Zaloguj się aby komentować
Keto micha. Salata chinska, szpinak z czosnkiem, donner domowej roboty z wołowiny, 2 jaja i sos na bazie 2 łyżek jogurtu greckiego i łychy kieleckiego (ogórek, sól, czosnek, chilli, łyżka oliwy) do tego 2 jajka. #keto

Zaloguj się aby komentować
Keto ryż, który smakuje dobrze i zachowuje się jak ryż. 2.5kg to ok 100PLN w Tajlandii.
#keto

Zaloguj się aby komentować
Najgorsze przy wchodzeniu w #keto jest uczucie bycia najedzonym i za⁎⁎⁎⁎ście Głodnym w tym samym czasie. #odchudzanie
Zaloguj się aby komentować
Guanciale o którym pisałem wcześniej wchodzi w 3 tydzień leżenia w próżniowym woreczku po natarciu solą peklującą
So far so good
Byle do niedzieli i lecim dalej
Obecnie konsystencja jest zbita, kolory wyraziste a tłuszcz biały
#gotowanie #kuchnia #jedzenie #lowcarb #keto #dieta

Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś jest na #keto #lowcarb to panierka z chipsów ze skórek wieprzowych miażdży. Tylko muszą być te "suche" nie z kawałkiem tłuszczu
Dziś miałem na obiad karkówkę w tym i to jest jakaś abstrakcja jakie to jest genialne.
#jedzenie
Zaloguj się aby komentować
Od dawna smażę na masle klarowanym, ale cena 20zl za 0.5kg wcale mi się nie podoba więc dziś zrobiłem masło klarowane sam.
Okazuje się że to proste i do tego tanie jeśli kupujemy masło na promce po 3.5zl za kostkę.
Ja robiłem z termometrem ale można na oko, minimalna moc na kuchence aż do wygotowania wody z masła i aż białka mleka opadną na dno (110-115C), ewentualnie jak chcemy aromat lekko orzechowy to czekamy jeszcze chwilę do 120-125C aż białka mleka na dnie zrobią się lekko brązowe.
#gotujzhejto #keto #maslo #jedzenie #diy


Zaloguj się aby komentować
Od kiedy zamawiam dietę #keto sałatki stały się dużo bardziej przekonywujące
#dieta #jedzzhejto #bodychief


Zaloguj się aby komentować
Powieszę raz zrobiłam tatara na śniadanie, jak wyszło? Na jednym zółtko mi się rozwaliło ale wyszlo pysznie :D #sniadanie #jedzenie #gotujzhejto #keto

Zaloguj się aby komentować
Ludzie na lowcarb i keto: nie jem cukru i dużej ilości węglowodanów, unikam węglowodanów prostych i bardzo dobrze się czuję, nie mam zjazdów energetycznych, moja waga znacznie spadła i ustabilizowała się już od kilku miesięcy, mam dobre ciśnienie, stabilne poziomy hormonów i prawie nigdy nie jestem głodny
Oświeceni dietetycy i znawcy z forów: zdechniesz szurze! zobacz jak wygląda piramida żywieniowa! zdechniesz w męczarniach kurła cholesterol cię zabije za rok
Kraj, który stworzył starą piramidę żywieniową pod ogromnym naciskiem lobby zbożowego na departament rolnictwa, publikuje nową, prawie całkowicie odwróconą w stosunku do poprzedniej.
Oświeceni - czekają na okólnik co w ogóle mówić
Zdrówka
#keto #lowcarb #dieta #jedzenie
Edit: dodaję też #polityka
Zaloguj się aby komentować
Chleb keto z 4 składników do wykonania w 10 minut + pieczenie.
6 jajek, 250g masła orzechowego (z kawałkami), łyżka proszku do pieczenia, pół łyżeczki soli.
Wszystko wymieszać, piec w termoobiegu 175st. w keksowke pod przykryciem folią aluminiową, po tym czasie zdjąć folie i piec dalej ok 20-30 minut.
Zapach w domu obłedny, smak bardzo ciekawy. Dobra alternatywa dla pieczywa zwykłego. Wrzuciłam całość na fitatu, ale tam jest przekłamanie bo po upieczeniu waży 514g czyli to jest 2056kcal, ukroilam 4 kromki z tego o wadze 125g. Więc wychodzi ze 100g to ok. 400kcal #chleb #dieta #keto


Zaloguj się aby komentować
Zara bede piekł paszkiet.
Przy okazji zdradze Wam sekret. Przez ostatnie 14dni zrzucilem 10kg masy ciala, jedzac wlasciwie tylko takie rzeczy jakie znajduja sie w tym pasztecie no i co dwa-trzy dni jakiegos sledzia albo makrele.
Wyslij w wiadomosci prywatnej zdjecie swojego kotka lub pieska, a zdradze Ci przepis na ten pasztet i na turbo szybkie spalanie sadla. Jezeli nie masz kotka ani pieska, to moze byc mem kotkuem lub pieskiem.
Za uszczerbek na zdrowiu po zastosowaniu moich rad, nie odpowiadam.
#gotujzhejto #keto #odchudzanie

