Jak żyć w dużym mieście nie będąc seniorem w swojej branży lub nie pracując w IT? Janusze teraz się tak wycwanili, że podają stawki, które byłyby może "niezłe" (i to dużo powiedziane) brutto, ale na B2B XD
Jakim cudem Analityk Finansowy może mieć 6-8k netto na B2B? Przecież to grosze. Na czysto wychodzi to 3900-5500 + koszty księgowości (jeśli takiemu komuś się nie chce rozliczać samemu). W dużym mieście, gdzie kawalerka z opłatami to 2600-2700, to kompletnie nieopłacalnie jest życie. Nawet we dwójkę na kawalerce przy zarobkach np 4.5k to jest wegetacja. Lepiej chyba zdalna i powrót do powiatowego xD
Serio. Czym się różni praca w korpo za 4.5-5k (to są realne stawki z rocketjobsa) z jakimś "prestiżem i ścieżką rozwoju" od bycia areczkiem na produkcji za 3k w powiatowym, gdzie za mieszkanie płacisz 1000 zł mniej, a nadogdzinami możesz nadrobić stratę? n
Niczym. Tylko ludzie dobrze po 30 roku życia z dużym doświadczeniem są w stanie żyć na normalnym poziomie. Oprócz trochę "ludzi sukcesu", czyli mężczyzn i kobiet, którzy osiągnęli duży sukces przed 30, ale w skali całego kraju to promil.
#pracbaza #pieniadze #praca #inflacja #ekonomia #gospodarka
@Lopez_ Nie rozumiem. Piszesz o 8k netto a potem że na czysto to 5,5k. Ta druga kwota to że niby po opłaceniu wynajmu i czynszu? Dziwnie podejście. Jeszcze potem coś o pracy w korpo za 4-5k. To może niech jeszcze każdy odliczy sobie jedzenie w restauracjach, chodzenie do teatru, wycieczki za miasto w weekend, to mu wyjdzie że za darmo pracuje i powie że nie żyje tylko wegetuje
Zaloguj się aby komentować
@Armo11 To pewnie był ten sam sklep, w którym łze-Morawiecki robił zakupy xD
Niskie ceny? Nie dla plebsu to, dla rządzącej hołoty. Plebs ma żreć pieczywo ze zboża technicznego posypując solą drogową!
Ale przecież w końcu "wstajemy z kolan" i "odzyskujemy godność", no i tamci nie jedzą ośmiorniczek nosząc zegarki! A zresztą to wszystko wina Tuska, wojny, Putina, UE i LGBT+, nie miłościwie nam panujących.
Ile Ty masz mieszkań a ile ma Obajtek?
Ile masz ziemi a ile ma żona Morawieckiego?
Ile będziesz czekał na miejsce na OIOMie gdzie leży mąż Witek?
Pogonić tę hołotę podczas przyszłych wyborów! (choć też nie głosujcie na katolickich fundamentalistów o maskach "wolnościowców").
#bekazpisu #jebacpis

Zaloguj się aby komentować

Piekarnia w Przemyślu zaczęła sprzedawać chleb na kromki. W zależności od wagi cena za kromkę zaczyna się od 37 groszy, a kończy na około 40 groszach. Sprzedawczyni ze wspomnianej piekarni wyjaśnia, że o takie rozwiązanie poprosili ją klienci.
#wiadomoscipolska #bekazpisu #inflacja
Zaloguj się aby komentować
od lat liczba osób zarabiająca płace minimalną rośnie w 2012 było to 1,3 mln w 2019 grubo ponad 1,4 mln, a pod koniec 2022 roku aż 2,5 mln osób. W roku 2023 mamy aż 2 podwyżki płacy minimalnej więc być może że zakręcimy się już na grubo ponad 3 mln osób pracujących na wynagrodzeniu minimalnym. Być może jest to też skorelowane z dużą liczbą cudzoziemców która się pojawia u nas w ostatnich latach, ale można łatwo stwierdzić że polskie społeczeństwo biednieje i coraz więcej osób trafia do grona osób na płacy minimalnej. Wszystkim równo, wszystkim gówno.
#polityka #ciekawostki #polska #praca #inflacja

Zaloguj się aby komentować
Skumulowana inflacja bazowa w Polsce w porównaniu do średniej w strefie euro.
#inflacja #ekonomia #gospodarka #bekazpisu

