Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Postaranko na 1%
#polityka #jebacpis #jebackonfederacje #wybory #heheszkipolityczne
#pdk #gimbynieznajo

Zaloguj się aby komentować
Powiem wam, że dla mnie te wybory to także kolekcjonowanie w głowie scenek, które potem siedzą jak memy w folderze „nie do pokazania rodzinie”. Jedną z nich zapamiętam na długo.
Wychodzę wczoraj z studia kanału zero – tłum szaleje, każdy Mariusz coś krzyczy: „Stano!”, „Polska cała bez Rafała !”, „Bążur!”, „Dupiarz!” i tak dalej. Ja szybki zwrot w prawo, 20 sekund później siedzę już w aucie. Ale żeby wyjechać, muszę się przecisnąć przez ten gęsty tłum, jak przez lobby Grand Hotelu w 2005.
Powolutku, ostrożnie, metr po metrze… i nagle ktoś puka w szybę od strony pasażera. Patrzę – Karol Nawrocki. Garnitur nienaganny, wzrok lekko błyszczący jakby od świateł… albo od wspomnień z apartamentów IPN
– Co, podrzucić pana? – pytam z uśmiechem.
– Oby tylko nie do apartamentu deluxe – rzuca i mruga okiem.
Wokół krzyczący wyborcy, fotoreporterzy, ochrona, megafony, a on nagle ścisza głos, jakbyśmy byli w konfesjonale z minibarową lampką.
– Ale niech mi pan powie… Pan we mnie zwątpił, prawda?
– No, trochę zwątpiłem, przyznaję. Te windy w Grandzie… No nie pomagają.
– Mam wielką prośbę. Niech pan się zastanowi… czy w 2009 roku naprawdę uczestniczyłbym w ustawkach, gdybym nie miał idei? Czy naprawdę sprowadzałbym panie do Grand Hotelu, gdybym nie wierzył w rekonstrukcję historyczną? Czy tak działa przeciętny beneficjent mieszkania służbowego? Niech pan we mnie nie wątpi. Bardzo proszę.
Zapamiętam to dlatego, że mnie ta scena poruszyła. Nie było w oczach Nawrockiego żadnej buty, żadnej arogancji, żadnej pretensji. Nie było ucieczki do opłaconego przez IPN apartamentu. Był tylko taki – wydawało mi się w tamtym momencie, że szczery – smutek, że w oczach drugiej osoby stracił twarz. I podjął, chociaż nie musiał, próbę.
Było to niewymuszone i przez to ujmujące. Bez podstawionych mikrofonów, mimo tłumów wokół to jednak bez świadków. Bez nadęcia i aktorstwa, typowego w debacie. Taki ludzki moment w polityce. Tylko człowiek, jego honor i… faktury z Grand Hotelu.
#polityka #pasta #pdk
Zaloguj się aby komentować
Teskniliscie za wpisami pod tagiem #cmentarnejajo ? Pewnie nie,dlatego dzis popelnie wpis.
Jako,ze mamy globalne ocieplenie, a spogladajac za okno trafia szlag #pdk dopiero dzisiaj byl odpowiednio cieply dzien,zeby wybrac sie z Babcia na #cmentarz.
Nie powiem,troche zaniedbalismy sprawe,bo ostatnio bylismy przed wielkanoca,ale ciagle padalo albo wialo,wiec i checi do wyjazdu brak...
Dobra,dosyc gadania,przechodzimy do meritum- byly rowniez i inne znicze( o tym wiedzialem,bo w kwietniu byla lokalna wichura w #pulawymiasto, a nastepnego dnia pojechalem sprawdzic czy byly jakies straty,na szczescie obylo sie bez ),wiec Dziadek ma gosci regularnie:)
Groby myje regularnie,ale nawet to nie zapewni idealnej czystosci- lsniaca biel scierki po myciu nabrala kolorow pic related- oszorowalem sie rowno,trwalo to ponad trzydziesci minut,a zazwyczaj trwa to kolo dziesieciu...
Po ogarnieciu nagrobkow przyszla pora na ostateczne rozwiazanie kwestii zniczy- zabralismy wszystkie swiateczne,a jeszcze jeden( ze standardowym wzorem w sensie)niestety musial wyladowac w smietniku- byl troche brudny w srodku,ale Babcia zadecydowala,ze nie nadaje sie na przekazanie komus innemu.
Po tej decyzji wymienilem wklady( dzieki aldi za promocje wklady za 1,49 zl sztuka), zapalilem dodatkowe dwa nowe,takie male,zalewane.
Babcia sie pomodlila,ja w zadumienie stalem przy niej.
Cala wizyta trwala ponad godzine,a wracajac zajechalismy do sklepu na zakupy.
I to by bylo na tyle...


@Opornik
nie nasmiewaj sie,dobre? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pewnie niedlugo bede w stolycy to odwiedze grob malzonki- juz mnie trzesie,bo znajac zycie nikt nie posprzatal i sam wreszcie sie ugne i bede szorowal ten roczny brud...
Juz raz tak zrobilem to jakis chlop byl w szoku,ze ktos sprzata,bo odwiedza regulanie inny grob,a ten "moj" wiecznie zaniedbany...
Szkoda slow,ludzie sa podli.
Zaloguj się aby komentować
Dziś dzień matki. Samotnym ojcom życzymy dużo siły.
Dziękujemy wam za wszystko.
#heheszki #pdk
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jednak pierwszy xD #pdk
25.05.2025 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
22 litery w 3 słowach
🟢 10 🟡 2 ⚪ 10 🔴 0

Zaloguj się aby komentować
@100mph pewnie stuknal kolankiem od spodu. Imo wkoncu zaczal kumac, ze mozna byc opozycja do „glownego” nurtu, ale nie trzeba byc skonczonym przychlastem. Imo chlop dorasta politycznie
Swoja droga - fajnie, ze w polsce politycy takiej rangi moga sobie usiasc w pubie i w spokoju wypic razem piwko. Pogadac bez bandy ochroniarzy, przy ludziach.
Zaloguj się aby komentować
https://chatgpt.com/share/6830a0b7-b164-800d-8cef-8d783afd0276
AI zastepuje czlowieka odcinek 2137
#pdk #ai #chatgpt
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziadki na kompanii, kiedy do jednostki napływa nowa fala miśków:
#heheszki #pdk #wojsko #fala

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Aaaah bardzo pyszna kawa, bardzo pyszna kawa, wspaniała toaleta i wspaniałe ręczniczki z magdonalda... i ten kubek żółty ahhh, ten aromat tej wiejskiej kawy
Zamknij mordę
#kawa #pdk

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #woda #dieta z pozdrowieniami dla @Wrzoo (tym razem dobrze xD #pdk )

Zaloguj się aby komentować
Sikorski by wygrał w pierwszej #polityka #pdk
Zaloguj się aby komentować
To niemcy i szwajcarzy tam skandowali Eryka #pdk #eurowizja2025 #eurowizja
Zaloguj się aby komentować