto #hejtoczyta #ksiazki
a885fe53-6396-46fb-9cae-e5e32517184b
Mr.Mars

@lavinka Kup młodej / młodemu nową książkę.

SpoconaPacha

@lavinka lektury szkolne nie są do lubienia, a do zapoznania się z historią literatury : P

jak czyta sporo sama dla siebie, a lektur nie lubi, to spokojnie bym akceptowała ograniczenie się do streszczeń szczegółowych

l__p

Ale przedmiot to język polski, a nie historia literatury.

SpoconaPacha

@l__p ale wiesz, że na "języku polskim" omawia się też często niepolskie książki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie rozumiem zarzutu chyba

Kredafreda

Wszystko fajnie, ale moja córka studiuje prawo

Zaloguj się aby komentować

Ciekawe co w tym roku odjaniepawli Tusk, żeby katolicy na niego zagłosowali. Drugi raz ślubu katolickiego nie weźmie, fotki z papieżem popierającym lgbt też raczej nie pomogą...
4a057838-d80f-4ca8-89ae-130142c96de2
79256826-281e-4d64-8d52-9e4bd86f8fe5
atos

To jest pierdolony oszust, mątwa, hochsztapler który dyma nawet swoich wyborców.

Pozer i notoryczny kłamca jak cała reszta Platformy.

Dwóch ministrów z Platformy w podsłuchach z restauracji miało grubą bekę z wyborców Platformy śmiejąc się że obietnice wyborcze wiążą tylko tych którzy w nie wierzą i że dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać.

Zadziwiająca pogarda dla ludzi którzy im uwierzyli i na nich głosowali.


Tusk wziął ślub kościelny po 27 latach od cywilnego bo chciał wygrać wybory i zostać premierem.


https://polityka.se.pl/wiadomosci/wspolzalozyciel-partii-po-zdradza-donald-tusk-wzia-slub-koscielny-by-zostac-premierem-aa-ZXk7-NuBD-UK4E.html

c861e2e0-d03f-4922-a592-97eceaf51cc2
alicja_po_zlej_stronie_lustra

@lavinka a tak btw, na kogo będziesz głosować?

ulsterboy

Na kogoś spoza bandy czworga ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

lavinka

@alicja_po_zlej_stronie_lustra Na Konfederację oczywiście. Zgadzam się w kwestiach gospodarczych i odnośnie aborcji. Nic gorszego niż rządy POPISu już Polski nie może spotkać, a tylko oni są w stanie ich trochę odciąć od koryta. No i byli cały lockdown przeciwko obostrzeniom, to duży plus.

ziel0ny

@lavinka Panie Tusku wróć pls

Zaloguj się aby komentować

myoniwy

@lavinka Widać parki narodowe

Tomekku

@myoniwy a co z zaborami? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

CzaplaCzarna

@lavinka ciekawe że najwięcej ludzi mieszka w łuku od Śląska, przez Krakow, Rzeszów i Lublin. Nie podejrzewałem Podkarpacia o duże zaludnienie nigdy xd

lavinka

@CzaplaCzarna Miejsca pracy, duży przemysł i od dawna centrum etniczne Polski o dość wysokiej dzietności. Zawsze tak na tych terenach było. Łagodniejszy klimat. Północ zawsze była pusta, bo ogromne powodzie i mróz. Teraz klimat złagodniał, to się powoli doludnia Mazowsze (stolica), ale dla odmiany wyludnia się ściana wschodnia, bo tam nie ma pracy.

kajak98

A czemu to mapka z 2011 roku? Przecież nie dawno był spis

lavinka

@kajak98 Ale nie ma jeszcze dobrych mapek ze spisu. Nie ma wielkiej różnicy między 2011 a 2021 w liczbie ludności i rozmieszczeniu.

kajak98

Nie no, pytam, bo skąd mam to wiedzieć 😋

Zaloguj się aby komentować

Następna