Podatkiem w pustostany. Katowice poszły "na wojnę z deweloperami" i wymuszają szybsza sprzedaż mieszkań.
#podatki #gospodarka #nieruchomosci #cenymieszkan #katowice #krakow
Podatkiem w pustostany. Katowice poszły "na wojnę z deweloperami" i wymuszają szybsza sprzedaż mieszkań.
#podatki #gospodarka #nieruchomosci #cenymieszkan #katowice #krakow
Zaloguj się aby komentować

Od pewnego czasu głośno w Polsce o pomyśle podatku cyfrowego. Czy jest potrzebny? Sprawdziliśmy, jakie kwoty podatku płacą u nas koncerny cyfrowe. Polskie spółki zależne Alphabetu, Mety, właściciela TikToka czy Netfliksa w większości nie sprzedają u nas reklam ani subskrypcji. I dlatego osiągają w...

Adrian Zandberg, lider Partii Razem, zabrał głos w sprawie unikania podatków poprzez fundacje rodzinne, jednocześnie krytycznie odnosząc się do wypowiedzi Karola Wiśniewskiego, znanego jako Friz. Youtuber w jednym z wywiadów przyznał, że dzięki fundacji unika płacenia podatków od transakcji kupna i...
Dwóch heteroseksualnych Irlandczyków wzięło ślub, aby uniknąć podatku spadkowego od nieruchomości
Sobota, 23 grudnia 2017, 11:03 CET
Matt Murphy (83 l.) zamierza przepisać swój dom na swojego opiekuna Michaela O’Sullivana (58 l.), ale w innym przypadku wiązałoby się to z opłaceniem podatku w wysokości 50 000 euro.
#irlandia #podatki #lgbt &źródło
Zaloguj się aby komentować

Zajmuję się podatkami + trochę IT na boku, niedługo może dostanę kontrakt na rok/dwa na testera oprogramowania.
No to idę do kancelarii, z prośbą o wycenę wniosku do GUS o PKD + KIS o interpretację co do stawki ryczałtu.
Samemu się nie chcę tym zajmować, bo jestem w nieco innych podatkach niż PIT-owskie.
No cena 4 tysiące + potem 400zł/h, jeśli trzeba będzie odpisywać/uzupełniać.
Aha. No to idę do kolegi jednego i drugiego i się pytam i jasne, wysyłają mi swoje wnioski, które im napisały kancelarie/biura księgowe (z doradcami podatkowymi, nie samymi księgowymi), o co dopytywał KIS/GUS, jak się zakończyło i ok. Trochę je przerobię ale 4000 w kieszeni zostanie.
Aż dziwne, że nie nie ma jakiejś open-source bazy danych w tym temacie (z samymi wnioskami, nie interpretacjami zakończonymi pozytywnie, no bo wiem, że Eureka jest).
Kancelarie bazują na know-how i mają po prostu gotowe wzory, za to płacimy. A wiedza jest coraz bardziej dostępna. 4k za wniosek to śmiech na sali dla mnie
#podatki #prawo #przemyslenia
@Jakub_Hermann w kancelarii płacisz za to, że osoba, która to będzie pisać będzie wiedziała co dokładnie w takim wniosku ma się znaleźć, a co się znaleźć nie powinno - a nawet niepozorne sformułowanie czy niewłaściwe słowo może oznaczać problemy. Skopiowanie wniosku od innej osoby (nawet zakończonego pozytywnym rozstrzygnięciem) nie oznacza też, że wszystko tam jest OK i że sytuacja tej innej osoby jest taka sama jak Twoja (w zakresie istotnych okoliczności). Do tego odpowiedzialność - płacąc masz komfort, że ktoś za to bierze odpowiedzialność. To ofc stan idealny a w praktyce różnie to bywa.
Ale przy takiej raczej prostej sprawie to faktycznie można to dobrze samemu ogarnąć - szczególnie jeżeli masz doświadczenie w podatkach.
@ColonelWalterKurtz To to ja wiem, ale równie dobrze (w teorii) w przyszłości będę mógł iść z wzorcem wniosku i poprosić o jego sprawdzenie za "500" zł, a nie 4k.
Prawnicy za wysoko się cenią po prostu, a IMO w dalszej perspektywie ceny mocno spadną. Oczywiście dalej będą prawnicy, bo są potrzebni do zrobienia tego "20%" i złożenia podpisu, ale nie widze żadnego uzasadnienia brania 4k za wniosek, który pewnie już trzaskali do GUS i KIS 20 razy.
Zaloguj się aby komentować