Zaloguj się aby komentować
Brak siły na treningu? Więcej węgli. Nie rośniesz? Więcej węgli. Waga nie spada? Więcej węgli. Nie progresujesz? Więcej węgli. Zmęczony? Więcej węgli. It's that simple. Insulina to gamechanger, nie dajcie sobie wmówić bzdur głoszonych przez skinnyfatów i anetki, które pi⁎⁎⁎⁎lą, że to "hormon, który tuczy". Tuczy nadwyżka kaloryczna, insulina zwiększa przyswajalność makroskładników i opóźnia rozkład białek, ergo jest antykataboliczna. Gdyby miała tuczyć to nigdy żaden kulturysta by jej nie stosował, bo po co zwiększać odkładanie tłuszczu i przedłużać prepa podnosząc przy tym kortyzol i ryzykując atrofię LBM? To nie ma sensu.
0 cukru = 0 insuliny = 0 przyrostów. Nie bez powodu wszyscy entuzjaści cucknivore czy innego keto to skinnyfaty albo DYELe.
#hejtokoksy #kulturystyka #dieta #keto #silownia
@RobertVanPlitt Po co osobie, która nie ćwiczy na siłowni i nie zależy jej na budowaniu masy mięśniowej takie ilości insuliny? To że ty czy ktoś inny ćwiczy i "suplementuje się" w ten sposób naturalnym anabolikiem, nie znaczy że węgle to super dieta dla każdego. Insulina działa anabolicznie na mięśnie tylko wtedy, jeżeli ćwiczysz. Jeżeli są mało używane, to same z siebie nie rosną, a anaboliczny efekt otrzymuje tylko tkanka tłuszczowa.
Pani Anetce, co siedzi 8 godzin na d⁎⁎ie w pracy a potem 4 godziny spędza w domu przy garach / sprzątaniu / z dziećmi z powodzeniem wystarczą małe ilości węgli - bo jak nie masz ruchu, gdzie tą glukozę regularnie spalasz, to tkanki zaczynają odmawiać jej przyjmowania i insulinooporność gotowa. A w taki sposób żyje dzisiaj większość ludzkiej populacji.
Dieta osoby, która chce zwiększyć masę mięśniową, dieta osoby która biega maratony będzie inna niż dieta osoby, która ma mało ruchu a chce schudnąć i wycofać insulinooporność.
@RobertVanPlitt węglowodany to narzędzie jak wszystko. Chcesz zjebać z tłuszczu to obcięcie może ci mocno pomóc-zwłaszcza unikanie przetworów zbożowych, które są mało sycące albo cukrów dodanych- zwłaszcza w słodyczach co pomoże wyrobić dobre nawyki.
Ale jak masz przepał 3.5-4-5 k kcal to nie ma luja. Bez węgli idzie się za⁎⁎⁎ać bo białko i tłuszcz mogą ci d⁎⁎ę rozsadzić a poza tym kończy się gdzieś przy 3.5k kcal pomysł co tu jeszcze wepchnąć. Jak się robi 2.2 kcal redukcję to węgle można spokojnie obciąć- bez dużych wyrzeczeń- do tych 100-150 g. Poniżej tego uważam, że dieta zaczyna być zbyt po⁎⁎⁎⁎na do utrzymania bez ogromnych wyrzeczeń.
I jak zaczynasz traktować żywienie jak narzędzie to więcej możesz.
Zaloguj się aby komentować
Kilka pytań do gorących orędowników keto:
Skoro tłuszcze są preferowalnym źródłem energii dla organizmu, to dlaczego proces rozkładu kwasów tłuszczowych do łańcuchów tłuszczowych jest bardziej skomplikowany i energochłonny niż rozkład cukrów do glukozy?
Skoro tłuszcze są domyślnym źródłem energii dla organizmu to dlaczego organizm sięga po ketony tylko w sytuacjach skrajnych jak intencjonalna manipulacja ilością węglowodanów bądź głodówka?
Dlaczego mózg, który pochłania ~20% energii dostarczanej organizmowi miałby prefeorwać tak nieefektywne i trudnodostępne źródło energii?
Dlaczego organizm zawsze w pierwszej kolejności wyczerpuje rezerwy glikogenu zanim zacznie produkować ciała ketonowe?
Dlaczego organizm non stop odkłada glikogen mięśniowy, ale kwasów tłuszczowych czy ketonów już nie?
Dlaczego istnieje zdolność neoglukogenenzy, jeżeli ciało ma preferować tłuszcze?
Skoro żywność przetworzona jest zła (problemem z żywnością ultraprzetworzoną nie jest cukier tylko obecność tłuszczów nasyconych) to dlaczego zwolennicy keto polecają masło (produkt przetwórstwa mleka), oliwę z oliwek (olej tłoczony mechanicznie - produkt przetworzony) czy olej MCT (produkt uboczny ekstrakcji oleju kokosowego - przetworzony produkt przemysłowy)?
Skoro zwolennicy keto unikają cukrów prostych to dlaczego dopuszczają w swojej diecie minimalne ilości fruktozy, która jest metabolizowana tak jak glukoza, z różnicą taką, że w przeciwieństwie do glukozy nie odkłada się jako glikogen mięsniowy?
Skoro tłuszcze są lepsze od węgli, to dlaczego zaburzają wchłanianie wartości odżywczych, a insulina wręcz przeciwnie?
#dieta #chudnijzhejto #hejtokoksy #keto
@RobertVanPlitt
problemem z żywnością ultraprzetworzoną nie jest cukier tylko obecność tłuszczów nasyconych
Dodałbym do tego spore ilości sodu, które zazwyczaj sa w tego typu jedzeniu
Trochę nie rozumiem tego podpunktu (chyba nigdy nie miałem przyjemności polemiki z fanatykami keto). Teza, a raczej fakt o szkodliwości tego typu jedzenia chyba nie jest czymś charakterystycznym jedynie dla fanów diety keto, ale czymś oczywistym dla każdego mającego jako taka wiedzę o żywności....
Zaloguj się aby komentować
Wróciłem do lowcarb po dłuugim czasie, dziś piątek to jak pies Pawłowa zacząłem myśleć o pizzy.
Zrobiłem więc taką z ok 5g węglowodanów.
Ser Esrom ( @radidadi Pozdro) kiełbasa myśliwska aldi
Podkład to tortilla lowcarb mk nutrition
Na to poszło trochę sosu amerykańskiego
I apetyt zabity
#kuchnia #jedzenie #dieta #keto #lowcarb