Zaloguj się aby komentować
W 2017r kupiłem samochód 7 letni za 30 000zł i 140k przebiegu. BMW e90, bogata wersja
Teraz chcąc kupić tą samą markę, ten sam model, tylko 7 letni - f31 - z 2016r - 65 000 - 75 000zł
Czyli w 6 lat ceny samochodów używanych wzrosły o 120%
Boże, jak ja was nienawidzę k... z PISu.
#inflacja #samochody #takaprawda #polska #motoryzacja
Ceny aut powalilo.
W 2010 kupowalem Honde Civic z 1998 roku za 8500 zl( plus naprawy,rejestracja i inne koszta razem 10 000 zl)
W 2013 kupowalem Toyote Avensis z 2001 roku za 9500 zl( plus inne koszta wyszlo ok. 11 000 zl).
W biezacym roku mam Citroena C5 X7 z podstawowym silnikiem 1,6 hdi i podstawowym wyposazeniem i w ramach AC jest warty 19 200 zl- ubiegloroczna polisa wycenia moj samochod na 15 400 zl.
Auto w rok przejechało ok.15 000 km i zyskalo ok 20% na wartosci
Zaloguj się aby komentować
A wrzucę. Co mi tam. Rok temu bywało po 2,35 #inflacja #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
#bekazpisu #inflacja #putinowskapolska
Jest, jest, jest, mamy to! Niech żyje partia! C⁎⁎j wam w d⁎⁎ę pisowskie sprzedawczyki, ja z głodu nie zdechnę a z wami to będzie różnie ale na ryż to już nie liczcie, bardziej obierki z ziemniaków hłe hłe hłe.

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem dziś młode ziemniaki z Egiptu po 3zł za kilogram, wsadziłem do wózka cały worek 10kg jak prawdziwe panisko żeby wszyscy w markecie widzieli komu się powodzi a potem myk do bagażnika i teraz już leżą w piwnicy. Będę je jadł pewnie do czerwca kiedy pojawią się Polskie patriotyczne młode ziemniaczki po 7-8zł/kg
Polskie aktualnie kosztuję w marketach 2,50-3,50 nie będę płacił więcej za stare ziemniaki niż za młode.
#inflacja #jebacpis #zakupy #chwalesie

Zaloguj się aby komentować

Inflacja bazowa, czyli wskaźnik cen dóbr konsumpcyjnych nieuwzględniający żywności, paliw i energii, w marcu przyspieszyła do 12,3 proc. - poinformował Narodowy Bank Polski. To kolejne z rzędu nowe maksimum w przeszło 20-letniej historii tych statystyk. Zgodnie z oczekiwaniami w marcu inflacja...
Co ta #inflacja robi z ludźmi. Dziś widziałem jak baba psie gówno do worka zbierała.
#gownowpis
Zaloguj się aby komentować

Postwzrost (lub dewzrost) - koncepcja, która w zaplanowanym upadku gospodarki i utrzymywaniu jej w stanie ciągłej recesji widzi jedyną szansę na uratowanie planety. Tim Jackson to wpływowy ekonomista ekologiczny, który swoim pomysłem zabicia gospodarek wybił się na salony Davos i Szczytu...
Wzrost cen nieruchomości skorygowany o inflację
#nieruchomosci #inflacja #ekonomia #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Klękajcie narody. Z drugiej strony zupełnie się nie dziwię, czekam na cenę Trupiej otuchy.
#ksiazki #czytajzhejto #vesper #inflacja

Zaloguj się aby komentować

Inflacja pozostanie podwyższona przez cały 2023 r. i nie zbliży się do celu także w 2024 r. – uważa Polski Instytut Ekonomiczny, który zmienił swoją prognozę. Problemem ma być przede wszystkim inflacja bazowa, która według nowych szacunków w 2023 r. wyniesie średnio 11,1 proc.
#nieruchomosci...
Inflacja 2020: 3.37
Inflacja 2021: 5.1
Inflacja 2022: 13.9
Inflacja 2023: 18.4
Wartość 1 złotówki w 2020r to dzisiejsze 1.465zł (1*1.0337*1.051*1.139*1.184). Czyli w przeciągu 3 lat ostatnich zapłaciłeś 31.74% podatku inflacyjnego od każdej złotówki, dlatego że uczciwie chciałeś oszczędzać pieniądze
I teraz cię państwo uczy głupcze byś oszczędzał w tym gównocoinie w PPK xD
Może i #zloto jest ujową niby inwestycją, ale zabezpieczyło dobrze przed inflacją... bo zysk to właśnie 30% na złocie od 3 lat.
#ppk #zlotowka #inflacja
Zaloguj się aby komentować
My wszyscy zostaniemy milionerami xD Wierzcie mi. Wasza babcia która dostała mieszkanie od państwa/zakładu pracy również
A pfuu na ten gówno-coin zwany złotówka.
#inflacja #nieruchomosci

@Wyrocznia wg mnie to tez niezbyt trafna definicja, bo ludzie, ktorzy ogarniaja finanse i inwestycje bardzo czesto maja malo pieniedzy na koncie, bo po te sie je zarabia zeby pracowaly, a nie lezaly na koncie i tracily wartosc. Wedlug mnie milioner to ktos kto posiada milion niezaleznie od tego czy to wartosc jego nieruchomosci, akcji, samochodow czy sucha gotowka.
Zaloguj się aby komentować