„Połączona skrzynka ePUAP i e-Doręczeń” – bo tak się nazywa usługa w ramach mObywatela – naraża podatników na kłopoty z fiskusem. Ten, kto sądzi, że w ten sposób złoży skargę do sądu przez ePUAP, srodze się zawiedzie. A fiskus to wykorzysta.
#podatki
#urzadskarbowy
#mobywatel
#podatki
#finanse
Podatek od zamieszkiwania z partnerem, z którym nie pozostaje się w związku formalnym.
Już nie wiedzą gdzie szukać pieniędzy, wincyj rozdawnictwa!!!
Swoją drogą, jak odróżnić zamieszkiwanie od pomieszkiwania?
Zaloguj się aby komentować

Prezydent Karol Nawrocki nie zgodzi się na podniesienie akcyzy na alkohol oraz wzrost opłaty cukrowej. To stanowisko potwierdził szef jego kancelarii, Zbigniew Bogucki, podkreślając realizację obietnic wyborczych.
#wiadomoscipolska #polityka #prezydent #nawrocki #podatki

Zapowiedziane przez Ministerstwo Finansów podwyżki akcyzy na wyroby alkoholowe o 15% w 2026 r. i 10% w 2027 r. pogłębią notowany od lat spadek sprzedaży legalnych wyrobów spirytusowych. Taki będzie efekt podwyżki od 2026 roku cen alkoholu - ostrzega Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy...

Bezpłatne użyczenie mieszkania brzmi jak prosta, ludzka przysługa – siostra w potrzebie, kuzyn po rozwodzie, partner, z którym żyjemy bez ślubu. W praktyce to wciąż czynność prawna, którą skarbówka ogląda pod lupą. I choć linia interpretacyjna jest dość przyjazna dla właściciela, parę min pod...
![Rząd zaostrza walkę z dziurą budżetową. Trzy pomysły nowych podatków jednego dnia [HIRSCH O GOSPODARCE]](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/4b9280d633292a275052732f2ad9a02b.jpg)
Środa była w Polsce dość wyjątkowa. Tego samego dnia trzech różnych ministrów pokazało pomysły na trzy nowe podatki. Dowiedzieliśmy się też, że znów rośnie nasze zainteresowanie obligacjami detalicznymi, zaś na giełdzie wkrótce pojawią się nowe, ciekawe fundusze ETF. Do tego nasz PKB rośnie...

1 stycznia 2026 roku wejdą w życie nowe przepisy podatkowe dotyczące samochodów. Na zmianach najbardziej ucierpią właściciele aut spalinowych, ponieważ głównym kryterium oceny będzie emisja CO2
#podatki
#biznes
#motoryzacja

Dr Ludwik Kotecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, podkreśla, że jako społeczeństwo osiągnęliśmy już taki poziom zamożności, że warto rozważyć wprowadzenie podatku majątkowego, który mógłby wspierać m.in. finansowanie obronności. zdaniem płacenie podatków to również wyraz patriotyzmu.
Ludwik...

Dlaczego duża część Polaków nie docenia pomysłu "antybelkowego" konta OKI? Trzy powody, które sprawiają, że OKI w Waszych oczach nie jest OK.
Po pierwsze: niewykorzystanie szansy, by zrobić to prosto
Po drugie: wprowadzenie tylnymi drzwiami podatku od aktywów
Po trzecie: promowanie...

I to by było na tyle w sprawie szumnie zapowiadanego zniesienia/ograniczenia podatku Belki.
J⁎⁎ał ich pies
"Minister finansów i gospodarki Andrzej Domański ogłosił we wtorek wprowadzenie nowego narzędzia inwestycyjnego. W Osobistym Koncie Inwestycyjnym (OKI) lokowanie do 100 tys. zł ma być...

Podwyższenie kwoty wolnej w PIT to najtrudniejszy problem do rozwiązania przez obecny rząd koalicyjny. Nie udało się tego ani w latach już, a z wypowiedzi premiera wynika, że nie uda się także w 2026 roku. Ubytek w budżecie państwa z tytułu dziesiątków miliardów złotych z PIT jest nie do...
Czysta germanofobia XD
https://x.com/RBrzoska/status/1950894370615406654
#polityka #podatki #heheszki

Zaloguj się aby komentować

Minister nadzoru nad wdrażaniem polityki rządu Maciej Berek poinformował, że na dniach będzie przedstawiona koncepcja zmiany podatku Belki. Dodał, że podatek nie zostanie zlikwidowany, tylko będzie "wyskalowany". W skrócie - zyski z oszczędności i inwestycji do 100k zł nie będą podlegały...

Niemal 19 tys. osób zostało niesłusznie obciążonych podatkiem dochodowym przez niejasne przepisy dotyczące tzw. ulgi meldunkowej. Co prawda Trybunał Konstytucyjny uznał, że kluczowy był meldunek, a nie oświadczenie, tysiące osób ma jednak do zapłacenia setki tysięcy złotych podatku, albo już...