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś lubi pochrupac ale nie je węgli, to jest kurde mistrzostwo
UWAGA na kalorie
To prawdziwy ser
Do zup też i sałatek jak znalazł
@dildo-vaggins
#jedzenie #dieta#keto

Zaloguj się aby komentować
Keto rogale. Całkiem smaczny wynalazek
#mollgotuje #gotujzhejto #jedzenie #keto

Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda po wypieku, smakuje lepiej niż się spodziewałam. Jest lekko kruchy, skórka wyszła fajna chrupiąca, środek nie jest mokry na co liczyłam.
Poniżej przepis:
-270g zmielonego siemienia lnianego (ja mieliłam na świeżo)
- 2 garście słonecznika
- 1 łyżka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka sody oczyszczonej
- pół łyżeczki soli
Wszystko razem wymieszać dodać szklanke cieplej albo gorącej wody i łyżeczkę octu jabłkowego lub winnego co tam kto ma.
Wymieszać wszystko i uformować bochenek. Będzie to bardzo łatwe.
Piec w 180st. 60 minut. Ja miałam ustawie góra-dół.
#chleb #keto #gotujzhejto


proszek do pieczenia i soda, to jest to samo.
@pacjent44 no nie, w proszku masz jeszcze:
Winian potasu dzięki swoim spulchniającym właściwościom znajduje zastosowanie w cukiernictwie, pełniąc składnik proszku do pieczenia. Sprawdza się również przy stabilizacji i ubijaniu piany z białek, a wraz z sodą oczyszczoną pełni rolę regulatora kwaśności. Co istotne, kamień winny nie wpływa w żaden sposób na smak potraw.
Zwróć uwagę na ostatnie zdanie, bo jak sypniesz za dużo sody to czuć.
Zaloguj się aby komentować
Jak zignorujecie posypkę u góry to jest to keto chlebek zobaczymy jak urośnie. Jest praktycznie z samego siemienia lnianego dlatego taki ciemny. Pierwszy raz robię z tego przepisu mam nadzieję, że nie wyjdzie za mokry.
#chleb #keto #gotujzhejto

@Sofie taka ilość płatków nie ma na nic wpływu. Zresztą keto to dieta określająca przede wszystkim ilość węglowodanów per osoba, gdzie osoba = wiek, wzrost, waga, płeć, aktywność fizyczna i częstotliwość spożywanych posiłków, bo i posty mają wpływ na stan ketozy. Może się okazać że nawet kromka chleba będzie keto ¯\_(ツ)_/¯
@Sofie partnerka zawsze robi z tego przepisu , ale daje same otręby owsiane plus mielone siemię lniane w miejsce skrobii, za⁎⁎⁎⁎sty.
Zaloguj się aby komentować